Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

janinek
13. feb 2012

@monia18 Tak to bude mit narok na 15 hodin tydne zdarma statni skolky. Na tom neni moc co vymyslet, spis jde o to, jestli u vas bude volno. Uz vis, kdy prijedete a kde budete bydlet? A jedete sem natrvalo?

Na dalku toho moc nevymyslis, vse zalezi na konkretni lokalite a co tam bude za moznosti. Da se chodit do ruznych playgroups, do hernicek a tak. Muzes se v parku ptat maminek se stejne starymi detmi a tak.

Vy anglicky umite? Muzes maleho zacit ucit uz ted doma, aby umel rict nejake zaklady a o jidlo a piti si rict.

janinek
13. feb 2012

A hlavne asi budes po prijezdu muset zarizovat skolu, od zari uz bude mit povinnou dochazku.

monia18
16. feb 2012

Manzel uz v Londyne je, tento tyzden by mu mali potvrdit byvanie. Ak sa to podari, tak zaciatkom marca by sme mali prist za nim. Ucenie anglictiny bude asi skorej na nom.
Pozerala som sa na tu skolu, 4 az 5-rocne musia nastupit do reception class alebo mozu aj o rok neskor ako 6-rocne? To je regulerny 1.rocnik alebo nieco ako pripravka? Zapis bol v januari, su potom nejake dodatocne terminy?

perelandra
16. feb 2012

@monia18 povinna skolska dochadzka je v uk od 5.rokov - cize od regulerneho 1.rocnika. reception class nie je povinna, mozes poziadat o vynimku ale ak tvoj maly nevie anglicky, reception class by mu urcite pomohla, aby do prveho rocnika uz nastupil aspon s akou takou znalostou jazyka. ked pricestujete do uk, zabehni na council kde budete byvat a informuj sa ako to je so skolami a prihlaskami kedze ste zmeskali normalny termin. niektore skoly maju este nejaky pocet miest urceny prave na taketo pripady stahovania a pod. na miestnom urade by ti mali vediet pomoct.

janinek
16. feb 2012

No tak jak rika perelandra, dojit na council nebo na netu najit skoly, kam budete spadat a jednotlive obvolat / obejit a zjistit, kde te nechaji prihlasit dodatecne. Akorat takhle pozde to nebude zadna dobra skola uz. Stehujete se sem na cas nebo na stalo? Pokud nastalo, tak bych se pak snazila dostat ho pozdeji do lespi skoly.

Odklady se tu nedavaji jako u nas. Jen z vaznych zdravotnich duvodu a pak to mas v zaznamech a na dite se pohlizi jako na mene chytre/schopne.

monia18
18. feb 2012

ok, dakujem za info, skusim zajst na ten council a popytat sa tam.

svetkafar
18. feb 2012

Ahojte, ja som teraz pri manzelovi v Dartforde a prihlasili sme deti do skolky , malu do skolky a maly do skoly ma 6 rokov. Tam su velmi zlate ucitelky kazda sa usmieva a povedali ze malemu budu davat hodiny anglictiny aj osobitne...ze sa nemusime obavat oni ho naucia a mu pomozu a pre rodicou tiez zacinaju hodiny Anglictiny a vsetko zadarmo. Mala nastupuje teraz 20.2 uz sa tesim ako tam bude my s nou mozeme tam ostat a popozerat asi tak hodinku potom ju nechame ze ako to bude zvladat ale myslim ze bude v poriadku 🙂

chichinka
7. mar 2012

@monia18 prepacte babulky ze vam leziem do temy ale neda mi neprispiet.. Teraz zijem uz 17 rokov na Slovensko, ale ked som mala 5 prestahovali sme sa do uk... Nevedela som ani ceknut anglicky, (zislo by sa vediet aspon to zakladne) prve dni boli tazke, ale poradila som si a neskutocne rychlo som sa po anglucky naucila. 😉 Drzim palce 😉

delrey
15. mar 2012

Ahojte 🙂 Môžem sa pridať?

ksw
24. mar 2012

Caute holky, prosim Vas neviete mi poradit najlepsi kocik pre mimi? Premyslam mclaren, vela cestujeme, potrebujem pre novorodenca, lahky, skladatelny, najlepsie aby sa dal vyberat aj ako vajicko na cestovanie.

Dakujeeeem 🙂

diamand
autor
24. mar 2012

@ksw ak mozem tak ti odporucim bugaboo bee, uz som ho vyuzila pri dvoch detoch a planujem aj teraz, urcite budes spokojna

ksw
24. mar 2012

@diamand juknem na to, dakujem 🙂 este som pozerala micralight, nemate skusenosti?

diamand
autor
24. mar 2012

mala pri synovi som ho mala ale len ako druhy kocik, nedal sa polahovat, neviem ake su teraz lebo to bolo uz pred 9 rokmi

anrebcz
26. mar 2012

@diamand @ksw Ahoj, ja se taky ted divam po kocarcich a oba co tu zminujete mam v uzsim vyberu.
@diamand Jak moc je vhodny bugaboo bee na prochazky mimo silnici? nemyslim zadny extra lesni teren, ale aby se s tim dalo i trochu mimo mesto.

diamand
autor
26. mar 2012

@anrebcz bugaboo bee nie je na velke tereny, je to uplne mestky kocik, ale zase chodim s nim do parku, po trave a uplne v poho

eviis
28. mar 2012

Ahojte baby ! Mozem k Vam ??? 😕

diamand
autor
29. mar 2012

@eviis tu uz nikto nechodi, ale pozeram ze byvas v edgware, aj ja. kde presne?

fialkaally
6. apr 2012

ahojte holky, chtela jsem se zeptat, jestli nemate nektera zkusenost s porodem na Whipps Cross Hospital na Walthamstow...jsem ve 30. tt... a jestli nevite o nejake predporodnim kurzu v cestine nebo slovencine. diky za info 🙂

janinek
6. apr 2012

@fialkaally Ahoj, zkusenost jeste nemam. Ale jsem zvedava na tvoji, me to ceka v cervenci. Vseobecne to ma povest nic moc, ale na netu jsou ke vsem nemocnicim pozitivni i negativni ohlasy. Treba Homerton ma byt lepsi, ale i k nemu jsem cetla spoustu nepeknych historek. A osobne znam pani co ve WC rodila a chystala se tam i s druhym a ta byla maximalne spokojena. Ja zase vcera stravila pul dne na jejich Maternity Ward a bylo to tam ok a personal fakt mily. Tak me to uklidnilo.

Kde bydlite? My ve Woodford Green.
Predporodni kurzy v CJ ci SK neznam, my pujdeme na ty ve WC od NHS, jednu sobotu tri hodiny.

Mimochodem. Myslis Whipps Cross na Leytonstonu, ze jo?

fialkaally
6. apr 2012

@janinek ...jjo je to ta na Whipps Cross Leytonstone 🙂 ja znam 2 ktere tam rodily, 1 rodila do vody a byla max. spokojena a ta 2. uz tam jde rodit 3. dite, a taky je prave spokojena, ale jak pises, cetla jsem i negativa a prave jsem zkusila tady napsat, jestli s tim nekdo nema zkusenost....ja mam termin 12. cervna, tak jsem zvedava, protoze ja jsem byla i v tom ze midwife ke ktere chodim me odrodi, ale zase jsem slysela, ze to tak neni, tak uz prave z toho zacinam mit zmatek a jsem z toho cim dal nervozni, takze se ji musim zeptat jak to tam proste v porodnici bude...

prosim te a co to je to Maternity Ward a personal fakt mily. diky za info....

my bydlime na Walthamstow.

janinek
6. apr 2012

@fialkaally Ja premyslela mezi WC a Homertonem, jenze ve WC je doktorka, ke ktere jsem chodila soukrome, takze jsme vybrala tu, plus je k nam nejbliz. Ja bych rekla, ze tady v Londyne to asi bdue vse podobne. Zalezi, na koho narazis a hlavne jaky budes mit porod.

A ja byla vcera v te Magnolii, to je predporodni nebo jak to rict, odtamtud se pak jde rodit. Ale byla tam take jedna cerstva maminka, co prisla s nejakou vyrazkou ci cim. A jina tam zase sla na monitor, jestli ji uz maji vyvolavat nebo cekat. Ja tam teda skoncial omylem, protoze mne se udelalo spatne v samosce a oni mi zavolali zachranku a nebylo misto na Antenatal, abych si lehla, tak jsem byla tam. A koukam ted na strankach, ze delaji prohlidky, tak nas mozna na nejakou prihlasim. Cetla jsem, ze prohlidky zrusili, tak asi uz zase funguji.

Tak ty uz to mas blizko 🙂 Mne to pridje cela vecnost, mam termin den pred zacatkem olympiady, tak jsem na to cele zvedave.

A jak jsi spokojena s midwife, chodis do WC nebo u vas nekde? Ale jestli mas proad tu samou, tak to asi u vas, ve WC ma clovke casto jinou pry, podle sluzeb. Jinak to opravdu neni tak, ze bys mela u porodu tu tvoji MW, nevim jak tvoje, ale moje neni z WC, ale z George's, takze ja ji urcite mit nebudu. A ani teda nechci, nejsem z ni zrovna na vetvi.

fialkaally
6. apr 2012

@janinek....mne bylo naposledy zle den pred Stedrym dnem, to jsem omdlela na High Street na Walthamstow, ale byl se mnou pritel a bratr, a pak uz bylo vse ok, prodavacka z obchodu mi donesla vodu a zidlicku....ale byla jsem z toho pak i ja dost vyhukana...ale od te doby nemam zadne problemy 🙂 no mne se to blizi cim dal rychleji 🙂 ale uz se na malou tesime! Ja mam prave super MW, ale chodim k ni tady na St. James street na kliniku, mame ji asi 10min od domu. Jdu tam za 2 tydny, tak se ji musim zeptat co a jak teda bude u porodu.

A ty cekas prvni miminko?

Prosim te a ty znas nekoho kdo se vyzna v materske a benefitech? Ja jsem tady pres 3 roky, a pritel skoro 5 let, nekdo rika ze na nic nemame narok, pokud se presahne prijem 26tis/rok a na druhou stranu zase slysim ze to je na 42tis/rok....ja nepracuji od zacatku tehotenstvi, protoze jsem uklizela a hlavne 1. trimestr byl pro me hrozny ☹ a pak mi to uz ani lekar nedoporucil co se tykalo prostredku se kteryma jsem pracovala... ale potrebovala bych vedet jestli ma cenu si vubec neco vyrizovat nebo ne

janinek
6. apr 2012

@fialkaally No ja byla prave vcera sama nakupovat, normalne bych s tim do nemocnice urcite nesla, ale v Saisnbury's se asi bali me nechat odejit. Mne takhle spatne nebylo predtim vubec. I kdyz prvni trimestr byl priserny, celodenni nevolnosti, nechutenstvi, nemocna jsme byla snad sest tydnu, i antibiotika mela jednou, no des.

Tu super MW zavidim, ja mam apson fajn tu doktorku, tu mam fakt rada a verim ji. Se te tvoji zeptej, jestli je ve Whipps Cross take nebo ne. Ja treba nechapu, proc mam MW odjinud, kdyz jako rodim ve Whipps Crossu, ale mozna je to nejake uzemni rozdeleni, ze ty community MW u nas jsou proste odtamtud a ne z WC, treba ty ve WC pracuji jen tam a nechodi do tech stredisek.

Jeee, take cekate holcicku, i my. A take se moc tesime. A nase je to prvni, tak jsem takova pekne nervozni. vase take prvni? Jinak ty myslis, ze na tech kurzech nebudes rozumet, kdyz budou anglicky? Ja myslim, ze veske ci slovenske tu ais nebudou, ty nase komunity tady jsou desne male.

V benefitech se moc nevyznam, na vetsinu nedosahneme, ale urcite mas narok na Child benefit, to je asi dvacka tydne, to davaji kazdmeu bez ohledu na cokoli do konce roku 2012, od 2013 se to meni to je nejaka hranice tam uz. Ale do 2012 na tohle mas narok urcite. jinak vseobecne by ti tohle mela rict midwife nebo si zajdi na jobcentre a zeptej se, vezmi si s sebou vsechny vyplatni pasky a oni ti to spocitaji. ja loni mco nepracovala a vychazelo mi to, ze potrebuji jeste sest tydnu pracovat, abych mela narok na materskou, to je 39 tydny, max 128 liber tydne, nastesti jsem ted praci nasla, tak mi to vyjde dobre, ze tuhle materskou bych dostat mela. Takze si to urcite zjisti. kdyz mas fajn MW, tak se ji na to poptej a urcite bych zavolala ci sla na job centre.

fialkaally
6. apr 2012

@janinek ... k MW jdu 20. tak se ji tam budu muset na vsechno zeptat a asi ji reknu o ten predporodni kurz, jestli me tam muze jeste nekam napsat, ale prave bych chtela aby tam mohl jit pritel se mnou, protoze on chce byt u porodu... ta moje MW je supervisor prave MW tady na tom St. James street, tak uvidim co a jak,jestli vubec jezdi i na Whipps Cross..

jjo cekame holcicku, tu jsme si velmi prali 🙂 a je to nase prvni dite 🙂 no prave mam strach ze na tech kurzech nebudu vsemu rozumet, ale mne jde hlavne o to kojeni, abych vedela co a jak, z toho mam asi tak nejvetsi hruzu po porodu...

ja jsem tady celou dobu pracovala jako self employed, a jedna ucetni mi rekla, ze mam prave narok na tech £128/pw po dobu 39.tydnu, a pak na ten child benefit, ktery je £20/pw od narozeni ditete dokud dite nedostuduje, ale pry se toto mam menit, tak uvidim, ale slysela jsem i o nejakych benefitech na bydleni a pak i dalsich benefitech, ale to teda asi bude lepsi zajit nekam do job centra

janinek
6. apr 2012

@fialkaally Hele, klidne si zavolej do Whipps Crossu ohledne kurzu sama, je to tohle cislo 02085395522 ext 5485

Ja mam normalni papir, letak proste, kde pisou, ze po 25tt si mam zavolat a objednat se, ze to davaji tak od 33tt a bud to jsou tri ctvrtky za sebou 9-10am nebo jedna sobota 9/15/12/45. My budeme chtit tu sobotu, aby mohl manzel. takze to podle me nezarizuje MW, ale ty sama.

Jako self-employed mas na materskou narok, pokud sis platila to national insurance, asi 2.50 tydne to je. A jestlis prave tech 60 tydnu ci kolik pred porodem prave nejakou dobu pracovala / vydelavala. Ale ta hranice tam je docela nizka. A benefity na bydleni atd, ty se ted take hodne meni prave, no zajdi si do job centra, protoze podle me to je vse desne individualni, takze ti nejlepe poradi oni tam.

gombicka
11. apr 2012

@janinek ja sice babo necakam, no vidim, ze si z okolia. Ja som Highams Park, tak keby niekedy nieco, mozme skocit na kavicku..

fialkaally
21. apr 2012

ahoj holky....chtela jsem se zeptat, nevite jak to je tady v UK s porodnym? Kdo ma na nej narok a kdo ne?

anrebcz
23. apr 2012

@fialkaally jmenuje se to Sure Start Maternity Grant a narok mas jen pokud jsi a benefitech.
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

nikimum2
26. apr 2012

Ahojte baby som tu nova,najdu sa nejake mamicky v okoli Hayes(west London)Mam dve dcerky 3R a 4mesacnu.takze ozvite sa mamulky🙂)

gabi1860
29. apr 2012

Ahojte tehule... nerodila niektora z vas nahodou v Homerton Hospital?? Nas to caka o necele dva mesiace 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre