Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

janinek
21. jún 2012

@dejka77 Vidis, to s tou spadovou oblasti me nenapadlo. GP se zeptala, kde chci rodit, jestli Whipps nebo King George's, ja rekla Whipps a bylo. Ale asi to vysvetluje, ze MW mam v South Woodfordu a z KG. A ze teda na ty antenatal k nim udajne nepatrim. A ty chodis do Whipps za MW tedy? Mozna jsem to take mela tehdy udelat, ale ja si rikala, at to mam bliz a ze community MW bude lepsi, ze mas tu samou. A koukni, jak to dopadlo 🙂

Aggie asi ne. Ale tak me napada, ze ja znam ty, co jsou na Magnolii a Maple, nevim, jestli ty, co te vysetruji nejsou jine.

Hele, kdyz rkenu Woodford Green, kazdy si mysli, ze to je Woodgreen, nejsi jedina 🙂 My jsme take pet minut od metra, smerem vam jakoby, jizne od koleji tedy. Ja to tam u vas tolik neznam, jen Holly House nemocnici a pak tu hlavni od Waitrosu nahoru trochu. Bychom mohly zajit na kafco, kdyz se mame tak blizko.

dejka77
21. jún 2012

@janinek Co sa tyka oblasti tak to vychadza tak, ze Buck.Hill uz patri pod Epping Forest nie Waltham F., je to akurat na hranici. Aspon nemusim nic menit, predsa len tu nemocnicu uz poznam a v inej by som sa citila neisto. Na kontrolu mam ist tiez tam. Myslela som si, ze mw mi pridelia niekde tu. Ale kamoska mi hovorila, ze sa to da zmenit ak o to poziadam. Tak neviem co mam robit, ci vydrzat a chodit tam alebo poziadat o mw tu. Mne osobne to nevadi chodit aj tam, len s dcerkou je to uz nieco ine. Tie mw co vysetruju su asi ine nez tie v nemocnici. Ale ked uz hovoris, ze ich poznas viac tak nenatrafila si na tu cesku? Vola sa Barbora. Sice ona je pa nie mw.
Tak od Waitrose to mam takych 8min. napeso. Casu mam dost, tak sa mozme niekedy stretnut. Tebe sa to uz krati 🙂 .

sarifa
21. jún 2012

@janinek a budes rodis s epiduralkou? Ja som o nej citala neziaduce ucinky a ma to uplne vydesilo

janinek
22. jún 2012

@dejka77 My jsme take divne nejak na hranici, uz ne Londyn, ale Essex podle post code, ale jinak Londyn podle dani treba. A my jsme Redbridge. Jako do Whipps chodi s detmi, i na monitory je berou, ale chapu, ze to je slozite, mas to daleko, takze mit neco u domova by bylo lepsi.

Na Cesku jsem tam zatim nenarazila, ale budu po ni koukat ostraziteji nez doposud. Teda po jejich cedulkach.

Pisneme si v IP a muzeme se pristi tyden sejit. Jdu ted do WX na monitor a videt novou doktorku, tak zjistim, jak mam pristi tyden prijit tam, jinak mam volno neustale. Akorat nikam daleko sama moc nechodim, uz to nedavam.

@sarifa Radeji bych asi bez nej. Ale to jeste nevim, jak moc to bude bolet 🙂 Take se bojim, aby mi to spravne pichli. Zase nekdo rikal, ze jim epidural rozjel porod, ale nevim, jestli je to pravda nebo spis takove placebo. Zatim to chci nechat podle situace, ze nechci prijit a kricet, chci epidural 🙂

gabi1860
22. jún 2012

@sarifa Ahoj no som na rade veru 🙂) ale pre to pozitivne GBS mam trosku z toho vsetkeho strach. Kamaratkina mala to bohuzial.....:(( je to vlastne streptokok sk B tu je link , mozes si urobit test sama doma je to dost jednoduche alebo sa skus opytat midwife mozno budes mat stastie a urobia ti ho . http://gbss.org.uk/ tu si o tom mozes nieco precitat a na z tejto stranky som si objednala test http://www.medisave.co.uk/catalogsearch/result/.... Pointa je v tom, ze ked rodis normalne dietatko sa moze nakazit prechodom cez porodne cesty. Moze a nemusi je to individualne. Par hodin pred porodom sa podavaju atb do zily a pri odteceni plod vody musis ihned bezat do nemocky a necakat ani minutu a toho sa najviac bojim :(. Ja mam take nestastrie, ze okolo mna sa mojim tehu kamoskam prihodili same nestastia a hoci sa snazim na to nemysliet a nic nezanedbat i tak zacinam mat strach aby vsetko dobre dopadlo! Este k tomu ten hnusny kasel uz som taka nervozna ze neviem ci moj muz nepoda po tom vsetkom ziadost o rozvod :DD. Katastrofa fakt!!

gabi1860
22. jún 2012

@janinek Aha tak to ti nezavidim len sa nenechaj odbit a bud drza ked uz mas problemy nic netreba zanedbat!!! Mna uz kazdy strasi s tym GBS aby som si stala za svojim a pytala atb aj pre malu hned po porode , len netusim ci je to ozaj tak nutne :(( moja svk gyndoska nepracuje skusim ju zastihnut bud tyzden . Kasel neprestava atb som uz dobrala ale sa necudujem to pocasie je hrozne FIlipova skola je asi 20 min cesty peso od nas, takze sa necudujem ze nie som poriadne preliecena :((. Dnes mam blby den dufam ze som vas nenakazila zlou naladou :((

gabi1860
22. jún 2012

@sarifa Ak mozem , tak ja som jedna z tych, ktorym epi velmi nepomohla 🙂) a to som si za nu pekne zaplatila 5tis korun v kosiciach 🙂)) ked videli ze nejak nezabera tak mi pri siti pichli este nieco priamo do zily potom som chodila s brutalnou modrinou asi mesiac :DD ale inac porod vynikajuci, samozrejme s bolestami ale asi som mala stastie, ze mi nepraskla voda preto sa to dalo zniest 🙂 Po 24 hodinach od prvej kontrakcii i som 3 krat potlacila (po vyvolavacke) a maly bol vonku samozzrjeme s nastrihom.... Keby nebolo toho sitia, tak si hovorim ze idealny porod 🙂) no uvidime ako dopadneme teraz a potom porovname :D dufam ze som ta velmi nepostrasila no vsimla som si ze tazko znasas bolest tak si to dobre premysli ...

janinek
22. jún 2012

@gabi1860 Gabi, to me mrzi, ze mas v okoli ty odstrasujici pripady. Tak si rikej, ze ty budes vyjimka. Bude smit ukazkvoy porod, abys dalsim kamsokam mohla rikat, at se neboji, ze to mzue byt uplne v pohode.

Ten Strep B, mam pocit, ze v CR davaji ta ATB pred porodem a pak mimcu ani ne snad, ale nejsem si jista. Hlavne ta pred porodem at ti daji.

kasel me mrzi :( Ja byla nemocna skoro mesic v prvnim trim. Udelala se mi angina, dostala jsem atb a po dobrani normalne mi dal pokracovala viroza, ze krk se vylecil, ale jeste dva tydny jsem mela rymu, teplotu, kasel. Ale oni mi nedovolili zadne ty leky - kapky do nosu atd, takze proste se to vleklo. Ted doufam, ze uz nic nechytnu. I kdyz ke konci zase uz ti dovoli kapky a spol aspon.Tak snad ti bude brzy lepe.

Chci se zeptat na vas Mat Form, jak na ten na materskou, tak na ten letak na leky zdarma. Ja tam mam jen razitko z nemocnice, ale ne cislo midwife, nemela jste to take nektera? Dnes mi jedna tvrdila, ze razitko staci. Tak abych to tam neposlala zbytecne. Ten na leky zdarma poslu klidne, to bych kdyztak poslala holt znovu. Spis ta materska chci, aby vysla na poprve.

sarifa
22. jún 2012

@janinek no ja len dufam ze mi aspon povedia kedy budem mat poslednu sancu si ten epidural vypytat nie ze ja budem pytat a oni mi povedia ze uz je neskoro 🙂

janinek
22. jún 2012

@sarifa Kdyz jim to reknes predem, tak urcite jo. Napis si ho do planu, ze ho zvazujes a chces byt upozornena, kdy ho muzes dostat.

sarifa
22. jún 2012

@gabi1860 dakujem velmi pekne za link.Otomto som veru este nepocula.Moja MW hovorila ze uz ziadne testy nebudu.Ale preco mi otom nepovedala neviem.Asi to preberaju az pri porode.Clovek sa o vsetkom musi docitat naco mame tych doktorov a midwifes 🙂 A ty si este aj chora? Kedy mas presny termin? Neboj manzel to uz vidrzi uz to mas zachvilku 🙂

sarifa
22. jún 2012

@janinek No ja ziadny birth plan nemam 🙂 ja len dufam ze moja MW mi vobec povie aj nieco alebo v tych predporodnych class sa nieco dozviem lebo ja pojdem asi rodit uplne bez znalosti 😖

gabi1860
22. jún 2012

@sarifa No to je bude v tom , ze si to musis urobit privatne, pretoze NHS to nerobi preto ti to nikto nespomenul.... ja mam termin buducu nedelu ale chora stale som :(((( uz len dufat ze vyzdraviem lebo neviem neviem ci by som bola schopna teraz malu vytlacit asi by som sa kaslom zadusila :((((

sarifa
22. jún 2012

@gabi1860 no to hadam tak dlho chora nebudes.Treba odpocivat a vela tekutin pit,aby si mala vela energie pre babulo.Ja som kazdy mesiac chora taku imunitu aku mam ja teda neprajem nikomu ... takze ja sa len modlim aby som tiez chora nebola predtym nez pojdem rodit...to je to posledne co clovek potrebuje.

sarifa
22. jún 2012

@gabi1860 A kedy je najlepsie si tento test urobit? A su nejake priznaky zeby som vedela ze si ho nerobim zbytocne?Lebo keby to bolo take vazne urcite by nato dohliadali nie?

gabi1860
25. jún 2012

@sarifa tak verim ze mala pocka kym vyzdraviem lebo zatial je tam chranena a strasne chcem kojit tak nech je vsetko v poriadku 🙂 no tak to ti nezavidim tu imunitu.. ja inac absolutne chora nie som ani v prvom tehu som nebola len teraz ten kasel... ale som i alergik mozno to ma nieco s tym... ten test sa robi medzi 35-37tt , neviem preco to tu nerobia , neda sa to logicky vysvetlit, no podla mojho nazoru a mojej svk lekarky je to dost vazne radsej predist takto komplikaciam ako mat potom vycitky! ale to je moj nazor , kazda sme ina 🙂 tak sa drz ja mam kazdy vecer pocit ze uz porodim ale este mam dost nabity tyzden a k tomu ten kasel tak verim ze do vikendu vydrzime 🙂)

gabi1860
25. jún 2012

@janinek no ved doteraz to tak bolo, kedze s FIlipom som si porod doslova uzila a urcite to bol pekny zazitok 🙂 som sa vobec ani nebala a i teraz verim ze to pojde hladko len keby toho streptokoka nebolo :(( ved to akurat zistujem ci na svk sa davaju atb aj mimcu no mozno to zalezi podla situacie ci voda odtecie, kedy podaju atb mne atd....
S mat form ti ja nepomozem, kedze som bola s malym doma takze som tu nestihla pracovat :((
Na kedy ti vlasnte stanovili porod?? Inac vela kamosiek rodilo vo WC a pochvalovali si tu cesku midwife tak verim ze i ty budes mat na nu stastie 🙂))
u mna to uz moze prist kazdu chvilu termin cez vikend, ale kazdy vecer mam pocit ze porodim o par hodin 🙂))
zajtra ideme s manzelom na prehliadku porodnice, lebo moje midwife mi zabudli dat plany a az ta posledna, ,co bola taka super mi povedala o tejto moznosti a akurat zajtra je prehliadka por oddelenia tak sa skusim popytat aj na toho streptokoka a vsetko obkukam 🙂) inac naposledy ked som bola na ctg tak tam cakali dve mamicky s bolestami, jednej voda oditekla sa stazovala ze je cela mokra, druha sa tam krutila v bolestiach a okolo iduca midwife ich len ukludnovala a radila ako dychat :D tak verim ze ked budem na rade ja bude viacej volnych izieb a nenechaju ma tam cakat lebo ich rozkusem :DDD

janinek
25. jún 2012

@gabi1860 Gabi, tady ten test nedelaji kvuli penezum. Ja o nem premyslela, problem je, ze pry muze byt negativni a pak to chytnes a nevis to a stejne jsou problemy. Jinak vsude pisou, ze staci dat ATB tobe pred porodem a melo by to stacit. pak sledovat mimco teda. Drzim ti palce. Myslim, ze se nemusis bat, protoze se o tom vi, to je zaklad. Problemy jsou, kdyz se to nevi. Takze ten tvuj pozitivni vysledek je asi 'dobra zprava'.

Ty jo, kde se ta ceska MW schovava, ze jsem na ni jeste nenarazila? Ale jestli treba jen rodi, tak mozna proto 🙂 Se zkusim priste nenapadne nekoho zeptat.

Uzijte si prohlidku, my na ni nakonec nebyli, protoze ja tam prolezla vsechna oddeleni jako pacient a Martin me tam navstevoval. Ja bych tam ty prohlidky mohla vest uz 🙂 A diky za uklidneni, ze kamaradky byly spokojene, ted totiz prijimam jen dobre zpravy, katastroficke hsitorky uz nechci 🙂

Porod mame dohodnout teprve, ale bude to tak za tri tydne necele.

janinek
25. jún 2012

@sarifa Ja take vylozene birth plan nemam, tim, ze to bude hodne v jejich rezii. Ale vsechno jsem probrala s manzelem, aby vedel. Treba kdybych mela akutniho cisare, tak ze maji malou dat co nejdriv jemu a ze on se ma sliknout a dat si ji na hrud 🙂 nebo ze chci co nejvic pohybu. A nechci rodit vleze v posteli, ale bojim, z emi daji monitor a v psoteli budu tak jako tak. Nevim, jestli maji ty prenosne monitory nebo dalkove ci jak se tomu rika, kde se muzu normalne hybat.

My nestihli ty antenatal classes, tak snad nebudu litovat moc.

@dejka77 Chces se sejit na to kafco nejak? Chtelo by se ti k nam do Woodfordu? Ja jsem ted takova mene mobilni, delalo se mi venku spatne, tak si nikam daleko netroufnu sama. Ale hned na metru mame peknou kavarnu.

sarifa
25. jún 2012

@gabi1860 tak drzim palce Gabi .Ked tu tak dlho nebudes tak budeme vediet ze uz si na rade 🙂

sarifa
25. jún 2012

@janinek No ja tak isto sa chcem hybat.Malo by to byt tak ako my chceme ale niekedy sa to neda :( Ja som mojmu len povedala nech ma nehladka po vlasoch a nehovori mi "good girl" lebo ho tam prizabijem hahaha a ze nechcem ziadne ostre predmety pri dolnej casti tela... Nehavam vsetko na nahodu ako sa veci vyvinu 🙂

nikimum2
26. jún 2012

Ahojte mamicky,chcem sa len uistit ci mozem vycestovat z detmi na slovensko ak ich mam zapisane v pase,tie si planujem vybavit na slov. na cestu spat.dakujem:)

gabi1860
29. jún 2012

@sarifa
@janinek poslusne hlasim , ze sme to zvladli 🙂)) V stredu 2.40 rano sme na svet privitali nasu Kristinku 3100g 🙂) Bol to boj, ale zvladli sme to. Ked sa dam trosku dokopy tak opisem 🙂. drzte sa tehule 🙂))

sarifa
29. jún 2012

@gabi1860 GRATULUJEEEEM GABI 🙂 nech ste zdravi a tesim sa na postrasenie 🙂 a snad aj nejake foto tej tvojej princeznicky 🙂

janinek
29. jún 2012

@gabi1860 Moc blahopreji ke Kristince, hodne zdravicka obema.

sarifa
13. júl 2012

@janinek ahoj jani a ty uz mas babatko? 🙂 ani si sa nepochvalika...tak gratulujem 🙂

janinek
23. júl 2012

@sarifa no 13/7 se narodila. Nic nestiham.

sarifa
23. júl 2012

@janinek tak napiseme ked budes mat trochu casu 🙂

alexanotbad
26. júl 2012

ahojte maminky zijuce v Londyne. prosim vas poradte mi, aky je najvhodnejsi sposob prepravy po Londyne s 2,5 rocnym dietatkom? ja sama metro zboznujem, ale cestovat tak s malym mam obavy. vseobecne sme tam stretavali len velmi malo deti. planujeme chodit vela aj pesi, ale absolvovat vsetko po svojich je nerealne 🙂

janinek
27. júl 2012

@alexanotbad No, tak asi bus, taxik. protoze metro je same schody, v centru jsou asi tri bezbarieove zastavky, co me ted napadaji, Westminster, Southwark, London Bridge a cast Waterloo, takze tahat kocar nic moc. Zalezi, jak tvuj tape. Ale priprav se v metru na hodne schodu. Ve dovu se to teda da, v jendom je to horsi.jestli budete dva, tka bych to neresila a jezdila metrem, je nejrychlejsi. Akorast bych rano jezdila po 9:30 a vyhybala se i odpoledni spicce, ta je tak 17-18;30. Zalezi, dke budete bydlet a cim jezdit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre