Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

bubenko
29. jún 2007

ahojte 🙂
tak som zvedava ci ja budem alebo nebudem rozmaznavat, dufam ze nebudem 😕
elbel, pracujem v jednej fabrike s morcacim masom a tam si clovek nesadne. Dnes sme robili do pol piatej a uz sa mi podlamovali kolena, uvidim dokedy vydrzim lebo zasa som pribrala a to odkedy som tehotna uz 13 kil co je dost 😅 . Som z toho nestastna ale nechapem, pritom sa ani neprezieram, ale hlavne nech je malinka v poriadku, potom to snad zhodime nie 😅 .
kolko ste pribrali pocas tehotenstve vy?

mory
29. jún 2007

bubenko ahoj 😉 ja som pribrala 32 kil 😀 😀 a za pol roka som zhodila 29 a uz mi chyba posledne 3 kila ale ide to 😉

elbel
29. jún 2007

Ahojte
my sme s Lenkou tak isto mali co-sleeping ale len preto ze som ju kojila a ona vzdy pritom zaspala a ked som ju chcela prelozit do postielky tak sa vzdy prebrala a bola cula a tak som ju musela znovu nakojit a uspat to bol taky kolotoc,ale skor by som povedala ze ma pouzivala ako dudlik.No ked som ju prestala kojit tak skoncilo aj nase co-sleeping a sup s nou do postielky.Dievca nemalo na vyber aj si chvilu poplakalo,ale naucila sa 😉

bubenko - mne po prvom tehotenstve ostali 4 kila na vyze ale vyzerala ako by som ich mala 10 a pri druhom my tiez ostali 4 kila.No a to vsetko som zhodila az ked som prestala kojit a dala som sa na dietu 😵

Tani - uz davnejsie som si prezerala tvoje fotky a nedalo mi aj dnes som citala prispevky dozadu a pisala si ze si pracovala v jasmine.Tak mi sa pozname.Neviem ci si spominas.Ja som Adriana,vtedy som chodila s Romanom,teraz je moj manzel.Byvali sme na Arnos Grove - New Southgate banda Slovakov.

nippa
29. jún 2007

jej baby to je maly svet...tani poznas Adrianu? a ten jasmin asi poznali vsetci .....

elbel
29. jún 2007

jaj Marcelka my sme sa tam nachodili 😀 a kolko sme tam aj minuli 😅 ale boli to zlate casy 😵 😵 😵

tani
29. jún 2007

jeeeeeeeeej jasne ze poznam, cauko, teda aspon dufam, ze je to ta ktora myslim. Adriana byvali ste s Lubom??Lebo ked ano tak viem, ale odkial dve deticky 😀 teda ten cas ale leti. a este stale tam byvate?? No tak teda to boli zlate a hlavne crazy casy v Jasmine 😀 😀 😀 sme sa navystrajali, ale aspon mame na co spominat 😀 😀 a co ostatny z domu, ste z nimi v kontakte?? Bola tam riadne blazniva partia 😀 😀

tani
29. jún 2007

a este baby co sa tyka toho nosenia babatka na rukach, mate pravdu ze odtial potial, ale ja som strasna v tomto smere, nikdy nevydrzim, zaplace a uz som pri nej, viem ze si sijem budu sama na seba, ale uz sa nezmenim 😒 a to som si slubovala ze druhe dietatko so mnou nebude tak cvicit ako Martinka. inac dnes tu bola midwife a povedala, ze si mysli ze mala je stale nervozna preto, ze je stale hladna, ze skusit si mlieko odstriekat a zistit kolko vypije. tak som si odstriekala 85 ml-na 3x a malinka vypila 65ml. nie je to trosku vela?? a teraz uz 2 hodinky spi 😨 neviem co teraz robit, lebo v prsiach tolko mlieka nemam na jedno kojenie a zase flasku jej nechcem davat, aby si nezvykla a neprestala tahat z prsnikov.

tani
29. jún 2007

Adriana-elbel, daj si do albumu fotky nech vidim tvoje deticky 😵 pleeeeeeeeease

tani
29. jún 2007

A ty Miriam, kde su slubene fotky??

tani
29. jún 2007

princeznicka sa uz mrvi. uz mi normalne chybala, nezvykne tak dlho buvkat 😵 😵 len dufam, ze si to nevynahradi v noci 😅 .tak bru noc vsetkym a babatkam(aj tym este v brusku) a detickam sladke snicky

elbel
30. jún 2007

ahojte
tani to som ja poslala som Ti IP

nippa
30. jún 2007

veru elbel tvoju malu princezku som este nevidela a z Daniela musi byt uz urasteny chlap.... 🙂 ako sa mate? to je ale hrozne pocasie....dnes sa vyberame do kina s diamand na Shreka...ked sompovedala Philipke tak nevedela som ma od radosti robit....potom sa spytala co je kino mami? no tak sa asi tesila z Natka a nie celkom z kina..uvidime ako tam obsedi.....prajem pekny den....

bubenko
30. jún 2007

ahojte 🙂
to je ale hrozne pocasie cely jun 😠
dievcence mate nieco v plane cez vikend? 😕
ozaj, malinku uz zacinam citit, raz ma kopla ale odvtedy si len tak plava, asi nechce svoju mamku kopkat, zatial 😅

hirondelle
30. jún 2007

Bubenko to sa lahko pise, ked som napisala, ze som robila az do konca!Pri Tvojej praci urcite chod na MD skor!!Musi to byt unavne, napisem Ti do IP ako sa da ist skor a kedy na MD. Musis sa setrit a oddychnut si.
Ja som pribrala 16kg! Zoë mi dala zabrat, mala az 4.310 kg!
To je super pocit, ked citis prve pohyby, kopky. Ja som zacala citit v 20tt a predtym sa ma vsetci pytali ci nieco citim a ja stale nic a ked kopla prvy x, normalne som v noci zasvietila svetlo a pozerala asi 5 min na brusko
🙂 🙂 🙂

Dievcata, pridala som fotky malickej

hirondelle
30. jún 2007

Tani, tak teraz budes v soku! Bola som aj ja!!! Raz som odsala mliecko a mala vypila na jeden raz 120 ml!!! Tak to je sila! Je to velke babo, ale teraz taha z prsnikov. Ale teraz vypije 60 ml! Len ten prvy x som bola v soku!
Odsavam len v piatok a v sobotu, ked je moj partner pocas noci so Zoë a ja mam tak dve noci kludne. Bala som sa, ze mala nebude chciet prsniky, ale zatial, musim poklepat, ze ani raz neodmietla! Pytala som sa midwife, povedala mi, ze by som jej mala dat za den maximalne 2 flasky, aby neodmietala prsniky. Najprv bola zhrozena, ze ked kojim, tak nech to nemiesam, ale ked uz o takej 18h-19h sa mi zda, ze mam minimalne mlieka! Pocas celeho tyzdna malu kojim a v piatok a v sobotu ma pocas noci 2 max. 3 flasky mojho mlieka. Zatial nebol problem! Ale pravdupovediac sa trosku bojim.
Ale chcem, aj Paul chce, aby aj on bol pri malej, tak sme sa dohodli, ze pia a sobotu ju ma on v noci a kazdy den kupanie tiez! Tesi sa z toho a ja tiez, ze nerobim vsetko sama a Zoë spoznava tak ako aj maminu aj ocina!
Nech sa aj on aktivne zapaja 🙂

Nemate niektora s tym skusenosti? Mixovanie kojenia a flasky??

Tani, ked nasa Zoë plakala, nevedeli sme co robit, vyskusali sme vsetko mozne, ked som ju dala ku prsniku, plakala a plakala a tak som zacala odsavat a tam nebolo nic! Ja som bola v soku! Zistili sme, ze Zoë place, pretoze je hladna, boli to uplne zaciatky! A midwife mi nechcela povedat aku formulu jej mam davat, ze nemoze robit reklamu! Mala som dost! A tak to svokra razne na druhy den vyriesila a isla do lekarne a kupila sunar! Vela ludi s, ktorymi som pracovala sa stazovali na anglicky sunar, ze je presladeny a deti iba priberaju a priberaju. No a moja malicka uz mala prvu porodnu vahu dost velku a bola "chubby baby" 🙂)
No a ja som mala zo zaciatku pocit, ze namiesto sunaru ju krmim kazdy den "chips a hamburger" ako je tu u tunajsich zvykom! Viem, bol to sunar, ale predstava, ze je vyrobeny tu, ma desila! Som hrozna, co?! Preto som tak razne odmietala sunar! Asi som velmi posadnuta zdravou vyzivou ☹

mima3114
1. júl 2007

ja mojho Filipka aj kojim a aj mu davam z flasky.robim to tak od zaciatku,lebo mi nechcelo prist mlieko kym som bola v nemonici,malickemu sa nechcelo tahat lebo ked som ho dala k prsniku tak o minutku zaspal.tak midwifes mi povedali,ze nieco papat musi,tak mu nasadili mliecko z flasky a davala som mu kazde 3 hodinky a o mlieko som sa snazila s odsavackou,lebo tak mi to kazali.

mima3114
1. júl 2007

a bola som smutna z toho,ze mliecko nie a nie aby prislo a tiez som sa obavala,ze nebude chciet potom prsnik.ale ked som dosla po 4 dnoch z nemocnice domov a myslim,ze asi na 5 den mi mliecko prislo a malicky nemal problem s tym aby prsnik odmietol.prave naopak.najradsej by bol na nom nalepeny stale. 😀

mima3114
1. júl 2007

takze si myslim,ze sa nemusite obavat toho,ze vase dietatko odmietne prsnik ked ho budete prikrmovat aj z flase.ja musim filipka vzdy nakojit,ale potom mu musim este urobit aj mliecko do flase,lebo to moje mu nestaci.papka vela a kazde 2 alebo 2 a pol hodinky.je to velky hlados.a v noci ho nekojim vobec.raz dva mu dam mlieko z flase,napapa sa a spinka dalej.a vobec nemam problem s tym,ze by odmietal prsnik.takze myslim,ze sa nemusite nicoho bat.

mima3114
1. júl 2007

v nemocnici bola so mnou jedna zenska,ktora mala mliecko,ale jej dietatko sa jej odzaciatku nechcelo prisat na prsnik.tak si tiez odsavala a davala mu z flasky.a viete ake sme zeny po porode znicene a trosku citlive,tak ju to po 4 dnoch mrzelo tak,ze sa rozplakala,ale midwifw ju bola ukludnit,ze ona robi vsetko spravne a ze nech sa preto netrapi,ze dietaatko odmieta prsnik,ze sa to proste stava.

mima3114
1. júl 2007

no a co sa tyka toho uspavania,ja sa tiez bojim aby som filipka nenaucila zaspavat na rukach.lebo uz teraz si vsimam,ze ked je na rukach tak zaspi a ked ho polozim tak sa o 5 minut zobudi a zasa place kym ho nevezmem na ruky.a ako hovori diamant,nechat ho plakat by som ho aj nechala,ale je tu moja mama,ktora ked ho pocuje plakat,tak dobre,ze neplace s nim 🙂 hned ho berie na ruky.a ked ja ho nechcem vziat na ruky za kazdym co zaplace tak po mne krici. 😀

tani
3. júl 2007

cavte. Cauko Miriam a Mima. Ja mam teraz opacny problem, Malicka odmieta flasu. Skusam znova a znova aby som ju trosku dokrmila pred nocnym spinaknim, ale nechce ani za svet. nechapem to, lebo uz raz z flasky pila a pekne tahala. teraz ani nepotiahne, uz som skusala mliecko zohriat, ochladit, trosku jej strieknut mliecko z flasky na jazyk, ale nic nezabera. vypluje, vytlaci s jazyckom flasu z pusy a place jak diva a taha sa za prsnikom. uz som sa aj pytala midwife, ale ved viete tu je vsetko normalne, to je ich rada. Ale mala pribera tak sa az tak neobavam. vcera mala 4.04kg, takze pekne pribrala, viem, ze oproti vasim velkym babatkam sme pozadu, ale ked sa narodila mala 3.145 takze pekny narast.musim uz utekat 😵

diamand
autor
4. júl 2007

fiha babulky, akosi tu nasa debata viazne 😢

nippa
4. júl 2007

tani ak mozem poradit neprikrmuj, malicka je zdrava a pekne rastie tak na co... ked bude mat 4 mesiace tak mozes zacat prikrmovat(ak bude hlados ako moja mala) ale inak netreba, este sa ti moze stat ze ti nebude chciet MM. Ani moja mala nechcela flasku...prvy krat mala flasku az ked som jej zacala davat vodu, a to som jej hned kupila specialny cucak, taky plochy ktory sa pouzije na normalne avent flasky.
k mliecku a krmeniu..ja som dostala mlieko az po 4 dnoch takze si viete predstavit co moja mala robila..ale som ju dokrmovala flaskovym to bolo kym som bola v nemocnici..ako sme prisli domov po 4 dnoch tak hned mliecko a flasku uz potom nevidela...a pekne si zvykla na prsnik....ono to moze byt aj to ze mliecko sa tazko taha dietatku z prsnika tak radsej strajkuju a ak uz skusia flasku tak potom pri nej aj ostanu..zvycajne....

tani
4. júl 2007

cavte. veru nasa debata nejak viazne. kde ste sa vsetky podeli. 😒 Nippa ja viem, ze breast is best ale niekedy by bodlo keby pila s flasky, lebo ked som velmi unavena tak by ju mohol niekto v noci za mna nakrmit. teraz momentalne moja mamka a neskor manzel. alebo ked by som sla ku kadernikovi 😵 budem ju to musiet nejak postupne naucit s vodou alebo cajikom, este mesiac vydrzim a potom pomalicky skusim,
Mima tak to si statocna, ze by si ho aj nechala vyplackat. ja som v tomto asi nenapravitelna. Moja Lili uz zaspi len na rukach ale to nie hocijak, treba s nou chodit(alebo tancovat 😀 ) a spievat jej. a pekne nahlas 😀 😀 . ked mi pride manzel domov asi ho porazi. uz som mu to sice hovorila do telefonu a povedal, ze aj on bude spievat, tak to som si teda dala 😀 😀 😀 to uz radsej budem spievat ja, aj ked mi uz pomaly odchadza hlas 😀 😀 ja som ukazkovy priklad ze aj malinke babo sa da poriadne premaznat 😀 😀 no a co ked ktovie ci este budem mat babo, tak si to uzijem naplno 😀 😀 na vychovu este casu dost

hirondelle
4. júl 2007

Ahojte! Tani, moja malicka je cez den dobra, no a ked odbije 19h-20h iba by plakala a nechce spat. Tiez najradsej spi na rukach! Ako som pisala nechcem si ju tak ucit! Aj, ked je to velmi tazke! Hlavne, ked ju mam v naruci a ona je taka krasna!Veru, tazko sa mi s nou luci a dava ju do Moses Basket a tak vcera som ju tam dala plakala a plakala, tak som si ho zobrala na kolena, myslim basket a chvilu som ju hojdala, spievala, asi tri krat ma skontrolovala ci som tam a potom zaspala. Uz asi tri dni zaspala o 23h30!!!Myslite, ze je to normalne? A vcera zaspala hned! Vsade sa pise, ze male babatka vela spia, ale to moje to ma pomylene- den s nocou ☹ a obcas da riadne zabrat!

Diamnad, viazne debata, Ty si tu uz davno nebola! Napis nam ako Ti spaval na zaciatku Natko?

Nippa, bola Tvoja princezna velke babo, ked sa narodila, tiez chcela vela papat?

bubenko
4. júl 2007

ahojte babenky 😉
konecne som sa tu dostala, mala som posledne dni problem 😠 , neviem preco, mozno sme mali daco s internetom.
hirondelle super, napis mi cim skor 🙂 a co je to to IP? 😅 , dakujem 😀
ste ozaj statocne, takto to kojenie a dokrmovanie zvladat 😝
teraz cez vikend sa budeme stahovat a potom ideme na sk na dovolenku takze tu dlhsiu dobu nebudem. Ved viete, kym nam ten internet presunu na inu adresu to potrva, ale este vam predtym daco napisem. 😉
papapapapapapapapapapapapa 😀

hirondelle
4. júl 2007

IP- Interna posta 😀

Ani mne sa vcera nedalo pripojit!

Bubenko, zavidim Ti, aj ja by som isla a tak poriadne sa najest domacej stravy a uzit si slniecka! Tu nstale len prsi a prsi 😠
Ako dlho budete na SK? A kedy pridat nejake fotky?

mory
5. júl 2007

hirondelle jeeeej som videla malinku 😵 je nadherna 😉
bubenko cau aj mi ideme uz v nedelu 😎 sa na teba tesiiiim a aj na tvoje brusko aj som ti zabalila nejaku vybavicku 🙂 mala ma asi kiahne ma nejake vyrazky po sebe,zatial len zopar ale naobed ju beriem do doktora tak dam vecer vediet co to je? 😕 😀

tani
5. júl 2007

dobre ranko. Miriam malicka je velmi zlatucka,poriadna baculka 😵 a ze ci je normalne ze zaspinka az 23.30 neviem ale u nas je to uplne normalne. kazdy den je iny, niekedy spinka cez den lepsie niekedy v noci, ale vzdy sa po papkani tak puci chuderka uz ani neviem ci je to reflux alebo koliky, lebo aj trosku zvracka aj prdka po tom jak sa puci. aj vasim babatkam sa tak casto cka? a moja malicka este aj chrape akoby mala zapchaty nostek, ale skusala som jej ho cistit a nic neslo. Lili najradsej spinka na mne, asi rada pocuva ako bije srdiecko, niekedy si pripadam akoby som bola este stale tehotna 😀 stale je nalepena na mne, ale uz som si objednala(kupila) cez ebay vak takze bude na mne ale aspon budem mat volne ruky, dufam, ze sa jej v nom bude pacit, lebo to je riadna vydumnica. aj moses basket som kupila zbytocne bola v nom asi 2x, nema ho rada a zachvilku jej uz aj tak bude maly 😕
Tak tehulky este stale sa neviete dockat? 😀 😀 ale nie je to az take strasne trosku unavy ale ovela viac radosti a krasnych pocitov. prave pozeram video ked bola Martinka malicka ako to rychlo zbehlo zachvilku uz budem len spominat ako bola Lili babo a ako mi dala zabrat 😀 😀 . vcera som jej kupila tricko s velmi vystiznym napisom. pridam do fotiek. A este nieco pre tehulky. zbytocne nekupujte drahe podprsenky na kojenie, ja ich vobec nerozpinam len vytiahnem tu stranu co potrebujem, tak je to najlahsie a to som mohla aj s uplne obycajnymi

tani
5. júl 2007

elbel kde si sa podela?? Poslala som ti IP este predvcerom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre