Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
21. aug 2007

cavte dievcence. my mame za sebou super noc, malicka zaspala o 10tej a zobudila sa az rano o pol 7mej 😵 ale pravda je ze vcera cez den nespinkala vela. dnes rano sa Liyannka zacala nahlas rehlit, prvy krat to urobila v nedelu a od vtedy kazdy den trosku, ked sa s nou blaznim 😵 je to take strasne zlate ze aj sa za zacnem rehlit ked sa zacne ona tak sa tu rehoceme jedna z druhej 😀 😀
Katarina mas pravdu zalezi na akeho doktora natrafis, ale tu v UK maju celkom iny system ako u nas a vobec sa mi nepaci ze deti nemaju svojho detskeho lekara ale chodia k tomu istemu ako dospely.len ked je uz nieco velmi zavazne tak ta poslu k pediatrovi. ale inac zije sa tu fajn takze len prid, este si budes musiet zvyknut na veeeeeeeela dazda, nie velmi horuce leto a skoro ziadny sneh. zachrani to vsak dovolenka na Slovensku 😉

mory
21. aug 2007

jej tani na toto si aj ja pametam a dodnes ked sa mala rehli tak ja idem prasknut od smiechu 😀

tani
22. aug 2007

no cavte ta kde ste vsetky????? tu dens cely den leje ako z krhly katastrofa a Martinka bola dnes na kupalisku. V Kosiciach 30 stupnov ide ma porazit 🙄 , take strasne leto som tu este nezazila ako je toto 😒 . jedine co ho robi krasnym je Liyannka 😵 uz sa neviem dockat kedy sa Martinka vrati, ale jej je tam super vobec nema cas zo mnou rozpravat ked jej volam 😨 No a uz nam Lili placka ocko ju nosi ale nikdo ju nedokaze tak ucicikat ako mamicka 😉 takze idem

hirondelle
22. aug 2007

Ahojte dievcata 🙂 ,
konecne sadam za pc. Posledne dni bolo u nas nadherne,tak sme boli von a vecer sa mi uz nechcelo tukat.
My sa mame fajn, ale predvcerom(zda sa mi)mam laktacnu krizu ☹ .Teraz uz je to lepsie, ale v pondelok a v utorok sa mi zdalo, ze mam malo mliecka a mala len tahala a tahala, tak ma velmi boleli prsniky ☹ A z pondelka na utorok sa mi budila kazdu hodinu, co bola taka hladna.Odsavala som, aj som ju casto prikladala, tak uz je to ovela lepsie.
No a v utorok som vyskusala plienky Huggies a hned sa jej zapalil zadocek.Stale sme pouzivali pampers,vsetko bolo v poriadku a ked som vyskusala Huggies-zadocek zapareny ☹ Nemusi to byt tym, ale na 99% som si ista,ze Huggies, pretoze ju menim tak ako aj predtym.Tak mame trosku bolave dni ☹ a sme uplackani ☹
Tani,dakujem za vsetky info o reflux.Vobec som to nevedela-clovek sa uci kazdy den!
Martinke musi byt super na SK,este k tomu aj take nadherne pocasie!Tu ani leto nebolo,par dni peknych.Sice tento tyzden sa nemozem stazovat! a urcite jej babka vyvara same dobroty😝
A kedy sa vracia?

Katarinamt-aj ja som povodom z MT (svet je maly🙂,ale da sa povedat,ze uz 10 rokov zijem mimo Sk. Precestovala som vela krajin, ale nikde som sa s horsim zdravotnictvom nestretla ako v UK!!! UPLNE SUHLASIM s Tanou! A hlavne to mi vadi, ze Tvoj doktor pre dospelych je aj doktorom pre Tvoje deti a kde je potom specializovany pediater a celkovo starostlivost tu je odflaknuta, zlate zdravotnictvo na SK.Viem, ze aj tam to nie je ruzove, ale mame kvalifikovanych lekarov.Co mi tam vadi,tak su uplatky.
Najlepsie skusenosti mam so zdravotnictvom v Belgicku a vo Francuzsku!

Bubenko,ako sa citis?Ako ide tehulkovanie?

katarinamt
22. aug 2007

ahoj hirondelle... to si ma fakt prekvapila a ja som myslela, ze uz to ani nemoze byt horsie ako u nas 🙂 .. a svet je fakt maly, ked sa takto aspon virtualne stretneme. Si riadny cestovatel. Preco si sa rozhodla zakotvit v Anglicku? Kde v UK zijes? Aj tam pracujes? teda predtym ako sa narodila mala. mimochodom ma pekne meno 🙂 si rodila v UK? Ako to tam funguje s materskou. Tiez je tak ako u nas? 6 mes. a potom rodicovska dovolenka do 3 rokov? ci ani nie?
Inak s tymi huggiesmi mas pravdu. My sme tiez malej ked este potrebovala kupovali stale pampers a raz som skusila huggies a hned mala zly zadocek, som sa na to pytala aj emmkinej doktorky a ta sa ma hned spytala ci sme nemenili plienky a ci sme jej nahodou nedali huggies, lebo ze sa to z nich robi... dost ma to soklo a plienky isli do kosa 🙂

bubenko
23. aug 2007

ahojte maminky 🙂
vcera sa mi podarilo kupit cez e-buy postielku, este ju vybavit z vnutra a je to. Strasne sa nam pokazilo pocasie 😠 , dufam ze ste aj babetkami zdrave, kde je tohto roku leto? 😎
pa zatial

mory
23. aug 2007

ahooooj bubenko 🙂 no super ze uz mate postielku sak sa ti to uz aj krati pomaly 😉 uz len 10 tyzdnov a mala je na svete jooooj jak sa tesim a keby som tak mohla byt s tebou a malu vybocinkat ☹ no dufam ze aspon v lete sa potom stretneme zase 😎 ja uz mam zase paru veci odlozenych pre teba ale neviem najst adresu a myslim ze ste sa inde stahovali tak mi posli tvoju novu adresu do IP 😉 (interna posta)

hirondelle
24. aug 2007

Ahojte dievcata 🙂

Ako sa mate?Vidim, ze ste viac menej busy s detickami.

Tani, ako?Co nove?

Katk-mt, odpisem neskor, teraz len tak narychlo Balime sa,odchadzame na predlzeny vikend do Francuzska🙂 .Uz sa neviem dockat!
Dnes sa nam Zoë otocila z chrbatika na brusko a nadherne sa usmieva 😵 a "rapoce" jedna radost.

Zelam vsetkym pekny slnecny den a zaroven vikend 🙂

tani
24. aug 2007

cavte, vcera som sa nevedela dosta na konika neviem co sa dialo 😒 och miriam ako ti zavidim, aj ja by som sla ale s nasou malou to neprichadza do uvahy kedze odmieta flasu a manzel by mi nedovolil kojit niekde kde by ma mohol niekto vidiet. este stale papkame kazde 2 hodinky. nastastie v noci uz je to ovela lepsie vydrzi aj 6-7 hodin 🙂 nasa malicka sa zatial otocila len na bok ale ona nema velmi kde trenovat kedze ju velmi nemozeme davat na rovny povrch koli refluxu. dzavoce tiez bude to riadna rapotacka 😀 a co stale robi taha sa do sedu a ked uz je v sede tak az na nohy. uz by chcela chodit 😀
Bubenko tohto roku leto odletelo do teplych krajin 😀 😀 dufam ze to dalsie uz bude aspon par tyzdnov nie len par dni.
Musim ist mala sa stazuje ze uz je dlho v sedacke, pa

diamand
autor
25. aug 2007

cavte babule, hlasim sa este stale 2in1, ale uz by sa to fakt mohlo rozbehnut lebo uz to je na nevydrzanie, cele noci som hore vsetko ma boli a reze, ale ved to poznate. Dneska ma byt pekne pocasicko tak som sa rozhodla, ze sa pojdem poprechadzat mozno ze to pomoze. PEKNY VIKENDIK

mory
25. aug 2007

zeny ked tak velmi chcete tak ja vam toho leta poslem kolko len chcete 😎 😀
diamand drzim palce nech to maz uz za sebou a lahky porod 😉

mory
26. aug 2007

a este som zabudla dodat ze keby sa ti narodila 5.septembra tak by to bolo na moje narodky 😀 inak super ludia su panny 😉
(to bolo pre diamand)

tani
26. aug 2007

cavte kocky. tak konecne trosku leta aj v uk 🙂 vcera sme boli cely den v Londyne na BBQ, bolo super malicka Lili bola v spolocnosti svojich 5 bratrancoch a jednej sesternice a vsetci sa s nou chceli hrat, tak sa herecka mala tesila ze je stredobodom pozornosti 😀 jedine co mi chybalo bola Matulka. vo stvrtok sa vrati z SK tak sa uz tesiiiiiiiim 😵 musim ist mala sa zobudila. papa

mory
28. aug 2007

no zienky kde ste vsetky???????? 😕
bubenko zijeeeeeeeeeeeesssssssssss??????????????? 😀

bubenko
29. aug 2007

ahojte dievcence, tak uz mame postielku, vanicku a vsetko co k nej treba a tiez aj kociar. Som rada ze uz je to doma, co ak by malinka chcela prist skor a ak by nam nieco chybalo tak by som bola nespokojna.
ako sa mate? 🙂
je to tu velmi slabe, musime sa trosku rozpisat kocky, ako sa maju vase ratolesti? 😉

mory
29. aug 2007

no bubenko konecne si na to prisla ze najviac tu pisem asi ja 😀
ja som si fajne teraz pospala a idem si urobyt kavu 😉

majkabudka227
29. aug 2007

Ahojte maminky a buduce maminky,

aj ja sa k vam uz pridavam, zijeme s manzelom v Harrowe a sme tehotni siesty tyzden.

emmaelzer
29. aug 2007

ahoj majkabudka, aky velky je Harrow? inak gratulujem k teho

mory
29. aug 2007

ahoj majka 😉 kto kreslil tu kresbu v albume?????? 😕

lusya
29. aug 2007

ahoj maminky a tehulky, tak sa aj ja k vam konecne mozem pridat a pochvalit sa s prirastkom do rodiny, ale potrebovala by som aj nejake uzitocne rady... no nevadi, hadam vas tu niekedy zastihnem.........pa zatial...

mory
1. sep 2007

halooooo ........... to ste v tom anglicku zamrzli ci co???????? 😀
prajem pekny vykend 😎

tani
1. sep 2007

cavte kocky. dlhsie som tu nebola lebo dosla domov Martinka a mamina tak nejak nebolo casu. Miriam ako bolo vo Francuzsku?? Mory nezamrzli sme len nestihame 😀 majka a lusya vitajte medzi nami aj ja blahozelam k tehotenstvu
Bubenko tak to je super, teraz uz babo,no ved november je tu co nevidiet 😉
ale najprv je na rade Kika. Kikus ved sa ozvi co nove!!!!!!!!! uz to mas naozaj za par dni. uz asi zacinas byt nervozna, este pamatam na tie posledne dni ked som uz len cakala kedy to pride 🙂 dufam, ze nam hned das vediet 😵
Idem lebo maicka sa zobudila odkedy prisli mamka a Matka tak uz vobec nechce spat v postielke len na rukach je strasne vybita, hned zistila, ze teraz je v dome viacej ruk 😀 , inac je to fakt super mat tu maminu a ta moja ostava min mesiac a mozno aj ovela dlhsie 😵 😵 😵 ved my sme tu uz vlastne cela rodina ta co bude na SK sama porabat??
Tak pa babenky a krasny vikend

mory
1. sep 2007

tani tebe je fajne ze mas pri sebe maminku a aj celu rodinu ti tisko zavidim 😉 aj tebe pekny vykend 😎

tani
1. sep 2007

cavte. no mory je to vazne super ked sme vsetci pokope. teraz uz tu asi budem chodit castejsie 😀 😀 ale moja Lianka sa poriadne pokazi, a to aj doteraz bola dost premaznana. Inac baby aj vy niekedy nechapete odkial to tie nase mamy beru energiu? 😨 asi my sme taka pohodlnejsia generacia 😉 moja mamina ma uz po 60tke ale energie az az vzdy vsetko postiha. Mory co teraz porabas?? vy tam mate fajne teplucko vsak?Manzela mas Slovaka??ako dlho si uz v Izraeli?? ale som zvedava co? ale vsak uz tu nikto nepise len mi dve ta aspon pokecajme a ake je tam zdravotnictvo tiez take o nicom ako v uk alebo si spokojna? a ako dlho planujes ostat??

mory
1. sep 2007

hehe tani dobre otazky 😀
mame horuco az mi z toho sibe a robim sekretarku 😝 manzel je izraelcan a som tu 7 a pol roka 🙂 zdravotnictvo je tu na vybornej urovni,neviem jak je v uk ale viem ake je na SR 😠 a ta posledna otazka je najlepsia 😀 na vzdy 😅 😎
niezeby som velmi chcela ale nemam ine vychodisko lebo kedze manzel je tunajsi a ani nevie po slovensky tak co by tam asi robil a tiez mu tiahne na 40tku takze je to ine,to keby bol v mojom veku tak by to bolo celkom prijatelne ist na SR alebo do inej krajiny v europe ale v mojom terajsom pripade to ostava tak ze zujeme tu a hotovo 😎

tani
2. sep 2007

ahojte baby teda zase tu nikto nie je este ze to zachranuje mory 😉 tak som si tam uz pekne dlho cize asi aj deticky sa narodili tam a to maju izraelske pasy? a ako potom hovoris s manzelom to vies hebrejsky?? co sa tyka navratu na SK so mnou je to tak isto neprichadza do uvahy koli manzelovi ktory sa narodil v UK a povodom je z Bangladeshu, cim som starsia tym mi viac domovina chyba ☹
Martinka sa teraz vratila z SK a tak jej je smutno za ockom po tom ako s nim stravila mesiac, ze by chcela ist naspat, a vravi ze na SK sa jej viac paci, doteraz stale chcela byt viac tu, dufam ,ze ju to prejde ked pojde do skoly a stretne spoluziakov, cize pozajtra. idem uz bo mamu uz musia boliet ruky co tolko vlaci tu moju bambulu.

mory
3. sep 2007

tani a ty si ako dlho v UK?

elbel
3. sep 2007

Ahojte
tak sa ozyvam po dlhej dobe.Mala som tu malu sestru na prazdninach ta odisla pred dvomi tyzdnami a dnes my odisli aj svokrovci a teraz je mi smutno lebo sme ostali sami a je ticho v dome.Myslim to obrazne lebo deti vedia narobit kriku.
pekny den 😉

mory
3. sep 2007

elbel ahoj 😉 tak to ticho bolo fakt len obrazne 😀
aj ja mam doma 2 decka ale co je to ticho neviem 😅 ,a nebud smutna aj ja som sama, ber to tak ze to tak musi byt a nebude ti tak smutno 😉 🙂

tani
3. sep 2007

caute. Elbel tak konecne si si nasla trosku casu 🙂 my sa este tento mesiac stahujeme do Londyna tak by sme sa mohli potom niekedy aj stratnut a pokeckat. tazsie by to bolo s mory ta je trosku dalej 😀 mory ja som v UK 5 rokov a uz zrejme navzdy aj ked clovej nikdy nevie, moju malu Lili by si na slovensku plietli s ciganeckou kedze ona sa viac podoba na ocka 😵 no idem bo sa nejak rozfnukala a Martinka ju uz nosi na ruke,jak fajne ze uz je taka velka ja neviem ako by som to ja zvladla s dvoma malinkymi detmi.
Kika este stale tehulkujes?? ozvi sa ci ste ok a ako sa citis alebo ste uz 4clenna rodinka??
Miriam halooooooo co ste v tom Francuzsku ostali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre