Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
4. okt 2007

ahojte, my sa mamem dnes celkom dobre, konecne sa umudrilo pocasie a vyslo slnecko, nasa princeznicka ma dnes 4 mesiaciky 😵
Miriam HV sa zdalo ze malinka malo vazi?? 😨 vsak moja ma skoro o kilo menej.Inac Lili sa tiez nejak caso budi v noci ☹ cez den papa kazde 3 hodiny a v noci by chcela aj kazde 2, neviem co sa deje, tak nepokojne spinka, tak neviem ci je hladnucka, alebo jej tazko travi nove prikrmy, alebo zubky. uz sa tiez otaca z chrbatika na brusko, len co ju dam lahnut na chrbatik za sekundu je na brusku a snazi sa liezt,taka je pri tom zlatucka, vypuci dupku a odraza sa nozickami 😵 vela dzavoce a vsetko co schmatne okamzite strka do pusy, ked ju drzime v sede tak sa vzpiera na nozicky, akoby uz chcela chodit.inac Miriam podarilo sa ti spojit s Lenkou?? tu cestu na sk ti veeeeeeeelmi zavidim,ja som uz tak dlho nebola, naposledy ked sme splodili Liyannku 😵 a odkial z SK vlastne si?? Lili sa zobudila takze idem pa

tani
4. okt 2007

Lenka diamand byva na Edgwari urcite ju potesi ze sa prihlasil niekto odtial

elbel
4. okt 2007

Ahojte
dnes sme mali krasny den 😀

tani jasne ze sa ozvem.my sa vratime 16.10 a potom si mozme dat nejake stretko s diamand a aj lenkou ved edgware neni az tak daleko.Ozaj a si si ista ze vam zapoja internet do tyzdna.My ked sme sa prestahovali tak im to trvalo presne mesiac kym nas pripojili,furt sa na nieco vyhovarali a pritom sme normale platili aj ked sme nemali pristup na net 😠 .pre istotu ti poslem cislo cez IP.

hirondelle nic si nerob z HV kazda je ina a aj tak vacsina z nich sa riadi tabulkami.Ja preto k nim nechodim 😝 a teraz co sme sa prestahovali ani neviem kto je nasa nova HV 😅 ,ale viem kde ju najdem,to mi staci.

bubenko
4. okt 2007

ahojte maminy 😀
ja uz od siesteho mesiaca nemozem po nociach spat ☹ , mozno by som sa vam teraz hodila ako pestunka, ja by som vam ratolesti v noci nakrmila a vy by ste mohli kludne spat 😀 😔 😔
no uz je to zasa tu- idem darovat moc- ako kazdu polhodinku 😝 a cestou naspet si cmurknem mliecka 😀
tak zajtra, pekne sny vam aj vasim drobcekom 😔

hirondelle
4. okt 2007

To ste ma potesili! Mne sa zda 6.68kg pekna vaha, lenze HV mi povedala, ze od porodnej vahy 4.310kg sa jej zda, ze malo pribrala.Ja sa radsej poradim u na na SK s Dr.Uvidim.Nechcem to s tymi prikrmami prehanat!Zatial som jej dala len byby rice a musim povedat, ze lepsie spala.
Este nezacnem ani s ovocim a zo zelenonkou, radsej pockam.
Tani, to uplne poznam!Nasa to iste, strale sa len toci a toci a uz zacala aj sediet.Dufam, ze nebude hyperaktivna!

Elbel, to mas pravdu, ze kazda HV je ina!

Bubenko, mne by si sa hodila na par noci, pretoze rano o 10 sa citim ako za mladi, ked sme chodili po baroch a diskach, taa zbita ako pes 😀 , ale niekedy je to OK. Vacsinou cez den spim aj ja s malou.Zatial nam to ocino toleruje, ze nejako domacnost nestiham.Ale cez vikendy mu to vynahradzujem!
Inac, aj ja pocas tehu som cez noci nemohla spavat, stale len na WC 😒 , toto Ti nezavidim!

tani
5. okt 2007

bre ranko. adi diki za cislo, aj ja ti poslem cez IP,zavolaj ked dorazite spat.
Miriam ja uz ani nedufam, ze nebude hyperaktivna. Lili nepolezi ani neposedi v klude ani minutku. Aj ked sedi v sedacke v kuse kopka z nozkamiked ju vezmem na ruky tak preklada nozky akoby behala. od kedy sa narodila este nebolo zeby len lezkala a nieco pozorovala dlhsie ako minutu.ani v kociari si nikdy nepolozi hlavicku dole az ked spinka a uspat ju musim vzdy na ruke. cesz den spinka asi 5x ale vzdy len po 20 minutkach, ked si pospi 40 minut tak to uz sa cudujeme ze ako dlho spinka, kde tak 2 hodinky ako ine deticky. neviem kde tu energiu berie. ale ja som mala dost rusne chvilky na zaciatku tehotenstva, veela stresu, a taksa to asi odrazilo na bambulke. musim ist po uz ma vola.

diamand
autor
5. okt 2007

dobre ranecko,

Miriam - aj ja chcem aby mi prestalo chudit papat (vlastne u mna pouzijem iny vyraz zrat), nechapem ale uplne sa mi zasekla vaha na 70kg to je sila, pocas tehu som pribrala teraz si ale baby sadnite 31kg, takze som isla z 53 na 84. Ked som prisla z nemocnici mala som 74 (takze 10kg dole), za dva dni mi to kleslo na 70 a teraz som stuck, nechce to ist ani za svet dole a to sa hovori ze kojenim to ide dole lahko ☹ no asi to nie je moj pripad

elbel a tani - tak teda potom musime urcite hodit to stretko bude to parada aspon spoznam nejake maminky v mojom okoli a musi sa k nam pridat aj lenkaajarek

tani - ked vam zapoja net tak sa mi hned ozvi, alebo vies co napisem ti ip s mojim cislom keby nahodou nemas net tak brnkni

bubenko - viem cim prechadzas, ja som chodila curat kazdu hodinku bolo to hrozneeeeee, vstavala som za noc viac krat ako teraz ked musim vstavat k malickej, ale ved uz sa ti to krati tak hlavu hore

lenkaajarek - ako uz pisala tani tak ja byvam v Edgware a taku spolocnicku na kazdodenne prechadzky by som s radostou prijala, samu ma to nebavi 😉

bubenko
5. okt 2007

ahojte 🙂 ako sa dnes mate 😀
dnes je celkom pekny den, no uvidime ako dlho to vydrzi 😅
akurat si idem balit tasku do porodnice, na prvi-krat si zrejme pobalim aj veci co mozno netreba, ale nesmie mi nic chybat, na druhy krat uz budem vediet co a ako, ani neviem ci tam na izbe bude pre mna osuska alebo ci si ju mam zbalit 😖

lenkaajarek
5. okt 2007

JAJ to je super,mna to samu tiez nebavi.Maly uz krici tak letim von.Dufam, ze sa niekedy stretneme.Ozvem sa neskor papa 🙂

elbel
5. okt 2007

ahojte,
bubenko ja som pri prvom balila tasku do nemocnice asi na tri krat 😅 a osusku si pre istotu zober,nemyslim ze ti ju tam daju,aspon v mojej nemocnici nedavali.A nedala Ti MW zoznam co si mas zbalit so sebou?Mne to dali tak som vedela co brat a co nie.Az Ti to nedala skus sa jej nan popytat ked nabuduce pojdes za nou.
hirondelle - ked sa mi narodila Lenka tak vazila 5,04kg a merala 61cm.No ked uz bola na svete tak uz tak nepriberala a nasej HV sa to nepacilo a divila sa ako je to mozne a tak som s nou musela chodit kazdy tyzden na vazenie,pri tom mi radila co jej mam davat jest aby pribrala,hlavne aby v grafe sa dostala na tu ciaru na ktorej bola ked sa narodila.Lebo rast rastla ale vaha nepribudala a ked jej to nesedelo tak nas poslala za detskym pediatrom nech ju vysetri.Tak som za nim sla.Vysetril Lenku a divil sa ze co tam robim az je mala v poriadku a ja nevidim dovod sa znepokojovat tak som mu povedala co bolo vo veci ze nasa HV.Tak sa len zasmial.A odvtedy som k HV nesla.Teraz ma Lenka 1rok a 8 mesiacov a vazi 12.05kg.

lenkaajarek
5. okt 2007

Ahojte babenky ako tak citam kazdy si chodi po dovolenkach ,my sme toho roku
neboli a teraz momentalne vybavujeme malemu pas.Trva nam to celkom dlho asi zato, ze sa mi nechce to papierovanie a ak vidim,ze to este oni posielaju na Cechy a spat(moj priatel je Cech tak sme sa rozhodli pre ceske obcianstvo)tak to potrva 10 az 12 tyzdnou.Takze vianoce ZNOVA v londyne.Ako sta boli na
tom vy?Vybavovali ste pasy?

tani
6. okt 2007

bre ranko. no Lenka ja my sme neboli na Vianoce doma uz 5 rokov, tak velmi by som sla, ale ked na Vianoce su vzdy take drahe letenky ☹ a potom este Vianocne vydavky a nakupenie zimnych siat bo v tych co tu nosime v zime asi by sme zamrzli. Takze aj tento rok ZASE v Londyne ☹ ale zase my sme tu cela rodina takze aspon sme spolu. A tohto roku pride aj syncek mojho brata z prveho manzelstva tak uz sa na neho velmi tesime. 😵 😵
Teda Adi 5kg bambulka to si asi mala co robit kym sa dostala na svet. Zase moja martina sa narodila 2 tyzdne pred terminom velmi malunka a dnes je najvyssia v triede 😨
Kika napisala som ti IP Adi aj tebe mam vase cisla ozvem sa ked sa prestahujeme.
Bubenko osusku si urcite zober, mozno v niektorych nemocniciach davaju ale predsa je lepsie mat vlastnu.
No idem ja daco porobit pa a krasny den vsetkym 😵

diamand
autor
6. okt 2007

dobre ranecko,

my sme dnes mali celkom dobru noc, Charly sa zobudila len raz okolo 5 a potom az o deviatej tak som sa fajne vyspala, akurat ze mame jeden problem a potrebujem radu, malicka stale grcka, napapa sa a hned to ide skoro vsetko von a potom je samozrejme opat hladna a toto je od vcera, neviete co to moze byt?

Baby my ideme na vianoce domov a uz sa strasne tesim, my sme kupili letenky cez air berlin sice do viedne (len hodinka od nas), ale za super cenu celu stvorclennu rodinku to vyslo 250 libier tam aj spat, ja by som si nevedela predstavit vianoce tu v UK prezila som ich tu raz a stacilo. Ozaj inak vidim ze sa tu bavite o pasoch, malinkej uz vcera prisiel UK pas tak sa vytesujem, my sme obaja slovaci ale kedze ja som tu uz residence tak tym padom je aj malicka british citizen, aspon nemame ziadne velke vybavovacky.

Idem pozriet IP

bubenko
6. okt 2007

ahojte 😀
mna to s tym pasom tiez caka 😝 , na vianoce chceme ist domov, ani ja tu uz nechcem ostavat na vianoce, ostali sme tu raz a dost. Ked sa malinka narodi tak manzelik pojde do Londyna na ambasadu vybavit ten jednorazovy doklad aby sme mohli vycestovat na sk. Chcela by som, aby uz odtialto poslali do BA ten ang rodny list na tu osobitnu matriku a ked mi tam malu zapisu, dam si ho poslat na adresu doma/sk/, hned ako pride si pojdem malu zapisat do pasu a prideme sem za ocinkom. Dufam, ze to bude vsetko tak ako si predstavujem 😒
posledne dni som strasne zdochnuta, uz tri noci som nespala , len tak tu hodinka-tam hodinka 😢 , nechce sa mi spat ani cez den ani v noci ☹ , ale zato som ako matoha 🙄
dnes je celkom pekne 😎

bubenko
8. okt 2007

kde ste? 😕
akosi to tu zamrzlo 😨

tani
8. okt 2007

cavte, bubenko tu som hoci teraz tu casto nechodim, bo sa stahujeme ☹ uz mi z toho zacina sibat a nie zo stahovania ale z landlorda. nasluboval hory doly a teraz vravi ze on nic neslubil, hlavne ze uz sme zaplatili depozit a 1 mesiac rent. no ale ma smolu bo s mojim manzelom sa nemoznolen tak lahko zahravat, ten ho dnes tak spucoval, ze zase landlord sluboval. ja som len zvedava kedy to splni. a vy ste na tom ako zo stahovanim??
Kika tak to je super cena. lenze ja som az z Kosic takze chodime so skyeurope a pozerala som na Vianoce by to vyslo len mna a Matku 800 tam aj spat(Lili ma zadara)
Idem baby mala je nejaka nespokojna asi to stahovanie ☹ bru nocku

tani
8. okt 2007

Kikus to zvrackanie uz preslo?? mozno len mala zly den alebo si zjedla nieco co jej poskodilo. velmi vam zelam aby to bolo nieco kratkodobe nie reflux, lebo to je zaberacka ked ma babo, ale to asi nebude vas pripad to je vacsinou dedicne.

hirondelle
8. okt 2007

Ahojte dievcata 🙂
Ako sa mate?
Musim si Vas precitat.

Tani, je mi luto, ze mate take problemy!Dufam, ze ten landlord nebude nejaky podvodnik!

Dia, mozno vela spapa a potom vracka.|Nam sa to obcas stavalo.Ono by sa to malo postupom casu upravit.Ako sa ma Charly? Je to lepsie?

Bubenko, ako sa citis?

Elebel, tak Lenka bola vacsie dievcatko ako Zoë.Zoë mala 4,310kg.Ako sa dari Dankovi v skolke? Zvykol si?

Mna chyta riadna cestovna horucka, mam uz vsetko zbalene, len dufam, ze Zoë bude v lietadle dobrucka.

diamand
autor
8. okt 2007

ahojte, ozaj to tu akosi viazne.

Baby tak to vrackanie vobec neustupuje, je to stale rovnake, chuda moje palicke niekedy je to menej uz si kolko krat myslim ze to tusim ustupuje a potom to z nej tak vyleti, uz aj ja sa musim za kazdym prezliekat, ale myslim ze ju nic neboli lebo inak by plackala a ona je tichucko anjel nas

tani - dufam ze to s tym landlordom vyriesite a good luck pri stahovani, ozaj ja si vazne zacinam mysliet ze aj nasa mala ma reflux

hiro - takze vy uz v stredu letite, ako vam zavidim. Mne pride v stredu ocino aj so sestrou, ale len na 5 dni. Tak si to pekne uzite a sem tam sa nam z SK ozvi.

hirondelle
9. okt 2007

Dia, aj ja som si myslela ci nahodou nema reflux.Chudatko.Skus sa spytat midwife, alebo HV.Alebo chod priamo k GP skontrolovat cio to nie je reflux.

Ja sa Vam ozvem az zo SK.Myslite na nas, dufam, ze Zoë let v poriadku zvladne!

bubenko
9. okt 2007

hirondelle zelam vam stastnu cestu, uzi si to doma a daj si zamna parizsky salat s cerstvym rohlikom 😲 . potom sa ozvi aka bola cetsa a ako to zoe zvladla 😝
som v poriadku ale uz skoro vobec nespim, verim ze coskoro sa sarah narodi lebo uz sa s manzelom nevieme dockat, stale kopka aj moje rebra by si uz radi oddychli, nuz co cakame a cakame 🙂
tani to s tym stahovanim ti nezavidim, ten landlord je riadny somar- na nikoho sa neda spolahnut, najprv naslubuje a potom nic, ja viem, tiez s tym mame skusenosti, este ze tvoj manzel je taky-nech mu da klamarovi 😠 . My sa budeme stahovat niekedy po novom roku, este presne neviem kedy, ale bojim sa toho - co za susedia nas cakaju. Dnes si nasi susedia namontovali zvoncek- otrasny zvuk a tak sa vytesuju, len keby ho tak nebolo pocut k nam, oni 800-krat na den dakde idu a nielenze trieskaju z dverami ale uz maju aj zvoncek. verite ci nie ale mna z nich porazi 😠 😝 😠 , cim skor sa chcem stahovat 😖

tani
10. okt 2007

caute. tak landlord konecne zacina plnit sluby a uz sa konecne zacina to nase stahovanie rozbiehat. videl chudak landlord ze nepochodi a ze moj starky by jednoducho pokupil co nam on slubil z penazi za dalsi rent 😀
Bubenko pre mna je tiez najvacsia mora susedia. ale kde sa teraz stahujeme som zatial nepocula ani zvuk mame nastastie susedov len z jednej strany lebo to je rohovy byt, tak dufam, ze budu v pohode. Hore v bloku mame posilku vsetko super nove stroje a vobec nikto tam nechodi. uz sme tam boli 3x a stale bolo uplne prazdne. Dnes sme tam boli cela rodina aj Lilka ta sa tak smiala, neviem preco jej to bolo take smiesne ze ja byciklujem, Martinka beha a ocko vesluje.
Miriam zelam stastu cestu a uzi si nase krasne Slovensko 😵 a rodinku.
Kika mozno to nebude reflux, nepapka Charly prilis hltavo?? Inac Martinka mala taky reflux ze vracala hned po jedle a vela ale vobec ju to neotravovalo, Lilka ma iny taky hnusnejsi zvracka az hodinku po papkani ale len trosku ostatne jej akoby len chodilo do hrdielka a spat do bruska a zase do hrdielka ☹ . ked to tvoju malicku nezatazuje tak to je v pohode, aj ked sa ti zda, ze vyzvrackala skoro vsetko nie je to tak, kym pribera je to ok. jedine co ta asi zatazi bude vecne prezliekanie. Inac pochybujem ze ti lekar povie na 100% ci to je reflux, to oni sami nevedia,len ked poslu na specialne vysetrenie, ale to robia iba ak babo nepribera. predpokladam ze ti povedia "mozno to bude reflux". inac prestuduj na nete priznaky a porovnaj ci ich malinka ma najskor podla toho zistis a zisti ci nahodou manzel nemal ked bol babo. Idem kocky Lili ma vola tak papa

bubenko
11. okt 2007

ahojte zelam pekny den 😉
ako sa mate?

mory
14. okt 2007

zienky tu ta akosi viazne 😅
prajem peknu nedelu 😎

bubenko
14. okt 2007

veru, nikde nikoho ☹

lenkaajarek
14. okt 2007

Ahojte baby ako sa mate ?My sme mali relaxacny vikend a ja som dohanala spanok.No a teraz nemozem zaspat.Ako vidim akosi to tu mrzne. 😲 .Kde ste vsetci????????

bubenko
16. okt 2007

ja neviem co sa to deje ☹
zelam pekny den 🙂

hirondelle
17. okt 2007

Dobre rano dievcata 🙂 ,
vidim, ze to tu viazne.
Ako sa mate?Co mate nove? Tani, ako prebieha stahovanie? Ako sa ma Lilianka?
My sme uz na SK 😵 Let sme zvladli na 1.Na letisku Zoe zaspala a zobudila sa, ked sme nastupovali do lietadla, trochu som stresovala ako to dopadne.Hned som ju nakojila, bola hore asi hodinku, bola tichucko a potom spustila krik.Ale po 10 min zaspala.Let prebehol velmi rychlo.Az k nasim domov bola zlatucka.
Teraz nam idu zubky, uz vidno 2 malicke, cakame kedy sa len prerezu.Je dost mrzuta a v noci sa mi velmi casto budi.O 4-5 rano je uz vyspata ☹ Je to riadny zaberak.Cez den spi len v kociku, tak chodime na prechadzky.Len ja niekedy uz o 11 mam robit, aby som nezaspala.

Bubenko, ako sa citis? Co noveho?

Dia, ako sa ma mala Charly?

bubenko
17. okt 2007

hirondelle tak ste to zvladli 😉
uz ma riadne bolia krize ale inak sa citim dobre, poslednu dobu si viac pospim ako predtym tak sa vytesujem. Uz aby som to mala za sebou aj manzel sa uz nemoze dockat. Uz sa mi to krati, ale mam pocit ze malej sa von velmi nechce, som zvedava ci nebude pretahovat ☹ . Zelam ti peknu dovolenku 😀 , ozaj ma mala Zoe na sk detskeho doktora?
zelam pekny den 😀

esentielka
17. okt 2007

ahoj hirondelle..no pani tak Zoe uz idu zubky??..teda..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre