Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

zuzki
7. nov 2007

no dakujem, je krasnucka, ale aj pekny certik najma v noci ked sa budi milion krat...len cakam ze ju to prejde, este aj flasu niekedy chce..jej to kravske mlieko nejako zachutilo..uz som sa chcela spytat ze ktora nemocnica to bola ze robili rozbor mocu. :O) ..lebo tu sa ani len deti velmi nedotknu
som myslela, ze na rocnej prehliadke ju budu obzerat, ale health visitor prisla k nam a len sledovala malu ze co robi..teda ci sa dobre pohybuje a pod...keby som nesla ja tak tu naozaj o nas ani doktor neprdne cely rok...:o)

bubenko - ste fakt peknucky :o))

tani
8. nov 2007

caute. ako sa mate?? nasa Lili este stale hnackuje uz sme boli aj v nemocnici na emergency, lebo prestala papkat a hnackovala v kuse, prezreli ju ale povedali ze je v poriadku len ma nejaky zaludocny virus. cakali sme tam 4 hodiny, malicka to znasala dobre, bo tam bolo vela deti a to ona rada, ale ja som myslela ze ma porazi 😠 moj manzel je v tomto smere taky kludas, sedi ta sedi a vysvetluje mi ze su busy.
vcera sa zase vysypala po celom telicku zase sme utekali k GP ale povedal ze to je ok ze to zvykne pri virusoch byt na celom telicku. mala sa uz citi lepsie papka aj menej mrci trosku lepsie spinka ale este stale hnackuje. terz beha v choditku, viem, ze je odporucane az od 6 mesiacov ale raz sme ju tam dali na chvi;lku a odvtedy tam stale chce byt.mame v celom byte laminatove podlahy tak sa jej v tom lahko chodi beha po celom byte a ja za nou lebo sa este nevie otocit a zlosti sa ked sa to nehybe 😀
Musim ist bo uz zase pisti aby som ju otocila papa

zuzki
8. nov 2007

tani

tak to by ani inac nepovedali...u nich je vsetko normalne.. :o)) uz fakt neviem ako zle by snimi malo byt keby povedali ze to nieje normalne :-O
my sa trapime so spankom, ale viem ze nema zmysel ist ku GP... myslim, ze su to zuby no a ak sa prebudi v noci tak zas zaspi len po mlieku...vcera som myslela ze ma slahne o 2.30am co tak vrieskala, proste sadne v postielke a neprestane az kym ju nepridem polozit...a niekedy aj 3-4 za noc. horsie ako babatko...hadam ju to prejde. este mam zopar trikov, ale neviem kedy vyskusame.cez den mi spi skoro 3 hod. von v koci, takze to uz je len raz za den..som ze ju dam neskor spat, ale o 8.00pm uz ledva melie z posledneho. to ked sa nam druhe narodi a ona bude toto robit tak to bude ista psychiatria z nevyspatia :o))

bubenko
8. nov 2007

ahojte, dakujem za gratulacie
pozdravujem

tani
9. nov 2007

bre ranko no predstavte si baby vcera skocil ten sprosty virus aj na mna tak ma bolel zaludok ☹ aj teplotu som mala uz je to lepsie som na paracetamole tak asi preto. malej uz je lepsie aj ked este stale hnackuje ale uz menej x za den a konecne ma aj nejaku farbu v tvari 😵
Zizi to si ma potesila, ze este aj ked budeme mat rocik tak sa nevyspime ☹ a neboj tvoja nie je horsia ako babatko teda urcite nie ako Lili ta sa budi kazde 2 hodinky, ale nastastie len na 5 minutky a spi zase. minulu noc celkom dobre spala, asi vycitila ze mamina je chora a musi sa vyspat.
musim ist bo uz zase niekam odbehla v chodalke.

tani
10. nov 2007

bre ranko. kde ste sa vsetky podeli?? Miriam kedy sa vraciate domov? chyba ti UK alebo by si najradsej ostala na SK teraz ked uz tam mas aj manzelika??
my sme planovali ist na SK vo februari ale uz rozmyslam ze by som tam asi zamrzla ked ja uz teraz mrznem tu 😒 asi pojdeme az v aprili alebo az v lete, ale to by som chcela ist az na 6 tyzdnov no uvidime ci ma starky pusti na tak dlho.
Kika ako tvoja crevna chripka?? si uz z toho vonka, lebo my sa este stale doliecujeme. ☹
Bubenko ako malinka?? brusko uz lepsie?? tie prve tyzdne su s bruskom problemy vyvrcholi to vacsinou v 6 tyzdni a potom uz je ok.

bubenko
12. nov 2007

ahojte 🙂 🙂
v sobotu sa nam dvakrat vykakala tak sme sa naramne tesili, teraz zystujem ze akosi stracam mliecko alebo co lebo mala je hladnucka tak skusame dokrmovat, ale dufam ze ho uplne nestratim a ze jej ho budem moct este davat aspon tak ze ho budem vytlacat do flase. Som z toho nestastna, ajked mam uz bradavky uplne na framfolce, chcela som ju kojit 😢 , ved take mliecko je zdravsie, skoda, ale ved uvidime, dam jej trosku z ojho a potom dkrmime. 😅 inak je rozkosna, nemozem sa jej dotesit, taky maly zazrak.
tani je ti uz lepsie? a co tvoje ratolesti?
zuzki a co ty?

perelandra
12. nov 2007

ahoj bubenko. urcite si malinku aj nadalej prikladaj, nech skusi pit. niekedy to trva kym sa laktacia rozbehne naplno. tak to bolo aj u mna, najprv som myslela, ze mam malo mliecka lebo mala este aj po kojeni plakala a vypila dost cajiku, ale potom sa to upravilo a mliecka bolo dost, niekedy az privela 😀

tani
12. nov 2007

ahojte my sa uz mame lepsie 😵 dnes sme na prechadzke strelti elbel tak sme fajne pokecali, ma nieco s pc tak tu teraz neprispieva 😢
bubenko mliecko ti este pride urcite, cim viac ju budes prikladat tym viac sa ti bude robit, ja som tiez mala na zaciatku uplne krvave bradavky a nechapala som ako niektore mamicky mozu povedat ze to je najkrajsia chvilka s babom ked ho koja, ale bradavky sa zahojili, mliecko prislo a naozaj je to najkrajsia chvilka ked taha mliecko, nadherna chvilka totalneho spojenia, ale ja planujem len do 6 mesiacov, urcite mi to bude chybat, ale zase uz sa vazne tesim na niektore jedla, ktore som doteraz nemohla.
perelandra pridaj nejake fotecky 😉

diamand
autor
12. nov 2007

ahojte babulky,

dneska mi odisla mamina tak budem mat opat cas na konika, ked tu bola tak sme len shoppingovali aj ona si tu porobila xmas shopping, crevka som uz mala na druhy den ok akurat ze to hned po mne chytil Natko ale aj tomu to trvalo len jeden den a potom bol ok a mala nastastie nie, zajtra idem k health visitor tak som zvedava kolko vazi

Leni - ides aj ty, ak ano tak sa tam stretneme.

Tani - ja som sem prisla ako au-pair, vtedy sa to este bolo lahsie, davali viza na hraniciach a mala som mesiac po prichode 18 😉 , ozaj co to stretko mas tento tyzden cas? ja hoci kedy

bubenko - ako ide mamickovanie?

zuzki
13. nov 2007

ahojte, no nemam cas sem chodit kazdy den, ale ked uz nebudem nanny tak bude viac casu.
boze nas spanok to je hroza, teda vikend bol otras. vcera vecer som dala malej postielku k nasej posteli, aby som konecne nemusela vstavat ked sa prebudi. viem ze nie najlepsie riesenie, ale pre kus dobreho spanku spravim cokolvek..no spali sme lepsie..chvalabohu. zrejme ma len blbe obdobie. proste do juna sa to musi upravit lebo neviem ako zvladneme aj druhe placidlo.. :o))

mate stretko, a smiem sa spytat kde?? kedze mi sme pri M3 vo farnhame....

zuzula
13. nov 2007

babulky ahojte, potrebujem radu od skusenych londyncaniek 😉
musim ist s malym sama do Londyna a potrebujem sa sama dostat z Paddingtonu az k London Bridge. tak neviem ci ist autobusmi alebo radsej metrom??? 😕
uz sme raz isli mentrom s kocikom ale bolo nas viac tak nebol problem ho odniest po schodoch ale sama neviem ako by som to zvladla kedze vytahy nie su vsade.
ako sa presuvate po Londyne s babatkom?

bubenko
13. nov 2007

zuzula ja ti neporadim, prepac ☹
amickovanie nam ide dobre, velmi sa malej Sarah tesime, taka mala vcelicka 😀 . Tuto noc sme nic nespali, vstavala kazde dve hodiny, to mliecko co jej teraz davame nieje syte, je stale hladna ale aj nenasytna 😲 Uplne som este mliecko nestratila a tak ju skusim prilozit k prsniku, ale svokra vravi ze ked uz pila z flasky tak uz moj prsnik chciet nebude, tak uvidime. Je velmi vnimava a aj svokra vravi ze je ako mesacne babo a nie dvojtyzdnove, a je taka ziva betarik jeden 😝 . ozvem sa, ako sa mate vy?

diamand
autor
16. nov 2007

halooooo baby kde ste vsetky?

bubenko
16. nov 2007

ja ti neviem ☹

bubenko
18. nov 2007

akosi to tu viazne ☹
ako sa mate?

bubenko
18. nov 2007

nasa Sarah je teraz trosku nachladena a kapravie jej ocko a k tomu sa nemoze vykakat tak jej pomahame s teplomerom ☹ , myslim ze uz trosku vyrastla 😕
od zajtra ide manzelik do roboty ale tento tyzden je tu este svokra, velmi mi pomaha, bude sranda ked odide a ja s nou zrazu budem sama. Tesim sa lebo vobec nemusim varit, vari svokra 😀 Drobcek toho vela v noci nenaspi lebo sa jej tazko dycha a budi sa na upchaty nostek, dufam ze to coskoro prejde ☹ .
ako sa mate?

julia225
18. nov 2007

ahojte trochu vam tu skocim, bubenko na teplomer davaj pozor, lebo sa moze stat ze sa uz bez neho nevykaka, pokial ma vetriky, teda ak puka, tak asi nema potrebu kakat kazdy den,mne mala od narodenia do pol roka kakvala raz za desat dni a health visitor mi povedala ze to ok, potom ju este viac zapieklo ked zacali prikrmy, a uz potom ok... to len tak... neviem co na to ostatne baby... a skus si kupit klobucik na kojenie.to len rada tiez... nebudu ta boliet bradavky, teda pokial sa mala chce ete prisat... 😉

bubenko
19. nov 2007

dik za rady 😉
malinka teraz spinka, idem i ja si trosku oddychnut a potom pozehlim 😖

hirondelle
21. nov 2007

Ahojte kocky 🙂 ,
ako sa mate?dlho som tu nebola, mame tu Daddyho, tak sme riadne busy a riadne sa vytesujeme.My uz tiez coskoro poletime do UK.Aj sa uz tesim, aj, ked nasi mi budu chybat.
Bubenko, ako sa dari Sarah?
A co mala Lili?
a Charly?

elbel
21. nov 2007

ahojte
ako zijete,tak mi mame novy pocitac a tak som tu zas.ten stary nam nam zomrel a aj zo vsetkym co v nim bolo ☹
tak co ako sa mate a aj vase deticky mi sme v pohode a uz sme aj zdravi,musim zaklopat na drevo,len neviem do kedy

tak co to nase stretko dame si nejake tani,diamand co poviete ja mozem kedykolvek len dajte vediet aspon den dopredu

hirondelle ked sa budes vraciat do uk tak nam prines aj sneh lebo moj danko si mysli ze ked nebude sneh tak nepride ani santa a aj ja by som sa potesila

😝

hirondelle
22. nov 2007

Dobre ranko 🙂 ,
Elbel, bolo tu vela snehu, ale uz zmizol.Ked napadne, urcite poslem.Nas pobyt na SK sa krati...

Pekny den 😉

bubenko
22. nov 2007

ahojte, hirondelle tak ti prajem prijemny navrat do uk, my ideme na sk 19. decembra a ostavam doma niekolko mesiacov, ani neviem ci sa dostanem k internetu, ak sa potom nebudem ozyvat tak budete vediet preco 😨
Sarah je ako pocasie, raz je zlatucka, inokedy zasa vystraja a nechce spat, trosku nam narastla a pribrala, kedze uz nekojim, zvyka si na SMA. Ked mala asi tak tyzdden a pol tak sa nam v postielke ked spala zacala dusit a tak som sa zlakla ze som zacala stracat mlieko a ona nebola syta ani ked som jej dala z jedneho aj z druheho prsnika, nemohla som pozerat aky je hlados, ale je mi luto ze ju uz nekojim, tolko som sa preto oplakala ☹
tato noc bola hrozna, nespala a ani teraz cez den nechce, ale kedze je tu este svokra tak je to prremna jednoduche ked navari a malu bpocicika, ale v sobotu uz ide prec tak som zvedava ako to bude, je to betarik 😝

hirondelle
23. nov 2007

Bubenko,netrap sa.Viem, ze ako kazda mamicka aj Ty si chcela Sarah kojit, ale ver,ze ked sa nedalo, tak sa nedalo.Je mi to luto.Ale aspon sa Sarah netrapi a pekne papa.Nevies z coho sa zacala z nicoho nic dusit?Trvalo to dlho?Viem si predstavit ako ste sa zlakli, ja by som zacala asi panikarit.To je super, ze uz 19.12.idete domov.Das jej urobit vsetky ockovania na SK? Tu mi slovenska pediatricka povedala, ked som jej ukazala zdravotnu knizku malej, ze UK ma ockovanie na vybornej urovni.Bola som prekvapena.Povedala mi, ze v UK Zoë dostala dve ockovania navyse, ze na SK by som za ne musela zaplatit.Ja som jej povedala, ze ockovania mozno ano, ale inak starostlivost nic,moc v UK.Idete lietadlom ci autom?

Tani a vy sa ako mate?Kde si?

A Dia?

julia225
24. nov 2007

hirodelle, meningitis sa na sk nedava... zapal mozgovych blan.uk ma lepsie ockovania... bubenko ja som tiez kombinovala ockovania aj uk aj sk. a meningitis mi v uk dostepili ked som sa vratila... 😉

bubenko
27. nov 2007

kedze budeme doma dlhsiu dobu tak by som chcela dat malu ockovat tam, keby teraz neboli tie vianoce a nesli by sme domov vybavovat papiere tak by som ju dala ockovat tu. Uz je hore...idem
domov ideme autom s mojim bratom a manzelom, trochu sa bojim tej cesty ako to Sarah zvladne ☹

bubenko
30. nov 2007

hirondelle mala Zoe je roskosna 😀 , krasne fotecky

bubenko
6. dec 2007

haloooooo kde ste kto? ☹

julia225
8. dec 2007

baby je to pravda ze idete mat v nedelu tornado v londone?!?!?!?! 😲

elbel
8. dec 2007

ahojte
ako sa mate volajako to tu tichne.sama tu nejako neprispievam 😅 ale ked neviem ani co pisat ked tu nikoho niet
my sme v pohode pomaly sa chystame na vianoce
danko v utorok bude mat nativity play bude to jeho prva uz sa vdetci tesime 😀
a vy co ako zijete ?

julia kde si pocula ze tu ma byt tornado ja zijem v londyne ale nic som nepocula ale je to mozno tym ze nesledujem vela telky okrem nocnych sprav a rozpravok 😅

pekny vikend 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre