Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

diamand
autor
17. jan 2008

jeej Tani super, tak nas bude viac, jaj uz sa tesim, no ja ked sa dam do tych plaviek budem ako velryba 😀

leni - veru akosi to ide zhurta, ale to ma po Natkovi ten bol taky isty

eva28
17. jan 2008

Ahoj babenky!
Je tu prosim vas nejaka,ktora absolvovala zapis dietata do pasu?Rodim tu v aprili a priatel je tiez slovak.Z toho co som zistovala na nete a ambasade ma chyta panika.Dakujem za radu.e

diamand
autor
17. jan 2008

ahoj evka,

v prvom rade gratulujem k tehu a vitam ta medzi nami, ja ti v tomto asi neporadim kedze moje deticky maju anglicky pas, ale myslim ze niektore baby ti budu urcite vediet poradit. Kde presne sa nachadzas?

elbel
17. jan 2008

Ahojte
takze teda zajtra tani,kika

evka vitaj medzi nami.my sme s manzelom obaja slovaci a na zapis dietata do pasu najprv potrebujes slov.rodny list bez toho ti ho nezapisu a vybavenie slov.rod.listu trva asi 4mesiace az nie si si niecim ista len sa pytaj 😉

barnet
17. jan 2008

Ahojte

Rada by som sa k vam pridala aj ked som teda iba snazilka ale hadam to coskoro zmenime... 😉

Byvam v Barnete (na severe Londyna), som tu 4 roky a co ja viem co mam este napisat ... 🙂 ??

Zatial sa majte krasne

tani
18. jan 2008

caute kocky. my uz cakame na Dia a Elbel kazdu chvilu by tu mali byt. Aj ja sa tesim Lenka dufam, ze sa to Liyannke bude pacit. Pozerala som tvoj album,teda Kevinko je sikovny ako pekne sam sedi na tom auticku, nasu Lili by som sa bala tak nechat, bo ona neposedi ani 5 sekund na jednom mieste, vie sama sediet ale je strasny vrtichvost 😀
Barnet vitaj medzi nami! V ktorom barnete byvas? Sme tu viacej zo severneho Londyna, uz robime aj stretavky, tak dufam ze sa k nam coskoro pridas 🙂
Evi neviem poradit my robime malej anglicky pas

lenkaajarek
18. jan 2008

Ahojte baby vitam nove konikarky 🙂

Eva28 ked mozem poradit tak sa pozri na https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tam to baby preberaju pomaly kazdy den.

Barnet nas tu je dost co byvame v blizkosti Barnetu.My sme v Edgware.

Tani neboj malej sa urcite bude v bazene pacit.Moj to len oci gulal a usta otvorene od uzasu sa mu ani nezavreli 😀 😀 😀

barnet
18. jan 2008

Dakujem za privitanie .. 🙂

My byvame v New Barnet. Som rada ze robite stretavky, hadam sa aj ja raz pridam .. Vy tu mate uz vsetky deti alebo su tu nejake snazilky ci tehulky medzi vami? 😉

Tak zatim

eva28
19. jan 2008

cauko!
dakujem za odpovede.my zijeme v burgess hill.je to asi 10 mil od brightonu.elbel prosim ta,ty si ten rodny list vubavovala tu?citala som ze sa to da aj u nas,ale nie je to ovela kratsie.hrozi ma predstava ze tu z dietatkom
musim vydrzat cele uprsane leto.a vlastne kym sa to vsetko vybavi je skoro po materskej.hroza.musi byt sposob ako sa to da urychlit.a co v pripade ked potrebujeme surne odcestovat?neviem naco sme v eu,ked aj tak su taketo problemy.dakujem.pa ☹

elbel
21. jan 2008

Ahojte

barnet vitaj medzi nami,ja som kedysi byvalo vo whetstone ale teraz uz sme skoro rok v colindale

evka my sme dankovi vybavovali rodny list na SVK a trvalo to myslim ze mesiac aj nieco necele dva ale to sme nahanali urady 😒 aj na slovensku nam povedali ze to trva vybavit neviem kolko mesiacov a my sme len na nich kukli ze my tak dlho nemozme byt na SVK len pre rodny list ze tu v UK mame pracu a mozne ostat tak akurat mesiac tak sa poponahlali a vyhotovili nam ho a pre lenku zas sme vybavovali tu v UK cez slov ambasabu.
inac az by si chcela vycestovat skor z UK s babom a nemala by si este rod.list tak sa da poziadat o specialny cestovny doklad pre babo na cestu na slov a myslim ze aj cestu spat do UK .na to by si potrebovala fotku dietata a jeho angl rod list prelozeny do slov.jazyka.Inac je o tom dost popisane na strankach slov ambasady mrkni sa
http://www.slovakembassy.co.uk/
az si nebudes niecim ista rada poradim az budem vediet 😉

ozaj baby tie co ste dnes boli plavat,ze to bolo dnes 😅 tak sa pochvalte ako bolo

eva28
21. jan 2008

cauko!
Elbel dakujem za odpoved.este by som sa ta chcela opytat,ked ty si tu taka skusena po tych rokoch,na ake vsetky prispevky mam narok a co ziadat.co to uz mam zistene,ale ty uz mas prax.dakujem velmi pekne za trpezlivost.a este nevies mi poradit nejake pekne mena pre chlapca.E

diamand
autor
21. jan 2008

Caute baby,

deticky mi uz spia a ja konecne sedim, dneska som mala strasne rozlietany den - som totalne KO. Na plavani bolo super uz sa tesim na dalsi pondelok, potom boli u mna baby aj na kavicku tak sme si trosku pokecali, akurat som mala jeden problem s autom, akurat dnes sa mi tam nieco pototo a vyvierala mi stale voda, takze rano musim ist k mechanikovi nech pozrie co s tym je.

Eva28 - ten doklad na vycestovanie ti daju len jednosmerny, ale ak nechcem cakat 4 mesiace kym si vybavis pas cez sk ambasadu tu v uk, mozes to poslat rodicom alebo niekomu doma a tom to bude rychlejsie, ale staci ak zavolas na ambasadu a oni ti to tam vsetko povedia (kamoska si to teraz prave vybavuje, takze viem presne ako to je).

Barnet - vitaj medzi nami, my sme tu asi vsetky uz maminy ale to vobec nevadi, a drzim palce nech sa k nam coskoro pridas aj ty. 😉

barnet
22. jan 2008

Ahoj

Chcela by som sa vas spytat ci ste mali nejake tehotenske priznaky ... my ako sa snazime tak si nahovaram zrejme uz vsetko 😖 Zdravy a triezvy rozum mi uz odisiel a stale sa pozorujem. Ani neviem ci mozu byt tehotenske priznaky treba hned po ovulacii ... Hadam sa len zo mna nestane hypochonder 🙄

diky moc ...

tani
22. jan 2008

Ahojte. Tak konecne vyslo slniecko 🙂 🙂 nedavno sme dosli z prechadzky
vcera na plavani bolo fajne az na to ze Lili sa bala ☹ tak sa ma drzala ako kliest, ale dufam, ze si zvykne a zacne sa jej pacit. uz sa tesim na buduci tyzden. len sa musim nejak naucit anglicke vyriekanky, lebo tam ich spievame a ja ich neviem 😒
Kika a Lenka aj vasi drobci potom tak fajne spinkali, Liyannka zaspala este po ceste domov a spala 2 hodinky, co je u nej cez den rekord 🙂
Barnet veeeeeeeeeeeelmi radi prijmeme do partie niekoho co ma volne ruky 😀 😀 😀

lenkaajarek
22. jan 2008

Ahojte baby my uz mame druhy zub jeeeeeeeeeeeeej ale maly je mrzuty chuda.

Tani moj maly spal 3 hodiny co som sa tiez riadne cudovala.A ty co Tani uz mas doma mamku a este Barnet chces zapratat???? 😀 😀 😀 Ta mala bude ale betar 😀 😉 .

Kika ako auto?Uz je ok opravene???? 🙂

bubenko
22. jan 2008

ahojte, konecne som tu, nemam velmi cas tak sa ozvem nabuduce. Sarah je zlate babetko ale ma vela energie a ja uz sem-tam nevladzem. Este cakam za papiermi z BA ☹
pozdravujem, pridala som fotky, pa

tani
22. jan 2008

Ahojte. Bubenko malicka je velmi zlatucka, krasne modre ocicka
Lenka mamka je zatial tu ale nie navzdy ☹ a to ze je Lili potvorka, sak si videla, aj ked u Kiki bola dost kludna, ale ved jake sme mali plne ruky deti 😀 hlavne po plavani to bola fuska osusit aj seba aj ich a aspon by sa barnet trosku zaskolila ked uz snazilkuje 😀
Barnet my sme sa snazili 2 roky takze presne viem ako sa citis, zakazdym ked mi den meskali moje dni hned sa mi zdalo ze mam chutky a ze sa mi toci hlava a potom som vyhodila 10 libier na test a na dalsi den som dostala kramy. Ale neboj pride to zatial si uzivaj v klude prespate noci 😀

diamand
autor
22. jan 2008

leni - gratulujem k druhemu zubku, uz ste nas dobehli. Auto je uz ok, len to bolo zavzdusnene tak mi to dnes mechanik len odvzdusnil a ide ako predtym 😉

tani - to vy mate s lenkou asi takych spachtosou ta moja krpata moc cez den nenaspi, jedine vonku v kociari.

bubenko - mala je zlatucka, ked budes mat cas popis viac

barnet - aj ja si to viem zivo predstavit, nam to sice trvalo len 3 mesiace, ale pri malom tusim devat, a bola som na tom presne tak isto, ale vzdy ked som si myslela ze som tehu tak som nebola, a ked som na to tehulkovanie akosi pozabudla vtedy som bola 😉

lenkaajarek
22. jan 2008

ahojte baby tak to vam nezavidim my sme to mali na poprvy krat.A to sme sa rozhodli len preto ,ze moja mila mamicka isla k vestkyni a ta jej povedala ze budeme mat problem atd.Hlava sa mi stale tocila a v duchu som jej nadavala preco mi to povedala!!!!!! 😖 No ale stalo to zato vyskusali sme a bolo to .Moj narodeninovy darcek.Tak sa viem vzit do vasej koze baby ked ste na to cakali paru mesiacou.Ale ako Dia vravi ked na to nemyslis vtedy to pride.

Tani tak to mas 100% pravdu asi by sa nam Barnet predsa len zisla 😀 😀 😀

Kika tak to je super uz je vsetko OK predsa to bola ta Blue monday 😀 😀 😀

Barnet neboj vsetko bude ok len to tak nesmies prezivat.A ako dlho uz skusate?

tani
23. jan 2008

Ahojte. Moje dieta spinkaaaaaaaaaaaaa uz hodinku a pol 🙂 asi dospava noc, lebo v noci sa dost budila, tak neviem ci na nu nelezie nadcha lebo Martinka je nachladena ani do skoly nesla. ☹
Lenka ta vestkyna musela byt fakt odbornicka 😀 😀
Kika no stastie ze je auticko v poriadku predsa sa len sa lepsie beha po nakupoh na aute ako MHD 😀 😀
Adi malej Lenke zelame HAPPY BUZDAJ 🙂

barnet
23. jan 2008

Jeee baby dakujem za povzbudenie ...

Este sa nesnazime nejak dlho - teda oproti inym ludom. Len clovek to caka ze to pride hned a ono nic..
Ale sak ja vydrzim. V robote mam bloknuteho Konika a tak mozem pisat iba vecer alebo cez vikendy z domu. ☹

No a s tymi mojimi volnymi rukami - pozicam ak budete robit stretko, tak by som dobehla .. ale s tymi detmi budete musiet na mna pomaly aby ste ma nevyplasili 😉

Dobru noc vam a vasim drobcom

elbel
25. jan 2008

Ahojte
tani dakujeme za blahozelanie,nijako sme neoslavovali volajako sme nakapany,zas k nam prisla pani choroba a najhorsie je na tom lenka,
barnet dufam ze sa podari co najskor otehotiet aj ked my sme nase neplanovali tie k nam prisli necakane 😅
prajem pekny vikend 😉

elbel
25. jan 2008

bubenko mala je zlatuckaaaaaaaaaa

hirondelle
25. jan 2008

ahojte 🙂
Bubenko, Sarah je nadherna 😵 velmi sa na Teba podoba 🙂

lenkaajarek
28. jan 2008

ahojte baby dnes sme znova boli na plavarni -bolo super az na to ze malicky trosku poplakaval a nasa mala plavkyna Lli bola chorucka a nedostavila sa.Tak prajeme rychle uzdravenie .Maly plavec Charly sa velmi tesila a smejkala sa cely cas 🙂 .Myslim,ze sa jej paci Kevinko lebo po nom pokukovala 😉 😀 .

tani
29. jan 2008

bre ranko. Nasa Liyannka este je este stale soplava aj pokaslava, ale uz sa jej to asi trosku lepsi, lebo vcera uz spinkala lepsie. je mi tak luto ze sme nemohli ist vcera plavat lebo som chcela aby si cim skor bazenik oblubila a teraz po takej dlhej prestavke to bude akoby zase sla prvy krat ☹ no co uz zdravie je prvorade. Lenka, Kika co sa tam dialo robili ste aj nieco nove, alebo zhruba to co predtym? Lenka preco Kevinko poplackaval, ved jemu sa to tak pacilo. necudo ze Charly po nom pokukavala ved je to fesak.
Miriam ako sa mate?

elbel
30. jan 2008

ahojte

ako sa mate babenky 😉

tani dufam ze Lili sa ma lepsie my sme tiez chory uz skoro tyzden 😒

kika dobre fotky hlavne ta posledna ako Charly sedi pred tou prackou 😀 super

a az budeme vsetci zdravi tak by sme sa zas mohli stretnut co vy na to 😉

hirondelle
30. jan 2008

Dobre ranko 🙂 ,
ako sa mate? Vidim, ze chodite plavat.Aj my sme chodili aj na baby club a teraz sme chori.Ale z toho najhorsieho sme vonku.Boli to hrozne dva dni.Zoë bola taka bezmocnna, nechcela mi ani papat.Musela nieco chytit od druhych deticiek. Ale teraz sa uz usmieva, tak sa vytesujeme.

Tanicka, Lili, zelame skore uzdravenie.Viem co si prezivas.Je to hrozny pohlad na babatko, ked je chore.

Dia, nadherne fotky 🙂

Elbel, ako sa maju deti?

Pekny den 🙂

tani
30. jan 2008

Ahojte. Liyannka mala dost zlu noc, nadcha uz sice ustupje, ale zacali sa jej tlacit dalsie zubky - spodne dvojky, tak sa trosku trapime ☹
Idem bo uz zase fnucka maznacik moj maly

hirondelle
1. feb 2008

Dopbre ranko 🙂
Tani, ako sa mate? Liyannka uz lepsie?
My sme stale chori.Ochorela som aj ja, ale nastastie som z toho von.Nasadila som si riadnu cesnakovo/cibulovu kuru, teple napoj.Ale mam pocit, ze Zoë sa to opa vratilo ☹ 😢 Ma nadchu, velmi kasle.
A tiez nam idu spodne dva zubky, teda uz sa tlaci 8 zubok.
Tie dve sa nejako rozbehli so zubkami?!
Dufam, ze ste uz zdravsi.
Pekny den vsetkym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre