Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

diamand
autor
14. aug 2009

stani - prave som pozrela fotky, maly je nadhernuckyyyyyyyyyyyyyyy, jaaaaaaaaj ja uz sa tak tesim na to nasa krpateee

sooky2
14. aug 2009

ahojte babenky,tak som vas konecne aj ja nasla!!!!!!!!!!!!!!!!Volam sa Martina a spolu s takmer manzelom a rocnou dcerkou Petkou byvame nedaleko Wood Street,co,Lucia 1986 je asi 10 minut abym ako by povedala Petka na Tottenham Hale.Lokalne nemam ziadne priatelky zo Sk tak som velmi rada ,ze mozno tu nejake ziskam.Teraz uz musim ist pomaly spat aby som zajtra rano mala energiu na certica tak vam vsetkym prajem dobru noc... 🙂

satanka
15. aug 2009

ahojte, ja len tak narychlo, uz som mala byt v posteli 😲 , mamina so sestrou odisli v piatok vecer, velmi som s nimi nebola, ale nikto nepocital s takouto situaciou, vsetci sme si mysleli, ze sa drobec prihlasi pred terminom, ale velmi to pomohlo, hlavne kvoli Sophii.
Tana, kupali sme, kedze mi ho v nemocke neokupali a este vo vlaskoch mal krv, Sophia umyvala nozky a dnes susila uteracikom vlasky 😲 , velmi sa mu mota okolo hlavy 😖 , musim na to davat velky pozor. Ako to zvladam? zatial sa to da, kedze sme vsetci doma, uvidim ako to bude cez tyzden, ked budem na nich sama, ale ciste teoreticky by sa to malo dat zvladnut, ved zatial len spi, papa a kaka, aj ked minula noc bola desna, zobudil sa okolo 2.00 a ani za toho sa nevedel prisat ani na jedno ani druhe prso, o 3.30 som isla spat a rano o 7.30 znovu, neviem co sa stalo. Dnes bol v pohode, uvidime co bude v noci. Ale mali sme pekne zakoncenie dna, k veceru Sophii vystupila teplota, uz mi len toto chybalo, nech to ostane len pri teplote, nepotrebujem ziadnu virozu, ak to do rana neustupi, pojdeme rano na pohotovost.
Ale uz vidim, ze ma caka pekny kolotoc, hrnce, pracka, zehlicka, mop, vysavac.
Vekovy rozdiel nie je zly, ale mohlo byt o rok viac, Sophia by mala 3roky a bola by mudrejsia, vyzaduje vela pozornosti, ak budu zle dni ako bola minula noc, tak neviem. Rano sa na Alexa zobudila a nepacilo sa jej to, chcela, aby som ho vratila do postielky, zatial sa nechcela pridat ku kojeniu, ale vzdy mu ukradne perinku a chce, aby sme ju zabalili ako jeho a potom s nou pobehuje po byte okolo pasa 😀
mlieko sa lepsi, ale po minulej noci o tom pochybujem, vecer mi kvapkalo az na teplaky, prsia ma plne, masirujem ich, uz som vytiahla aj odsavacku a neodsala som nic, ci je to niekde zablokovane ci co, neviem, toto iste som mala aj pri Sophii, ale tam som urobila chybu, ze som jej ponukla cumel a nespravny a bola som v keli, odsavala som, ale miesto to, ako som si myslela, ze by malo byt, som on prichadzala. Nechcem urobit tu istu chybu, chcela by som kojit co najdlhsie.
Tana, ty si dost dlho kojila, spominam si, ze ked sme sa stretli u vas, Lily ti isla po tricku 😀 , mas nejake finty? Ako si sa stravovala?
No nic, ja uz idem, zatial papa

tani
16. aug 2009

Stanka je to srtasne ale ja este stale kojim, a to ked sa Lilka narodila som prvych 5 dni nemala mlieko revala od hladu a mlieko stale nikde a tak som jej dala flasu nevelmi ju chcela, ale kedze bola velmi hladna vypila ju celu, ale ked som jej tu flasu davala plakala som lebo som myslela, ze uz nebudem kojit, a pozri kde som, potom my prislo mlieko a mala uz nikdy nevzala flasu do ust a dodnes ju zanovito odmieta ☹

tani
16. aug 2009

boze uz sa mi to par krat stalo napisem mi(mne ) s y hroza!!!

diamand
autor
18. aug 2009

stani - prave som si pozrela fotky co pridala Ivka, maly je zlatucky

tani - ty uz tolko nestresuj, vsetko bude OK ty to vsetko urcite zvladnes. Kedy to vlastne idete na SK?

ja som bola vcera objednat kuchynu do noveho, vybrala som bielu tak dufam ze budem spokojna, aj koberec do celeho domu - tiez uplne bledy, takze vidim ze nebudem robit nic ine len upratovat, a topanky sa u nas budu vyzuvat este pred vchodom 😀

tani
18. aug 2009

Ahoj Kikus, sak ja nestresujem len sa sama sebe vysmievam 😲 jasne ze to zvladnem sice budem mat sive vlasy no co uz 😀 mne sa tiez najviac pacila biela kuchyna aj ked je tolko roznych trendov, kuchyna je najkrajsia biela
😉 no tie blede koberce ti nezavidim nedalo sa objednat laminatove podlahy?? alebo uprednostnujes koberce? a vy idete do domu ved si spominala ze by to mal byt byt, takze budete mat aj zahradku?? 😵 uz ste sa rozhodli ake sa ude drobcek volat? teda chlapcek viem, len dievcatko netusim ako sa bude volat
Stanka ako sa mate?
Na SK ideme 21. uz sa pomalicky balime a veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi sa tesim

diamand
autor
18. aug 2009

tani - ja som chcela blede koberce do vsetkych izieb, do kychyne a chodby dame urcite laminatove podlahy. Ano ideme na koniec do domu, strasne sa tesim, zahradka bude ale len taka malicka, ale ved detom staci aj to. Veru meno este nemame, teda mame ich viac ale to spravne este neprislo. Uz sa vam to fakt krati, tak si to domka pekne uzite

satanka
20. aug 2009

Ahojte kocky, tak ja sa zase ozyvam, mame sa fajn, Alex je dobruckavy, ani neviem, ze ho mam, iba spinka a pyta jest a je to poriadny zrut. Po 4 dnoch od jeho narodenia tu bola midwife, pribral 30g, teraz urcite viac.
Neviete ako to je ohladom benefitov? Musim na housing benefit nahlasit zmenu hned alebo staci, az ked budem mat rodny list?
Kika, idete sa stahovat? Kde? Ako bolo doma? A ako Lenka s detmi?
Tani, zvladnes to a prajem vam stastnu cestu a peknu dovolenku
Pred vcerom tu bola kamoska, potvora Sophia by vymenila Alexa za cukriky 😲

diamand
autor
22. aug 2009

stani - som zvedava za co nasa Charly vymeni baby

nejaku tu je ticho, tanicka uz isla na sk - tak nech si to pekne uzije

adi - kedy sa to vlastne vraciate?

ja uz som tu baby taka unudena, vsetky kamosky s ktorymi sa stretavam su na sk hlavne moja nippuska - marcela, ale este to musim tyzden nejako vydrzat a uz pride aj Natko a aj mamina

diamand
autor
24. aug 2009

teda dievcata tu je to akesi mrtve, tusim si vsetky uzivate dovolenku na Sk, uz nech ste vsetky spat 😔

lenkaajarek
27. aug 2009

ahojte baby ako sa mate???Uz som tu dlho nebola idem si precitat ako sa vam dari 🙂

diamand
autor
29. aug 2009

caves lenus nejako nam to tu mrzne, vsetky baby su na SK, myslim ze tanicka sa vratila vcera tak dufam ze nieco popise a dneska sa konecne vracia aj marcela - nippa huraaaaaaaaaa, normalne mi chybalal bosorka jedna, skoro 5 tyzdnov sme sa nevideli

tani
31. aug 2009

Ahojte kocky kde ste vsetky rozbehane?? My sme uz par dni naspat , na SK bolo perfektne, boli sme v u nas doma v KE a par dni v Besenovej kupko je tam super, ubytko trosku drahe, ale mozno by sa naslo aj lacnejsie lenze moj muzicek musi mat stale len to naj 😅 , rozmyslame ze by sme v oktobri skocili est ena tyzden do Portugalska, ale neviem sa rozhodnut, este potrebujem dokupit zariadenie do domu, zase tyzden pri mori ma tiez velmi laka, na buduci rok asi pojdeme len na SK kde by sme chodili s 5 mesacnym drobcom 😉
dnes sme uz kupovali uniformu do skolu pre matku takze casy ranneho vylihovania v posteli sa zachvilku skoncia ☹
kurca uz rozmrazene ide sa varit papa a napiste ako sa mate 😵

diamand
autor
31. aug 2009

ahoj tani no konecne niekto pise, takze ste sa mali na sk super. Veru casy vylihovania v posteli sa nam pomalicky koncia, este tyzden a je potom, ale ja uz sa normalne tesim, lebo uz som akasi moc vyprazdninovana.
Tanicka inak ti uz konecne takto oficialne gratulujem k tehu a uz si konecne zmen udaje v pase nech vieme ako daleko si, ozaj co tvoje babizne ako sa maju? mali by sme vas tusim este predtym ako zacne skola prist pozriet. \

Nam sa uz vo stvrtok vracia Natko - huraaaaa, strasne sa tesim. V stredu by mala prist mamina na taky dlhsi vikend no neviem ako to dopadne ma letiet so sky europe 😖

tani
1. sep 2009

ahoj Kikus videla si na facebook co sa stalo Ada uz bola na ceste domov (skoro) a sky europe skoncilo, teda mi sme mali poriadne stastie vobec sme ani nemali meskanie
este nemenim v pase lebo este som nemala prvy scan takze este neviem co a ako sak vies ako som raz dopadla, dnes idemprvykrat k midwife neviem kedy ma bookne na scan, ale uz je najvyssi cas. ked je vsetko ok som v 14tt. musim sa uz ist chystat do nemocky papa vstkym krasny den
urcite pridte Kikus, kedykolvek

diamand
autor
1. sep 2009

tani moja mamina mala tiez prist zajtra a nepride 😖 , ale na stastie letenka bola len 20 libier takze ziadne stresy, ale predstav si kolky ludia su teraz stuck niekde a hlavne teraz ked sa vsetci vracaju z holiday. Ty si este nemala prvy scan a to uz si v 14tt? tak sup sup k dr. a drzim palce nech je vsetko OK (urcite bude).

tani
1. sep 2009

Ahoj Kikuska uz som sa vratila od midwife 1.scan o dva tyzdne super vsak neserka ich ze uz som raz mala zamlknuty potrat su busy tak co narobia 😠 idem si ddnes cez ebay kupit monitor na pocuvanie srdiecka tak si zistim aspon ci bije.
Ja som tiez vcera pozerala stranku skyeurope booknut mamke na oktober a dnes uz ziadna stranka nie je, teda len oznam ze koncia. sak vam to je jedno ved este mate ryanair, ale co mi zase budeme musiet prestupovat ☹ ☹

diamand
autor
1. sep 2009

tani - tak si este pekne dva tyzdne pockas, ale ved to zbehne ani sa nenazdas a vsetko bude ok, kebyze nie je tak uz by sa to urcite nejako prejavilo

ivanka821
2. sep 2009

caute babulky.
Tak sa vam po dlhom case ozyvam, nejako ma ta mala priserka zamestnava....
Uz sa pomaly prestava podobat na Gorbacovova, uz je skoro ako Gustav Husak 😀 😀 😀 😀
Vcera sme boli u Stanky, malinky Alexko ma modre ociska tak mu ich zavidim....
Tani, takze Ti gratulujeme s Elly k tehu, aspon tych decak bude viac haha./...
A neboj nic, dobre bude.
Mna to tiez vsetko vytacalo, ze maju na vsetko cas.
Hovorili, ze jeden x sa neberie ako "velka vec".... Pre nich mozno nie...
Ja som jedno stratila minuly rok, bolo to cele velmi komplikovane, islo tam o zivot takze ma uz potom drzali v nemocke a nechceli ma pustit.... ☹
A teraz hla mam Gustika... 😀 😀 😀 A vyzera byt zivotaschopna...
Napriklad jedna vec co ma stve, ze Elly este nemala vysetrenie v 6 tyzdni. Ze ja som nemala, na to kaslat,
ja vsak viem povedat, ci ma nieco boli a ako sa citim. Nakolko som mala 25 cm ranu z cisarskeho zahojila sa mi skvele a dakujem panovi Dokymu, ktory to urobil uplne frajersky....
Elly ma vysetrenie v pondelok, co uz bude mat 8 a pol tyzdna (dnes ma 8), ale neodidem odtial, dokym ju celu nepozru...
Mala by uz dostat aj ockovania takze ak toto vsetko absolvuje, budem spokojnejsia...
Tak sa ozvite babuliatka, Kika ak bude nejake stretko, radi sa pridame... Uz by mala Elly vidiet viac tvari ako moju a Marekovu...
Mali by sme ist na SVK ale stale cakame na vysledky z matriky, mama sa to snazi poposurit, lebo bez rodneho listu sa nejako nemozeme hybat daleko.
Este aj "svokra" nas chce vidiet v novembri, takze by si Ella uzila trosku africkeho slniecka, co by bola parada...
Lebo tento dazd nejako neni na nic dobry...

tanula9
2. sep 2009

Ahojte baby. Pozeram si uz daky cas tieto stranky a som docela rada ze tu su. Pravdupovediac uz som daky cas v NW Londyne a nijaku mamcu ci tehulu nepoznam a to by som docela rada sa na niekoho aj popripadne obratila s pomocou. No sice uz aj termin tu cochvila bude 18sep. ale bojim i tesim sa zaroven.
ak mate daktora skusenost s Royal Free Hospital budem rada ak sa ozvete a este tak v skratke co ste brali si do nemocnice, ja zacinam stresovat a zabudat veci ktore mi boli povedane 🙂
tak prajem pekny zvysok dna maminky.

lenkaajarek
3. sep 2009

Ale co to tu ja citam Tani gratulujeeeeeeeem

satanka
5. sep 2009

ahojte kocky, tak ja sa zase hlasim po dlhom case, mame sa fajn, obcas neviem, kde je sever, pendlujem cez kuchynu, pracku, zehlicku, mop a detmi, aspon ze pit stiham 😲 , vcelku sa to da, este dobre, ze Alex je dobry, uz vydrzi dlhsie hore, ale vacsinou aj tak len spi. Akurat Sophia ma trapi, ocividne ma z toho celeho traumu, do teraz sa vsetko krutilo okolo nej a teraz bum, prisla velka zmena v podobe maleho Alexa, cez den zvykne este spat, zvykla potiahnut niekedy aj 2 hodiny, teraz sa po 40 minutach budi so strasnym placom, plienka bola uz len na noc, zacala sa pocikavat, je to krok spat, dufam, ze sa to vrati do starych kolaji.
Idem pozehlit, kym je tu trochu klud, pekny vikend

elbel
5. sep 2009

Ahojte
poslusne hlasim a zdravim uz sme spat v UK,dnes sme sa dotrepali vsetci sme ok,cesta celkom usla spravili sme rekord 19 hodin.tak idem si pekne precitat co ste to tu popisali,zatim 🙂

elbel
5. sep 2009

tak som si vas pekne precitala
v prvom rade Stanke blahozelame k nalemu Alexovi je krasny 😵
lenka vitaj po dlhom case
a aj nasej Tanicke gratulujem a dufam ze ste v poriadku
jak tu citam kazdy tu ma male babo alebo sa chysta mat zeby som aj ja zakvasila 😅 ,ale nie nie len zartujem,dvaja certi mi stacia,posledny tyzden nepresli okolo seba aby si skoro oci nevypichli alebo sa rovno nezabili,neviem co do nich voslo,asi uz im bolo dlho na SVK,ale uz sme tu a Danko ide od pondelka do skoly 😵 no lenka este tyzden doma posedi,ale aj jej to zacne,som zvedava ako sa jej bude chciet lebo ta jej hamblivost ju este stale nepresla 😒 ,ale aj sa naucili pekne po slovensky rozpravat,rozsirili si slovnu zasobu
a co bude aj dake stretko??
zatial sa majte a uzivajte si vikend 😉

tani
6. sep 2009

Ahojte. dakujem za gratulacie, len kocky este som nebola na prvom scane tak este sa uvidi ci je vsetko ok 14.9. idem
vitam medzi nami Tanula9 😵 a preco mas take meno v pase ?? Nie si nahodou tiez Tanicka?? Teda terminuz mas naozaj zachvilocku tak budeme na teba vela mysliet a drzat prsteky, Royal Free je v pohode, ja som tam sice chodila len prve 3 mesiace lebo potom sme sa prestahovali do Lutonu, ale braskova manzelka tam rodila a myslim, ze boli v celku spokojni. a co sa tyka co si zobrat do nemocnice vies ze uz naozaj ani nepamatam, ale urcite ti bude stacit co je v zoznane co ti dali v nemocnici, tda aspon mne v royal free dali zoznam a ak najdes to aj na nete. vela ti toho netreba ved ak bude vsetko ok ides na druhy den domov 🙂 vies aj co budete mat alebo ste chceli prekvapenie? kde presne v NW ste?
Adi vitaj naspat "doma" stretko by sme urcite mali naplanovat co najskor a bola by som rada keby to bolo u nas niektore rano ked odnesieme skolopovinne deturence dufam, ze tentokrat pridete vsetky to by bolo super cize Kikuska, Marcelka, Adi, Stanka, Ivanka aj druha Adka (dufam, ze som na nikoho nezabudla) kedy by ste mali cas?? Lenka aj teba by sme tu velmi radi videli, ale predsa to mas len mas trosku daleko ☹
Malickej Charly este raz vsetko najlepsie k narodeninam.

tani
6. sep 2009

jaj jasne ze som zabudla tanula9 jasne ze si tiez vitana, keby si mala zaujem a cas prist na stretko (dufam, ze ho zorganizujeme raz dva) ozvi sa poslem ti adresu do IP

diamand
autor
6. sep 2009

caute babulky,

no tak party mame za sebou, Natka mame spat takze uz sme opat v normale. Zajtra uz aj nastupuje do skoly ale normalne sa tesi na kamaratov. Tani dakujeme za gratulacie.

Adi vitaj spat, vy ste mali poriadne dlhe holidays na sk.

tanula - fakt to mas za kratko a mozno uz aj za sebou. Ja si uz tiez nepamatam co bolo treba, ale nebolo toho vela len tie zakladne veci

stani - neboj mala sa z toho dostane (hopefully)

a k tomu stretku, mne vyhovuje hoci ktory den v tyzdni hned ako hodim maleho do skoly

satanka
7. sep 2009

Ahojte kocky, neviete mi poradit ako na afty? Alexovi sa vyhodili v ustach, u nas je na to fialova vodicka, ale tu neviem. Ohladom stretka, ja sa prisposobim, ak nic nepride do cesty, navrhnite nejaky datum.
vsetko najlepsie blahozelame Charly k narodeninam

tani
7. sep 2009

Ahoj Stanka my sme mali s aftami strasne problemy, Liyannka koli tomu nejdla, mala vysoke horucky a v kuse 5 dni plakala, je to dost bolestiva zalezitost, boli sme s tym v nemocnici, ked sme mu povedali o drsom vytierani s fialovou vodickou povedal ze taketo drsne sposoby tu uz davno nerobia a bola som za to aj vdacna, dal nam anivirotika uz presnie nepamatam meno lieku, na bolest difflan sprey, ale neviem ci to uz mozu aj take male babatka a natierat bonjelou tou pre babatka tu druhu neodporucaju pre deti do 12 rokov. ale ako som citala na nete vsetky tie lieky a kremy pomozu len utisit bolest afty sa musia vyliecit sami a trva to vacsionou tak tyzden. My sme mali dost tazky priebeh Liyannke krvacali cele dasienka a mala ich asi 15 v pusinke aj na jazycku. ked sa mu to nepolepsi za par dni urcite kontaktuj GP hlavne preto ze je este taky malunky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre