Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

elbel
15. sep 2009

tak a teraz uz vieme 😀 a bude to co nevidiet
juj mala by som ist sit,muzik po mne chce aby som mu zuzila nohavice aby mal na zajtra do prace, ale nejako sa my nechce 😖 asi ho necham este jeden den v starych deravych 😅

ivanka821
16. sep 2009

ahojte babulky.
Kika a ako dopadla Marcela na scan?

my sme dnes volali k GPmu, lebo sme si vsimli, ze je Ella v nejakych krcoch, tak sa schuli vzdy.
GP tam nieco stresovala, tak som presvedcila Mareka, aby sme isli na Royal Free ze nech ju kukne nejaky pediater.
Pediater povedal, ze nevyzera, ze by sa nemohla vykakat, ale ze jej pre istotu zoberu moc a uvidi sa.
Z mocu zisitili ze ma zapal mocoveho, takze to bola pricina jej placu.
Ale sranda je ze som to uz davnejsie hovorila lekarovi, ze si myslim, ze ma zapal, len to by ma tu niekto musel pocuvat.
Vraj je to normalne, ale nikdy som to nepocula, aby malo 2 mesacne baby zapal mocoveho.
Pritom ju obliekam teplo, ked je vonku zima a davam jej to, co tu moc nepoznaju / ponozky.
Chudatko a ja som bola taka zufala. Dostali sme antibiotika, takze snad jej to coskoro prejde.
Vraj problem je, ze ked sa to zanedba, tak moze mat problem s ladvinami. Takze este nas booknu na scan ladvin, aby pozreli, ze je vsetko ok.

Pytala som sa aj na tu hlavicku, ona stale drzi hlavicku nalavo. Aj tak spi a ked jej ju chcem pretocit, tak vrci....
Niekolkokrat v noci jej ju premiestnujem.
Kika Ty si spominala, ze NAtko mal hlavicku na bok?
Robila si nieco? Alebo sa mu to same upravilo, ked zacal liezt a sedkat?
Lebo sa bojim, aby nemala nabok hlavu.

Asi ju len moc pozorujem.
No pri tretom to uz bude malina.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ok, idem spat.
Tak pa

tani
16. sep 2009

Ahojte . Ivanka tak si si pobehala po lekaroch ☹ co je tu vzdy na nervy a vlastne vsade ani na SK to nie je bohvieco pokial nie je znamy, no ale aspon jej zistili co sa deje. Mala malicka aj teplotku?? lebo pri zapaloch je skoro vzdy teplota. inac zapal mocoveho mechura zrejme nema zo zimy stava sa to hlavne malickym dievcatkam, kym maju plienky tak ked sa pokakaju tak kusok spiny sklzne zo"zadnej dierky" do prednej a uz to je. ale ked uz berie antiboitika urcite jej to neprejde na ladviny nic neboj. aj Martinka ked sa narodila mala problemy s hlavickou ale nedrzala ju nakrivo, len stale chcela spat len na jednej strane tak sme jej museli podkladat taky malinky vankusik, zo zaciatku ju to zlostilo potom si zvykla. a nepozorujes ju moc to je normalna materinska starostlivost ja budem mat tretie a urcite nebudem ina 😉
idem musim odniest moju"" malinku"" do skoly 😀 papa

diamand
autor
16. sep 2009

Ivi - dufam ze malej zapal rychlo prejde, ale antibiotika by mali coskoro zabrat a bude ok. K tej hlavicke - vela deti si ju drzi nabok to sa po case napravi samo.

adi - marcela este scan nemala, este bola len u GP

tani - ty si take ranne vtaca ako ja, ja idem odniest Natka do skoly a potom idem s malou do playgroup nech sa trosku vysanti, boze tani uz 17tt za chvilu si v polke

buksy
16. sep 2009

ahojte baby...
ja som sice z kosic ale potrebovala by som poradit a vy sa urcite vyznate 😉
dostala som od kamosky prasok na zubky ktory je z anglicka vola sa TEETHA...teething granules...
urcite to poznate vraj je to velmi dobre ak lezu zubky... je to nejaky homeopaticky prasok v takych vrecuskach... len neviem ako sa to pouziva a ako casto to mozem aplikovat...
vopred dakujem krasne za rady

tani
16. sep 2009

jeeeeeeej zdravime Kosice 😵 no moja ved vzadu na krabicke je napisane pouzitie, ci ti to dala bez krabicky?taze jeden cely sacok vysypat do pusinky kazde 2 hodinky najviac 6x denne. samozrejme ked to neni nutne tak nemusis kazde 2 hodiny ale neopakovat skor ako o 2 hodiny. ja som malej davala len pred spinkanim co bolo vtedy 3x denne. dufam, ze to malickej pomoze nasej Lilke to trochu pomahalo.

buksy
16. sep 2009

tani dakujem ... ano mam to bez krabicky.. ale aj na sackoch je nieco napisane ale akosi moja anglictina nie je az taka dokonala..to ze 6krat denne to som ako tak pochopila ale mne ta kamoska nejako divne vysvetlila ze vraj to treba namocit palec a nabrat prasok na palec a tak potriet dasnicka a to sa mi velmi nezdalo lebo to by som jej nedokazala dat takymto sposobom do pusinky kedze je moc hyperaktivna 🙂
cize len nasypat?

ivanka821
16. sep 2009

akurat, ze sa ma ta lekarka pytala, ze ci mi volali, lebo ze vysledky tam uz u nich boli od 4.9.!!!!!
Hentie sliepky si tam kavicku piju, co by oni volali.......
My sme tam povodne isli s inym zamerom, lebo si Marek vsimol, ze bola v krci.
Z toho Aptamilu sa mi nejako nemoze vykakat...
Takze aj dva dni nekaka a potom ked nalozi do plienky... ale vzdy ju potom oplachnem, nenechavam ju v tych hovienkach dlhsie ako 5 minut... v tomto sa snazim byt velmi opatrna...
V nemocke nam aj povedali, ze na booknu appoitment na scan ladvin, ze pre istotu.
Ale ked mna to vystrasilo....
Takze som tam plakala, jak keby neviem co....
Urcite preto plakala. Ale som rada, ze sme isli aj na pohotovost...
Bol tam taky starsi pan, ktory vedel o com hovori, ze to nebol len nejaky studentik... Takze aj ked
s nou cvicil na tu hlavicku tak mi povedal, ze je uplne v poriadku...
Takze to uz sktrnem zo svojho listu starosti, ale skusim jej davat taky vankusik, co som bola tehotna, tak to bol taky trojuholnik...

Ale dufam, ze jej neublizili na ladviny, lebo to je skoro dva tyzdne...
Hned ako dostaneme ten papier na ladviny, tak ju pojdem prehlasit na ine medicke centrum, lebo tam to asi nebude moc dobra starostlivot.
Oni len piju kavicku.... Sliepky... Jaj tak som nastvana....
Ok idem lebo sa chcem najest a potom ideme na stretnutie rodicov a priatelov nasich skol....

😀

A tani praveze nemala teplotu. Merala som jej casto, este aj meram, ale nic....
Max 37. To povedali, ze je ok....
Chudinka, idem jej dat pusinku, ked ju to tak boli....

tani
16. sep 2009

Buksy nemusis to natierat na dasno len vysypat do pusinky, dokonca som niekde citala ze tieto homeopatika by sme vobec nemali chytat len sup rovno do pusy.
Ivanka a pytala si sa tych na recepcii preco ti nevolali?? ako mohli zabudnut, ved to je dost vazne u takeho malinkeho baba zabudnut upozornit na zapal 😠 mne by to teda museli vysvetlit, maju tvoje cislo?? inac ja tiez ked nieco malej je radsej idem rovno do nemocnice tam ideme rovno k pediatrovi predsa len GP maju len taky ten vseobecny prehlad, inac ovela viac sa mi paci system na SK ze deti chodia k detskemu lekarovi. a na co za stretnutie to ides?? znie to ako rodicovske ale to ti este asi nehrozi 😀
Kikus ako bolo v playgroup?? kam vlastne chodite?? ja rano nesiem Martinku uz na 8mu lebo oni su tak kamosky dohodnute a Lily nechavam doma s daddym, a rychlo sa vraciam ku nim domov a k rannej kavicke, do playgroup ma dostanu najskor o 10tej a teraz trochu rozmyslam, ci zacneme chodit ci nie ako to bude s tou epidemiou trocha sa bojim, tolko predpovedali ze druha vlna bude este horsia a dokonca moja mama videla niekde na SK tv ukazovali ze v GB sa uz pripravuju a aj kopu hromadne hroby, no nie je to strasne?!

diamand
autor
16. sep 2009

no tani ty nestras, ze hromadne hroby, paneboze dufam ze len to nie

do playgroup chodime tuto pri mne je take family centre, byva to kazdu stredu od desiatej do dvanastej a malej sa tam paci asi najviac zo vsetkych playgroups

buksy
16. sep 2009

tani dakujem moc pekne...

ivanka821
16. sep 2009

to aj ja som citala, ze chcu zavolat do vsetkych pohrebnych sluzieb aby boli otvorene 7 dni v tyzdni a ze
chcu zavolat tych lekarov ktori uz isli do dochodku spat, aby mal kto vypisovat umrtne listy.
Akurat ze v oktobri by uz mali dat do obehu vakcinu takze si nemyslim, ze by to malo byt az take kriticke.

Maju moje cislo, lebo som im davala oba a este aj domov, kedze som sa tam pred dvoma tyzdnami registrovala.
Chcem ist najprv na ten scan a ked bude "vzduch cisty" tak sa pojdem stazovat k managerovi, ze to je velky preslap a uz v zalohe budem mat dalsieho GP.
Nemozem to urobit tak ze nebude ziaden.
Sak som aj Marekovi hovorila, ze to je lepsie ist do nemocnice, lebo tak dojde aj konzultant aj pediater a su to dvaja studovani v rovnakom obore.
V Royal Free robi taka pediatricka, ktora vraj v auguste isla do dochodku, ale posobila v pediatrii 40 rokov.
Tak si myslim, ze uz aj keby neviem co Elle bolo, ona to urcite vie. Ved jej museli tisice deti prejst pomedzi prsty.

To ako ten lekar co mi robil cisarsky, ked som sa ho pytala, ze kolko ich urobil, tak hovoril, ze 2000.
Tak to uz nie je male cislo. Ja viem, ze moze sa stat vselico, ale to je mala sanca....

Dobre, Gustavko je uz zase umrncany, urobila som jej odvar z vlociek, tak mozno jej to trochu pohne crievka, lebo tlaci ako o zivot.

satanka
17. sep 2009

Ahojte kocky, nejak ste sa rozpisali.
Vdaka Tani, ako sa dari drobcekovi? Lily sa ma ako? Uz ste jej nieco hovorili? Mne az v 20 tt povedali pohlavie, skor sa vraj nedalo, ale dolezite je, aby bolo vsetko v poriadku, to iste aj pre Kiku. Kike sa to uz krati, podla bruska to vyzera na dievcatko 😀
Ze by nam pribudla dalsia tehulka?
Mame sa celkom fajn, mame za sebou ockovanie na TBC, na buduci tyzden nas caka kontrola po 6 tyzdni.
Este sa ozvem, drobec sa podazuje svojich potrieb, hlados jeden a hodim nejake foto.
zatial papa

myskapipiska
18. sep 2009

caute baby, neporadite mi, je nejaka letecka spolocnost, co teraz lieta z ba do lutonu? dik

diamand
autor
18. sep 2009

myskapipiska - nijakaaaaaaaaaaaaa ☹

tani
18. sep 2009

ahojte dievcence, tak ja som mala vcera otrasny den , cely den som prerevala, agent z realitky nam volal ze nas landlord sa musi vratit z Australie, lebo si nenasli robotu a ze sa musime do konca novembra vystahovat, no uz mam stahovania tak akurat dost aj tento dom sme tak dlho hladali uz som tu pokupila zariadenie a teraz toto, ide ma porazit planovalli sme tu byt 3 roky a potom uz kupit svoj, tak som z toho dost vedla, dnes na m landlord volal a sa ospravedlnil, ze su tam uz uplne na mizine a vobec sa im tam nepaci, ale ze nemusime odist do konca novembra len ked si nieco vhodne najdeme mozno nas tu nechaju aj do konca maja, len si musi este vybavit so znamymi kde by oni zatial mohli ostat, tak aspon ze tak, ze je casu na hladanie lebo do horsieho nejdem 😉 manzel ked ma vcera videl v akej som depke tak mi povedal ze si mozem vybrat vacsi dom do 1500 mesacne tak to by som mala uz najst nieco aj 4 izbove tak teraz som uz celkom ok, ak ked to bude len 3izbak urcite potrebujem aby bola aj 3 izba double, ked nas uz bude viacej. no a este to mame nove ze Lilku konecne oducam od cicky, celkom nam to ide a davam je pit mliecko z poharika, a vobec neviem ake mlieko viem ze uz moze kravske ale ktore je najlepsie plno co polotucne a musim ho este aj prevarat lebo ja ho len ohrejem v mikrovlnke, no zase ona si aj tak len tak chlipne. musim ist okupat malu papa

diamand
autor
19. sep 2009

no tani tak to je sila, vobec ti nezavidim to stahovanie, len dufam ze najdete nieco take pekne ako mate teraz a dalsia izba na vyse by nebola zla ze, hlavne ked pride mamina. Ohladom toho mliecka ja som malej davala trvanlive plnotucne a ohrievam ho len v mikrovlnke a teraz drahy zacal kupovat sojove Alpro tak jej velmi chuti to a myslim ze je aj zdravsie.

tani
19. sep 2009

no to dufam aj ja Kika, ale za taky dlhy cas najdem to ja som v tom zase fanatik prejdem aj 100 domov kym nenajdem presne co chcem 😀 zase ja celkom rada chodim pozerat domy, len neznasam stahovanie to vazne neznasam to je strasna robota, a este aj Lily to dost tazko znasa prve dva tyzdne fnukala ze chce ist domov 😢 . ale uz som videla na nete na findaproperty jeden celkom pekny na Hendone v pondelok ho ideme pozriet, ale zatial sa nikam neponahlam. rozmyslali sme aj kupit dom , ale teraz je potrebne dat 25% depozit cash, no tak skade mam zobrat 80 000?? 😅 mlieko aj ja davam plnotucne ale nejak jej nechuti, predsa to moje bolo asi vodnatejsie, Nij mi povedal, ze jej mam dat kozie, ze to davaju aj steniatkam od narodenia, tak to je cely on vsetko porovnava so psami 😀 choroba z povolania. skusim sojove a to je len jeden druh lebo sa mi zda ze som tam videl to Alpro roznej farby.
idem uz, ideme do brent x zajtra alebo v pondelok( to zalezi od mesiaca) mame sviatok-eid, tak si musime kupit nieco pekne na seba 😉

diamand
autor
19. sep 2009

tani ked budes kupovat to sojove mlieko tak najlepsia je znacka Alpro, tie ostatne su otrasne, Vlado kupuje modre ale to co je osladene. Este nam prosim ta vysvetli aky to je ten sviatok-eid???

tani
19. sep 2009

eid je moslimsky sviatok je to velka oslava po ramadane,no Kikus vies aka som ja "dobra moslimka ", ale zajtra ideme ako kazdy rok k Nijovej rodine a tam bude poriadna hostina, pre moslimoch je to velky sviatok ako pre nas Vianoce.

diamand
autor
19. sep 2009

tak tani taku hostinku by som ani ja neodmietla. Ako bolo v brent x? aj si si nieco pekne kupila?

ivanka821
20. sep 2009

Tani, uz skoncil ramadan?
Pamatam si ze ked som zila s Pakistancami, tak drzali cely mesiac post. Teda jedli len tak nadranom.
A mali male baby 9 mesacne a aj tomu nedavali.
Ten len reval cely den. To uz si myslim ze je trochu prehnane. Taky maly 9 mesacny nejako nevnima sviatok.
Musim sa jej opytat ako teraz drzala post, ked je tehu.

My inak nic nove.
Elly berie stale antibiotika a 7.10. ideme na SVK a 13.11. ideme do Juhoafrickej.
Inak nic.

Tak sa drzte

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamand
autor
21. sep 2009

Ivka - ved sa opytaj tanicky aj ona je tehu. takze uz sa vam to krati na sk idete co neviediet (kedy sa vraciate z Sk?), a mozno este stihnem dovtedy kym pojdete do SA aj porodit

tani
21. sep 2009

Ahojte , KIka ano kupila som si top z Monsoon celkom pekny, ale chcela som nieco ine no uz sa mi nechcelo dalej hladat, aj Martinke top.
Ivanka ramadan uz skoncil, ano bol cely mesiac, ale neviem co to bolo za blaznov ze nedavali 9 mes, dietatu jest, dodrziavat ramadan cize postit od kedy vyjde slnko az kym nezapadne sa ma od puberty teda ked uz sa dieta stava dospelym. jak vam fajne Ivka tolko dovolenky 😵
tak co kocky kedy nas pridete znova navstivit ??

tani
21. sep 2009

aha az teraz som si vsimla ze tu je pre mna otazka co sa postenia tyka. no ja sa musim priznat dievcence, ze ja som sice moslimka ale vela toho o nabozenstve neviem 🤐 vobec sa neviem modlit , viem naozaj len to najmenej co sa da co mi moj muzik povedal, a co sa tyka postenia sak ja nevydrzim bez jedla par hodin kde este cely den. Ale niektore moslimky sa postia aj ked su tehotne , najedia sa ked zajde slnko, neviem ako to dokazu, ale dokazu, ja nemam take silnu volu ani nabozenske citenie 🤐

ivanka821
21. sep 2009

Kika - to hadam nie. este urcite neporodis....
na SVK ideme od 7.10. do 17.10. a potom chvilu tu a 13.11. do JAR. Vratime sa zaciatkom decembra a o tri tyzdne Vianoce takze zase SVK.

Tani, ved daj nejaky termin a my dojdeme.
Idem offline. Ta moja mala princezna ma zase nieco s uskom. To asi ked jedno sa spusti, tak uz je to jedno za druhym

elbel
24. sep 2009

Ahojte tehulky mamicky
ako sa mate?
tani uz hladas nove byvanie drzim palce aby ste nasli nieco rychlo a potom ste sa uz tak skoro nemuseli stahovat

my sme marodili,lenka po tyzdni v skolke mi hned ochorela 😠 a teraz aj na danka to lezie dufam ze jeho nebudem musiet nechavat doma zo skoly a zaroven sme aj strazili malu kamaratku kym jej rodicia vybavovali posledne veci pred velkym stahovanim do brazilie a vcera nam uz aj odisli ☹

tani my prideme s radostou na navstevu ale az budeme zdravi,skor ja pridem sama lebo lenka bude v skolke

tani
24. sep 2009

Ahojte dievcatka, tak zajtra nas pride pozriet Kika a Marcelka kto ma cas a chut kludne sa moze pridat.
Adi nehladam, moj drahy manzel navrhol landlordovi,ze mu zaplati 4 mesiace dopredu rent, tak on potom povedal ze si to velmi vazi ze oni sa uz nejak zariadia a mozme tu ostat do konca zmluvy co je 30.5.2010, chvalabohu lebo momentalne sa mi nejak do toho hladania nechce, hladam si teraz nove auticko(no nie celkom nove) lebo do mojho sa zachvilku nezmestime 😉 uz potrebujem 7 seater, tak vyberam co sa mi paci uz som si aj vybrala znacku muzik povedal ze ok tak teraz uz len natrafit na dobru ponuku.

elbel
24. sep 2009

tak to je super ze sa nemusite stahovat a aku znacku tatosa uz mas vybratu?
ja som mala na plane ist zajtra na nakupy ale pridem radsej k vam na kavicku a pokec 😉 nakupovat mozem aj v pondelok 😀 a
a o kolkej sa to zajtra stretate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre