Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

janinek
26. jan 2012

@lillah Take by mi to prislo rozumne, kdyz uz tak aby tu byl manzel enjdriv sam, nasel praci, zazemi, jenze to by museli stejne platit i byt na Slovensku a on tady nejaky podnajem, sice asi levny, kdyz by byl sam a sharoval, ale zname to vsichni, jake ty zacatky jsou. A to neumi vubec anglicky.

anrebcz
26. jan 2012

@janinek @lillah obe mate pravdu, prijit sem naslepo s detmi je docela odvaha. Nedivim se, ze se o to @livka299 zajima a rozhodne ji to nijak nezazlivam. Je to taky proto, ze si hodne lidi mysli, ze se tady vsichni maji dobre. Coz teda rozhodne neni pravda a pokud ti nekdo trvdi, ze mas prijet bez znalosti pomeru a bez anglictiny (se tremi detmi) tak to uz je samo do nebe volajici. Kdyz se nad tim logicky zamyslis, tak proc by ti nekdo pomahal vyridit vsechny mozne socialni davky - ne z dobroty srdce, ale za penize a pokud se tady clovek opravdu nevyzna tak ho tak akorat 'okradou' protoze dobre vedi, ze kdyz neumis anglicky tak kam si pujdes stezovat???
@livka299 uz vyse psala, ze jim to stejne nevyjde z jinych duvodu, ale i tak je dobre, ze tu tato diskuze je......

janinek
26. jan 2012

@anrebcz Je fakt, ze vseobecne mi prijde dost nesikovne jet do zeme, kde nezname jazyk, clovek je pak desne nesamostatny a tak. Zavisly na tom, ze ti nekdo pomuze, a podepisujes veci, kterym nerozumis absolutne. Fakt bych nechtela.

Mistni maji problem najit praci za minimalni mzdu, tak co teprve nekdo z ciziny bez zkusensoti v UK a bez jazyka. Ja bych livce doporucila, pokud ji to fakt laka, at si to poradne prozkouma a pokud, at sem nejde nejdriv manzel, ale s domluvenou praci dopredu a zkusi to a uvidite.Ale jinak utratie hrozne penez, nez si najdete praci, bude to trvat.

33ta1na
26. jan 2012

Moja ja som tu aj s detmi mam dve krasne deticky ktore nadovsetko milujem,toho sa nemusis bat ze ta niekto oklame ked pojdes ku spravnemu cloveku tu je velka budova na socialky tam ti daju prekladatelku a je to a uz navas zalezi co tam poviete co by ste chceli atd. tu sa na dom peniaze dostava podla toho kolko mas deti a aky dom si vyberies kolko najom budes platit kazdy mesiac. Ale jedno ti poradim ked sa tak bojis tak nech vyskusa tvoj muz nech si tam vybavi ten incurant a pohlada si robotu a ked si nenajde tak nech ide na job sikesr a tam mu vsetko uz povedia naco ma narok a to ze dom budete mat zadarmo a ze kazdy druhy tyzden by dostal podporu kym si nenajde pracu je tu toho strasne vela tak si to premyslite a nemate tu niekoho v gb kto by vam pomohol nemusi to byt ani slovak moze by t poliak tu ich je strasne vela tak zatym moja papa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

33ta1na
26. jan 2012

@lillah napisala som ti ale sorry dala som to tak aby kazdy si to precital ☹ ale precitaj si to dobre moja 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

33ta1na
26. jan 2012

@anrebcz som tu s detmi mam dve krasne deticky

33ta1na
26. jan 2012

@livka299 neboj sa tu ti do bytu nikto nepozera ze kolky ste ved to je normalne ze ste 5clenna rodinka 🙂 🙂 🙂 🙂 prave naopak mas 3 deti ked sa nemylim tak budes mat narok aj na dom peniaze aspon by si dostala peniaze na byt a nemusis sa obavat

anrebcz
27. jan 2012

@33ta1na A tobe prijde spravne, aby nekdo(mluvim obecne) kdo tu jeste nevydelal ani libru dostal zadarmo byt a podporu jenom proto ze maji deti? No to se nedivim, ze se mi porad zvysuji dane..... nekdo to zaplatit musi! 😖 A pak, kdyz chteji snizit podpory a pridavky tak se vsichni bouri a narikaji, ze se neuzivi. 'Narok na byt'? to me fakt vytaci.

sophie123
27. jan 2012

@anrebcz Ahoj uplne s tebou suhlasim. My obidvaja s muzom pracujeme a mame sa pomaly horsie, ako taki co poberaju vsetky pridavky 😒 Cim viac zarobime, tym viac dani musime odviest... Teraz som tehotna a bojim sa ako to bude s peniazmi na materskej + ked sa vratim do prace, tak nebudem mat cas na deti ☹ Ti co nepracuju, maju skoro taky isty prijem ako my a este maju aj kopec volneho casu na deti a konicky... Je to strasne nespravodlive a som zvedava, ako dlho bude trvat, kym sa teto system zruti...

lillah
27. jan 2012

@33ta1na Kym neodrobi rok, nema na ziadny prispevok narok. Takze ak by sem prisli cela rodina len by vyhodili peniaze za cestu. Boli by bez prace a ubytovania lebo by ich na uradoch poslali len do ..... tam odkial prisli, slusne povedane. Takze nahovarat ich, ze podte sem je tu super. Ani robit vam netreba je dost nedbale. Lebo rodina sa musi riadne obracat aby slusne vyzila.

lillah
27. jan 2012

@anrebcz nemaju narok na nic. Musia odrobit minimalne rok. To, ze sem pridu a dostanu vsetko co 33ta1na spomina nie je pravda. Ako hovorim, to taky spekulanti nahovoria ludi, ze podte sem vybavime vsetko...a potom ich akurat tak okradnu.

janinek
27. jan 2012

Mne se teda take nezda, ze by nekdo dostal vsechny ty davky, aniz by tu mel neco odpracovano. I kdyz neni to tim, ze jsme v EU, ze staci mit odpracovano jinde?

Ale ja se v tech davkach vubec nevyznam, vim jen, ze na nic nemam narok 🙂

Davky nedavky, rikat nekomu s tremi detmi, bez penez a bez AJ 'prijed', mi prijde fakt nerozumne, jeste pokud teda ta osoba tvrdi, ze je sama matka, to prece zadna matka nemuze davat takove lehkomyslne rady.

anrebcz
27. jan 2012

@sophie123 Presne tak, ja uz mam ted strach z toho jak bude az budu na materske a potom az budu platit drahe skolky, abych mohla jit zpatky do prace a prinest domu aspon nejake penize a jak to bude s casem pro/na deti ☹ S zadnyma socialnima davkama (po 9ti mesicich materske) nepocitam, proste se snazim vymyslet jak uzivit svou rodinu sama (s manzelem).

anrebcz
27. jan 2012

@janinek Mluvis mi z duse, ja se v tech davkach taky nevyznam, protoze stejne na nic nemam narok.
V jake casti Londyna bydlis?

slniecko77
27. jan 2012

@33ta1na a presne kvoli takymto nemaju Briti radi vychodoeuropanov , a presne kvoli takymto sa stale zvysuju dane a slusny clovek pracuje na asocialov 😠
..samozrejme vynimajuc tych co SKUTOCNE pomoc potrebuju!
..sorry, ale uz mi to nedalo nenapisat

slniecko77
27. jan 2012

@anrebcz mas pravdu, ty sa za skolku nedoplatis len, aby si mohla ist spat do prace..ale asocial dostane preplatene az do vysky 70% a napriek tomu nejde do prace..vsak naco
..som zvedava ako dlho tento system vydrzi

janinek
27. jan 2012

@anrebcz Hele, do konce roku 2012 bude ten child benefit pro kazdeho, to jedine vim, pak uz ani to ne 🙂

My jsme tak nejak North East asi, Central Line, zona 4, co vy?

A s tou skolkou, mne prijde, ze pokud vylozene to nepotrebujes kvuli kariere, ze je snad lepsi byt doma a uzit si to dite do tech tri let a pak dat do skolky zdarma na tech 15 hodin tydne, eventualne k tomu priplacet. Protoze vetsina normalnich zamestnani je vlastne jen fakt vydelavani na skolku, to je padle na hlavu. Nebo mit au-pair.

slniecko77
27. jan 2012

@janinek to nemyslis vazne, ze Child benefit budu len do konca roka 😠

anrebcz
27. jan 2012

@janinek No ja jeste deti nemam, takze ten Child benefit me stejne asi mine.
O karieru mi ani zas tak nejde, ale mam dobrou praci a dobry penize (ale celkem vysoky naklady) a pokud spadnu na minimum nebo nic, tak nevim jak to manzel sam utahne. Az to prijde tak budeme muset vypocitat co se nam vyplati vic. Ale uz ted tusim, ze povalim zpatky do prace 🙂
My jsme v SW18 - zona 3.

janinek
27. jan 2012

@slniecko77 Do konce 2012 to je pro vsechny plosne, pak to maji zmenit a podle prijmu, ale nevim, kde je ta hranice. Myslim, z ejsem to nedavno davala do diskuse Snazilky a tehulky v Anglii zrovna, ten link.

@anrebcz Tohle nechapu, ze je vzdycky kazdy na jine strane uplne od nas 🙂 Ale muzeme dat kafco v centru nekdy, to budeme mit na pul cesty.

A se skolkou a praci uvidis, jestli se ti bude chtit zpet, jestli bude kam a tak. Tady jsou castejsi pul uvazky, tak se treba nejak dohodnete. Nebo castecne z domova a tak, prijdou mi tu docela vstricni vseobecne. A pak si to proste propocitate a podle toho rozhodnete.

anrebcz
27. jan 2012

@slniecko77 rusi se to pro rodiny, kde je rocni prijem jednoho z partneru vyssi nez £42,465. Jeste se ale porad hadaji jak to bude, takze to neni uplne finalni verze.

anrebcz
27. jan 2012

@janinek byla jsi rychlejsi 🙂

slniecko77
27. jan 2012

@anrebcz
@janinek
dik dievcata, viem, ze uz raz sa o tom hovorilo..som sama zvedava ako to dopadne..pride mi to cele nefer..viem, ze soc. system je zalozeny na solidarnosti, ale vobec nemotivuje a tu sa velmi jednoducho zneuziva

anrebcz
27. jan 2012

@janinek To by slo 🙂

janinek
27. jan 2012

@anrebcz Jj, take jsme cetla, ze jsou kolem toho boje, ze buhvi, jak to bude.

Protoze ted to ma byt tak, ze kdyz jeden ma nad 42, tak o to prijdou, ale to je v rodine, kde jeden ma nula treba a druhy 43, kdezto rodina, kde oba maji treba 39 to dostane, coz je proste fakt na hlavu.

anrebcz
27. jan 2012

@slniecko77 no a nejen to, ale pokud jsi rodina a kazdy rodic vydela cca £40K = celkem £80k tak ten benefit dostanes, ale pokud jsi samozivitel a vydelas vic jak tech £42,465 a to je cely prijem rodiny, tak nic nedostanes.
Neni to jen o tom, ze to lidi zneuzivaji, ale jak blbe je to nastaveny!!!! Uplne nelogicke.
@janinek presne tak

slniecko77
27. jan 2012

@anrebcz presne teraz to rozoberam s manzelom..to je absolutne nefer!
@janinek uz som si to nasla a nevychadzam z udivu

janinek
27. jan 2012

Tak Child benefit se ani neda nebo doted nedal zneuzit, to se o nej clovek bud prihlasil, nebo ne. Ale jako doufam, ze to proste zmeni nejak na prijem te rodiny, protoze jinak ta davka fakt ztrati smysl.

Cetla jsem i clanek, kde vysvetlovali, jak vlastne cloveku pak ublizi pridani o petistovku treba, ze pak presvihne tu hranici, tam teda resili i nejake ty dalsi benefity, ale no je to zapeklite.

slniecko77
27. jan 2012

zneuzivanim davok som nemala na mysli zrovna Child benefit

janinek
27. jan 2012

@slniecko77 Jj, to jsem tak pritakavala anreb. Myslim, ze si v tomto rozumime 🙂

slniecko77
27. jan 2012

@janinek prepac 😀 zle som to pochopila
..o com pisete obe sme s manzelom xkrat rozoberali, je to smutne 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre