Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

m2007
18. okt 2007

Ahojte baby,
byvate niektora v Londyne, NW3 (Swiss Cottage, Belsize Park, Hampstead) a mate skusenosti s porodom v Royal Free ?

hirondelle
18. okt 2007

Ahoj Esentielka,
uz nam idu.Uz mame 2 male zubky.este nie su uplne prerezane, ale ich pekne vidno a na dotyk su riadne ostre.Je to narocne obdobie...velmi je mrzuta a vobec v noci nespava.Iba cez den a to tiez len na prechadzke, som velmi unavena.
Ako sa ma Katka??

Tani, ako, uz ste sa prestahovali?

bubenko
19. okt 2007

ahojte, ja nebyvam priamo v Londyne ☹
hirondelle tak to mas co robit, drz sa, musis byt velmi unavena 😝
prajem pekny den 😀

danlu
19. okt 2007

ahojte baby,
m2007 ja tiez byvam na Swiss Cottage a o dva mesiace mam termin (3.1.).Ja chodim na UCLH co je v centre. Ale prave pred par dnami som nasla na internete ze Royal Free je lepsia. Tak teraz neviem co mam robit. ☹ Chcem sa spytat GP ktoru by mi on odporucil.Je naozaj tazke vybrat dobru nemocnicu.a ty? Uz tam chodis alebo sa este len rozhodujes?

elbel
20. okt 2007

Ahojte,
tak mi sme naspat.dosli sme v utorok ale bolo co robit,vybalovat,prat,zehlit a odkladat.Ved to poznate ako je to po dovolenke.
Svadba bola super aj ked som si jej moc neuzila lebo s detmi sa nedalo a musela som aj pomahat okolo,lebo to som bola sestre na svadbe a ani som sa tak nenajedla ako som chcela,lebo bolo toho vela a nevedela som co skor 😅 .Len ma jedno zrzi ze sme si tu dovolenku nespravili dlhsiu,aby ostalo viac casu na rodinu ☹ .

danlu - nemyslim si ze Ti GP poradi do ktorej nemocnice ist rodit.Skor Ti povie ze sa musis sama rozhodnut aby to bolo tvoje slobodne rozhodnutie a nie jeho.
ja som tiez raz chcela s niecim poradit a bolo mi povedanie ze musim sama,ze az by sa nieco stalo aby som nevinila lekarov
prajem pekny vikend 🙂

bubenko
20. okt 2007

ahojte 😉
elbel takze si sa az tak nebavila a ubehlo to rychlo ☹ skoda
prajem pekny vikend 😀

bubenko
22. okt 2007

hirondelle videla som fotky, Zoe je rozkosne babetko a je na tych fotkach taka zlatucka a vysmiata 🙂 . Ma Zoe na sk detskeho doktora? Myslis ze by sa malinka mohla narodit tu a dala by som ju ockovat doma na sk? Lebo tu to zrejme nestihneme, dakujem za radu 😉

elbel
22. okt 2007

ahoj,
nuz ubehlo to velmi rychlo ☹ ale nabuduce ked pojdeme tak to naplanujeme na dlhsie aj ked to bude asi az v lete,ale teraz na vianoce k nam dojdu manzelovi rodicia a jeho brat zo zenou a ich synkom tak pomalicky zaciname lepsie povedane zacinam chystat darceky,ale najprv sa musim vyliecit.Dosla na mna choroba a neni mi najlepsie.Vcera som prelezala skoro cely den v posteli a pijem len caj

hirondelle mala je chutnucka uzivajte si slovesnka

bubenko a tebe sa to uz krati ako sa citis,uz mozes aj kazdu chvilu ist rodit

hirondelle
23. okt 2007

Ahojte kocky 🙂 ,
ako sa mate? Ake mate v Uk pocasie? Tu je velmi velka zima 😠 .Velmi sa ochladilo.

Dakujeme za komplimenty 🙂 Uz mame prerezane 2 zubky.Riadne sme si vytrpeli, prebdenne noci a teraz neviem ci je to zmenou prostredia, alebo ci dalsie zubky, ale budime sa kazde 2 niekedy kazdu hodinku.Je to riadne vycerpavajuce.Dufam, ze sa to zmeni!!

Bubenko, zatial Zoe nema SK lekara, pretoze stale vybavujem SK obcianstvo.Zatial ma iba Britske a s tym si tu nepomozem 😒 Dlho to trva, kym sa to vybavi. A na zaklade SK obcianstva bude mat Sk zdravotnu karticku a potom mozme ist k lekarovi.Len som chcela skontrolovat ci je vsetko Ok, tak cez kamosku som vybavila lekarku.Ideme na bud. tyzden, ale urcite budeme musiet zaplatit, pretoze Zoe nema nasu zdravotnu karticku.
Zda sa mi, ze v UK robia o jedno ockovanie navyse, ktore u nas na SK nerobia.Ak sa potom vratite domov, urcite ju daj na SK, pretoze v UK by si musela zostat po porode aspon 3,5 mesiaca aj s babetkom, aby si stihla vsetky ockovania.
Neviem, ci planujes po porode ostat v UK, alebo uz na SK.Mozno by bolo dobre, keby mala vsetko len v jednej krajine-myslim tie najdolezitejsie prve vysetrenia.

Elbel, prajem rychle uzdravenie! Ako sa maju deticky?

Tani, kde si? Mozno este nemate zapojeny internet.Potom sa nam ozvi ci ste v poriadku.

Danlu, neviem Ti poradit, pretoze som vo Wales. Ale vyber nemocnice je Tvoja slobodna volba, tak ako napisala Elbel.

bubenko
23. okt 2007

ahojte 😀
elbel ja sa citim uz vselijako, bolia ma krize a mam pocit ze chodim kazdy den na pole zbierat zemiaky. Ale inak som o.k., malinkej sa akosi zatial nechce, ale s manzelom uz cakame kazdym dnom kedy sa bude pytat na svet, ja by som uz bola rada 😝

elbel zelam ti skore uzdravenie, pekne sa vypot a drz sa 😝

hirondelle tak tu sa tiez ochladilo, ale urcite nie tak ako u nas 😀
len pekne dovolenkuj aj ked toho kvoli zubkom vela nenaspis 😢

elbel
26. okt 2007

ahojte babenky
ako sa mate?kde ste sa podeli?
my sa mame celkom dobre len ta choroba nie a nie odist,uz to nie je take zle len kaslem a deti soplia,ale oni asi budu celu zimu ako kazdy rok 😠
danko na dnes posledny den prazdnin a v pondelok spat do skolky 😀

bubenko a co vy este stale dvaja 😉
posledne tyzdne - dni tehotenstva su nekonecne dlhe,led oddychuj lebo ked pride babo uz nebude casu

kingstonka
27. okt 2007

Ahojte.... dovolte aby som sa pridala ako cerstva tehulka(10tyz) Ake mate skusenosti so zdrav.strostlivostou v Londyne/UK ? uz teraz sa obavam ze na nejake terminy sa nebudem moct dostavit.... 😒

lenkaajarek
27. okt 2007

ahojte baby 🙂
Hirondelle tak to je super tvoja mala ma uz zubky 😀 mne sa zda ,ze uz aj mojmu malemu asi skoro polezu.Zacal slintat a strasne casami krici ze ho neviem utisit.Mali sme aj katastrofalne noci kde som sa vobec nevispala 🙄 .Nevedela som co mu moze byt a tak sme nakoniec vyskusali bonjelu co ma dost prekvapilo maly za 3 min.stichol a spinkal vkuse 3 hodiny ze som ho az musela zbudit.A v noci sa to tiez zlepsilo ale stale je hore kazde 2 hodiny.Inac ma dasna normalne,nepostrehla som ziadnu zmenu.

m2007 ja mam znamu co rodila v Royal Free a mala zle skusenosti tak ma prehovorila ist do Barnet Hospital a bola som nadmerne spokojna.

elbel
28. okt 2007

dobre ranko
vitaj medzi nami kingstonka a blahozelam k tehotenstvu 😀 .Z ktorej casti Londyna si ja som Colindale/West Hendon.
Ja som so starostlivostou o mna pocas tehotenstva bola velmi spokojna.Starali sa o mna pekne ale niekedy to az prehanali,ale museli si byt radsej isty ako neskor by boli problemy a asi sa bali aby som ich potom nezacala sudit.
Ja som tiez obe svoje deti rodila v Barnet hospital a bola som velmi spokojna,az mate na vyber tak odporucam

bubenko
28. okt 2007

ahojte, este sme dve ☹
vitaj kingstonka a gratulujem k tehotenstvu. 😀
tak vy sa uz trapite zo zubkami? 😝
ako sa mate?

kingstonka
28. okt 2007

Ahojte...vdaka za privitanie ja som z juhu...Wimbledon.... a mala by som navstevovat nemocnicu v Tootingu....tak uvidim....

pekny den

tani
29. okt 2007

cavte baby len narychlo lebo zatial kradnem net od susedov 🤐
uz sme prestahovani este nevybaleni, ale uz to dlho nepotrva 🙂 zatial sa tu byva super ovela lepsie ako v Lutone. Miriam aj my uzmame 2 dolne zubky a Lili vobec nespava po nociach. Takze sme na rom rovnako. uz som yslela ze to len ta moja potvorka. vsetko kuse ako diva, ako male steniatko. myslela som ze nam vysli zubky skoro ale to uz asi teraz maju deticky skor ved aj Matka je uz v puberte a este ma len 11 😕 onedlho by nam mali pripojit net tak uz tu budem pravidelne. Kika mam zopar krasnych satociek co s nich mala vyrastla mozno by sa ti hodili, hoci su dost letne, ved dojti niekedy kuknut. Aj ty Adi, kedy prides?? V stredu ide moja mamina domov tak otom by sme mohli nieco naplanovat musim ist mozno sa my vypne spojenie.papa

tani
29. okt 2007

Miriam a este sa chcem opytat davas malej nieco na zubky, ja len bonjelu a na noc calpol ale velmi to nepomaha. uz som skusala aj nejaky calpol co je na noc ale Liyannka je od neho potom aj na druhy den velmi spava a mrzuta
sory za chyby v predoslomprispevku ale velmi sa ponahlam ked pisem bo sa bojim ze mi cochvila vypadne spojenie

bubenko
29. okt 2007

ahojte, tani som rada ze ste uz prestahovani a ze si spokojna 😀
zelam pekny den 🙂

hirondelle
29. okt 2007

Ahojte kocky 🙂 ,
Jeej Bubenko, uz coskoro bude nami Sarah 😵 Ako to leti. Uz to moze prist kazdu chvilku.

Tani, ja mam hrozne noci ☹ :Zoe uz ma 2 zubky, ale vobec sa nam noci nezmenili. Neviem, cim to je??Zmena prostredia, postielky, prikrmy??Neviem. My sme uz kazde rano o 4, alebo 5 hore a vyspati 😠 A to vobec nie je hladna.Davala som jej Bonjelu, ale tu neznasala a natahovalo ju z toho, tak som tu na SK kupila Babydent, taku vodicku a to zabralo. Calpol som jej vobec nedavala, bala som sa, ze raz, ked to bude ozaj potrebne, to nezaberie. Asi preto, ze aj ja malo kedy jem tabletky, to uz musi byt nieco hrozne. Hladna, nie je urcite, pretoze nechce ani odo mna mliecko ani UM, ale proste ona je vyspata.Budi sa kazde 2 hod a to je iba raz.Zistila som, ze cim viac cez den spi, tym spi viac aj cez noc. No nie je to paradox??Neviem, Tani, kedy zacnu nase princezne spavat?

lenkaajarek
29. okt 2007

pani tak to je super, tak to sa mam na co tesit 😅 .Ako som uz pisala myslim ,ze mojmu malemu tiez lezu zuby a tiez uz asi 2 tyzdne v noci nespime.Nieje to dost skoro na zubky?

bubenko
30. okt 2007

ahojte, tak to vam nezavidim ☹

diamand
autor
30. okt 2007

cafte babizne,

bubenko - tak ty uz to mas fakt za par moja

tani - tak by som vas mohla prist pozriet vo stvrtok alebo v piatok mne je jedno, kedy je lepsie pre teba 😉

leni - nie je moj natko mal prve dva ako 3 mesacny

hiro - ako si uzivas domovinu?

kingstonka - vitaj medzi nami a tiez gratulujem k tehu

lenkaajarek
30. okt 2007

ahojte baby - no predstavte si dnes mi HV povedala,ze to nemozu byt zubky lebo nema cervene a napuchnute dasna tak ja som z toho jelen 😖

elbel
31. okt 2007

ahojte
jaj moje deti este stale neprespia celu noc,aj ked danko uz spi lepsie ale tiez sa s casu na cas v noci budi a lenka ta aj dvakrat za noc chce svoje mlieko 😒
lenke sa zacali zuby tlacit nejako ked mala 3-4 mesiace ale prerezali sa az ked mala 5-6 ja som jej davala calgel (nejako tak sa to vola) nie bonjelu,hlavne pred spanim a pomahlo jej

perelandra
31. okt 2007

Ahojte vsetky maminy a tehulky z Londyna. som rada, ze som nasla takuto temu 🙂 momentalne sice nie som v londyne, ale chystam sa tam. 6mesiacov som bola na sk, odskocila som si porodit 😀 ale uz sa planujem cestu spät. tato tema uz ma zopar stran, nemam cas to vsetko citat, tak len taku malu otazocku: ste niekto zo severu londyna? ja budem byvat v borehamwood, tak chcem vediet ci je niekto z okolia 😉

tani
31. okt 2007

cavte kocky. Kika o ktorej zajtra by si mohla?? adi ty nemozes?/

diamand
autor
31. okt 2007

tani mne by to asi najviac vyhovovalo hned ako hodim krpca do skoly

perelandra - vitaj medzi nami, ja byvam hned vedla borehamwoodu v edgware, kedy sa vracias do uk?

emmaelzer
31. okt 2007

ahojte baby, rodila ste niektora vo Watfor General? Ja tam idem rodit , tak by som chcela nejake info
diamand cau, dufam, ze sa raz podari aj mne stretnut s vami

diamand
autor
31. okt 2007

ahoj emma veru dufam ze sa nam to podari, uz som sa stretla s lenkou a teraz planujeme s tani tak sa musis pridat aj ty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre