Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

smajka
12. nov 2010

@mrk11 - dakujem, dobre vediet a odporucim 🙂
@lenkaks - samko zacal rozpravat tak po 2 rocku. naskor len opakoval a teraz uz si vypita vsetko co chce. ma to sice trochu popletene, ale dohodneme sa 😀 . uvidis ze aj tvoj zacne coskoro. niekedy mu hovorim, aby bol aspon chvilku ticho 😀 . je to neuveritelne, ako si deticky v tomto veku vsetko zapamataju. niekedy mu nieco vysvetlujem a vobec ma nepocuva - tak to vzdam a on mi na dalsi krat povie presne co som mu hovorila. 🙂
my mame teraz problemy s plienkami. nechce na nocnik, ani zachod , ani vonku. vobec nema zaujem a ani mi nepovie ked je pokakany - nevadi mu to. slubujem, hrozim sa ....nic nepomaha. ked ho necham bez plienky, tak sa proste vycika kde to nanho pride.. ☹ asi mu to len dlhsie trva 🙂 vy ste ako na tom?
na mimi su uz strasne tesime, uz aby to bolo. zozaciatku to bude zlozite s dvomi, ale postupne bude len lepsie 🙂

marika80
14. nov 2010

Ahojte kocky, sorry, ze Vam tu takto vpadam, len som sa chcela opytat o jazdeni na EU vodicak. Som to tak trochu studovala a vyslo mi, ze je dovolene na EU vodicak jazdit len rok, a potom sa ma poziadat o britsky, s tym, ze vam ten EU vezmu. Tak teraz neviem ci som to dobre pochopila, neviete niektora ako to je?
Prajem pekny zbytok vikendu 🙂

mrk11
15. nov 2010

@kw77 ja som tiez tam rodila a mas pravdu, velmi sa o teba nestaraju, ale ako zacali komplikacie, rojilo as to okolo mna lekarmi a kazdy fungoval

lenkaks
15. nov 2010

@smajka uz som tu,sme boli 3 dni odcestovani...v blave a u dedka v piestanoch...no nas jakub je strasne pohodlny,rozpravat vobec a o serbliku ani pocut...zatial to nechavam tak,budem skusat opat cez leto,ked pojdeme von,dam mu slipky a kratasky a nahradne zo sebou...ked sa pocura ,prezleciem...Ked som bola nanny,bolo to jednoduchcie...ucit cudzie deti sa mi zda ovela lahsie ako vlastne...svojmu viac toho odpustim,niesom az taka prisna....vidim to na Jakubovi....som dost makka na neho...staci jeden pohlad a uz sa topim :D a odpustam...Samko bude mat uz 3 rocky,ked sa mimi narodi,ze? Rozmyslal uz teraz nad nursery?Jeho das na par hodin tam a budes sa venovat mimi...tak nejako by som si to ja predstavovala so svojim 🙂drz sa 🙂

smajka
16. nov 2010

@lenkaks - ahojky. tak vy ste si urobili pekny vikend 🙂
ano, samko bude mat 3 rocky v maji a mimi sa ma narodit niekedy v polovici aprila. tak sme to aj planovali.
uz sme rozmyslali aj nad skolkou. chceme ho zacat davat do pre-school od januara, ale zatial len 2-3 rana v tyzdni. len aby si zvykol a od septembra kazde rano. to si snad trosku oddychnem 🙂 . hlavne ho tam chcem davat koly tomu, ze maly sa so mnou nudi a miluje byt s detmi.
kolko ma presne jakubko?
ved ja som tiez makka na drobca 😀 . sice ponadavam, ale o par minut je zabudnute.. to asi tym ze su nasi prvy a chlapcekovia. myslim ze na chlapcekoch a ich matkach je nieco magicke - nemyslis? hlavne prvorodeny 🙂

lenkaks
17. nov 2010

@smajka Nas Jakubko bude mat 2decembra 2 rocky...velky chlap 🙂) a presne aj ja mam taky pocit na chlapcoch,ale to asi hlavne preto,ze mam prveho chlapca :D inak,on je moj treti cicik,strasne je na mna naviazany,prestala som kojit 1,5mesiaca dozadu,neviem,ci to je tym,ze bol tak dlho na prsku,alebo kazdy chlapec je tak na mame nalepeny...ako je na tom Tvoj Samko?? myslim,ze keby mam teraz dalsie babatko,neskutocne by ziarlil....
Inak,dobre premyslene to mas so skolkou 🙂) a Samko ma rad deti?Jakub sa im akosi vyhyba.V lete na ihrisku,ked prislo nejake dieta za nim,aj sa uz usmial a teraz sa zase stiahol....ale hadam sa to zmeni....predsalen v lee sme boli aj 2x do dna na ihrisku,teraz su nase navstevy ihriska redsie.Rozmyslam,ze zacneme chodit do materskeho centra,nech sa spoznava s detmi....

smajka
19. nov 2010

@lenkaks - ahoj lenka. tak vy mate coskoro birthday party 😀 mas to uz naplanovane?? ja tiez neviem, ako ma samko uz 2r a 5m - stale mu hovorim,aby mi uz nerastol 😀
ty si tak dlho kojila? -waw! tak to sa drobcekovi ani necudujem ze je na teba tak naviazany.
ja som chcela kojit, ale maly sa nevedel prisat, tak som si odstrekovala. vydrzala som 2 mesiace, ale nemala som ani dostatok mlieka, tak som prikrmovala a potom som to vzdala. teraz chcem tiez kojit, tak uvidim ako nam to pojde.
samko si na mna neda tiez dopustit, ale ako nahle su v okoli ine deti, hned sa zapoji. musim vsak byt na okoli, lebo kontroluje 😀 . on miluje deti, aj ked mladsich bossuje. ja mu zase stale musim pripominat, ze sa musi delit s hrackami.
jakubko ma uz urcite vek na to aby sa hraval s detmi. cim skor tym lepsie. bude to prenho dobre, aj ked zacne neskor chodit do skolky- skoly. nemas kamaratky s detickami podobneho veku?
to materske centrum je nieco ako play groups?
pa, opatrujte sa.

lenkaks
22. nov 2010

Ahojky Smajka,no nebudeme mat ziadnu B-party,az ked pojde do skolky mu spravime...teraz budu este stale take tie klasicke rodinne gratulovacky a az ked bude trochu vacsi spravime taku B-party aj pre kamosov zo skolky 🙂
Inak super,ze Samko je taky maly boss,lepsie ako nejake ustrachane dietatko,ja by som bola rada,keby je Jakub taky,nech sa nestrati...ale dufam,ze sa to este zmeni...meni sa mu vsetko kazdu chvilu...
Jasne,ze mam kamosky s detmi,vech chodime spolu von,v lete sme boli spolu na ihriskach,ked bolo skaredo,tak sme sa navstevovali aj s detmi...Jakub praveze ma detsku spolocnost....len ju akosi nevyhladava...
A ano,materske centrum je nieco take,ako playgroups,su tam maminy s detmi,tiez sa tam plati symbolicky poplatok a mas kafco,ci caj,nejaky ten keks,deti ovocie...Byvaju tam aj vselijake detske aktivity (od urciteh veku) my sme napriklad chodili na fitlopty,ked bol,mensi...
Inak,mala som casopis s babatkom na obalke a pytam sa ho,ze ci aj my budeme mat take male babatko...hned zacal ze nie nie nie,zacal stupat po casopise a bit to babo na obrazku...no panecku,ten by sa aj zblaznil zo ziarlivosti,keby mame teraz druhe :D

lenkaks
22. nov 2010

@smajka Inak,pozeram,ze uz mas polku tehu za sebou,20tt 🙂 Mas uz velike brusko? VAcsie ako pri Samkovi? Ze druhe tehotenstvo byva brusko rychlejsie velke...ako si na tom ? 🙂

smajka
25. nov 2010

@lenkaks - 😀 😀 , tiez neviem ako maly zoberie 'konkurenciu'. vsetko sa toci len okolo neho 🙂 sice povie, ze maminka ma v brusku baby, ale ked sa ho spytam ci sa bude s babom hrat - tak povie ze nie. ked zaspava, tak ma stale dudku a vedeli sme mu s manzelom povedat, ze je na dudku uz veliky a ze ju nechame pre baby. tak teraz krici, ze nechce babo, ale dudku.. 🙂
nechapem ako to ubieha - ze polka za mnou. brusko mam urcite vacsie ako pri samkovi. vprvom tehu som mohla kludne zatajit,ze som tehu aj do 6-7 mesiaca, ale teraz nemam sancu. hlavne za posledny mesiac mi riadne vyskocilo.po malom mi ostali aj nejake tie kilecka navyse, takze teraz sa uz citim ako slonik. a to este polka ostava 😀
zajtra zacinam 21tt a este mi neprisla pozvanka na druhy scan - ktory mal byt v 20tt, tak mam z toho trochu nervy. dnes tam chcem zavolat.
riadna kosa nam zacala-vsak? v tn tiez snezilo? tu je tiez riadna zima a teraz sme este aj chory, tak trcime doma ☹ . pa.x

hrozienko11
25. nov 2010

ahojte 🙂 baby vy ste ma riadne rozosmiali s vasimi maznacikmi 😅 jeden by to male postupal a druhy ho v poho vymeni za dudku 😀

@smajka a kde mas ist na to sono? mne sa podarilo po troch tyzdnoch dostat appointment ku midwife 😒

smajka
26. nov 2010

@hrozienko11 - ahoj. 😀 😀
ahoj - na sono mam is do watford general. je to ten scan v 20tt. vcera som sa tam napokon dovolala a 'mila pani' mi povedala, ze nechape, preco som este nebola. dnes mi ma niekto volat ohladom datumu - vraj sa ma budu snazit fit in co najskor. zatial vsak nikto nevolal. dnes zacinam 21tt 🙂
ako sa ty citis?? vychutnavas si tehu? chcem sa este spytat - bola si na 3D?

hrozienko11
26. nov 2010

@smajka ja som tiez nebola presne v 20tt a nejak im to nevadilo sa mi zda. som dost unavena,lebo ked dlhsie beriem tri magnezia denne,tak zas mozog pracuje ako najaty,tak to musim tak troska odsledovat 😅 a za necele dva tyzdne mam appointment kvoli vcerajsiemu sonu,som zvedava,co urobia s tou mojou oblickou,male mi na nu tlaci a tak sa mi moc neodvadza poriadne. na 3d sme boli doma,ale to bolo len asi 10min,lebo oni mali plno a ja som sla prec. no pridam tu fotku,nos ma po tatinovi 😀

laurelle
26. nov 2010

Ahojte , chodim sem uz dost dlho a tuto temu som este neobjavila 😀 😀 Mozem sa pridat ?

smajka
27. nov 2010

@hrozienko11 - ahoj. tak konecne uz prislo aj mne pozvanie na scan v 20tt. bude v stredu 11.20. uz sa taaak tesime, hlavne aby boli dobre vysledky a mimi je v poriadku. musela som tam vsak volat a nahanat ich. s midwife mam schodzku este len 2x - 6.dec. my chceme na 3D do watfordu - tak do mesiaca. este som neni objednana, tak tam brnknem buduci tyzden. bola som soknuta z ceny, ale dame si to akoze pod stromcek 😀 ta fotecka je krasna, uz sa tesim na nasu 😀
tak ty mas problemy s oblickou - joj neprijemne. dufam ze sa to rychlo vyriesi a budete v poriadku.
@laurelle - samozrejme ze sa mozes pridat 😉 . ja ta trosku poznam z pisnia v inej teme 🙂 nepamatam si presne z ktorej 🙂

hrozienko11
27. nov 2010

@smajka tak to sa poponahlali 😀 budem drzat palceky,aby to dobre dopadlo. ja mam tu dalsiu stredu appointment kvoli sonu brucha,tak budem vediet ako to so mnou bude,lebo mi nepovedali,ako velmi je bloknuta oblicka.
a mame objednany kocik 😀 uz len cakat do februara,nech zatial nezavadzia 😀

@laurelle ahoj a kde v londyne sa nachadzas?

smajka
27. nov 2010

@hrozienko11 -aky kocik ste vybrali? a inak uz mas vsetko pre miminko? viete co budete mat? 🙂

hrozienko11
27. nov 2010

@smajka xcursion z mothercare,sa nam najviac pacil a mne vyhovuje ako sa sklada,kedze planujeme aj cestovat lietadlom,musim byt schopna zlozit a odniest konstrukciu 😅 netusime,co to bude,nechcelo ukazat 😀
a este zdaleka nemame vsetko,este komodu treba,postielku a pre mna veci do nemocnice a este potom kozmetiku a vanicku a ktovie,co este pride 😅

slavka00
29. nov 2010

UPOZORNENIE !!!!! uzivatelka s nickom.......... laurelle..........ma viac nickov ( lujzika18, lujzinka222, filipko222 )....je podozriva s vymyslanim si pribehov a identit

Takyto odkaz som nasla od adminov v jednej teme...takze baby pozor !!!

zabatinko
29. nov 2010

Ahojte,vie mi niektora z vas poradit?Chcem odist do Uk s dcerkou sama,ale neviem ako to tam chodi,na co mam narok a pod..V uk som zila dva roky ale uz rok som na Svk..Viete mi poradit?

smajka
29. nov 2010

@hrozienko11 - jeej, tak vy budete mat prekvapenie 🙂 . to je zlate. my sme pri prvom vedeli - ale len ja a manzelik. nikto iny to z nas nedostal. 80% mi tipovali dievcatko 🙂
ten kocik nepoznam, ,ale mas pravdu - je dolezite mat lahky a lahko skadatelny, hlavne ked planujete cestovat. nam sa maly narodil koncom maja, tak ja som kupovala len buggy mclaren - tu od narodenia. ked som robila nanny, oni ju tiez mali pri ich malom - tak som ju mala odskusanu. teraz bude babo aprilove a ta nasa je este ako tak v dobrom stave, tak nebudem musiet kupovat novu. akurat dokupim buggy liner, aby malo mimi ciste a nove. 🙂
no mate este toho dost na liste 🙂 .

hrozienko11
29. nov 2010

@smajka no ja nechcem len buginu,hlavne ked budeme poziciavat auto doma,tak bude treba autosedacku. tak nam to ulahci. a uvidime,ci sa bude dat vyuzit pri dalsom,ak nejake bude 😀 no zoznam by sa mohol pomaly aj skracovat,ale ked je to este celkom skoro,aspon mne sa zda 😅

smajka
29. nov 2010

@hrozienko11 - jasne. ja som si bola ista ze nam bude stacit. - sestra doma ma uz 2 vacsie deticky, tak to mam omnoho jednoduchsie - autosedacky, high chair, hracky...vsetko doma je 🙂
keby mame februarove mimi - urcite by sme kupovali poriadny kocik 🙂
ved urcite teraz vyuzijete vianocne zlavy a z listu vam odbudne 😉

hrozienko11
29. nov 2010

@smajka no vela oblecenia sme dostali od mojej sestry,len ona ma chlapca a ja som nic chlapcenske nechcela 😀 lebo hrozne tuzim po dievcatku 😅 ale hlavne je obstarat tu komodu a mozem prat,zehlit a odkladat veci,to ma posunie dalej 🙂 a mam aj dost kuponov na plienky,ktore platia do konca roka,tak musim vyuzit 😀

smajka
29. nov 2010

@hrozienko11 - to mame spolocne - tiez tuzim po dievcatku. i ked samko je uzasny - parik by bol idealny 😀 . to by som na tvojom mieste nevydrzala az do porodu 🙂 . mne to bolo pri prvom jedno, ale aj tak som si dala povedat a teraz chcem veeelmi vediet - tak chceme na 3D 🙂 .
ak to bude chlapcek - mame vsetko ☹ . ale ak dievcatko - tak hor sa na nakupy 😀

hrozienko11
29. nov 2010

@smajka no my sme boli aj na 4d a nic 😕 kedze som ten den letela a babo bolo dost v blbej polohe,tak doktor nechcel,aby som mala problemy pocas cesty. ale je si isty,ze by to malo byt dievcatko,aj ked mala pravdepodobnost na chlapca je 😅 ono totiz u nas v rodine mame kopec chlapcov a sestra ma chlapca,tak by nasi mali aspon parik vnucatiek 🙂

smajka
29. nov 2010

@hrozienko11 - moc ti prajem aby to vyslo 😉 . sestra ma chlapca a dievcatko - tak vsetci ocakavaju, ci to vyjde aj nam 😀

hrozienko11
29. nov 2010

@smajka tak to je pekne 🙂 hadam,to vyjde 😉 nech mate aj babiky okrem auticok 😀

kw77
30. nov 2010

ahoj holky, jak to vsichni stihate ze mate sem cas chodit? ja kdyz prijdu jednou za tyden tak jsem rada. dnes tu krasne snezi a my musime byt doma :( obe holky jsou nemocne! stejnak to nezustava nazemi, Londyn!!!

danika12
30. nov 2010

Ahojte,
tak ja som tiez v londyne, south-west london. Tato tema mi najviac vyhovuje, aj temy co tu pisete su take aktualne pre mna. Tiez by mi nevadilo stretnut nove kamaratky, jedna tusim pisala, ze je z White City, nie az tak daleko.
Ja by som si chcela zaobstarat slovensku tv, but kablovu(to by som asi vela chcela) alebo satelit alebo hocico len nech to ma slovenske stanice. Ma to z vas niektora?

Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre