Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

satanka
19. júl 2009

Ahojte kocky, vo stvrtok sme boli u GP, take skvele spravy 😒 , konecne som lapla doktorku, lebo tri krat po sebe som chytila tu istu midwife, na kazdu otazku som dostala "to vie len Boh" alebo, ze sa musim spytat v nemocnici. Skoda, ze mi nedala kontakt na Boha 😝
Drobec je dole, ale este nie uplne a je velmi pravdepodobne, ze budem prenasat 😠 , ved uz teraz mam dost, uz cakam kazdy den kedy pride hodina H a ona mi zavali toto, neodporucila mi skakat na fit lopte, trochu som si poskackala, kym ma Sophia nenachytila v spalni a neslohla mi ju 😲 , no velmi to nezabralo. Niekedy mam pocit, ze sa trochu viac zasmejem a vytlacim ho von 😲
Kika a ty ako? zatial vsetko OK? Prejavil sa drobec co bude 😀
Bola som pozriet Ivku s Ellou, nadherne dievcatko, su v poriadku a pomalicky sa zladuju, Ivka to na prvorodicku zvlada velmi dobre.
Ostatne kocky ako sa mate?
Hodim foto Elly

diamand
autor
20. júl 2009

ahojte zienky

mumtobe - stretavame sa ako to komu vyhovuje, naposledy sme mali velke stretko v parku a bolo uplne super, bolo nas tam teda kopa to bolo tusim v juni, takze uz by sa malo planovat dalsie stretko, ale asi az po prazdninach kedze teraz behaju vsetci po dovolenkach, ale inak sa navstevujeme aj inokedy

stani - no na koniec sme sa nic nedozvedeli, teda vlastne dozvedeli - babulko je zdravucke a pekne nam rastie, ale ukazat nam co ma medzi nozkami to veru nechcelo, tetuska sa velmi snazila ale povedala ze nema sancu, ze mame naughty baby. Tak som si povedala ze pojdem na dalsi scan na Sk, ale na koniec sme sa s drahym dohodli ze nepojdeme a ze sa nechame pekne prekvapit , ale veru bude to dlhe cakanie. V piatok som bola u consultant a nakoniec budem mat dalsi scan v 34 tyzdni ale nebudem sa pytat co bude, uz sa tesim na to prekvapko.

Pozerala som fotky Elly je nadherna musim zavolat Ivke a ist ju este tento tyzden pozriet, kedze na buduci tyzden v pondelok odchadzame na sk, no a zajtra nam uz ochadza Nathaniel do USA 😢

satanka
20. júl 2009

Ahoj Kika, vas drobec sa uz teraz prejavuje 😀 co bude zac? hlavne, ze je zdrave, to je najdolezitejsie, vyberate uz mena?
Na ako dlho planujete ist na SK? Do USA?Za akym ucelom?
zajtra mam appoitment v nemocnici, budem sa pytat, dufam, ze sa dozviem viac ako u GP a ze nepotvrdi prenos, lebo tym nie som vobec nadsena. Praveze sa citim opacne, ze to pride skor.

diamand
autor
20. júl 2009

veru stani hlavne ze je zdrave. Nathaniel ide s otcom (otec zije v USA), my ideme na sk len na dva tyzdne 11 augusta sa vraciame. Daj vediet ako si dopadla

ivanka821
21. júl 2009

Ahojte baby.
Tak sa vam konecne hlasim.
Mala som tu tyzden svokru a dnes odisla moja mama, ale Elly nam nedala ani par minut na pauzicku.
Takze je to taka mala prisavka 😀 .
Non stop papame.
Som uz strasne unavena a to ma len 13 dni. Dokonca uz sa snazi par dni zdvihat hlavicku, takze ked si ju dam cez plece, ze nech si odgrcne, tak ona sa po mne stvera ako mala korytnacka.
Narastla nam uz aj, takze dupacky, co nam babicky doniesli mozeme odlozit pre druhe.... 😒
Kika tak sa ozvi, uz som teraz sama a moj nemanzel stale robi, takze si nazivame iba my dve baby.
Ok idem kuknut ako to vyzera vonku, ze by som ju na chvilu zobrala na cerstvy vzduch, lebo uz dva dni nebola.
Predvcerom zacala trosku viac kychat, tak som ju nechcela dorazit vonku a naviac nejako extra nechodime von lebo ta hrozostrasna swine utoci.... Ok ok Stani, ja viem, ale bojim sa tak musim byt opatrna.
Ok bublinka bublinkuje, takze idem.
Ozvite sa a ak bude stretko tak Elly bude mat mesiac, tak to uz moze trosku viac von.
Keby sa chcelo trosku vycasit.

elbel
21. júl 2009

Ahojte babule
pekne pozdravujem zo slnecneho slovenska 🙂 uzivame si ako sa len da ,nic nerobenie to je zivot 😅 😝

Ivanka malicka je krasna gratulujem

stanka myslim na teba a dufam ze nebudes dlho prenasat a ked nabuduce tu nakuknem tak male uz bude pri tebe 😉

satanka
21. júl 2009

Ada, tak vy si uzivate Slovenska? Ako dlho ste isli? Ani neviem, kedy ste odisli. Ako to vyzera s pocasim na vychode? Cez vikend sa na SK prehnala dobra smrst ☹
Dnes mi doktorka neodporucila skackat na fit lopte, tak isto ako GP😖 , vraj mozem akurat sediet na nej 😖
Pytala som sa na planovany porod, ak sa do 30.7. vratane nenarodi, ci by som nemohla 31.7.rodit 😲 , vraj to nie je dobre z lekarskeho hladiska, ale uz je toho naozaj dost, preco by to nemohli urobit, ved to bude 40tt+ a hned mi urobila appoitment na vyvolavacku na 10.8., katastrofa, hroza a des, ak sa to v tom casovom rozmedzi nenarodi nosit to este navyse 😝
Adi a ked planujes v najblizsej dobe sem nanuknut 😀
Neviem ako Tana a Lenka? Dlho sa neukazali.
Kika, kde si kupila ten caj z malinovych listov?
No nic, idem povesat pradlo

ivanka821
22. júl 2009

Baby diky za komplimenty ohladom Elly. Neviem po kom je taka krasna..... 😀 😀 😀
Mama hovorila ze vyzera uplne ako ja, ked som bola mini. Ale to je moja mama.....
Akurat ze bude dlha po otcovi /MArek ma 196 cm/ a zial bude mat aj nohy obrovske po nom.
Chuda dievca.... 😠
Inak ma udrzuje stale fresh, aj ked ja by som si s laskou pospala..... nejako sa mi nechce verit ze sa jej chce.
Ok idem sa jej opat venovat.
Tak sa ozvem neskor

elbel
25. júl 2009

zdravim babulky

dnes nam tu prsi tak je aspon cas na net
stanka mz sme odisli 13 jula a spat sa chystame az 5,6 september
tu kde ja som okres stopkov fukal silny vietor a trosicka aj poprsalo takze sme nemali ziadnu kalamitu ale ine okresy zas mali a poriadnu a aj pocas tyzdna bolo viacej silnejsich burok na SVK ale nas to tu zatial obchadza.klop,klop

aj ja som pijavala caj z malinovych listov ked som bola tehotna s lenkou ale neviem ci to pomohlo alebo nie lebo den pred porodom som mala turisticku turu v centre londyna a potom som sla rodit a mala bola behom piatich hodin na svete

Ivanka a ako ti spava malicka spava ti pekne v noci alebo je to nocne dieta a ked bude dlha a bude mat obrovske nohy to nevadi len aby bola stale zdrava moja lenka je tiey vysoka a ma dlhe nohy na trojrocne dievca 😅

lenka a ty sa nam ako mas a ako sa maju chlapci.uz si sa dlho neozvala

diamand
autor
25. júl 2009

caute zienky,

adi = vy teda mate pekne dlhu dovcu na sk, my odchadzame v pondelok tak uz sa velmi tesim a na buduci vikend nas pride pozriet Lenka s manzelom a s detickami takze bude kopec srandy, uz som na nich strasne zvedava

stani - este nerodime

ja sa dnes chystam k Ivke pozriet malu Ellu

satanka
25. júl 2009

Ahojte, ja len tak na skok, som sama doma, polovicka isla na nakup a prisla kamoska so synom (9 r), zobrali Sophiu na farmu, tak sa idem trochu ponatahovat pri upratovani, dufam, ze bude pozitivny vysledok a ze sa dostavi rychlo.
Kika spominala na tom stretku malinove listky, ulozila som si do pamate, ale i tak som na to zabudla, ale spomenula som si na to minuly tyzden, dala som si kupit ten caj kupit na Edgware manzelovi po ceste domov, ale samoska, ze je to uz v tom case zavrete, chystala som sa tam sama, ale nakoniec to padlo, Sophia mala horucku, tak som nemohla nikam. Objednala som si to, malo by to prist kazdu chvilu, patrala som trochu po tom, ma to vplyv na krcok maternice, preto sa nesmie pit na zaciatku tehu, moze sa po 38tt, uvidime. Ked uz fakt budem velmi zufala z tej vahy pred sebou, lebo niekedy su dni, ze sa tak perfektne posklada, ze len tazi a tazi, sestra poslala Sophii trampolinu, poskacem si na nej, mozno to bude mat nejaky ucinok 😀 😀 😀 robim si srandu.
tak ja idem, kym mam free pole 😀
pekny dnik vsetkym

elbel
26. júl 2009

ahojte
no to teda budeme dlho ale uz zacina mi byt aj dlho a to mame este mesiac pred sebou
kika a vy na ako dlho idete
pozdravuj od nas vsetkych aj lenku a sprav aj nejake fotky aby sme videli drobcov aky su uz velky 😉 a hlavne si uzi dovolenku,ozaj ako sa citis ked natko neni s vami.Bude to vasa prva dovolenka bez neho alebo uz bol od vas prec

stani vydrz o chvilu to budes mat za sebou ja si poskacem za teba az to pomoze to cakanie je najhorsie ale ja cakam s tebou az tu niekto napise ze kinderko je na svete a mame dalsieho clena-ku v skupine 🙂

tani a ty co nebalis kufre neprides pozriet vychod 😝 alebo len tvoja mamka odisla a co martinka ta kde prazdninuje

zatial sa majte

satanka
28. júl 2009

ahojte kocky, ako sa mame? uzivate si dovoleniek, slniecka... a my stale 2in1 😲 , planovala som dovolenku tento rok, no moja polovicka mi plany zmenila a o dovolenku sa mi postarala v nemocnici 😲
uz mam toho cakania dost..., ked bude po vsetkom, zozeniem si niekde vestu s 8 mesiacom tehu a zavesim na polovicku a nech ju nosi mesiac, nech vie co to je, a ziadne skladanie!!!, ja si ten moj melonik nemozem zlozit, kedy ma napadne 😀
zajtra by som mala k GP, no musim tam pred tym zavolat, aby vedeli, ze planujem prist a necakam medzi ludmi, ked je teraz ta potvora medzi nami 😠 ale najradsej by som to nestihla, radsej by som bola v nemocke uz s drobcom 😀
tak ja idem nieco porobit, pekny dnik vsetkym

casie
28. júl 2009

Caute kocky, na chvilu vam tu vtrhnem. Nesledujem vasu temu a tak neviem.... nenachadza sa tu niekto v SW London?

monika007
28. júl 2009

Ahoooj 🙂 mozem sa k vam pridat? mam rocneho chlapceka a maly zacina byt vo veku kedy by sa mu uz hodila spolocnost tak sa snazim najst niekoho kto by mal zaujem sa stretavat 😉

monika007
29. júl 2009

ahoj casie, ja som z wheathampstead, co je na sever od londyna, skoda ☹ kde presne byvas?

satanka
30. júl 2009

Ahojte, my sme vacsina oblast NW a HA, privitame medzi nami kazdu novu tvar, ako dlho ste tu Monika?
My sme mali v noci pohotovost, uz som myslela, ze porodim doma, kontrakcie ako svina, polovicka volala zachranku, visel na tom phone nekonecne dlho, dotrepali sa az z Fullham, vraj su strasne busy, ale prisli v podstate rychlo, v nemocke to iste, ze nemaju volnu izbu, supli ma na monitor a ta mala potvora sa ukludnila, kontrakcie boli, ale uz len slabe, vysetreli ma a poslali domov 😲 , ze za par dni
toto cakanie je fakt nekonecne, uz by sa mohol drobec rozhodnut a prist na tento svet

ivanka821
30. júl 2009

ahojte babulky....
Tak sa vam hlasim. Nemam nejako moc moznosti si len tak na chvilu sadnut k PC. Ella ma maniu ze ked si ju date na ruky tak sa "korytnackuje" a ked ju polozite do kosika, tak reve ako o zivot. to mi robi aj v noci stale.
Takze vcera kedze mala uz 3 tyzdne tak vam poviem, ze neviem, co je to spat v kuse 5 hodin.
myslela som ze budeme mat dobre dieta, ktore bude stale spat a nie.
Teraz sa na chvilu utisila, bojim sa pohnut okolo nej aby sa nezobudila.
Ale aspon urobim co mam a pojdeme sa trochu pokocikovat.

Tak sa majte krasne

monika007
30. júl 2009

ahojte 🙂
satanka my sme tu uz skoro 4 roky, pred pol rokom sme sa prestahovali do wheathampstead a predtym sme byvali v st albans... ty kde presne byvas?
drzim palce nech to uz mas co najskor za sebou, ja som zazila nieco podobne ako ty tiez kontrakcie take silne a kazde 4 minuty ze som myslela ze rodim ale kym sme prisli do nemocnice tak sa to nejako ukludnilo, asi z toho ako som bola vystresovana a potom o dva dni uz bol maly na svete 🙂

diamand
autor
30. júl 2009

caute zienky,

ako sa mate? my si uzivame slovenske slniecko, sice som cela spuchnuta ale inak je super, dnes sme boli aj na kupalisku a zajtra ideme na chatu a pride aj Lenka s detmi a s manzelom tak sa po dlhsom case opat uvidime, a uz sa na nich hrozne tesim.

stani = este stale nic? potom daj aspon ivke vediet a ta nam sem dufam napise

ivka = ale ved je zlatucka a zdravucka to je hlavne, naspis sa este dost neboj sa

monika = uz som si ta pridala aj na facebooku, ja byvam inak v Edgware

monika007
30. júl 2009

diamand len si pekne uzivajte slniecko, tu ho vela nie je za posledne dni ☹ hadam sa to zlepsi na vikend... dakujem ze si si ma pridala na FB, a Edgware nie je daleko to je super sa tesim ze konecne niekto nablizku 😉

satanka
30. júl 2009

Ahojte, Kika, vy ste uz na SK? mali ste ist po odchode Natka, ale nejako mam tie dni rovnake, niekedy si az vo stvrtok uvedomim, ze je zase koniec tyzdna. Dufam, ze budete mat pekne pocasie alebo krajsie ako tu.
Adi, a vy ako? uzivate si? podnikate aj nejak vylety po okoli ci cestujete po celom SK, aby si vas uzili vsetci? vy ste tusim tiez rozlezi po celom SK, ze?
stale nic, uz ma z toho poraza, v stredu sme boli u GP, zatial jedina mala nejake pochopenie, malinovy caj mi nezrusila, ale nemysli si, ze mi pomoze, vraj, keby mohla dala by mi magic pills, ale nema.
Monika, my byvame na zaciatku Kingsbury a sme tu cca 5 rokov, chcela by som byt aj ja takym pripadom ako mala ty, v kutiku duse dufam, ze sa do nedele narodi 😅
najlepsi boli v nemocnici, ze na buduce si mam volat taxi a nie emergency a mam volat, ked budem zaliata krvou, prasknuta plodova voda a dieta sa cca 10 h nebude hybat, to je uroven 😠 rodila si tu?
tak ja idem do sdprchy a do perim

monika007
30. júl 2009

ahooj 🙂
velmi ti to zelam aby si to mala co najskor za sebou... ano rodila som tu, vo Watforde a o ich pristupe teda tiez nemozem povedat nic pekne, midwife mi tu cely cas tvrdila ze maly je hlavickou dole, dokonca aj ked sme boli v nemocnici po tych kontrakciach tak povedali ze vsetko je ready a v poriadku, babo hlavickou dole - vsetci uuuuzasne hmatali brucho a samozrejme nikto sa neunuval kontrolovat to inak a potom ked sme tam prisli a bola som otvorena na 7cm tak objavili ze hlavickou dole nie je a ani nikdy nebol a kedze mi uz odtiekla voda tak ho nemohli ani otocit tak hned bol emergency cisarsky 😠 😠
ja idem tiez a drz sa

monika007
1. aug 2009

teeeda to tu naozaj nikto nepise?
satanka ako sa dari? uz si urcite porodila inak by si ma tu nenechala pisat si samu ze? 😒
diamand vy sa kedy vratite?
ivanka nebooj mala sa urcite polepsi 😉 my sme mali na zaciatku to iste, nemohla som ho nikam polozit lebo sa hned zobudil, jedine co fungovalo bol kocik aj to len vonku 😝

satanka
1. aug 2009

Ahojte kocky, akosi tu fakt nikt nie je
Monika, ale kde, stale 2 in1 😢 , vcera som si spravila aj kupel a nic, aj Sophia sa narodila 8 dni po termine na vyvolavacku, tym detom je vo vnutri akosi dobre a nechce sa im von, ani sa im necudujem 😀 , snorila som po nete po nejakych zazrakoch, ale nic som nenasla, mozno som len zle hladala 😖 , kupel si dam aj dnes, natahujem sa po byte s cim mozem, ale nejak nic nefunguje
manzel je slovak alebo inej narodnosti? my sme slovaci obaja, planujete tu ostat alebo sa vratit?
Ked si nemala booknuty cisarsky urobili ti ho bez problemov? Keby som si bola v tu noc pytala vyvolavacku, hoci ju mam az na 10.8. , dali by mi ju na vlastnu zodpovednost?

monika007
1. aug 2009

ahoooj satanka 🙂
tak aspon niekto tu je, uz som si naozaj myslela ze rodis 😉 ale co len pekne este oddychuj kym mozes potom sa budes starat o dvoch certov tak nech mas vela sil 😉
no ja som pocula ze vraj sex funguje, ale u nas to nebola pravda 😀 😀 😀 mozno u vas to zaberie skuste 😉
ano manzel je slovak a planujeme sa vratit tak o tri roky ale ktovie ako to nakoniec dopadne a aka bude situacia tu a na SK 🙂
ano bez problemov, dokonca do hodiny 🙂 ale nemali inu moznost kedze som uz bola na 7cm otvorena a maly bol otoceny opacne a nic ine sa uz nedalo robit... teda este rodit normalne ale to ma doktor postrasil vsetkymi moznymi vecami ze preco nie takze som sla rovno na salu 😉
to s tou vyvolavackou netusim, podla mna by ti ju nedali tu to beru uplne inak ako na slovensku, tam by si ta urcite nechali rovno v nemocnici a dali by ti ju nech to uz mas za sebou, aj ked nemam skusenosti to je len moj nazor 😉

satanka
1. aug 2009

Ahoj Monika, dnes to uz na vanu nevidim, akurat na sprchu, pred chvilou som dozehlila, ja si myslim to iste, ze by robili problemy s vyvolackou, uz len preto, ze som sa pytala na planovany porod, ak by sa nenarodilo 30.7. ako malo, ci by to nebolo mozne urobit hned na druhy den, v podstate uz ma porodnu vahu aj velkost, hlavne kvoli dcere, ved ma 2 roky a cca 2 mesiace, ze sme tu sami bez rodiny, znami pracuju, nemozem ju nechat samu doma, pozerali na mna ako na debila, ze trochu hopkanim na lopte pomoct k porodu, zase pohlad, uz som sa radsej nepytala.
Odkial ste z SK? Ja som par km od Velkeho Krtisa a polovicka od Ruzomberku. Ja som v zime planovala vratit sa, no potom prisla ta kriza, tak nebolo z toho nic, nevedela som, ci by sme nesli z kaluze do blata a teraz je to vo hviezdach, neuvazujem nad tym.
Co dvoch certoch, troch-polovicku a ten bude veduci, niekedy je horsi ako Sophia 😖 a drobec bude aj tak zo zaciatku spat, kakat a papat 😀
no nic, idem do tej vane, pekne snicky a uvidime co zajtra 😀

lucia1986
2. aug 2009

Ahojte baby. Ja mam 2 tyzdnovu dcerku. Som tu nova takze newiem ako to tu funguje. Nenachadza sa nahodou niekto v north london?som v totenham hale

elbel
2. aug 2009

ahojte
lucka vitaj medzi nami,my sme povacsine NW hendon,edgware,kingsbury,

stanka ako sa mas stale dva v jednom ja sa tu nakuknem ze uz aj daka novinka bude a vy stale 2in1

my sme teraz u mojich rodicov na vychode ale muzicek uz v utorok ide k svojim lebo sa musi hlasit u zubara a ja este neviem ci ja a deti pojdeme s nim lebo velmi sa my nechce v v takej horucave cestovat z jedneho konca republiky na druhy a plus jeho rodicia byvaju v byte tak ani preto sa my tam nechce ist,u nasich doma je veget velky dom,dvor,zahrada,bazen co viac mozem chciet na dovolenke,snad viac penazi lebo to co sme priniesli sa rychlo mina
boli sme uz aj na nakupy v polsku a ukrajine a stropkovskom jarmoku 😀 a tulame sa po okoli chodime po mensich vyletoch

len lenka mz ochorela vcera mala horucku a zvracala zakazdym ked nieco zjedla aj ked toho vela nepojedla no dnes uz ma iba horucky ale nic neje len spi a vodu pije tak dufam ze nic vazne

a vy babenky ako sa mate,kika ako sa ma lenka a jej chlapi

monika007
2. aug 2009

ahojte 🙂
satanka no co narobis, nezostava ti nic ine len cakat tak dufam ze to na teba pride v ten najvhodnejsi cas 😉 ja som z Partizanskeho a manzel z Liestan to je blizko pri Prievidzi... no to mi nieco pripomina ze polovicka veduci cert 😀 😀 😀
ahoj lucia, ja byvam vo Wheathampstead, to je na sever od Londyna... ako zvladas malu? uz si si zvykla na novy rezim? ako sa mala vola? a necha ta aj vydychnut?
elbel veru pravdu mas kto by menil dom dokonca s bazenom za byt 😉 a inak aj moji svokrovci boli tento vikend v stropkove a rozpravali o jarmoku 🙂 nech sa mala rychlo uzdravi a mozete vyletit dalej a uzijete si zvysnu dovolenku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre