Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

diamand
autor
17. feb 2008

michell - jaaj pockaj, tak na mesiac to teda neviem, ved kym jej spravia vstupnu kontrolu atd tak ten mesiac aj prejde, takze s tym ti neporadim, asi by bolo najlepsie kebyze povies manzelovi nech sa zaregistruje on uz teraz u GP teda ak este nie je a potom nech sa ich tam spyta ako to chodi

perelandra
17. feb 2008

michell, myslim ze by ti babatko vysetrili u GP aj len ako docasneho pacienta bez plnej registracie. ale urcite bude lepsie ak sa tvoj manzel zaregistruje ak planuje ostat dlhsie, urcite sa mu do oplati

tani
17. feb 2008

cavte babule aky bol vikend?? My sme mali krasne pocasie, tak sme boli dnes v parku, vcera zase po obchodoch, Lili mala meniny ( ked som jej davala meno ani som netusila ze take je aj v SK kalendari 😵 ) dostala novu sedacku do auta, tak konecne sedi ako velka, nie ako babo 😀 aj sa jej to viac paci, a od Matky a babky dostala hracky.
Kika , Lenka idete zajtra na plavanie?? My ano beriem aj Matku. skocite potom ku nam na kavu?? Adi zavolam ti ked skoncime plavanie, ze uz sme na ceste domov , dojdete??
idem rychlo do vane sa okupat kym sa Lili nezobudi, este stale tak zle spinka ☹
Michell osetria vas na walk in clinic, GP vas nezaregistruje, ked ste tu len na mesiac, aspon u nasho lekara je to tak, mozno inde je to inac 😒

elbel
17. feb 2008

ahojte
jaj tani neviem ci dojdeme lebo deti my zas pochoreli ☹ danko len sopli ale lenka mala dnes aj teplotu a dokonca my dnes aj spala sama sa pytala do postele este pred obedom a ona my vobec cez den nespava tak neviem nechcem aby vase deticky nieco pochytali od mojich velmi ma to mrzi tak som sa na vas tesila uvidim ako budu na tom zajtra ale aj tak nerada by som bola aby sme vas nakazili
tak az vyzdravieme tak potom uzite si to bez nas

michell
17. feb 2008

dakujem vam za odpovede. 😉 moj manzelik je zaregistrovany u GP tak sa ho opyta.Ja viem ze ked som bola este ja tam tak sme sli do nejakej statnej nemocnice ale teraz neviem co som k tomu potrebovala.A tam ma osetrili len za lieky som platila.

lenkaajarek
17. feb 2008

Ahojte babule dakujem za podporu dufam,ze ta svadba dobre dopadne 😀
Tani zajtra ideme plavat ale asi na navstevu nezajdeme ideme totis busom lebo Kika berie veeeela deti 😀 tak tam budeme mat malych plavcikov vsade 😀 .No mozno na buduce.A Kevinko ma tiez novu sedacku do auta a tiez je uz macher. 🙂

elbel
17. feb 2008

lenka a uz mate aj stanoveny datum svadby?

lenkaajarek
17. feb 2008

Hej na 02.08.2008
A tani malej prajeme vsetko naj k meninam 🙂

diamand
autor
17. feb 2008

teda baby vy este nespite???

tani aj my zelame lilynke vsetko naj a posielame jej vela bostekov a s kafcom suhlasim

my sme boli dnes v ikei, leni uz sme si kupili tu skrinu a doteraz sme ju s zdrahym skladali, teda uz som si stihla dat aj kupel a pripravit sa na zajtrajsie plavanie

Adi - krpcom zelam skore uzdravenie

hirondelle
20. feb 2008

Ahojte 🙂
Ako s mate? Vidim, ze su z Vas a Vasich deticiek poriadni plavci 😉

Elbel, zelam rychle uzdravenie.Nech to rychlo prejde!

Tani, my sme uz zdravi.Tak som rada, ale opat zubkujeme 😖 , mame 8 zubkov a teraz nam ide pravdepodobne 9, pretoze Zoë moc nechce papat a je trochu mrzuta ☹ .Inac, tiez ako pisala Elbel som citala, ze nie je zdrave velmi casto odsavat sopliky.Kupila som na SK odsavacku na vysavac a tak len ked to bolo velmi nevyhnutne som odsavala.Nie casto. Zoë to ani nema rada a ja trpim s nou.
Co sa tyka aktivit a baby club, tak chodim do kniznice.Su tam deti od 0-3 rokov, je to super.Je tam velka herna a jedna pani vzdy hra na klaviri pesnicky, deti tancuju, spievaju.Zoë tam chodi velmi rada.Je to super,ze spozna aj ine deti.Je tam kopec hraciek, je to velmi cistucke prostriedie a taka fajn priatelska atmosfera 🙂 Aj ked to ma svoje -, rychlo moze ochoriet, ale bacily su vsade ci v supermarkete, na plavarni...tomu sa nevyhneme 😒 .Chodili sme aj na baby signing, ale teraz sa to skoncilo a zacne sa dasi kurz v marci.V kniznici je to free a za ostatne sa plati.Vyskusali sme aj baby jogu.Snazim sa robim vela aktivit aj doma, ale aj mimo domu a zaroven to nechcem prehanat, tak zdrava stredna cesta.Zoë ma velmi rada baby club, trva to tak 2,5 h.Vacsinou mi to vyhovuje, pretoze je vyspata a citi sa tam dobre.
Ako sa mate? Co davas Lili na ranajky? Ja som vyskusala aj Porridge aj Weetabix, ale teraz nam nejako nechuti...asi zubky.Tani, davas Lili uz aj na nocnik?

Lenka, uz mas saty?Kupila si si , alebo budes mat pozicane? Robite velku svadbu?Vela stastia a bez stresov 😉

Dia, ako pokracuje cvicenie 🙂 ?

tani
20. feb 2008

Ahojte. Miriam tak super , ze ste uz zdravucky, my zase od dnes znovu soplikujeme ☹ , Liyannke na ranajky trosku chlebik s maslom a mliecko, alebo jogurtik ale posledny tyzden skoro vobec nepapa, horko tazko do nej nieco natlacim, ale ozaj velmi malo zato cicat mliecko by cicala cely den. Vobec netusim o akej odsavacke na vysavac hovoris ☹ maju to aj tu v UK? 😨 Na nocnik malu este nedavam , ale uz coskoro zacnem. ju bude dost lahke ucit aspon na velku, lebo kaka pravidelne kazde rano, hned jak sa zobudi 😵 . uz som aj pozerala nocnicky, ale moj manzel mi povedal, ze to je este skoro,
Adi ako vy deturence este nachladene??
Kika co sa stalo ze si sa neozvala bola to baterka, alebo nieco vaznejsie??
idem kocky daco porobit, pa pekny den vsetkym

elbel
20. feb 2008

dobry vecer
tak my sa mame lepsie akurat ze stale soplime ale zato enegrie majuuuuuuuuuuuuuu neurekom
jaj ja lenku este netrnujem na nocnik 😅 a to uz ma 2 roky ale ani danka som nejako netrenovala akurat som mala nocnik prenho v izbe aby ho mal na ociach uz asi od jeho jedneho roka a casom sa sam do toho dostal a naucil sa na co ten nocnik je a to mu bolo cez dva roky tak dufam ze aj lenka na to coskoro pride a az nie tak ked sa otepli tak jej vymenime plienku za gatky 😉

tani kamarat dnes dosiel s novym tovarom a priniesol aj casopisy tak utekaj az chces pre mamku lebo sa predavaju.priniesol iba par kusov na skusku aby zistil ci sa mu to oplati dovazat

hirondelle
22. feb 2008

Dobre ranko 🙂
Elbel, to mi nerob ☹ 😉 , aj ja chcem nieco slovenske a urcite by som si kupila aj casopis.Nejde Tvoj kamos otvorit aj nieco v Cardiffe? Urcite by sa tu uzivil-je tu dost Slovakov, Cechov, ale na Poliakov stale nemame 😀

Tani,ako sa mate? Lepsie, preslo to? Vcera Zoë pekne jedla, tak som sa potesila.Dufam, ze aj dnes to bude to iste. Inac, uz nekojim.Chcela som potiahnut aspon rok, ale Zoë mi minuly tyzden nechcela moje mliecko.Zacalo sa to postupne.Na jednej strane som rada, ze to bolo z jej strany, ale aj mi to chyba ☹ Bola to jej volba.Som rada, ze sme to dotiahli tak daleko 🙂 , lebo ked si predstavim zaciatky.Nemala som mlieko, trpela aj ona aj ja a potom sa to pekne rozbehlo.Ja uz chcem zacat s nocnikom.Ja som mala 11 mesiacov a bola bez plienky, tak chcem postupne zacat.Ale myslim, ze nasa Zoë tam neobsedi.Mam co robit, aby som jej vymenila plienku 😖 ,stale len odbieha a neobsedi na jednom mieste.

Tani, skus pozriet toto: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=852795. Znie to desivo a ked som to prvy x videla povedala som si, ze to musi byt hrozne.Ale sama som to vyskusala 😀 ,je to vyborna odsavacka, ale ako hovorim, nerobim to casto a Zoë to strasne nema rada.Pretoze s tou rucnou nam to vobec neslo.Na MK je aj tema o odsavackach, tak pozri aj tam.

tani
22. feb 2008

ahojte, tak my sme od vcera chore obidve aj ja aj Lili, najhorsie je ze Lili neviem donutit zobrat sirup ☹ predtym bez problemov zjedla z lyzicky, neviem co sa stalo, ked jej dam nasilu so striekackou alebo inak hned sa vygrcka, vobec nepapa, len pije mliecko, ja mam od vecera teplotu 38 a neviem ju stiahnut a strasne ma boli hlava, uz som brala aj Nurofen vobec nepomohlo ☹ esteze ze tu mam mamu inac by som to nezvladla vcera v noci, manzel na nocnej mala vobec nespala, a ja chora jak pes.
takze Adi ist do obchodu teraz nehrozi, Kikus az teraz som si vsimla miss call, asi si sa chcela spytat ci ideme plavat no to tiez nehrozi
idem mala je hore pa

hirondelle
22. feb 2008

Tanicka a Lili, rychlo sa uzdravte.Teraz su nejako vsetci chori ☹ Urcite bude v UK nejaky virus a svoje robi aj pocasie.Tani, a keby si jej to zamiesala do jogurtu?Dolezite je, ze pije mliecko!Nie je dehydrovana a mozno v tomto stave jej ani nic nechuti.Chudatko.Zelame skore uzdravenie.Tani vyskusaj si dat cesnak,ten u mna vzdy zaberie.

elbel
23. feb 2008

dobre ranko
ako sa dnes mate
my sme v pohode a este stale soplavy 😒

hirondelle odkazem kamosovi ale on este len teraz zacina a ma sa co obracat ale kazdy zaciatok obchodu je tazky snad v buducnosti otvori aj u vas az sa poriadne rozbehne 😉

tani ako sa dnes mate dufam ze ti horucka klesla a aj lili je na tom lepsie.ako je na tom martinka nech sa aj ona od vas nenakazi.Prajem skore uzdravenie

my dnes budeme oslavovat nas ocko ma meniny 🙂 a zidu sa tu kamarati a zas budu pit az az 😒 a uz si viem predstavit ako nas ocko zajtra prespi pol nedele 😠 a ja mamka sa musim starat o deti ani troska si nebudem moct rano polezat 😔

pekny vikend

tani
24. feb 2008

caute kocky ja len na chvilu lebo pc je obsadeny, Kika, Lenka zajtra neprideme plavat, Lili je este stale chorucka ☹

elbel
25. feb 2008

dobre ranko
ako sa mate
tani dufam ze vam choroba pomali prechadza,my nic nove deti stale soplave 😒 vikend sme prezili v pohode na moje prekvapenie nas ocko vstal o 10.00 🙂 ale potom zas na obed zaliezol do postele a spal az do 16.00 😖 spachtos,on by dokazal aj prespat dva dni v kuse.skoda ze tie nase deti v tom nesu po nom

hirondelle a vy ako ste zdravy

hirondelle
27. feb 2008

ahojte 🙂
Elbel, my sme uz zdravi.Klop, klop.Vy uz lepsie?
Bolo by dobre, keby Tvoj kamos nieco otvoril 😉 Nech sa mu dari.

Tani,ako sa mate? Ste uz zdravi?

Kde je Dia?Mozno zaneprazdnena.

Lenka, ako pokracujes s pripravami na svadbu?

Pekny vecer

tani
1. mar 2008

Ahojte, kde ste vsetky, nejak na konika zabudate ☹
My sme na tom uz lepsie, Liyannka trosku stale sopli, ale uz nehnackuje a pekne papka 😵 nacase vsak co mi 3-4 dni nejedla schudla 300g. Martinka sa zatial drzi a nic nechytila.
Adi tak to su asi vsetci ockovia rovnaki, ten nas by prespal aj celu zimu,keby na nas nemusel robit 😀
Kika ako auticko? kupila si uz sedacku?
Miriam tak uz ste nas predbehli, my mame stale "len" 7 zubkov ten 8 uz vidno kusok uz je prerezany ale este nie cely. uz mame tiez prve krociky za sebou, ale len jeden dva krociky a potom bac na dupku 😀 aj lozit uz lozi ale ma taky vlastny styl, jednou nozkou po kolienku a jednou po chodidle, ale raz dva prelezie celu izbu, hlavne ked zisti ze v nej nikto nie je tak rychlo ide ku gaucu, aby sa mohla zdvihat na nohy 😅 nemozme ju nechat ani na 5 minutky samu. ked je v chodatku tak zase leti ku suflikom a vytahuje veci z nich. no proste radostiiiiiiiiiii 😀 😀
pekny vikend vsetkym

diamand
autor
2. mar 2008

caute babulky, teda my sme boli dost busy, najprv mal Natko tyzden prazdniny tak sme sa flakali a teraz som tu mala svokru aj so svagrinou, ale uz dnes rano odisli takze mam trosku casu, ale zase len na niekolko dni lebo v sobotu pride mamina - uz sa straaasne tesim. sme na stastie zdravucky, teraz mame aj chvilocku pokoj so zubkami (uz mame 4).

Tani - idete zajtra plavat? dufam ze hej

Peknu nedelu a den matiek

ozaj pozrite v mojom albume koho stretol vcera moj krpaty bratranec (tiez bol u nas na dovolenke) v centre Londyna - pana Dzurindu.

elbel
4. mar 2008

ahojte
ako sa mate
my sme po starom,danko ten je nastastie zdravy ale lenka ta mi stale soplikuje ☹
ozaj ako vam ide plavanie uz su vase deturence zdatny plavci 😉
pekny den

elbel
6. mar 2008

Ahojte
ako sa mate
tani - uz ste zdravi a boli ste aj plavat
kika - ako ide chudnutie
hirondelle - ako sa ma mala zoe
lenka - ako idu pripravi na svadbu

ja sa vam musim pochvalit moja segra mala vcera babo dievcatko malo sa narodit 29.2 ale to prenasala a narodilo sa neplanovanim emergency cisarom,obe su v poriadku mala Lea meria 51cm avazila 3200g,len segra je cela ubolena,skoda ze ich nemozem vydiet a malu pochovat ale oni su v prahe a ja s nimi budem asi az v lete ked pojdeme na SVK

babenky az uz sme zdravi co tak sa niekedy stretnut
kika ako dlho tu budes mat mamku

hirondelle
6. mar 2008

ahojte 🙂
Elbel,to musi byt super pocit 😵 skoda, ze teraz nemozes byt blizsie pri sestre.Blahozelam.Nech sa babatku dobre dari 😵 Pekne meno.

Ja som si akurat pozerala fotky a videa co sme natocili, nechce sa mi verit, ze Zoë bola taka malicka 😕 Teraz tak rychlo rastie, este raz by som brala, keby bola taka maliinka 😵 Pomalicky rozmyslame nad druhym, ale to len v uvahach.Ja by som chcela az, ked bude mat Zoë 3 rocky, ale drahy uz teraz.Tak som mu navrhla, ze nech je on cely den doma 😀 😀

Tani, dufam, ze ste uz zdrave.

Kika, pochval sa ako Ti ide dieta 😉

elbel
7. mar 2008

ahojte

akurat som dovolala zo segrou a som v soku,povedala mi ze jej malicku nosia iba trikrat za den na pol hodiny nakrmit 😲 a v noci vobec,ved mala musi byt castejsie hladna nie len tri krat za den a v noci vobec.stavim sa ze ju tam nalievaju umelym mliekom a cajom,ako tak mozu.az to vo mne vrie.ja si pametam ked sa narodili moje deti tak som ich krmila kazdu chvilu on demand (ale ja som rodila tu v UK)ked boli hladne a nie iba trikrat za den.
Neraz rozmyslam nad tym ze az by sme odisli na SVK (aj ked segra rodila v prahe)a mala by som mat dalsie dieta ci by som bola schopna prezit ten cas v nemocnici,ale teraz mozem povedat ze urcite nie.Radsej by som porodila tu dalsie babo a tak odisla na SVK.
sorry ze tu to tak pisem ale velmi ma to hneva keby sa dalo tak by som tam sla a vynadala im tam vsetkym ze co to maju za system,takto branit matke aj babu 😠 ,fuj na nich
hirondelle ja tiez ked tak pozeram fotecky deti jak boli male tak sa mi chce mat dalsie male miminko,a teraz ked ma segra malu taku zlatucku drobnucku.taky chrobacik tak o to sa mi chce mat dalsie 😅 .musim nahodit temu s nasim tatkom 😅 😉
pekny den

diamand
autor
7. mar 2008

caute babulky,

dieta??? to co je??? 😀 mozem snivat ved mi to vobec nejde = to chudnutie, jem malicko ale kilecka akosi nejdu dole ale uz mi to nevadi teraz obvinujem kojenie, urcite ked prestanem kojit tak to pojde lahucko

Adi - maminu tu mam do 18 marca, tak potom by sme sa mohli strestnut budem mat na to dva tyzdne lebo 5 aprila ideme na sk

tani
8. mar 2008

ahojte. dik za opytanie uz sme zdrave (klop klop klop) boli sme aj plavat a v pondelok ideme zase
Adi blahozelame sestre k princeznicke, co sa tyka nemocnice iny kraj iny mrav, je to naozaj tazko povedat co je najlepsie, ked som pocula ze tu budem v porodnici len jeden den aj s porodom tak som bola dost vyvalena, ze kedy stihnu poriadne skontrolovat ci je babo ok, nakoniec som bola rada ze som sla tak skoro domov este aj to mi bolo dlho🙂 a preco nema babo pri sebe cely cas, to je uz skoro v celej europe zavedene nie?? mozno mala zlozity porod a chceli jej to tak ulahcit. co sa tyka krmenia malickej umelym mliekom, mozno sa este sestre neurobilo mliecko tak musia dokrmovat a vies co ja som Lili na zaciatku nechcela ani za svet dat flasu lebo som sa bala ze si zvykne a trapila som sa aj ked som mala malo mlieka, mozno som jej mala dat aj flasu, mala by som to mozno teraz lahsie.
Kika niektory hovoria, ze kojenie pomaha chudnut, lebo babo z teba vela kalorii vycucia 🙂 tak neviem neviem, asi ti pozicam na par dni Lili, to je certik v babatkovskej podobe 😀 , pri tej sa chudne aj bez diety
Mirka aj ja niekedy pozeram fotky a tazko uverit ako rychlo sa z malinkeho babatka stala "velka" slecna. ale ja uz dalsie babo neprosim. aspon zatial som tak rozhodnuta, uvidime co prinesie zivot, manzel ten by tiez chcel dalsie hned, ale to nehrozi
vsetkym krasny vikend pa

elbel
11. mar 2008

Ahojte
tak co ake ste mali vcera plavanie 😉
tak teda niekedy po tom 18 by sme si mohli dat stretko co vy na to
mne tu v piatok dojde brasko,nie na navstevu ale zaziadalo sa mu zmeny tak bude skusat stastie s pracou v UK aspon nam tu aj bude veselsie a danko sa uz nan ho tesi 🙂 a planuje co budu spolu robit 😀 ale on o tom este nevie,chudak moj brat 😀
ozaj a co planujete na velku noc,slavite po slovensky alebo ani nie.nas ocko sa chysta urobit korbacik aby nas mohol potom vysibat 😅
pekny den

hirondelle
11. mar 2008

ahojte 🙂
Elbel, no mam dost 😠 ! Tak ako Tani vravi, vsade su ine mravy, ale vobec by sa mi nepacilo, ay som nebola s mojim babatkom a, aby mi ho nosili len na kojenie.Ja som mala so vsetkym da sa povedat 2 dnovy porod a proces 17 hod,nakoniec cisarsky.Velmi som bola unavena, ale tu silu som mala a nasla v sebe,aby bola Zoë stale so mnou.Asi by som sa bala,vobec by som im nedoverovala,ze co mu tam davaju jest.Hlavne tie ich slavne cajiky,hned od narodenia 😠 😒 ,no neviem.

Tani,super,ze ste zdravucke 🙂

Dia a my sme sa tesili,ze nas budes motivovat zarazajucimi vysledkami 😀 a Ty takto.Neboj, postupne pojdu dolu 😉

My budme slavit Velku noc na britsky sposob 😒 ,nieze by mi voda chybala.Po ine roky ma vsak Paul oblial symbolicky, ale minuly rok prisiel nato, ze na SK riadne aj s vedrami (boli sme na SK), tak dufam, ze na to zabudne.Ideme domov o mesiac, uz sa tesim.Bude po VN, tak super 🙂

diamand
autor
12. mar 2008

caute babulky,

aj Charly je horucka ani plavat sme neboli a to akurat teraz ked je tu mamina a tak ju chcela strasne vidiet, no dufam ze na buduci pondelok uz budeme ok a pojdeme. Ozaj uz nam ide siesty zubok

Miriam - dufam ze ked prestanem kojit tak tie vysledky zacnu byt zarazajuce 😖 kedy idete presne domov? my letime 5 aprila a tiez sa tesim ze tam nebudeme cez velku noc, ked som bola este dieta tak ma to bavilo ale teraz je to uz trosku trapne, ale mna moji chlapi urcite rano vysibu

Dnes ma natinko narodeniny tak mu idem upiect najeku torticku

pekny dnik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre