Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
3. jún 2007

mory tusim sa to mesto vola Naharia, ale neviem presne ako sa to pise.Dnes tu mame aj my horuco, ale urcite nie az tak ako vy. Ale aj tak ja uz dychcim, no jedine kde sa okupem bude vana 😒.
ostatne babenky kde ste sa podeli? Miriam este stale nakupujes, ved uz aj obchody zavreli. Daj vediet ci nieco nove, ale sa babatku este stale nechce, tak jak tej mojej bambulke?

bubenko
3. jún 2007

Tak dobru nocku vam prajem, tak to vyzera ze si k pocitacu sadam neskoro. Zajtra to skusim skor. pa tehulky

hirondelle
3. jún 2007

Ahojte,
Tani, uz sme davno tu! Pozerala som Tv a teraz surfujem po internete. Babatko stale nic. Dnes som si povedala, ze tomu necham volny priebeh,ze sa moc nejdem na to fixovat. Asi ma byt vsetko tak ako ma byt!
Mozno je im tam dobre a neponahlaju sa. Nechajme tomu volny priebeh. Aj, ked urcite prezivas to co ja. Hlavne, ked idem nieco zodvihnut, alebo sa otocit na druhu stranu, alebo schody. Mame poschodovy dom, tak si to vies predstavit, schody daju zabrat, uf!
Tani, podla mna nas nase babatka prekvapia vtedy, ked to budeme co najmenej ocakavat 😉 a potom uz nebudeme hrdinky 🙂
Mna dnes velmi trapi zaha, uz ani mlieko ani babany nepomahaju☹

Bubenko, co mame povedat my, tu v 39 tt a zajtra v 40 tt 🙂. Pises, ze o nieco lahsia? 18tt to su este take mile zaciatky!

diamand
autor
3. jún 2007

ahojte babulky, dneska bol krasny den, ja som prave dopozerala bailando a teraz som trosku nakupoval pre malicku na ebay.

Miriam kedy nam pridas nejake fotecky? a bubenko tak isto, nech vieme s kym mame do cinenia

bluebell12sr
3. jún 2007

diamand, no ty si uz profesionalny shopper 😀

tani
3. jún 2007

haha Kika ja robim presne to iste, jednym okom pozeram Bailando(chvalabohu vypadla Puskarka) a druhym sliedim co je dobre na predaj na ebayi. ale uz asi radsej nic nekupujem, lebo ked to pride jak to prevezmem ak budem akurat v nemocnici. Uz nejak vydrzim ten tyzden a potom uz budem v klude nakupovat ruzove 😵
Miriam zahu ani nespominaj. Katastrofa! Schody mame aj my tak viem co to je. Kym vyjdem hore fucim jak parna lokomotiva 😀 a jasne ze tomu nechame volny priebeh ved co nam ine aj ostava ked sme uz vsetko vyskusali a nic nezabera, no nie? 😀 😀

hirondelle
3. jún 2007

Uz sa musim polepsit a konecne nejake vybrat a dat tam. Ja viem diamand, som hrozna, ale v najblizsich dnoch urobim album!

Bluebell, si ma rozosmiala, ze profesionalny shopper 😀

Diamand ma pravdu cez ebay je vsetko omnoho lacnejsie. Kika, good luck, aby si to dnes povyhravala 🙂

Idem pozerat film s drahym, lebo zajtra ide do roboty ☹

zofa
3. jún 2007

Diamand,
poslala som ti IP.

mima3114
3. jún 2007

Ahojte baby.vidim,ze vsetky ste zvedave co a ako.sorry,ze som sa tak dlho neozvala,ale v piatok som prisla z nemocnice domov a fakt som rada ked sa stihnem najest a trosku si pospat.

mima3114
3. jún 2007

Takze do nemocnice nazad som utekala s kontrakciami v noci o 1 rano a tam bola uz ina midwife,nejaka divna.mala som kontrakcie a ona povedala,ze to su este slabe ze mam ist nazad domov.tak mi dala 2 paracetamoly od bolesti,ktore samozrejme nepomohli.sli sme domov,ale to bol otras,lebo kym som dosla domov,tak to bolo este silnejsie bolesti.a o 5 rano sme boli nazad v nemocnici.

mima3114
3. jún 2007

mala som hrozne bolesti,tak som si hned pytala aby mi dali epiduralku.a oni mi povedali,ze mi najprv musia urobit krvne testy ci mi ju mozu dat,lebo pocas tehotenstva som mala nizky pocet krvnych dosticiek,tak ze preto musia zisitit ci mi tu epi mozu dat.tak som zahresila 😅 ze co za testy mi teraz chcu robit ked ja mam strasne bolesti.nakoniec zistili,ze som uz otvorena na 8 cm,a ze mi ani ziadne testy nestihaju urobit.a o pol hodinky som uz tlacila.davali mi ten gas & air,na zaciatku sa mi z toho iba tocila hlava a vobec to nepomahalo od bolesti,tak som im s tym potom hodila,ze mi to nepomaha.

mima3114
3. jún 2007

pri porode bola moja mama aj priatel,midwife boli super,mile,povzbudzovali ma.bolesti to boli straaaaasneee,neviem ci este chcem niekedy rodit. 😝 tlacila som 4 hodiny,nemohla som maleho vytlacit.uz som nevladala,bola som unavena lebo som ani celu noc nespala,tak som bola vfyzerpana.ale tlacila som ako sa najviac dalo,lebo som tie hrozne bolesti chcela mat cim skor za sebou.ale nejak to neslo.vytlacit hlavicku bol najvecsi problem.midwifes ma vzdy pozvbudzovali a ja som mame medzitym vravela aj priatelovi,ze uz nikdy necbudem rodit a ze dievcatko si adoptujeme 😀 potom som zacala vraviet,ze ja ho nevytlacim,lebo uz nevladzem a ze ja asi umriem 🙂 teraz mi je uz z toho aj smiesno,ale predtym som si fakt myslela,ze uz to asi nezvladnem.

mima3114
3. jún 2007

potom zavolali nejakeho doktora kedze som nemohla vytlacit hlavicku.tak nabehol tam nejaky cernoch s velkymi ruciskami,ze musi zistit aku ma dieta polohu.tak mi tam zacal pchat ruky a to hroooozzzneee bolelo,tak som zacala kricat nech prestane.bol to taky asi z tych surovejsich doktorov.lebo iba mi kludne vravel,ze on musi zisitit aku ma babo polohu a hotovo.ale mna to hrozne bolelo tak sommu buchla po ruke nech prestane a som zacala plakat.bola som uz v koncoch.priatel sa nanho tiez rozculil.tak ten lekarpotom odisiel ked videl,ze si neprajeme aby mi robil to co robil.tak som tlacila dalej.a zrazu uz som nejak vytlacila hlavicku a potom povedali,ze pri dalsej kontrakcii mam poriadne tlacit cely cas a vyjde uz aj telicko.tak som sa fakt riadne snazila a tlacila som o dusu a babo bolo na svete.hned mi ho dali do narucia,ja som si v prvom rade vydychla a povedala:"vdaka bohu."a potom som uz len obdivovala to malicke co mi plackalo v naruci a po oboch stranach vedla mna plakala mama aj priatel.

mima3114
3. jún 2007

takze maly Filipko sa narodil o 9:17 hod rano,vazil 4.02 kg a meral 59 cm,takze chlapisko ako sa patri.mal sfialovetu hlavicku v takom cudnom tvare ale to preto,e nemohol vyst vonku,ze dlho stal na jednom mieste.ale teraz to uz vyzera pekne.

mima3114
3. jún 2007

a aspon jedna vec co ma potesila je,ze mam iba 2 stehy,ktore ani necitim,takze som rada,ze aspon nieco je z toho v pohode.tak kocky ak mate nejake otazky pytajte sa. 😉 teraz idem spat.od pondelka som poriadne nespala a neviem kedy sa najblizsie poriadne vyspim.este dobre,ze tu mam mamku,ktora mi so vsetkym pomoze,lebo neviem ako by som to zvladla.bola som uz vycerpana v piatok ked som dosla z nemocky a uz ma chytali aj depky nejake divne.ale je to vsetko o tom,ze som vycerpana.tak zatm sa majte dobru noc.a dik,ze ste na mna mysleli. 🙂

tani
4. jún 2007

ahoj mima. Blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!! 😵 😵 😵 Malickemu hlavne vela zdravicka a tebe rychle zotavenie a vela mliecka!!!! Uz sme sa naozaj nevedeli dockat kedy sa ozves vsetky sme na teba mysleli a drzali ti prsty. Vytrpela si si teda poriadne ale maly je krasny. Aj sa mi slzicky vykotulali ako si opisala pocity stastia ked sa narodil. Oddychuj ako casto ti to maly dovoli a ked si najdes chvilku ozvi sa ako sa dari. je super ze tu mas maminu ta ti vela pomoze. Zelam vela sil a nadhernych chvil s Filipkom

mory
4. jún 2007

mima gratulujem ku krasnemu filipkovi 😉
tak fakt klobuk dole k tomu co si prezila a ze si to nakoniec zvladla na 1dnotku 😵 mne sa decka nepodarilo vytlacit a tak som vzdy nakoniec skoncila sekciou 😖 to nic,prajem vam vela zdravicka a lasky a nech malinky poslucha a ty spi kolko mozes lebo je to zo zaciatku veeeeelmi potrebne a dolezite 😉

bludicka1
4. jún 2007

mimi pripajame sa ku gratulantom 🙂

hirondelle
4. jún 2007

Mima aj ja sa pripajam! Blahozelam k nadhernemu babatku!Filipko je roztomile babo.Zelam mu vela zdravicka a stasticka! A Tebe kopec oddychu a rychle zotavenie po porode!
Bola si velmi statocna!Nech sa Vam vsetkym trom dari a zelam nadherne chvile v rodinnom kruhu.

zofa
4. jún 2007

Mima ja sa tiez pripajam ku gratulantkam.

nippa
4. jún 2007

mima konecne, uz sme ta tu spominali ze uz mas asi po tom...uz asi drzis drobceka a podobne...gratulujem a uzi si malickeho...bude rast ako z vody(alebo mliecka skor sa da povedat)tak si uzi kazdu chvilku....a hlavne oddychuj....

diamand
autor
4. jún 2007

mima gratulujem, malicky Filipko je zlatucky a ozaj riadny valibuk, ani sa necudujem ze si ho musela tolko tlacit, ale hlavne ze uz ho mas a ste obaja zdravy, tak si to pekne uzivajte... 🙂

bluebell12sr
4. jún 2007

mima gratulujeeeem!!!!!!!! 😵 poriadneho valibucika si porodila 😀 , vela zdravicka vam obom......

zofa
4. jún 2007

Kika dakujem za odpoved 😉

esentielka
4. jún 2007

Mima gratulujem..Fakt krasnucke babo a riadny valibuk.. 😨 😅 ..tak si to teraz krasne uzivaj..vela sil zelam

esentielka
4. jún 2007

Tani ty stale nic???

mima3114
4. jún 2007

caute.dakujem vam vsetkym za gratulacie 🙂 z maleho Filipka sa tesime,je zlaty,len by papal.a ja ten porod a vsetko nemozem dospat.ale co uz.hlavne ze mame nas pokladik zdravucky.

mima3114
4. jún 2007

tani a tvojmu babu sa stale nechce von?musi mu tam byt dobre.o chvilu tu budeme zhanat teba ked sa nebudes ozyvat. 🙂

tani
4. jún 2007

cavte bambulky. tak ta moja ma natahuje jak gumu na trenirkach 😀 uz som jeden plany poplach urobila tak teraz zalarmujem rodinu az ked to budu pravidelne 5minutove kontrakcie, aj teraz bolia krize aj vajecniky, ale len trochu to by bolo prilis idealne keby takto vyzerali kontrakcie 😀
teraz utekam varit potom sa zase ozvem. Inac Mima to je uplne normalne ze si vyhlasila, ze viacej nerodis. To uz som pocula od viacerych kamosiek ked sa stali mamickami. Potom ich to drzalo este asi tak 2 mesiace, dnes uz maju vasinou 2 deticky 😀

hirondelle
4. jún 2007

Tani, ja citim, ze budem prenasat to nase baby. Dnes mi volali kolegyne ci uz mam nieco nove. Aj kopec sms som dostala, no babatko este stale nic ☹ . Necham tomu volny priebeh a uvidim. Mima, Ty si mala podobny termin ako my s Tanou, mozno skor, alebo neskor, nemapatam si...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre