Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

mrk11
30. dec 2009

Vsetko dobre v novom roku zelam!

diamand
autor
1. jan 2010

Stastny Novy Rok Vam vsetkym prajem s celou mojou rodinkou.

Ako ste vsetky Silvestrovali?

nippa
3. jan 2010

babizne zijete?

tani
3. jan 2010

ahojte aj my zelame vsetkym do novehoo roku vela stastia, lasky a hlavne zdravia, Kikus my sme boli doma pozerali Markizu trochu sme si aj potancovali hlavne Lily 😀 , o desiatej sme urobili v zahrade ohnostroj, aby aj Lily videla keby nevydrzala do pol noci, ale nakoniec vydrzala do pol 2 a to sme uz sli vsetci do postele, a ako Kikus sa mavate? malicka pekne papka tvoje mliecko? kedy sa stahujete? a co ostane kde ste ze uz tu nikdo nepise?? uz ked sa opat zacne skola a zacne ten normalny stereotyp tak si urcite musime dat nejake stretko, velmi sa uz tesim na malinku Alexy. jaj a este Kikus som sa ta chcela opytat ako sa paci Charly na bugyyboard ci sa mi to oplati kupovat

diamand
autor
4. jan 2010

caute zienky, konecne nam zaspala najmensia, stale nas trapi colic kazdy vecer 2 hodinky, je to hrozne dufam ze to coskoro prejde, inak je malicka super, cez den pekne spinka a aj v noci. My sme ledva vydrzali do 12tej, babizne spinkali akurat Natko s nami pozeral Markizu. Natko zajtra nastupuje do novej skoly, dnes sme tam boli pozriet a pacilo sa mu tak dufam ze to bude dobre zvladat, konecne budem moct chodievat aj peso, nebudem sa musiet trepat do Hendonu, aj ked uz mam konecne vacsie auto, minuly tyzden sme kupili Citroen Xsara Picasso, tak sa teraz vytesujem ze sa pekne pomestime. Tani buggyboard je super, Charly sa paci, bez neho ani na krok, takze odpourucam a dufam ze sa bude pacit aj Lily. No a kedy dame to stretko? kludne moze byt aj u mna, uz by som vas chcela konecne vidiet

mrk11
5. jan 2010

ahojte, len velmi narychlo, ja som na Silvestra ani nevyliezla z pyzamy, proste mam spacie dni, v noci spavat nemozem, spim maximalne 4 hodiny uz od zaciatku tehotenstva, tak som sa snazila medzi sviatkami dospat co sa da. No velmi sa mi nedarilo a uz som spat v praci, hlava mi pada na klavesnicu, mala ma nenecha spat na lavom boku, strasne protestuje, kope, vcera mala asi zly den, lebo mi nedovolila spat ani na pravom, no a mam take palenie zahy, ze najhorsie som sa citila prave na chrbate. Co vam budem hovorit, straaasne som unavena. Len som sa tocila dookola.

nippa, som rada, ze vanilkace chutili, ja som z nich prave bola sklamana. Takze som sa rozhodla, ze na ne uz nebudem pouzivat anglicky tuk. Pokial budes moct, kup naozaj Heru, je to rozdiel, ktory pocitis, budu uplne krehucke.

Ale ten anglicky tuk sa mi osvedcil na polrocnych rozkoch, boli skvele, takze urcite ho budem pouzivat na pecenie, akurat pri tomto vianocnom pecive zostanem verna slovenskym vyrobkom.

Asi tolko, ja som uz ako dino, vyzeram na 9-ty mesiac a mam uz dost odpovedania na otazku, ci som si ista, ze necakame dvojcata. V praci by som este mala byt 6 tyzdnov, potom si beriem mesiac dovolenku (snad mi to sef zajtra schvali) a potom uz by sa mala narodit nasa vytuzena zabka.

nippa
6. jan 2010

ahojte zienky. takze dnes sa nejde do skoly...jupiiiii..uz som rozmyslala ako pojdeme po to snehu. Mala este spinka a my s drahym prave ranajkujeme. Mrk mala by si si vyplnit udaje aby sme vedeli ako daleko si....ako daleko si vlastne? 🙂 mne naskocilo dnes 25 ani sa to nezda. brucho este nie je take obrovske ale za to sa mi tazko stava a citim co som pribrala.zatial mam 74 kg. ked som otehotnela tak som mala asi 66-67 ale uz sa citim strasne tucna, vsetko mi ide do bokov a zadku...sice aj hore som uz riadna a prsia ani nehovorim. ~Cez vikend som si kupila 2 maternity podprdy v lasenze, maju super vypredaje a podprdy viem dostat len tam lebo dobre mi sedia(zalezi na strihu) a maju aj to moje neobvykle 32E(pre istotu som si kupila uz 34E na kojenie).
No padam tusim sa mala zobudila idem jej dat nieco papat, hadam postavime aj snehuliaka ked je tolko snehu a nieco nafotime...zatial pa

mrk11
6. jan 2010

tak som nieco pridala, akurat tam nesedi tyzden, pretoze podla lekarov som otehotnela neskor a zajtra by som mala zacinat 29-ty tyzden.

Ja som snad chytila posledny Piccadilly, ktory siel do centra bez nejakych vyraznych problemov. A to som musela, lebo dnes mam stretnutie s midwife, potrebujem v praci odovzdat B1 certifikat a ja budem rodit v UCL Euston (byvame pri Heathrowe, tak uz teraz mam z toho stres, ci sa mi tam podari dostat bez toho, aby som porodila niekde cestou), cize aj midwife mam tu v centre.

Ja som mala pred otehotnenim 70, v 11-tom tyzdni som uz mala 79, a odvtedy som sa nevazila, ale predpokladam podla velkosti, ze uz som niekde po 90. Mna totiz vazili len raz v tom 11-tom tyzdni a domov ma vahu ani nenapadlo kupit. Takze ja tucna som, brucho mam uz velke ako v 9-tom mesiaci, porovnavam sa s kolegynou, ta je v 32-hom tyzdni a jej brusko je tak polovica z mojho. Ona cela je tak polovica zo mna.

Musim utekat. Majte sa.

satanka
6. jan 2010

Ahojte kocky, po 2 tyzdnoch mam net, ale cas na resty nie, tak dodatocne vsetkym vsetko dobre v Novom roku, este sme na SK, papiere vybavene, letenky na 16.1., dnes tu zase snezi, v LND vraj tiez

nippa
7. jan 2010

Satanka dufam ze sa dostanete bez problemov spat. moja mamka prichadza 12teho tak tiez sa modlim, lebo dnes sme nastartovali auto po 2 dnoch ze ideme do obchodu, doslo mi mlieko tak sme isli ako posra.. 😀 lebo u nas cesty neposypali....teda hlavna bola dobra ale tu u nas ulicky su na nic.
Mrk super uz mozeme sledovat ako sa ti to blizi. Takze rodis na euston? Preco tak daleko ak sa smiem spytat? ja som rodila vo whittington v Archway tiez trosku cesty ale aspon to nie je cez stred mesta, takze za 15- 20 minut sme v noci boli tam. Neviem si predstavit ak pojdes rodit z najvacsej premavke ale preto chod radsej skor a necakaj kym to bude neznesitelne. Mna si tam nechali lebo som nebola 'local' a nakoniec som sa otvarala vyse 2 dni...no dufajme ze vsetko dobre dopadne. Ja stale myslim na baby co budu teraz rodit, Tani dufajme ze dovtedy sa pocasie ustali aby ste to nemali smyklave ked to na teba pride. no koncim, mala stavia snehuliaka v zahrade so sestrou tak ich idem odfotit...

tani
7. jan 2010

Ale Marcelka ved mam termin az 1.3. to nemyslim zeby tak dlho bol sneh,prinajhorsom porodim doma 😵

fouchard
9. jan 2010

Caute baby! aj ja vam prajem vsetko len to naj v tomto roku!! hlavne vela zdravicka!!

my sme vdaka "eurostaru" zostali v londyne a preplanovali vianoce v priebehu dna..nakoniec som bola aj rada, bo som bola akasi vystavena (asi z toho pracovneho vytazenia pred sviatkami) a cele 2 tyzdne som oddychovala - teda snazila som sa 🙂 , zacali sme nakupovat potrebne veci a pripravujeme vsetko ostatne na prichod nasej malickej..sice este mam necelych 6 tyzdnov pred sebou, ale kedze som na rizikovom, mozno to pride aj skor a pomalicky mi tiez ubudaju sily, tak radsej budem mat vsetko z krku..uz sa neviem dockat 🙂 - dnes som mala ten spominany growth scan a vsetko bolo v normale - tak som bola stastna..

mrk1 : ja mam ten isty problem ako ty ☹, nemozem spavat, maximalne tak 5 hodin a aj to sa budim kazdu hodinu..spavat mozem len na lavej strane, alebo posediacky..malicka mi nedovoli sa co i len trosku pootocit doprava..pritom je v dobrej polohe - tak to nechapem.. chrbat ma strasne boli a ani cvicenie nepomaha (dnes som bola aj u fyzioterapeuta, ale nic nove mi to nedalo ☹

malicka kope a hybe sa skoro cely den (dufam, ze to nie je mnou, tym, ze nemam zatial cas kedy oddychovat- musim sa polepsit - ale este tyzden a budem na materskej)

tiez mam nervy na toto pocasie, a hoci to nemam az tak daleko do nemocnice, dufam, ze sa to ukludni - bo tu to nejako s tym snehom a mrazom nezvladaju..

inak, mate aj vy problemy so zubami?? teda hlavne s dasnami?? ja od vianoc uz 3 x u zubara bola - mam nejaku akoby cystu na dasne a ta mi hrozne krvaca a zo dna na den to vyzera horsie a horsie..zuby sa mi tiez zacali kazit - az nechapem z toho a pritom doteraz bolo vsetko ok a navyse sa staram o zuby dokladne a aj tak.....

btw, ako je to s taxikmi?? ak sa potrebujete dostat do nemocnice (ked to na vas pride) - moze sa stat, ze vas odmietnu zaviest?? niekto mi poradil si to zistit predtym - ale mne to pripada take sialene volat a pytat sa, ci ma neodmietnu, ked budem potrebovat zaviest do nemocnice?!

nippa
9. jan 2010

Ahoj fouchard. Takze to mas coskoro za sebou. Do leta to tu bude babetiek 🙂 . S taxikmi ti neporadim ale nemyslim ze by ta nezobral ked by uz prisiel po vas, asi mas na mysli ak by ti praskla voda ze by ta preto nezobral? nevidim iny dovod preco nie. Pri najhorsom zavolas sanitku, ved co mas robit ako sa tam dostat inak ak nejazdite nie?
Sranda ze zrovna dnes niekto spomenul zuby, ja som tusim zacala mat citlive dasna lebo nikdy nekrvacam ale dnes som bola prekvapena. S pokazenim zubov je to urcite individualne ale ked som bola tehotna so starsou tak som tiez bola u zubara casto kvoli jednemu zubu, ktory mi dali doporiadku az ked sa mala narodila...asi za to je aj zubar zadarmo pre mamicky rok po porode.
Mne ma prist mamka v utorok dufam ze sa dovtedy velmi nerozsnezi lebo hovorili ze bude snezit aj dnes v noci a nic z toho tak dufam ze to je len plany poplach...ale padam, mala isla na piano lekciu s ockom, ja si idem trosku pospratavat po ranajkach....prajem pekny vikend

elbel
9. jan 2010

ahojte
podlhej dobe pisem aj tu nie len facebook
no bude tu neurekom babetiek a ja vam ich budem strazit aby ste vy mohli oddychovat 😀
tani trufla by si si porodit aj doma ??
marcelka kam ste dali malu na piano ,hned tam zacala hrat na piano alebo naprv mala nejake hodiny kde sa ucila iba noty mozes podat viac info ja by som chcela dat danka do hudobnej a od kolko rokov tam beru deti a co vsetko tam ucia alebo aj ked nas link na nich kde sa da dozvediet viac

krista
9. jan 2010

mona12071 • 29tt • 14. červenec 2009 ve 23:46
holky ste tu niaka z londyna?

mona12071 • 29tt • 14. červenec 2009 ve 23:46
ked tak napiste aj ip papa

mona12071 • 29tt • 15. červenec 2009 v 09:30
tak vidim ze zatial ziadna snazilka alebo tehulka v londyne

vavroch • 29. září 2009 ve 14:12
ahoj, nevim jestli se tu jeste nekdo objevi, ale zkusit to muzu..Jsem tehulka a jsem v Londyne Rada bych si popovidalal s nekym kdo je na tom podobne jako ja..tak se urcite ozvete

lentilka33 • 17tt • 9. listopad 2009 ve 13:23
ahojte..je tu niekto z juzneho londuna SE8 alebo E14?

mona12071 • 29tt • 3. leden 2010 ve 22:14
nikto tu nieje

mrk11
11. jan 2010

fouchard, dasna mi krvacaju, aj zubarka mi povedala, ze v tehotenstve je to normalne, a aj vyssia kazovost. Mne vypadla pred casom plomba, dali mi nahradnu vypln, ale ani mi to necistili, vraj nemozu robit nic a mam sa ozvat po porode.

Dievcata, aku mate skusenost s tvrdnutim bruska? Lebo viem, ze obcasne je normalne, ale neviem, co je povazovane za normalne. Mala ste niektora tento problem? Kontaktovali ste midwife alebo GP? Mala ma este cas, tak len dufam, ze to nie je nejaky extrem, ja mam pocit, ze vsetky extremy sa na mna jednoducho stale nalepia.

nippa, neboj sa, dnes uz bol odmak, nemyslim, ze by sa to vyrazne zhorsilo, tvoja mamka urcite doleti v poriadku, mozno s nejakym meskanim.

diamand
autor
14. jan 2010

caute babizne,

to je ale hrozne pocasie vonku. Dnes nam isiel tatino po skoro 4 tyzdnov do prace, tak si budem musiet opat zvykat byt sama s babami.

A tehulky krvacanie dasien je v tehu uplne normalne, mne to posledne tehotenstva uplne preslo.

Mrk - ja som pri prvych dvoch tehu vobec nevedela co je to tvrdnutie bruska a pri tretom som to tiez mala, tuto tomu vobec nevenuju ziadnu pozornost, ja som si to vobec nevsimala akurat ked mi zacalo tvrdnut tak som si na chvilku sadla a vylozila nohy, takze nemyslim ze sa mas coho bat, to len na sk robia zo vsetkeho velke halo.

Inak tani tebe sa to uz fakt krati a vlastne aj ostatnym, za chvilku to budete mat vsetky za sebou

mrk11
14. jan 2010

Diamand, dik, ja sa pytam hlavne preto, ze mne tvrdne aj v klude, ked lezim. A v praci cely den sedim, takze ziadna namaha. Mam aj trochu bolesti, take slabsie ako pri cykle. Snazim sa to brat pozitivne a odlahcene.

Ale buduci tyzden mam stretnutie s hematologickou, ta je priamo pri mojich midwife, tak sa asi rovno spytam na recepcii, ci by sa mi niektora nemohla 5 minut venovat. Ked nie, tak sa aspon kvoli mojmu dobremu pocitu skusim objednat.

fouchard
14. jan 2010

caute baby,

tak k tomu tvrdnutiu. vsimla som si tiez, ze tu je to povazovane za uplne normalne a neskodne.

donedavna som netusila o svojich "braxton hicks" kontrakciach (ked brusko ostane tvrde na urcity moment) - bola som v tom, ze to malicka mi meni poziciu..no a vcera, ked sa mi to od vecera objavovalo kazdych 5 minut a trvalo to 30-40 s, som volala do nemocnice a tam mi povedali, ze to je uplne normalne a pokial ma to neboli, nemusim stresovat. bola som hore do 4am, co som sa stale kontrolovala (som na rizikovom a mam predpoklad porodit skor). dnes sa tieto stahy znizili a mam ich len kazdych 20/30 min.

dufam, ze sa to ustali, bo by som nerada rodila predcasne.mam este 5 tyzdnovbo do terminu..ale pre istotu som si uz zbalila aj kapsu do nemocnice..

drzte sa, ja padam unavou 😒

nippa
14. jan 2010

ahojte nove babizne. My sme tu skoro vsetky z londyna( a viacere z NW) V poslednom case nehovorime o nicom inom len o tehotnestve tak sa kludne pridajte ako sa vam dari.
Ja mam prave opuchnuty clenok a neviem z coho. Mamka hovori ze je to z vysokych ciziem(nie su az take vysoke a mala som ich len par krat) a asi som v nich zle nastupila ked bol ten sneh. dnes mi to aj opuchlo lebo sme boli na nakupoch...domov som uz len dokryvkala. Zajtra asi pojdem ku doktorovi aj ked nerada chodim ked mi nic vlastne nie je ale ide vikend a nahodou mi to cele opuchne tak to nechcem riskovat. V sobotu asi idem na baby shower ale nebudem riadit necham nech ma zavezie drahy kedze ma ta noha boli. Dufam ze to odpuchne do rana, mamka mi to vymasirovala...drahy sa urcite potajme tesil ze nemusel on 😀 lebo to by bolo ze takto to rob a hentak... 😀 no uz sme v posteli tak dobru noc vsetkym.

satanka
15. jan 2010

zajtra sa vraciame do UK, som zvedava ake pocasie nas tam caka a hlavne poriadok v nasom byte, dufam, ze moja polovicka nenarobila vacsi neporiadok ako Sophia 😀

diamand
autor
15. jan 2010

stani - tak vy ste si tam dobre pobudli,

fouchard/mrk - braxton hicks je vlastne to tvrdnutie bruska, ako som uz pisala je a som pri poslednom tehu tiez mala dovtedy som vobec netusila co to je, a tiez som si kolko krat myslela ze uz to na mna ide, ale myslim ze ked tie skutocne pridu tak to urcite hned budete vediet - tak drzim palce, ja som taka rada ze uz to mam za sebou aj ked to nebolo az take hrozne a bolo to kratucke.

nippa- ty by si uz mala prestat chodit na nakupy a uz by si len mala sediet doma s vylozenymi nohami

nippa
16. jan 2010

diamand ved ma poznas 😀 sice som uz z nakupovej horucky povolila, volakedy to bolo kazdy vikend, teraz je to uz oddychovanie v Topsy Turvy....dnes som bola na baby shower, bolo super, zjedla som tam 2 velke cheese cakes a jednu muffin....uf ale som sa presladila....
no zajtra nedela, mali by sme sa vybrat do kostola, kedze si to slubujeme kazdy tyzden ale kto vie kedy sa zasa pobudime, aj ked dnes rano som sa zobudila o 5.30 a uz som nevedela spat...no donutila som sa este do 8mej....cez den nenavidim spat tak dufam ze ma toto skore budenie coskoro opusti.
satanka to mas s chlapmi take...ja ked pridem po dovolenke tak tiez musim cistit, oni to ti chlapy nevedia tak ako my..teda aspon nie ten moj, nastastie uz mam Philipku a ta mi vacsinou rada pomoze.

mrk11
18. jan 2010

ahojte

ja uz zacinam odpocitavat - myslim tym dni v praci. Dufam, ze vsetko pojde dobre a v praci pobudnem este 4 tyzdne. Potom mam 4 tyzdne dovolenky a potom mi zacina materska.

My sme mali relax vikend, ja mam tak opuchnute nohy a ruky, ze som rada, ze sme nikam nemuseli, akurat sme mali v sobotu kamaratku na navsteve.

Dik baby za info ohladom tvrdnutia bruska, ja som o tom citala, mne len prekazalo, ze mam aj bolesti, ale aj kvoli inemu vysetreniu som bola u GP a ten mi prehmatal brusko a povedal, ze by malo byt vsetko v poriadku.

V noci nespavam, tuto noc som asi hodinu dohovarala malej, netusim, ci je jej uz tak tesno, ale to bol presun velryby. Ale stale si hovorim, ze radsej nech sa hybe, a vydrzim to, akoby som sa mala bat, ze ju necitim hybat sa. Kedze som obrovska a aj maternicu mam vacsiu o 3 tyzdne, uz mi to velmi tlaci na zaludok a cokolvek zjem, tak mam palenie zahy a bolest zaludka, ale neskutocne. Takze v noci sa bud zobudim na to, ze mala sa presuva, alebo sa stelujem, aby ma co najmenej bolel zaludok. Takze pokracujem v mojom maximalne 4 hodinovom spani. Ja viem, ze mala ma este cas, ale uz nech to rychle prejde a mne skoncia tieto tehotenske problemy.

mrk11
18. jan 2010

dievcata, este vam chcem povedat, ze som na fore otvorila novu temu: Paragrafy - Narodenie dietata v UK, slovensky rodny list a prispevky na Slovensku. Netusim, ci sa to este niektorej z vas tyka, ale vypisala som tam cestu od porodu az po vybavenie trvaleho pobytu pre babo na Slovensku. To som pozistovala, pooverovala na uradoch, mozno to niektorej z vas pomoze.

malalady
19. jan 2010

baby poznáte Londýn- Luton???

malalady
19. jan 2010

to je letisko.. ale to tam ako okolo som myslela.. :P 😀

nippa
19. jan 2010

mrk teda to ti nezavidim to cestovanie....
malalady ja tam poznam niekoho, myslim ze to tam nemusi byt zle, ona si nestazuje ale jej manzel je pakistanec a vidno tam silnu komunitu. Ale kde byvam ja tak je zasa indska komunita a nejak to necitim takze asi ak mas dobrych susedov je jedno kde byvas.....idete sa tam stahovat? Inak Luton je pekny, a zasa zalezi aj ktora cast...

fouchard
19. jan 2010

Caute baby, tak mne uz zacala materska - konecne..tento posledny mesiac je akasi najtazsi, este, ze mam pravo ostat doma 🙂 - uz aj ked sa vyberiem niekam, co i len tu na roh do obchodu, mi to robi problem..uz ma to tehotenstvo zacina "otravovat" 🙂)

inak rozhodla som sa pre epiduralku - doteraz som chcela vsetko prirodzenou cestou bez nejakych zasahov, ale akosi som bola nervozna, hlavne po tom, ako som si vypocula ake mali kamosky hrozne skusenosti..teraz sa mi lepsie spava 🙂 mate nejake skusenosti?? odporucili by ste ?? alebo snad nieco ine??

mrk11 - hladala som to tebou otvorene forum ,ale akosi som to nenasla- len nieco s podobnou temou z roku 2008..tak neviem, ci som neschopna to najst, alebo hladam nieco uplne ine..

nippa, takze s vami zo severu sa uvidim, az ked sa mi to narodi a trosku povyrastie 🙂) teraz sa radsej zdrzujem v blizkej a bezpecnej vzdialenosti domu 🙂) inak, stale to nechapem, do skoro polovice 8.mesiaca som bola aktivna a zrazu bum a uz sa vacsinou len doma "valam"..ani nemozem povedat, ze som pohodlna, bo to skratene dychanie a malej neprestajne mrvenie a kopanie ma vycerpava a fakt nevladzem si sem ani len na navstevu niekoho zavolat..

inak, zaciatkom novembra som si poslala ziadost o "health in pregnancy grant" a doteraz som nic nedostala, moja midwife mi napisala due date 2009 namiesto 2010 a problemy nastali...zamietli mi to, musela som im pisat list, a teraz chcu potvrdenie aj od midwife (a na vsetko mas stanovenu lehotu, dokedy musis odpisat) - tak neviem, ci to ta moja MW stiha ...uz to vidim, ako to bude s vybavovanim si dalsich benefitov 🙂)

tani - ako to zvladas?? tebe sa to tiez krati..ja uz dostavam strach ☹ moj vobec prvy porod - a este k tomu daleko od domova ..manzel je vacsinou v praci, tak bojim, ze ma to chyti, ked tu budem sama samucicka...kamarati tiez nebyvaju pobliz..no som zvedava, ako to zvladnem...dufam, len ze to nebude mat na zaciatku rychly priebeh a budem vediet ako postupovat..

malalady
19. jan 2010

nippa mám sa rozhodnút ja .. no ja nevím.. no.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre