Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

nippa
24. feb 2010

Tani som sa dobre zasmiala nad tym gaviskonom ze ci uz ides rodit.....ja som mala hroznu noc, celu noc ma nohy trapili a kyseliny, dokonca som vracala samu kyselinu a aj tak to nepomohlo. Dnes som velmi unavena a na vrch toho Philipka ma vysoke horucky tak som celu noc bola aj tak ako na ihlach....drahy mi masiroval nohy apri tom zaspaval, tak som sa do toho pustila sama a na chvilu zaspala, rano ma mala pobudila o 8mej. Dufam v lepsiu noc dnes, zacala som s tym magneziom od KikiF a myslim ze ak to beriem(jednu denne) tak mi to pomaha pri nohach...vcera som si nedala dnes hej tak uvidime.
Inak Mrk mala si pravdu, citala som to aj ja ze po 36 tyzdni by sa to malo vysadit. Tak to budem brat aspon dotial.
No drzte sa, ja sem uz chodim s tym ze niekto nieco .... next one asi bude Tana.Tani do toho.....zevraj sex pomaha...ci su to spermie alebo orgazmus nie som si ista ale nieco som o tom pocula.... 😀

tani
24. feb 2010

😀 😀 Marcelka to bude asi najskor ten pohyb a tlak na spravnych miestach pri sexe, pochybujem zeby spermie nieco take dokazali, aj ked dokazu zazraky 😀 😀 inac som pozerala na KikusF FB a vyzera to tak, ze uz je mamickou 😵

fouchard
25. feb 2010

caute babizne,

takze sa chvalim, ze som sa stala mamickou nadhernej dcerky Matildy (3,5 kg a 51 cm), ktora prisla na svet v utorok 23.2. o 10am. porod som mala vyvolany kvoli mojmu rizik.tehu a zhorsenemu stavu. v pondelok som mala app s mw a gp o 10 am a po dohode som bola o hodinu na prijme (vdaka volnemu skoremu slotu 🙂)

vyvolanie hned reagovalo (nastastie), ale stale sa na nieco cakalo - takze to cele trvalo 22 hodin...po 9 hodinach v bolestiach, som zobrala o epiduralku a to bolo wow - bez toho by som to nezvladla!! (odporucam)..ku koncu som bola uz vysilena a tak sa to muselo riesit instrumentalnym porodom (kliestami)..ale to bolo strasne rychle...

ozvem sa zajtra. nastastie mi pride svokra pomoct na 10 dni a pak mama ...

vicky
25. feb 2010

GRATULUJEMEEEEEEE

dufam ze je vsetko ok, a ze ste obe zdrave, potom popis viac a hlavne si uzivaj malu 🙂

tani
25. feb 2010

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej Kikuska nova mamicka to je super, este raz veeeeeeeelmi blahozelame. 😵

mrk11
25. feb 2010

Fouchard skvela sprava, drzte sa obe, blahozelame

nippa
25. feb 2010

KikaF gratulujeme. Matilde vsetko najlepsie k narodeninam 🙂 a vela zdravicka, mamicke skore zotavenie.

diamand
autor
25. feb 2010

jeeeej kikus gratulujem a tesim sa na fotecky

mrk11
25. feb 2010

som hrozne utahana, jasne ze kvoli kyseline som nemohla spat, gaviskon nezabera uz dlhsiu dobu, do toho chrapal drahy tak, akoby cely den stromy v lese rubal. No a rano zapol pocitac, ved hokej, my pozerame vlastne vsetko cez pocitac, tak som raz vyskocila, lebo zreval, ze gol a to som vedela, ze marne sa budem pokusat zaspat, uz sa mi to nepodari. Tak som hodila pranie, pakujem tie policky s knihami konecne, snad do 2 hodiniek sa mi to vsetko podari, potom len navarim, a vylozim si nohy.

Marcelka, mna to len napadlo s tymi liekmi, lebo mne dost casto krcovali nohy, tak mi mama odporucala, aby som si to tu kupila, ale kupila som si mandle, banany a vsetko, o com som sa docitala, ze obsahuje magnezium a dva mesiace som sa tym napchavala a pomohlo to. Nohy mame asi rovnake, ja uz odmietam niekam aj chodit, volala mi svagrina, ze idu do Kingstone, ci s nimi nechcem ist, ale ked som si predstavila, ze tam chodim po obchodoch a o chvilu mi opuchnu nohy (na to by mala byt nejaka sutaz, urcite by som ju vyhrala, teda aspon v tom, ako rychlo mi napuchnu), tak som povedala, ze nie, aj tak mam co robit a chcem, aby sme do nedele spravili izbu a konecne sa zbavili nadbytocnych skatul zo vsetkeho mozneho, mame toho pol obyvacky.

No idem dalej robit poriadok s knihami, drzte sa.

nippa
25. feb 2010

Mrk banany jem vzdy na lacno lebo to pomaha ist lahko na zachod takze magnezium aspon odtial. ale budem pokracovat s tymi tabletkami do toho 36 a uvidime. ak sa mi to upravi skusim to vysadit, mozno to bude aj tym ze som v urcitom stadiu tehotenstva, s malou som to nemala.
no pekne si porob a hlavne oddychuj.

tani
26. feb 2010

kocky idem do nemocnice kontrakcie mam sice este slabe ale zacla zo mna tiect krv vcera som bola lebo zo mna tiekla cira tekutina povedali zeje to len zadna plodova voda, ale ze mam prist ak by toho bolo viac alebo s primesou krvi, drzte prsty aby bolo vsetko ok a aby to netrvalo prilis dlho papa

diamand
autor
26. feb 2010

jeeeej tani drzim palceky a tesim sa na spravicku

nippa
26. feb 2010

TAni drz sa 🙂

mrk11
26. feb 2010

dalsie babo, uz sa nam to rozrasta 🙂 , Tani neboj, urcite je vsetko OK, uz sa tesim na spravy

vicky
26. feb 2010

tak som sa prave vratila z nemocky,

som im poobede volala ze mozno mi praskla voda - ale ziadne velke prudy, len tak pomale 'vytekanie', ale ze nie som si ista ze ci to nie je nieco ine. tak mi nakazalii sa prist ukazat.
Skontrolovali mna aj maleho, vraj voda to nebola takze pohoda, som sa potom citila ako cvok ze som im nemala radsej ani volat a mala som este cakat, ale mw bola mila, hned mi povedala ze to je ich povinnost a ze skoontrolovat to museli. tak sme sa vratili domov, aspon mame nacvicenu cestu 🙂

Hadam aspon Tana lepsie dopadla 😉

diamand
autor
27. feb 2010

caute, teda ta tanicka nas akosi napina, dufam ze uz ma malickeho pri sebe, som zvedava ako sa bude na koniec volat

diamand
autor
27. feb 2010

caute babulky,

len som vam chcela oznamit, ze mame dalsie babatko. Vcera vecer okolo piatej nam tanicka porodila synceka 3600g (meno neviem), podrobnosti sa dozvieme od nej, este su v nemocnici lebo malicky ma vraj zltacku.

Tani z celeho srdiecka gratulujem a tesim sa ked vas uvidime.

fouchard
27. feb 2010

Joj, to je super!!! gratulujem aj ja Tanicke!!! vela zdravicka pre mamicku a novorodeneho synceka !!

Vicky a ty si na tom ako?? a mrk?? drzim vam palce...uz to moze prist kazdu chvilku 🙂) uzite este posledne dni a odporucam sa dobre vyspat!!!! ja som od pondelka spala maximum 10 hodin..som znicena, ale nestazujem sa zatial 🙂 - som stastna...

malicka je mimoriadne dobrucka - placka len sem tam, ale v noci zato buntosi...s kazdou neocakavanou vecou hned stresujem - dufam, ze to prejde..a tiez som zatial strasne nezorganizovana, ale to je asi normalne, ked nemam ziadne skusenosti s babatkami..

btw, ja som si par veci nechala dorobit, az ked pride babo a teraz lutujem, bo ten cas nemam a ani neviem kedy ho najdem..najhorsie to bolo s nursery - lebo to som mala len tak provizorne spravene a potom som nevedela kde co je a teraz mam co robit, aby vo volnej chvilke rychlo tie "improvizacie" napravila..

tesim sa na spravy o novych babatkach 🙂) vela stastia kocky...

nippa
28. feb 2010

dnes len tak narychlo ideme na village meeting 😀 a na 7days naming ceremoniu tak to mame nabyte.
Tani gratulujem. Skore zotavenie.
Kikaf malej si dala meno Matildla Emilia, to su obe moje babky. Nad Emiliou som rozmyslala aj ja ale napokon ak to bude dievca tak to bude asi Ria po maminke. Pises ze malicka je dobra, tak nech vam to vydrzi, ja som mala malu velmi dobru, tak sa len modlim aby bolo aj toto druhe take.
Prajem peknu nedelu.

mrk11
1. mar 2010

tanicka, blahozelam! tak uz mala moze kocikovat a pomahat mamanike 🙂

ja dnes idem za mw, uvidim, co mi povedia, ale ja mam este plno casu, v podstate 3 tyzdne a 3 dni do normalneho terminu

cez vikend manzel prestavoval izbu, vobec sme sa do nej nevosli, ani prebalovak sa nam nepodarilo vtrepat, akurat rozmyslam, ako ho dat aspon na prizemie, ze tam by sme mohli aspon kupat, lebo kupelka je mala a tam to nie je kde

ale uz mi zostala praca tak maximalne na 2 dni, ak nebudem leniva a este sme fotili vcera, tak si chcem poupravovat fotecky do konca tyzdna

baby, ja som zistila, ze som uplne nemozna, zbalila som si tasku, velku cestovnu, je na prasknutie, od soboty mi dochadza, co vsetko som nezbalila pre seba. No a s vecickami pre malu som totalne odrovnana, ja netusim kolko coho, kolko plienok, ci jej brat aj kozmetiku a co vsetko, v akych mnozstvach. Aj budem mudrejsia buduci tyzden, ked mi povedia, ci cisarak alebo normalny porod, ale teraz sa balim tak, akoby som tam mala zostat 5 dni a som z toho hotova.

dufam, ze ste mali pekny vikend

fouchard
1. mar 2010

caute kocky!! dufam, ze ste vsetky ok !! ja uz sa pomalicky dostavam z poporodnej unavy..dnes by som uz aj najradsej sla von - je tak krasne, ale este stale mam zakaz od MW - musim pockat az do polky bud. tyzdna...nie kvoli malickej, ale kvoli strate krvi pri porode..

som zvedava, ktoras ste dalsia na rade 🙂) inak Tanicke nezavidim byt v nemocke tak dlho - mna tam islo porazit na tej postnatal ward☹( rychlejsie som sa zotavila doma ako tam veru..ale vlastne nepoznam nikoho kto by si uzival byt v nemocnici, vsakze??

nippa - moja babicka bola tiez Emilia a aj na jej pamiatku som jej dala meno po nej (ale to len na papieri, inak ho nebudeme pouzivat) - Matildu vybral muz (dost dlho nam trvalo vybrat meno ktore by sa nam pacilo a znelo by neutralne aj v slovencine aj francuzstine a tiez meno, ktore nie je dost pouzivane)

mrk, daj vediet, co ti naplanovali !! pre babo vezmi radsej viac veciciek, bo ked sa ti pospini, aby tvoj muzik nemusel utekat po nahradne (ako moj) - a tiez si spominala, ze nemocku mas dalej od domu.

podla mna s kozmetikou sa ani moc trapit nemusis - budes rada, ked budes schopna si dat sprchu a pouzijes len vodu 🙂) ja som pouzivala skoro vsetko nemocnicne a co som mala svoje - som hned zahodila..takze 3/4 veci zbytocne brala so sebou..

drzte sa a napiste.. pa pa

tani
2. mar 2010

Ahojte kocky dakujeme za gratulacie. malicky je krasny a zatial dobrucky, Lily vobec neziarli-zatial, velmi sa mu tesi. porod bol uplne super o 13.00 mii zacali silne a pravidelne 2m kontrakcie, o 13.30 ma pozreli zo spodu uz som bola na 4 cm otvorena tak ma brali na salu, o tretej mi pichli epidural, perfektne mi zabral ani vobec to nebolelo ked mi pichali, rodila som uplne bez bolesti, museli sme ostat trosku v nemocnici koli zltacke som davala malickeho pod specialne svetlo, nebolo tam az tak zle co sa starostlivosti tyka, ale dost zle som to znasal kolli Lilke, ale bola statocna a vobec za mnou neplakala, som stastna ze uz som doma zatial je vsetko ok, idem obedovat papa

vicky
2. mar 2010

Jeej Tani gratulujeme, super uz to mas za sebou 🙂

My este stale nic, termin som mala v pondelok, zacinam byt z toho nervozna, uz nech je to za mnou, bo sa zacinam viac bat.

Nakoniec ma este aj Mrk predbehne 🙂

diamand
autor
2. mar 2010

jeej tano konecne som tu uz neni jedina komu ukazuje 3d - 3 deti

vicky drzimpalce nech sa to cim skor rozbehne

diamand
autor
2. mar 2010

to malo byt tani nie tano

tani
2. mar 2010

.... pochopili sme Kikus 😀

mrk11
2. mar 2010

vicky, to dufam nie, ale ako pozeram, tak v priebehu tyzdna tu mame 2 babatka, dalsie bude tvoje kazdu chvilu a potom ja si este par tyzdnov pockam a nakoniec nippa. Uz sa tesim, ked sa dohodneme a stretneme s babatkami, to bude skvele!

tani, maly je rozkosny, teda nakoniec predsa Isaac? Paci sa mi to meno 😉

Fouchard, ja som dnes prebalila tasku, uz len chcem zbalit veci, ktore si zoberiem z nemocnice na seba, ale to uz je naozaj drobnost. Pribalila som vecicky pre malu, mas pravdu, radsej viacej akoby mi mali chybat

Vcera som bola za midwife, nove som sa nedozvedela nic, o tyzden v utorok idem na scan a potom snad budeme mudrejsi.

drzte sa, tebe Vicky nech to uz dlho netrva 🙂

diamand
autor
4. mar 2010

halooo babulky, kde ste? akosi nam to tu stichlo odkedy ste sa rozrodili

vicky este si cela? uz to mas asi za sebou

mrk-uz je rad na tebe

a potom uz pojde moja nippuska - som zvedava co budu mat

jaaj baby mne dneska prisli vysledky zo smear test a mam ich abnormalne, tak sa bojim, su tri stupne a ja mam ten druhy, ale este dufam ze to je tym ze som len pred 3 mesiacmi rodila (lebo vraj aj to to sposobuje), takze teraz budem cakat na appointment v nemocnici kde mi budu robit biopsy

tani
5. mar 2010

dobre ranko zienky ako sa mate? Kika dufam, ze je to len plany poplach, velmi drzime prsty, v takychto situaciach si clovek uvedomi co je v zivote naozaj dolezite, uz aj ja musimist na smeart, tak teda pojdem trochu neskor ked vravis ze porod ovplyvnujew vysledky.
Vicky nejake novinky?? ozvi sa ked sa este da,lebo sme zvedave...a ked sa dlho neozyvas tak my hned myslime, ze uz je to tu 😵
Kikuska F to je normalka hlavne prii prvom dietatku, ja som sa pri prvej bala jej este aj dotknut ale ona sa narodila malilinka 2800g teraz toho mojho valibuka schmatnem raz dva ale neboj aj tebe to uz pri tretom pojde 😀 Isaacovi sa zatial dari , ked nas prepustali z nemocnice mal 3400 a predvecerom ho vazila midwife mal 3680 tak sa tesime 😀

mrk11
5. mar 2010

Kika, urcite sa nestresuj, ja si myslim, ze si sla priskoro na test, ved aj ked nerodis a mas tam ist, tak zalezi, aby si prisla v urcitom case, no a po porode sa ti este nemohlo dat telo do uplneho poriadku. Tak klud. To ja som sa uplne vystresovala pred par rokmi na Slovensku, ked mi gynekologicka povedala, ze mam rakovinu prsnikov (prisla som za nou s tym, ze som si nasla hrcky), a kym sa vybavovali vysetrenia a stretnutie s chirurgom, tak som nevedela cia som, ja som snad aj osedivela za ten cas. A chirurga skoro porazilo, to uz bolo predoperacne vysetrenie na onkologii a ten mi povedal, ze mam cysticidu (roztrusene prsne tkanivo s cystami) a ze to ma asi 50 percent zien. Samozrejme, ze nebola ziadna operacia, ziadna rakovina, jednoducho ta moja gynekologicka ma vystresovala na smrt uplne zbytocne, jednoducho ti nemoze povedat takuto diagnozu. Ale chapem, ze ta to nervuje, a clovek na to musi mysliet.

Teraz si nechame kratku pauzu v babatkach, ta moja mala zabka ma este cas, tak nech aspon trochu priberie. Urcite ma cas 3 tyzdne, akurat, ze uz som z tehotenstva totalne unavena a tieto dni su ako tyzdne. Klasicne tehotenske problemy, cela som ubolena kvoli bruchu, to mam obrovske. Som zvedava kolko bude mala vazit, vsade dookola citam, ze tenke zienky mavaju babatka s velkou vahou a tie objemne (moja kategoria) rodia malicke deti. Dufam, ze to je len taka povedacka, u nas v rodine a aj u manzela sa vzdy rodili deti nad 4 kg, co mala sice nema sancu dohnat, to by musela priberat dvojnasobne rychlo, ale dufam, ze to na 3.5kg potiahne. Ved uvidime, v utorok ultrazvuk, tam ju snad aj odmeraju a budem mat pribliznu predstavu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre