Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

zofa
31. máj 2007

Dik babule za podporu.
Prave mi prisla spravicka, ze sa kamaratke narodila dcerka , tak sa tesim aspon s nou.
A pozeram, ze aj sem pribudnu 2 babatka. Tak drzim zasa palce ja aby ste porod zvladli bez problemov 🙂

hirondelle
31. máj 2007

Si zlata! Teraz nas to caka, Tanicku a mna. Mame obe ten isty den termin, tak uvidime, ktore babatko bude sikovnejsie 🙂

diamand
autor
31. máj 2007

skoda zofa, ale hlavu hore pokracujeme dalej, na buduci mesiac to mozno vide moja

tani
1. jún 2007

Dobre ranko vsetky! Tak u nas dnes svieti slniecko 😵 celkom pekny den na porod 😀 😀 co povies Miriam? 😵 este je aj MDD!! Vsetkym deturencom tym este v brusku aj tym uz vacsim zelam vsetko naj... a posielam velku pusinu 🙂

hirondelle
1. jún 2007

Jej, Tani, ja som zabudla, ze je dnes MDD! Pamatate ako sa to kedysi oslavovalo? Na skolach sa neucilo, dostali sme kopec cukrikov, cokoladiek, islo sa na vychovny koncert 🙂 , alebo boli pocas dna v skole rozne sportove aktivity...Niekedy by som bola rada to male copate dievcatko, opat v skole 🙂

Tani, aj tu v Cardiff je nadherne! Inak, vcera som sa uz riadne zlakla! Vecer okolo 23h00 som dostala riadne krce a sedela som na wc asi 20 min. s velkou hn. Nechapala som co sa deje, pretoze som toho vela nezjedla.
Oza, Tani aj Tebe sa teraz stava, ze nie si az tak moc hladna ako predtym?

tani
1. jún 2007

No tak Mirka mozno sa to uz rozbehne 😵 . Ja stale nic. Jest mi stale chuti za dvoch, horsie je ze hocico dam do ust hned ma zacne palit zaha. Na oslavu MDD sa pamatam aj ked to uz vazne bolo davno, co som chodila do skoly 😅 este pamatam ze sme stale napisali na tabulu: Dnes je sviatok nas, neskusajte nas!!! 😀 😀
Ozaj kocky neviete nieco novo o Mime, uz je to tusim par dni co pisala, ze ide na prijem do nemocnice, uz by pomaly mohla byt aj doma. Tak dufam, ze sa nam coskoro ozve aj s fotkami Filipka 🙂

hirondelle
1. jún 2007

Tani, skus banan a mlieko, to by malo pomoct proti zahe! Viem, ze kecup a spicy food su najhorsie a vzdy vyvolaju zahu!

zofa
1. jún 2007

Breee ranko,
dnes som sa zobudila s dobrou naladou. Idem na nakup, tak to bude asi tym. Prave som dohovorila s kamaratkou, co vcera porodila a Hirondella vravela mi, ze ju vcera lapli krce - posedela si na WC 30 min. a o 2 hodiny uz leteli do porodnice 😅 To ta ale nechcem strasit, len ma to tak napadlo ked som citala tvoj prispevok. Inak mam stale problem s pisanim tvojho mena 😒 Tani este teraz si pamatam, ze ked som bola tehulka, tak som male problemy s palenim zahy - brrr, to ti teda nezavidim. Mne pomohlo jest curry, vsetci sa cudovali ale pomohlo mi to. To asi preto teraz to jedlo nemozem ani citit 😝

emmaelzer
1. jún 2007

zofa, aj moja kamaratka niekedy nemavala mrchu aj pol roka a doktor jej povedal to iste, ze niektore zeny nepotrebuju MS, okrem ineho, teraz ju mava pravidelne...a ja si myslim, ze niekedy to robi aj psychika

hirondelle
1. jún 2007

Zofi, kludne pis Miriam. Hirondelle po fr. znamena lastovicka, lebo ja stale len niekde lietam a doma neposedim 🙂 , mmyslim tym vsetky mozne krajiny. Sice teraz uz som nastalo tu, v Uk, v uprsanej krajine. V zivote by ma to nenapadlo,ze raz zakotvim tu, ale c'est la vie 🙂
To ma nestras s tymi krcmi! Na jednej strane je to super, lebo sa to mozno urychli a pojdem do nemocnice a uvidime ten nas kvytuzeny, ocakavany poklad, ale na druhej strane mi zacina leopit 😲

hirondelle
1. jún 2007

Ahoj Emmaelzer, vcera si sa ma pytala naco mas pravo, ale pravdu povediac v tejto sfere Ti vobec neviem poradit! Vacsinou sme sa orientovali na Housing, IS a JSA a MA, ale zial nie na self employed a freelancer ☹ . Skus, mozno nieco na nete, alebo zajdi do JC.Inak Ti neviem poradit.

tani
1. jún 2007

joooooooj Miriam ked ja mlieko velmi nemusim, ale ked uz je najhorsie tak si ho po davam. Pomoze ale len na chvilku. Curry 😨 som neskusala, ja curry lubim, ale asi mi nepomoze, skusim dnes, ale mna uz pali zaha aj s jogurtu 😒 no co uz vydrzim, asi sa mi narodi poriadne vlasate babatko 🙂 esteze mozme gaviscon. A inac Miriam uz som aj rozmyslala ako ta napadlo hirondelle tak uz teraz viem, zase som o nieco mudrejsia 😀

emmaelzer
1. jún 2007

hirondelle, nevadi, ja si to zistim, ved to nie je problem
baby, vy uz idete skoro rodit, ako vam zavidim...

hirondelle
1. jún 2007

Tani,len v mlieku mas vela kalcium!No, ale nie kazdy ma rad mlieko. Moja kamoska ho vyslovene nesmie ani vidiet!Ani sojove nemas rada? Dobre je, ze jes aspon jogurty! Skus potom baban!
Ano, hovori sa o vlasatych babatkach, ale co je na tom pravdy...ved uvidime potom na fotkach 😉

diamand
autor
1. jún 2007

ahojte babulky,

miriam - aj mna to presne tak isto chytilo pri malom, dostala som hnackove krce, este muz mi hovoril ze to uz je ono a ja som ho odbila ze ved ja viem kedy mam hnacku a kedy nie no a v tedn den som isla aj rodit, to su moja tie zaciatky tak good luck 😒

hirondelle
1. jún 2007

Emma, vies ako to rychlo prejde! Uvidis! Ani sa nenazdas a budes v 40tt. Mne sa to zda akokeby to bolo len vcera, co som pozerala a vytesovala sa z dvoch ciarociek!
Len hlavne pekne oddychuj, pi vela, vela vody, jedz ovocia a zeleninky, ale to uz vsetko vies aj sama!

emmaelzer
1. jún 2007

hirondelle uz od 6tt trpim nevolnostami a ti poviem, ze ked to takto bude pokracovat, tak do 40tt bude velmi daleko...
kde byvas?

zofa
1. jún 2007

Miriam ale ja som ta nechcela nastrasit. Veeelmi sa ospravedlnujem. O tom cestovani ani nehovor. Ja by som sa tiez len tulala po inych krajinach a o muzovi ani nehovorim. Ale ak raz vyhram lotto, tak budem len cestovat 😀
Ozaj ja tiez nie som vlastne Zofa ale Zuzana len nas je tu uz tolko, ze ma to nechcelo pod tymto menom zaregistrovat. Tak som zvolila Zofu, lebo ked som bola mala a neposluchala som, tak ma ocino volal takto - teda Zofa.

diamand
autor
1. jún 2007

emma - myslim ze ti to o chvilu prestane, tusim sa hovori ze okolo 15tt by mali nevolnosti ustupit, to je vtedy ked uz placenta preberie uplnu zodpovednost za babo, tak drzim palceky nech to je aj v tvojom pripade. Mna to nastastie obislo 😵

emmaelzer
1. jún 2007

diamand, uz to nie je take zle, takze ja uz dufam, ze to zacne uplne ustupovat po 12tt
inak my planujeme dovolenku okolo 16-17tt, myslite si, ze by bolo premna dost tazke cestovat autom (teda na dlhsie trasy)?

hirondelle
1. jún 2007

Ahoj Kika, mam na Parenting classes hovorili, ze sa to moze zacat aj hnackami, tak nieco mozno na tom bude! A ked citam co ste napisali, tak tomu zacinam verit!
Na jednej strane by som to uz chcela mat za sebou a ked to vcera prislo, poviem Vam pravdu, nebola zo mna velka hrdinka!
Ale asi je to normalne! Clovek nevie co ma od porodu ocakavat!

Emma, po 12 tt by sa to malo napravit!Uvidis!

Zuzana, to je mile s tou Zofou!

emmaelzer
1. jún 2007

hirondelle, tak ty nevies pohlavie baba, to si dobra, ze si to vydrzala neopytat sa...

hirondelle
1. jún 2007

Emma, podla mna po 12 tt by to malo byt ok. Zavisi ako sa citis! A ako sa budes citit po 12tt, myslim, ze 16-17tt je uplne OK!
Zuzana, iba trosku si ma vystrasila, ale lepsie je vediet dopredu, ze uz to mozno pride a mat to za sebou!

Stale rozmyslam nad tou Mimou, viem, ze nechcela mat cisarsky, ale je uz v nemocnici nejako dlho. Vobec sa neozvala. Aspon takto jej posielam kopec sily, energie a zelam vsetko dobre!

Vam sa neozvala?

zofa
1. jún 2007

No Miriam drzim palce a daj vediet ak nieco. Ja padam do mesta kupit darcek.
S tou Zofou je to teraz uz mile ale ked som bola decko, tak ma islo rozhodit od jedu ked ma tak volal 😠

hirondelle
1. jún 2007

My byvame vo Wales, v hlavnom meste-Cardiff. Krasne mesto, mesto mladych!Zial, casto tu prsi ☹
Nie, urcite som chcela vediet, ale zial na sone sa nedalo nic vidiet! Paul by velmi chcel dievcatko! Je o tom presvedceny, ze to bude dievcatko! Uz ma tak tym poblaznil, ze zacinam verit, ze to bude dievcatko. Dolezite je, aby bolo babatko zdrave! Ale aj tak niekde v kutiku duse by som chcela mat dievcatko. Ale ak to bude chlacek, budeme sa tesit, ved dolezite je, ze je to nas poklad ci uz je to dievcatko, alebo chlapcek!

hirondelle
1. jún 2007

Ja si idem kupit jahody, dostala som velku chut 🙂
To si viem predstavit, ze sa Ti to nepacilo!

nippa
1. jún 2007

dobre ranko..ako sa mame? vidim ze niektore uz nedockavo vycakavate babetko...ja ho stale len odkladam...ale mozno o rok....inak mame krasny den a ze zajtra ma byt este krajsi...diamand dnes ti zavolam ze ci nedame stretko aj s bluebell....zaital pa...hirondelle ozaj z mlieku nie je az tolko kalcia...niekde som citala ze mlieko nie je dolezita zlozka nasej potravy po 1 roku zivota....my pijeme vacsinou sojove, mala ho ma velmi rada ale pocula som ze mak ma hrozne vela tusim kalcia az niekolko nasobne mnozstvo co najdes v mlieku ci syroch...ak chces aby sa ti kalcium vstrebalo do krvy tak sa nema miesat s mliekom....joj neviem ci som to nedomotala ale mamka ma problemy tak sa zaujima o taketo veci....lepsie pre dospeleho su syry a podobne veci...fazula je tiez zdrava....o mliecko by ti vedela povedat aj Bluebell....zatial pa

bluebell12sr
1. jún 2007

ahojte,
no pridam, sa k nippe, mliecko nie je az take dolezite, ako si ludstvo mysli. prave naopak, je dost tazko stravitelne /hovorim o kravskom, nie materskom/, zatazuje organizmus a velmi zahlienuje. moj drobec ma upper respiratory infections on regular basis a tiez velmi oslabeny imunitny system, a verte ci nie, vsetci lekari mi odporucili snazit sa od kravskeho mlieka co najdalej... jednej pohar denne nezaskodi, to nie, ale su deti, ktore ho piju namiesto obeda alebo vecere...
co sa tyka toho kalcia, zelenina a ovocie ho ma omhoho viac, hlavne green vegetables...

michell
1. jún 2007

ahojte dievcence, tak sa vam hlasim s usmevom na tvari.Viete ako som vam pisala a ziadala vas o radu kde mam ist na vysetrenie pretoze som krvacala.Nakoniec som bola na pohotovosti a dnes uz konecne na ultrazvuk.Velmi sa tesim babo je v poriadku krasne sme videli ako mu bije srdiecko, meriame 38 mm.Dali nam aj fotku tak uz ju mam v albume ak by ste chceli pozriet.Chcela som sa s vamio podelit o moju radost 🙂 A dakujem va za rady.Drzim palceky 😉

hirondelle
1. jún 2007

ahojte,
urcite s Vami suhlasim! Kalcium sa nenachadza iba mlieku. Mozno moja odpoved vyznela, ze len v mlieku, je kopec inych potravin, ktore ho obsahuju!
Napr.ryby, tofu, mliecne vyrobky, listova zelenina atd.
Michell, to je super pocit vidiet prvy x fotku! Pamatam sa na ten pocit!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre