Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

michell
20. apr 2007

ahojte babenky
tak ja s k vam pridavam.Sice momentalne som na SK ale dnes sme sa dozvedeli tu skvelu spravu ze cakame mimi.Tak sa velmi tesime.Budem velmi rada ak si budeme radit co a ako.Ako pozeram vy uz 1 babo mate takze urcite aj nejake skusenosti.My cakame prve takze to je pre nas riadne dobrodruzstvo.Velmi pekne by som vas chcela poprosi aby ste mi poradili kedze do poradne sa chystam chodit v Londyne ze ako to tam prebieha.
Vopred vam velmi pekne dakujem
Drzte sa

diamand
autor
21. apr 2007

ahojte babuly, no konecne som sa dostala k netu, doma bolo super, pocasie nam uplne vyslo a aj Natkovi sa velmi pacilo, akurat ze sme si to museli predlzit, lebo ja trafena som zabukovala spiatocnu letenku namiesto BA-Londyn, Londyn-Ba, takze sme mali dve letenky z londyna do ba a ani jednu spat, a ked som volala do sky europe a povedala im co sa mi stalo tak chceli aby som doplatila 500 libier aby som mohla ist 16 aprila, tak som si radsej kupila novu letenku na 18, aj ta ma sice visla dost 230 ale co uz, nechapem ako sa mi to mohlo stat, ja taky organizovany clovek, ale aspon sme si predlzili prazdniny, akurat tych penazi mi je luto. A za to teraz som mala v robote fofry, tolko tam toho na mna cakalo a este aj caka ty moji kolegovia robia velke H...Doma som bola na 3D ultrazvuk - bolo to super a dozvedeli sme sa ze budeme mat dievcatko, tak som very happy, dufam sa DR nezmylil, lebo ja uz som zacala nakupovat ruzove veci. Nippa ano moj priatel je slovak, este zatial manzel nie je ale uz sme kupili zasnubny prsten, takze uvidime.
Vitaj Michell, poradne v UK su v pohode tusim na zaciatku raz za mesiac a to ti zmeraju tlak a zoberu moc a tusim aj tlkot srdca, a potom v poslednom mesiaci su kazdy tyzden az do porodu.
Babulky a to stretko by sme teda ozaj mohli uskutocnit v trojici bolo by to super.Zatial pa a pekny vikend Kristina

nippa
21. apr 2007

Ahoj Diamand...ty si si teda navarila s tou letenkou ale aspon si nemusela makat v praci. Ako si vlastne daleko teraz s tehotenstvom? My sa chystame na druhe..podla planov tu malo co chvilu byt ale sme to odlozili lebo by som si chcela uzit prazdnin. Chceme trosku cestovat, kedze kym som bola v skole sa mi tak nedalo a nasi chodia 3-4x do roka mamka na cely mesiac, teraz je tu na 3 mesiace, tak si aspon mozem robit pracu do skoly, je toho tak strasne vela..ale 3 prace musia to byt hotove do piatku tak si potom trosku vydychnem...uz nech to mam za sebou..no takze mozno v decembri by sme skusili...ale chcela by som zacat pracovat nech mam aj nejake pracovne skusenosti v mojej oblasti pred tym ako ostanema tehotna....kde vlastne ty robis? pisala si ze v Hendone takze to mas blizko, este ze tak, ja som volakedy cestovala na Oxford Circus...2 hodiny denne navyse len cestovanie...hrozne a hlavne ked boli problemy s metrom, raz som isla domov 3 hodiny...ale som sa rozpisala...mala som tazky tyzden a este nechcem vediet aky bude tento....dufam ze budeme mat krasny vikend, rada by som si probila zahradu, kvetin som tolko nakupila ze ich asi nebudeme mat ani kde sadit...ved raz zorganizujeme nejake BBQ na zahrade tak potom uvidite moje vytvory....
Michel, o tehotenstve si vela nepamatam, aj ked som si myslela ze na to v zivote nezabudnem lebo som mala super teho ale ja som bola velmi spokojna, rodila som v Archway vo Whittington Hospital, vsetci boli uplne super a pojdem tam rodit znovu. O starostilivosti pocas tehotenstva....oh to asi ani neexistuje...je to len take povrchne a pokial nemas problem tak ta nejak moc neobkukavaju...len dufam ze vsetko je ok...inak som bola spokojna, ku koncu teho som chodila tyzdenne do nemocnice na kontroly(cele teho som tam vlastne chodila, da sa chodit aj k GP ale myslim ze je lepsie chodit tam kde budes rodit) nie je to bohvie co sediet u doktora so vsetkymi chorimi ludmi(nie ze v nemocnici by neboli ale tvoje oddelenie bolo ciste len pre tehulky)no drzim palce nech sa dari aj diamond..a to dievcatko si uzijes..ja mam jedno a je uzasna mala slecna...taka moja mala kamoska....ak ste sa docitali az sem tak gratulujem...toto je asi najdlhsi prispevok ever....

babulka
21. apr 2007

Ahojte Anglicanky, sice som zalozila samostatnu temu, ale skusim aj sem - chystam sa na par tyzdnov s malym za sestrou da Anglicka na navstevu a nechce sa mi so sebou trepat dve 900 g skatule mlieka pre maleho, tak sa chcem spytat, ci v Anglicku dostat Nutrilon. Maly ma Nutrilon 3, a nemala by som na odporucanie lekarky menit mlieko (neviem preco, vsak uz je dost velky, ale nech). Tak ci to niekde kupim, alebo si mam predsa len tie dve piksle pribalit? dakujem.

bluebell12sr
21. apr 2007

ahoj diamand, ta dovolenka ta asi vysla drahsie ako sa predpokladalo, sorry to hear that 😖 . Dievcatko, to je super.... az ja raz budem mat dievcatko, tak bude typicka princezna, od hlavy po paty v ruzovom.... 😀 . mne sa totiz take gilrie girls velmi pacia... viem, niekto mi raz povedal, ze je to take typicke anglicke, ale co uz... ved preco si to neuzil ked mozu.
Nippa, ked planujete zacat v decembri, tak by vyslo male opat na ten august, sept. nie? 😉 to by ste mali velke party cele leto pocinajuc od juna... xixixi 😀
Inac, to stretko by nebolo zle, tesim sa, decka by sa urcite poriadne vyjasili 😀
Michell, starsotilovst je tu ina, zalezi vela na nemocnici, ale aj tvojom gp. Ale nic podobne slovensku tu necakaj. Z ktorej casti londyna si?
Babulka, co sa tyka toho mlieka, ja som sa tu s nutrilonom nestretla, ale myslim, ze tvoj maly by uz kludne mohol aj kravske mlieko 😎 . tusim ze som v ktoromsi prispevku citala, ze uz ma vyse roka. Ale ak mu predsa len to mliecko nechces menit, tak si radsej predsa len ten nutrilon zober so sebou. pre istotu. Ani velke lekarne totiz neobjednaju len dve ci tri krabicky, kedze sa objednava v bulk, cize vo vacsom mnozstve. Zo skusenosti. good luck 🙂
tak, my ideme teraz do GG parku, kedze je krasne teplo. Maly sa bude hrat v piesku a vecer plakat 20 minut pri umyvani vlaskov. Inac, Nippa, mala ich uz ma asi poriadne dlhe co? 😀

diamand
autor
21. apr 2007

ty kokso baby vy ste sa tu ale rozpisali, som v 21 tyzdni takze asi taka polovicka, prave som sa vratila z shoppingu a nakupila som same ruzove veci (tiez to bude taka moja typicka princezna cela v ruzovom), tak dufam ze sa fakt ten lekar nezmylil lebo to by bola sranda mali by sme chlapceka v ruzovom. Robim v hendon sekretarku v takej malej firme (so sefom sme traja), maly ma skolu hned vedla takze je to v pohode a chodime autom. Tiez som robila v centre - teda vlastne v Hammersmith este predtym ako som mala Natka a bolo to strasne to cestovanie, a hlavne ked som bola tehotna a ty trapny anglicania v metre sa robili ze citaju noviny alebo ze spia len aby ma nemuseli pustit si sadnut, a nepomohlo ani ked som na nich zazrela. Tak preto som sa po malom rozhodla ist pracovat len na okoli, aj ked je to menej platene, ale aspon som skor doma a nemusim tolko cestovat, ked nie je zapcha tak mi to trva ani nie 15 minut. Nippa a co presne studujes a kde?

diamand
autor
21. apr 2007

Este som sa zabudla spytat, ako sa maju deturence teda Philipa a Kareem? dufam ze su v pohode.

Adriana - co ubytovanie, uz ste nieco nasli? ci ste este stale u ex?

Babulka - nutrilon tu urcite nenajdes, ale podla mna mozes kludne zmenit na inu znacku, ja som pri malom pouzivla SMA tu v UK a ked som bola 2 mesiace s nim na SK tak pil nutrilon a potom zase v UK SMA, takze podla mna to nie je ziadny problem to len dr. vsetko zvelicuju hlavne na SK

babulka
21. apr 2007

OK, dakujem, aj ja som rozmyslal, ze by som mu mohla dat nejake miestne pokracovacie, pozerala som internet a celkom sa mi vidi Cow and Gate, aj ma dobry vyber, ale pre istotu sa este spytam doktorky (s tym zvelicovanim - nieco na tom bude 😉 ). Kravske mlieko este nebudem davat, nechcem ho zbytocne alergizovat, a ni zlozenim to nie je to prave. Aj ked ja mliecko lubim 🙂 jemu este davam UM.

nippa
22. apr 2007

babulka skusk stranku http://groups.msn.com/SlovenskyCeskyrodiciavUK/... som otvorila pred vyse 2 rokmi pre rodicov zijucich v UK, pekne sa rozmaha a ak mate nejake otazky ci hladate nejaku kamosku ci sa len chcete vykecat zavitajte, vsetky mamky su uplne super)prave v teme umele mlieko sa rozobera co dat namiesto Nutrilonu, tusim pisali ze Aktamil(musis si to precita ale urcite je tu nieco ako Nutrilon alebo to iste pod inym nazvom) inak ja som tiez ako Bluebell davala kravske mlieko od jedneho roka, mala je zdrava ako buk vobec nebyva chora...momentalne sme uz rok na viac menej sojovom mlieku...miluje ho
Diamand....studujem na Middx Uni a moj degree je v IT a Bussines information systems...preto travim tolko casu na pocitaci....uz mi oci idu vypadnut lebo tento tyzdem tu budem asi 12 hodin kazdy den....

babulka
22. apr 2007

Nippa, dakujem, precitala som, a skusim ten Aptamil, nebudem predsa so sebou vlacit dve kilove balenia Nutrilonu. Snad sa mu nic nestane, lebo on ma citlivejsie crievka, sprvu sme pili len specialne mlieko pre alegikov, tak som rada, ze si aspon na Nutrilon zvykol. este raz - vdaka.

nippa
23. apr 2007

Mojej kamoskin maly mal ekzemy asi tiez z mlieka, vzdy sa jej velmi vyhadzal ale je to u jej muza v rodine normal on z toho vyrastol, teraz ma drobec 3 roky a tiez sa drzi a uz mu nic mliecne nerobi zle....hadam aj tvoj maly z toho vyrastie...myslim ze mlieko nie je az take zdrave ako sa volakedy myslelo, su z toho vselijake alergie a tak ale co uz zena moze urobit ked nemoze kojit(moja kamoska stratila mlieko po 2 tyzdnoch). Od roka to mliecko tak netreba lebo tie vitaminy sa daju vynahradit inou potravou tak malemu teraz dava tiez sojove. Uzi si Londyn ked prides, do akej casti vlastne prichadzas? co tvoja segra? tiez je tu vydata..teda alebo usadena na trvalo?

diamand
autor
23. apr 2007

caute, uz mame po peknom vikende ☹

nippa - aj ja by som chcela ist od septembra studovat ale neviem ako to budem zvladat pri malom babetku, ale asi by som skusila part time, teda len vikendiky

nippa
23. apr 2007

no neviem ako s babetkom...ja som prerusila studium kvoli malej, naozaj je to vela pri babetku....teraz som spat a dokoncujem teda koncim..konecne...nastastie tu mam mamku tak sa nemusim tolko venovat malej.Co by si chcela studovat? Zalezi aj aky kurz...moj morenie sa za pocitacom...su kurzy pri ktory robis viac citania takze pri babetku by si si mohla citat, nie si strcena niekde v kute pri pocitaci. Ked budes chciet poradit tak rada poradim kolko viem, ved sa coskoro stretneme tak pokecame.teraz padam, idem dnes ku doktorovi malu idu stepit chudatko tak som sa jej to snazila vysvetlit aj tak sme nakoniec skoncili pri tom ze neboj teda nepojdeme....mamku davali tetanusovu injekciu lebo sa porezala a nevedela kedy mala naposledy tak som jej to chcela tak vysvetlit ze bude ako babka ze ani ta neplakala...no drzte palce....

diamand
autor
23. apr 2007

este neviem co presne ale myslim ze nursery nurse, to uz rozmyslam co budem robit po materskej nechcem uz robit v office uz ma to vobec nebavi a pracovna doba od 9 do 5 mi s 2 detmi tiez nebude vyhovovat, a kebyze si spravim kurz na nursery nurse a potom si najdem pracu v nejakej private nursery ktora je otvorena len rano to by bolo super, mala by chodila so mnou a poobede by sme mohli chodit pre maleho do skoly, pretoze teraz si ho vobec neuzijem, a este by som mavala volno aj cez prazdniny, tak dufam ze mi to vide

bluebell12sr
23. apr 2007

nippa, ako ste dopadli? mala bola ockovana, proti comu? musim si pozriet moju knizku, lebo uz ani neviem, proti comu bol a nebol..... 😅
diamand, hmmmm, s tym nursery nurse to nie je take jednoduche. moja znama studovala, a popri tom musela niekolko dni robit v nursery - ale zadarmo, ako prax. a tiez mala maleho chlapceka, ale zial, v tej nursery bola taka policy, ze deti staff tam nesmeli chodit 😢 . takze nakoniec platila za studium, za nursery, a v inej pracovala - zadara. to uz by si radsej mohla byt teacher, nie? 🙂

diamand
autor
24. apr 2007

teacher byt nechcem, ja by som radsej robila s malymi detmi, a dokonca mam uz vybavene praxovat aj v nursery kebyze chcem a dokonca a s malickou, kebyze chcem, viem ze to je zadarmo ale to mi vobec nevadi, to sa robi popri kurze, ktory trva len rok, co nie je az taka dlha doba a dokonca len jeden den v tyzdni.

bluebell12sr
24. apr 2007

😵 tak to mas super. ma aj napadlo, ze moja znama studovala nieco na nursery manager, lebo viem, ze jej kurz trval viac ako dva roky...ale presne si nepametam, lebo jej muza prevelili do inej krajiny a stejne to musela nechat..... 😒
vidim, ze si nakupila vecicky pre malinku....pekne, pekne.... 😀 Natko sa uz tesi na sestricku, ze?

diamand
autor
25. apr 2007

ano tesi, ale dodal ze on chce este aj bratceka 🙂 a co Kareemko ako sa ma, chodi uz do skolky?

bluebell12sr
28. apr 2007

caute babenky,
tak maly zaspal uz na ceste domov. a doma sa potom rozplakal, ze preco nie je taky vysoky ako Natko.....a preco isla Philipka domov, ze teraz ostal sam....
hmmmmmmmmmmmmm, tak niekedy by sme to este mohli zopakovat, co vy na to?
Had a great time.
pa

nippa
29. apr 2007

prave som chcela prispiet ako sa mi pacilo vcera na stretku...bolo super. uz sa tesim na dalsie stretko.dnes idem na letisko tak uz sa tesim 😒 ale pride mamka tak to je ina vec 🙂 ..uz nam za tie dva dni aj chybala...no padam este som nejedla..peknu nedelu..

bluebell12sr
29. apr 2007

nippa, ak budes mat cas, potom mi prosim ta mailom posli tu fotku, ked si deturence sfotila.... 😀 😀 😀
dik....dam si ju do albumu.... 😎

nippa
30. apr 2007

samozrejme poslem...len som nemala cas vcera, boli sme na letisku a potom sme klebetili s mamkou az do vecera.teraz prave ranajkujem a potom idem do skoly...ale ako bude cas hned ti to poslem... musim to dat do pocitacu najprv.zatial sa majte....diamand nejak si sa odmlcala...co ta pocitac omrzel...

diamand
autor
30. apr 2007

caute babuly, nie neomrzel ale doma mi nejde BT uz tyzden 😠 som z toho uplne na nervy lebo im to trva velmi dlho, takze ani net nemam, len ked som v robote. Dufam ze to uz co najskor spravia.

Aj my sme mali s Natkom GREAT TIME a vazne to musime coskoro zopakovat. My chceme ist s malym v nedelu do Legolandu, tak dufam ze mi to vide, musim sa ist rozhliadnut po nejakych cheaper tickets.

Nippa posli prosim ta aj mne to foto a pozdravuj maminu - ako ti zavidim ze ju tu mas, ta moja pride az v septembri.

bluebell12sr
2. máj 2007

nippa, diky za fotky su krasne 😀 hned si ich dam do albumu.... 😎

diamand
autor
2. máj 2007

adi aj ja uz som si jednu pridala, veru baby mame to my krasne deticky, juj jedna radost 😀 mame byt na co hrde, inak co porabate, pocasie je super, my sa s malym chystame v nedelu do Legolandu tak dufam ze to tako aj ostane pretoze uz mame aj listky

bluebell12sr
2. máj 2007

diamand, Legoland v Parizi? 😎 alebo je tu este nejaky v uk? wow....
co sa tyka detureniec.... soooooooo cuuuuuuuuuuuuute 😀

nippa
3. máj 2007

ahojte...to mame dnes ale pocasie...zamracene a vcera tak krasne...normalne teplota v aute ukazovala 28,5 C...dufam ze na weknend sa to vyjasni...ja padam do skoly...vcera som zasa bola az do neskoreho vecera..som to ja ale podstivy student...zatial pa a uzite si v Legolande...blubell Legoland je tusim niekde za Heathrow pri Windsore...znamy tam boli na 3 dni, fotky boli super aj my sa tam chceme vybrat...zatial pa

bluebell12sr
3. máj 2007

nippa, teraz som pozerala fotky 😀 😀 😀 supeeeeeeeeeeeeer. male je ehmmm .....i am lost for words...... mimochodom, asi preto si ju tak Natko stiska...xixixi 😎

bluebell12sr
3. máj 2007

malo byt mala je nie male / uf/

diamand
autor
3. máj 2007

cafte, adi legoland je tak ako hovori nippa vo Windsor, ty si asi myslela disneyland, potom poslem foto ako bolo, len dufam ze fakt nam vide pocasie

Natko je iny gigolo a to ma este len 5, ale dufam ze nebude po tatovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre