Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

lentilka33
25. okt 2009

ahojte babule..

volam sa lentilka a pred par dnami som sa dozvedela som ze tehulka (verey very happy) ani sme sa moc nesnazili a som v tom.
lenze teraz neviem co mam ako prve urobit, moja GP mi ani neurobila testy, a ze si mam nachystat otazky...a ona mi odpovie. ja ale ani neviem co sa mam pytat.
mohli by ste mi poradit co ako prve urobit? kedy bude prve vysetrenie, sono, krv...atd.???
moc dakujem...nemam sa na koho obratit..som v londyne sama, len s priatelom.
dakujem a pekny den vsetkym 🙂

ivanka821
26. okt 2009

Ahojte babulky...
Tak uz sa vam to tehulkovanie krati, co?
My nic nove, Elly trosku vymysla, dokaze sa prevalit na strany a to je nebezpecne. Takze mam stale oci na stopkach.
Stale si dava deku cez hlavu alebo plienku... No je strasne ziva.
Dufam ze let (15 hodin) do SA prezijeme vsetci bez ujmy alebo ja si otvorim okienko....

😀 😀 😀

Lentilka. Viem, ze som niekde citala, ze mas pockat do 8 tyzdna a potom ist k GP. Oni Ta potom poslu na scan. Prvy je ked zistis ze si tehu, druhy v 12 tyzdni, tam ti beru krv na dawnov syndrom a ci je vsetko ok a dalsi scan, pre niektorych posledny je v 20 tyzdni. Tam uz pozeraju ci sa vsetko vyvija ako sa ma (hlavicku, ladvinky a vnutornosti). Vedia uz povedat aj pohlavie....
No a ked mas takeho certa ako som ja mala, tak ti robia este niekolko scanov (mne robili kazdy 2 den) ci sa spravne otocilo. V tom asi 26 tyzdni by uz malo ist hlavickou dole.
Moja menila polohy 3 krat denne, takze nakoniec som skoncila s jazvou cez cele brucho.

Inak baby poviem vam, ze ako som hovorila ze mi ten lekar urobil ten cisarsky super, tak tak to aj bolo, ale tak ma nejako boli ta jazva, neviem, ci sa zmeni pocko...
Ja budem taka vasa rosnicka... 😀 😀 😀 😀
Sak som jak Zofrej. Mam same jazvy na bruchu. 5 rezov... Fu... Dalsie baby iba tak, ze mi vypadne z oka...
:D

Ok, idem uz spat.
Ak budete mat nejaku stretavocku, tak dajte vediet. My uz coskoro ideme do tej afriky... Za 18 dni....

tani
26. okt 2009

Ahojte.
Ivanka vitaj naspat, moje nervy ty o ktorej chodis spat?? a Ivka preco mas 5 rezov na bruchu mala si aj nejake ine operacie? lebo ja som mala tiez cisarsky a to uz pred 13 rokmi ked este nebola taka technika ako teraz a mam len jednu celkom malinku jazvu celkom dole v podbrusku, taku ze aj keby som si vzala uplne malinke bikinky tak jazvu nebude vidno.
No ja som este nepocula zeby niekoho tu v UK poslali na prvy scan ked zistis ze si tehotna co ja viem prvy scan je medzi 11 a 14 tt, takze Lentilka ak si si robila jeden test pre istotu si urob este jeden tu to tak radia aj GP a ked je aj ten pozitivny tak si urcite tehotna, testy ti ziadne nerobia len skontroluju moc ci je ok, neviem ake otazky mala GP na mysli teda ja som uz vystriedala asi 4 GP na zaciatku tehotnstva, (lebo smesa stahovali aj na zaciatku tehotenstva s Lilcou aj na zaciatku tohto tehotenstva) ale nikde mi GP nepovedal ze si mam pripravit otazky, vzdy mi sami od seba vysvetlili co bude nasledovat cize si musim vybrat nemocnicu, kde budem rodit, z nemocnice ti potom poslu list kde budes mat booking na prvy scan a na 1. stretnutie s midwife, ta od teba zoberie vsetky potrebne udaje a urobi ti dalsie bookings na odbery ,na druhy scan a na dalsie testy ak su potrebne. tak to teda aspon bolo u mna v oboch tehotenstvach tu v UK.
No kocky uz len styri dni a ideme do Disney sme trosku nachladene tak som vykupila "zelovoc" a teraz povinne sa vsetci ladujeme ovocim tak dufam, ze nas to do piatku prejde.

ivanka821
26. okt 2009

tani, ja chodim spat okolo 1.30.
ale vstavam okolo 12 az 1.
elly je taka, ze sa naje o 10 a spi az do 8 rano. niekedy ako napriklad dnes sme ju museli budit lebo bolo 8.20 a ona mala polnoc... ale pred tym ako ja idem dpat o 2 jej vymenin plienku takze je ok...
potom ju nakrmim a spime spolu do 12.

no ja mam 25 cm jazvu po cisarskom, lebo ella bola dlha a mala zlu polohu.
potom mi robili laparku takze mam 3 jazvy (pupok, a oba vajecniky) a este slepak isiel von...
ok... ideme von...

diamand
autor
26. okt 2009

caute,

vitaj lentilka - gratulujem k tehu, je to presne tak ako pise tana, prvy scan je az okolo 12 tyzdna - do vtedy s tebou vlastne nic nerobia, sice ja som bola na scan aj v 8 tyzdni ale to len preto ze som krvacala.

tani - teda uz sa vam to krati, prajme krasny pobyt a chceme vidiet vela fotiek

ivi - aj vy uz co chvila odchadzate

ivanka821
26. okt 2009

Kika, no krati sa to...
Ale aj ty to mas za par, hm?

Inak Kika vies co?
Este stale mi nechcu platit tie child benefity... Aj napriek tomu, ze som si dala do poriadku papiere aj home office.
A volala som im par krat, povedali, ze mam cakat na call back a nic.
Takze neviem, kde sa mam stazovat.... LEbo ma to paradne stve.

tani
26. okt 2009

Ivanka child benefit ti nechcu platit no to je velmi cudne, lebo ja ked som tu bola s Martinkou a ona sa nenarodila tu ale na SK, nikde som officialne nikdy nerobila, ale hned ako sme vosli do EU som poziadala o child benefit, to som este nebola s mojim manzelom, a nic som nemusela vybavovat, len som vypisala papiere a child benefit mi hned priznali a Lily preto lebo sa tu narodila(no ona ma aj ang. obcianstvo) mala automaticky tiez.

diamand
autor
26. okt 2009

tani - presne to iste hovorim ivke aj ja ze to jej musia davat

ivi - treba je ist na citizen advice bureau, povedat im vsetko a oni im normalne aj hned na child benefit zavolaju, takze to ti radim ja, ze je asi jedine vychodisko, ale narok urcite mas

tani
26. okt 2009

Ivka ono im to trosku trva ale potom ti daju spatne tak ked ti este pisomnenedali ze nemas narok, ked mas cakat na call back tak asi musis este chvilu pockat na ten call a potom ti zrejme daju neviem kedy si ziadala, ale myslim, neviem ci este dobre pamatam, ale sa mi zda ze maju na to az 60 dni kym ti daju rozhodnutie, citizen adice su dobri naozaj asi jedine miesto kde sa ti snazia naozaj poradit zadarmo, ale treba tam dllllllho cakat, objednat do predu sa neda, (aspon co je na Hendone) otvaraju tusim o 9tej ale od 7mej sa tam uz robi rada a to ani nevies ci ta stihnu ten den zobrat ☹

ivanka821
27. okt 2009

Tani, no poslali mi dva listy ze nemam narok.
A tak som tam volala. Povedali mi ze si mam dat do poriadku home office a ze mam poziadat znovu.
Tak som to aj tak urobila. Home office mam ok, poslali mi hned aj certifikat a uz mam odrobenych 25 mesiacov v tej working registration scheme. Podmienkou na benefity je 12. Tak som tam volala znovu. Ta pani mi volala spat este
par tyzdnov pred tym ako sme isli na SVK a povedala, ze mam cakat tyzden na znovu zriadenie mojho uctu.
Takze teraz uz su to dva mesiace a nic. Aj ked tam volam, maju 5 pracovnych dni na call back. Nikdy mi nikto nezavola.
Takze prave nam opravili pevnu a idem complainovat, lebo uz ma fakt stvu.

tani
27. okt 2009

Ivanka podmienkou na benefity pre teba je 12 mesiacov ale nie na child benefit, to by som to ja na Martinku potom nikdy nedostala, ibaze sa im zmenili predpisy ale to sa mi nezda, ja som nebola registrovana nikde ziadny home office ani working reg. scheme a na ziadny benefit nemam narok, ale na child benefit ano. a co bolo oddovodnenie na rozhodnutiach kde ti to zamietli?? len im volaj ved je to blud 😠 nAJHORSIE JE ZE TAM KYM SA CLOVEK DOVOLA 😠

ivanka821
27. okt 2009

tani,
no ked som isla na matersku tak som ziadala o child tax credit, working tax credit, sure start maternity grant, housing. A ked sa Ella narodila o Child ben.
Najprv mi odpisali z child ben. ze mam poslat Ellin rodny a tak. Tak som im vsetko poslala a potom, ze fo. Nemate v poriadku home office.
Potom mi odpisali z housing to iste, dovod mam matersku....
Takze kolotoc sa tocil dokolecka dokola. Potom mi Kika dala cislo na child tax credity. Tak som tam zavolala a to zatial dostavam (klop klop).
Potom housing odpisal, ze nemam narok, odvolala som sa, zase ze nemam narok... A takto to ide stale.
Sure start som dostala este ked bola Ella malinka, ale nebol problem.
No a child mi pisali furt ze nemam narok... Volala som tam par krat ale ignoruju ma.

Tani a ty si tu v UK vobec nerobila?
Najviac ma stve, ze nemam na nic narok dokopy, pritom som im prispievala do systemov dlhych 6 rokov. A ked ja teraz chcem nieco od nich tak maju casuuuuu...

Keby som im ja mohla dat penale.... 😀
Ale nepomozeme si. A este to najomne....

Uz MArek aj povedal, ze asi pojdeme domov, ze to tu nema vyznam. Ze uz tu nikto nie je.
Vela ludi uz odislo.
Tak mozno by som aj isla.

diamand
autor
28. okt 2009

ivka - ja by som sa na tvojom mieste este raz skusila apply na housing a council tax benefit, kedze uz mas home office v poriadku a posli im aj kopiu odtial (mne sa zda ze ked si si ziadala prvy krat tak si to este v poriadku nemala tak preto ti to nedali), takze podla mna skus este raz. A k tomu child benefitu presne ako pise tana, volaj volaj volaj a nevzdaj to ty mas na to narok, uz som ti tusim pisala ze kamoske stale pisali ze nema the right to reside in UK a stale je pisali ze je polka, ale nenechala to tak stale im vyvolava a na koniec jej to pekne spatne dali, takze to nevzdavaj

tani
28. okt 2009

Ivanka tak to je vazne na neuverenie co tu pises, ako ti mozu nedat child benefit ked ti uz priznali child tax credit a hlavne ked si tu tolko rokov pracovala, ja som tu samozrejme pracovala ved ako by som inac vyzila aj s Martinkou, ale bolo to este pred tym nez sme vstupili do unie a pracovala som,ale akoze nie 🤐 , nebola som nikde registrovana ani son neodvadzala ziadne dane, ale aj tak som mala narok na zlavu na cancel tax ako single mother a tiez mi dali child benefit. vies co ja som sa uz strasne vela krat rozculila ked volam ohladom nejakych benefitov a potom im zavola moj muz povie presne to iste ale potom uz je to v poriadku, tak teraz neviem ci vazne nerozumeju koli aksentu alebo nechcu rozumiet a najhorsie je ze sa nimi neda dohodnut stretnutie osobne vzdy vsetko cez telefon, tak sa nacakas kym sa tam dovolas, potom to zdvihne nejaky ind, co mu figu rozumiem ja a figu on mne 😠 😠 stale ked volas tak si hned na zaciatku pytaj meno toho s kym rozpravas uz som sa naucila ze potom si uz davaju trosku vacsi pozor aj preto je to dobre lebo uz sa mi vela krat stalo ze jeden rozprava nieco celkom ine ako ked zavolam druhy raz no proste na porazenie,nastastie uz vsetky tie veci prenechavan na manzela aj ked sa potom zlosti co nemam viac sebavedomia ze on mi vsetko rozumie ale ja uz sa vazne nemienim rozculovat. ale zase ist na SK tiez ziadna slava tam ma tiez vedia niekedy niektore veci velmi rozculit, brat by chcel ist naspat aj s rodinkou uz to planuje asi 3 roky, ale mama sa mu stale snazi dohovorit ze ci sa zblaznil, najnovsie je vraj stat taky zadlzeny ze ani na dochodky nebude, tak super mozes do smrti pracovat 😠 tak ze mne nepriznali benefity na mna ok beriem ale vam co ste tu tak dlho pracovali, teda to ma riadne vytoci. aj moj brat tu uz 11 rokov odvadza dane a ked asi pred pol rokom stratil asi na 2 mesiace robotu a ziadal housing benefit tak mu nedali, potom sa odvolal ale tolko mal cakat ze uz davno zase robil tak sa na to vysral a na to sa asi oni spoliehaju ze to kazdy vzda. dost som sa rozpisala ale strasne ma to stve.
Kika tak ty uz len 4 tyzdne, jaj uz sa neviem dockat
no inac vcera som si precitala na nete na markize ze vraj nejaka komisarka pre zdravie povedala, ze prasacou chripkou sa nakazi az 30% europanov a bude vysoky pocet umrti tak teraz neviem ci sa nemam dat zaockovat lebo vraj tehotne zeny sa nakazia lahko koli oslabenemu imunitnnemu systemu. vraj sa tu uz zacalo ockovanie, ale moja GP este nemaju jabs mam volat na buduci tyzden
no idem ja ideme do Matalanu. chodite tam maju tam pekne a lacne veci sak kuknite na nete predavaju aj online

nippa
28. okt 2009

tani ja rozmyslam ze nechcem byt medzi prvymi ockovanymi ved to budeme pokusne kraliky.kika bola tehu ked to vypuklo a vsetci boli chori len ona nie.bojim sa aby to nemalo nejaky afekt na dieta ked vyrastie lebo to ozaj nevedia.uvidime ako to pojde ked sa to rozbehne. ivana nechapem preco to este nemas.nemozes ist na council?hadam ti tam pomozu.aj mne prvy krat povedali nech im poslem pas ci tu mam pravo byt na to som sa na nu osopila ze nepotrebujem pas prist do krajiny tak to pravo urcite mam.good luck

tani
28. okt 2009

Ahoj Marcelka, no ja viem ze tam je riziko pri kazdomockovani v tehotenstve je riziko, asi este pockam ako sa to bude vyvyjat, ale zase nechcem o dietatko prist koli komplikaciam ak by som ich nahodou mala co sa moze tehulkam stat ak dostanu swine flu, este trochu pockam a uvidim ako sa to bude vyvyjat ale keby ochorel niekto v mojej blizkosti, alebo keby bolo vela ludi chorych a boli uz aj tazsie pripady, co pisali ze sa ma ta chripka zagresivnit, tak sa asi dam zaockovat, najhorsie je ze tehulky nemozu tamiflu, tak musia nieco inhalovat sak kukni na NHS web tam je to cele rozpisane. Inac v Matale som super nakupila za 1oovku som kupila tak vela veci normalne som sa pri pokladni cudoval, ze sme vosli do 100libier, maju tam krasne veci pre deti aj dospelych a super vyber. inac ten Matalan na colindale este nie je otvoreny teda aspon v sobotu este nebol, ale uz to tam chystaju a kedze uz aj saty nosili dnu tak ho asi coskoro otvoria.

diamand
autor
28. okt 2009

tani aj ja sa prave chystam do matalanu, tak uz sa tesim som zvedava ci nieco kupim

tani
28. okt 2009

urcite nieco kupis Kika 😉

diamand
autor
28. okt 2009

no uz som spat, na koniec som nic nekupila, teda nie v matalan, isla som s detmi do Smyths a kupila som nejake hracky, uz aj na vianoce maju tam nejake sales a pre baby flasky kedze budem musiet zopar krat ist do skoly a budem musiet odsavat

gaby0205
29. okt 2009

Caute babule, uz straaasne dlho som tu nebola ...dufam ze sa mi mate dobre.
Chcem sa opytat ci niektora z vas si dala tu swine flu vaccine ? lebo ja sa tomu vyhybam, nie som si ista a neverim tomu. Co si myslite o tom? pekny den 😉

Tani no teda tak ja som nemala ani sajnu ze je to take komplikovane s tymi benefitmi tu v UK, no ja uz pracujem na papieroch uz asi 7rokov tu v Londyne tak snad nebudem mat problemy. Aj mi viete poradit na co mam narok? na ake benefity? no lebo ja som ich nikdy nebrala a aj teraz som zamestanan ale mam minimum matersku a z toho tazko vyzijeme, aj ke dmanzel pracuje al eaj tak..mame velky byt na mortgage tak sa obavam 😒 ale snad to dokazem aj ja, iny dokazali a slobodne mamicky tiez. no nie? 😉

nippa
30. okt 2009

no ja sa tej vakciny bojim, predsa to nie je overene. Samozrejme ak by zistili ze mam swine flu tak to by som rozmyslala inak. Ale bojim sa co ta vakcina s nami narobi. hovori sa vselico tak neviem ale urcite nebudem na nu stat v rade prva 😒 pockam co sa deje...predsa Kika bola tehotna ked to vypuklo a nastastie sa jej to vyhlo. do prace nechodime takze mame mensie riziko nakazy...aj ked sa mame nakazit tak sa nakazime aj od deti co nam chodia do skoly.
My sme minule boli v Matalane s Shhh a moc sme tam nenasli...teda aspon pre nas nie, na babetka ale mali velmi pekne veci aj pre vacsie deti....Ale zalezi co dostali odvtedy a hlavne co hladas..ja som ani nic moc nehladala...skor kupim ako nieco vidim nez planovane beham kvoli nejakemu kusku....no padam majte sa pekne a Tani dufam ze si uzivate Disneyland aj pocasie vam praje...

diamand
autor
1. nov 2009

caute zienky,

no co tani ako bolo v Disneyland, pridaj nejake photos nech zavidime

nippa
2. nov 2009

no tana hadam sa ti nepacilo az tak ze si nam tam ostala.. 🙂

tani
3. nov 2009

caute kocky uz sme doma od nedele 23.00ale nesiel nam net, v Disneylande bolo super aj pocasie nam vyslo az v nedelu na obed zacalo prsat trochu a velmi zacalo az ked sme uz vyrazali domov, takze soferovanie bolo narocne, ale ja som len relaxovala vzadu s Lilcou 😀 dam aj fotecky na facebook, lebo tu treba zmensovat dufam, ze este dnes si najdem cas

elbel
3. nov 2009

Ahojte babule
poslusne hlasim aj my sme spat v uk
ako sa mate my sme sa mali super aj ked bolo kratko a musim priznat to bola prva dovolenka co sa my nechcelo vratit spat do uk mozno pretoze sme boli kratko az by sme mali byt dlhsie nastal by stereotyp a ja by som utekala 😀
tani super fotecky aj ja chcem ist do dysney
co tak dat nejake stretko aby si mohla porozpravat ako bolo 😉

diamand
autor
4. nov 2009

caute zienky,

tani aj ja uz som pozrela fotky, teda super.

Prosim vas my sme cela rodina chora, minuly tyzden som mala chripku ja, cez vikend to chytilo Vlada a od vcera ma teploty Charly, ale ta teda riadne, celu noc sme boli hore co sme jej ju nemohli zrazit, takze dnes rano utekame k lekarovi, jedine Natka to obchadza chvalabohu, dufam ze ho to nechyti.

adi - kedy ste sa vratili?

elbel
4. nov 2009

Ahojte
juj dufam ze to Charly rychlo prejde,prajeme skore uzdravenie,daj vediet ako ste dopadli u lekara

my sme dosli v pondelok vecer,decka mali o den predlzene prazdniny ucitelia mali staff training day

tani
4. nov 2009

Ach jaj Kika dajte potom vediet ako ste dopadli u lekara co zistil malickej a co jej naordinoval, inac aj syncek mojho brata je dost chory nech uz je jar teplucko a obdobie chripok za nami aspon tych sezonnych!!!!!!
Adi momentalene asi zo stretka nic nebude kedze kazdy si potazkava, ja s Lilcou uz nechodime nikde aby sme nejaku pliagu nechytili ked ideme von tak len na zahradu a este na nakup ale hned ako vyjdeme nam utieram ruky s antibaktr. utierkami. keby ze sa to velmi rozmohlo(teda na Ukrajine maju poriadnu epidemiu) tak aj nakupy budem robit cez net, aspon kym nas nezaockuju, jedine o Martinku sa bojim aby sa nenakazila od niekoho v skole, pcham do nej ovocie a actimel s nadejou ze jej to aspon trosku zvysi imunitu.

diamand
autor
6. nov 2009

dobre ranko,

tani - nedopadli sme nijak, zavolala som GP a hned mi povedali nech volam na nhs pandemic helpline a tam ze nech si prideme vyzdvihnut tamiflu, tak som sa na to vykaslala, aj tak to len skrati o dva dni uzdravenie, ale na stastie sme uz ok, akurat Charlynka este trosku pokasliava, tak som jej isla kupit vcera cough medicine a viete co som sa dozvedela, ze uz vam v lekarni nepredaju pre deti pod 6 rokov, skoro ma tam porazila, kebyze viem tak nepoviem ze to je pre dvojrocnu, hned som tam na nich vybehla ze ako sa mame teraz zbavit toho kasla, ked nas gp nechce zobrat a v lekarni to nekupim. Ale potom isiel neskor Vladino a ten povedal ze to je pre 7 rocneho takze nam to predali. Trosku som to napisala ako madar, ale vobec sa mi nechce rozmyslat, posledne dni len spim, neviem preco sa citim byt taka unavena, dnes som dokonca zaspala, teda vlastne mi nezvonil budik tak som sa pekne zobudila az o osmej, nastastie je Natko taky rozumny ze on hned ako sa rano zobudi sa oblecie a umyje sam, takze uz len ranajky som mu spravila. Teraz sa musim ist trosku ucit, v pondelok mam skolu ☹

elbel
6. nov 2009

Ahojte
kika mne sa to stalo to same ked decka boli chore asi pred mesiacom tiez my nechceli predat syrup na kasel ze mam davat calpol 😠 ina to hlupe pravidlo ze nepredavat detom do 6 rokov sirup vymysleli len teraz nedavno asi 2 mesiace dozadu pamatam si ze o tom aj vraveli v telke
inac uz sa ti to pekne krati asi aj preto sa ti chce tolko spat telo sa ti pripravuje aby si mala enegriu az male bude na svete 😉

teraz je aj take obdobie ze nikdy nevies kto akeho bacila nosi aj ked sa citi zdravo,moje decka su zatial ok ,klop-klop a dufam ze aj budu lebo az ty zacnu tak to nebude konca

tak babule tie ktore ste chore prajem skore uzdravenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre