Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

fouchard
9. apr 2010

caute baby - tak sa pripajam aj ja : prve 3 tyzdne s Mati boli tazke -tiez nechcela spinkat v postielke.., v noci sa vzdy plakalo a bolo hore..papat chcela tiez skoro stale tie prve 2 tyzdne...no a pak sa to ustalilo...

s plakanim mi niekto radil, aby som ju nechala, ze ona sa pojeduje a prejde ju to..tiez sa prvy mesiac chcela len pestovat - spinkat mi spinkala iba na rukach, alebo na hrudi...ja som vsak blbe reci nepocuvala, ze si ju rozmaznavam, a ze si navykne a bude len na rukach zaspavat... - nakoniec mi Mati uz skoro 2.tyzden pekne spinka v noci (zobudi sa len ked chce papat), musela som kupit mases basket, a postielku vyskusam opat neskor...zaspava vacsinou sama a uz ju nemusim mat na rukach 24 hodin denne - uz asi citi, ze som jej stale ne blizku a ostane aj sama - pozera vzdy na nejaky objekt, alebo si brnka do hracky - no proste zlatusik moj 🙂

som rada, ze tie prve tyzdne mam za sebou 🙂)

mrk - prajem ti tiez vela sil!! neboj, zvladnes to - zvyknete si na seba a coskoro aj rutinu zabehnete..

a co ostatne kocky ?? co mate nove?? ja som tu mala mamu aj so setoru a jej synom - bolo super, ale uz som aj rada, ze som opat sama..myslelal som si, ze si odpociniem, ze ma odbremenia od roboty - ale nakoniec som bola este viac unavena..chvilky pre seba som si nenasla, bo som chcela byt s nimi - robila som im program a pod...a mali sme super sviatky - mama doniesla par potravin a tak sme si pochutnavali 🙂)

sonickaf
14. apr 2010

Ahojte baby,
ja som tu tak trochu nova.. blizi cas ked sa ma nase male narodit a tak sa pokusam najst niekoho v okoli kto je v podobnej situacii. Byvame v South East London BR6 - nie daleko od Bromley. Asi vacsina z vas j zo severneho Londyna, ale mozno sa mi podari tu niekoho najst. Rada by som sa aj poradila ci niektora z vas ma skusenosti s rodenim do vody .. celkom uvazujem nad touto moznostou a tak som chcela pocut nazory ... 🙂

mrk11
15. apr 2010

ahojte

my sme sice este stale bez akehokolvek rytmu, ale uz si na seba zvykame a kazdy den robime nejake male pokroky. Velmi nerada sa Ela kupe, prekrici cely cas kupania, kupe ju manzel, ja zatial nemam odvahu. Ale je rozkosna. V nedelu mi pride na 2 tyzdne pomoct mama, manzelovi sa akurat konci paternity zajtra, celkom mi je z toho smutno, bolo to skvele mat ho cely ten cas pri sebe. Budem si musiet zvyknut fungovat bez neho. Uz spinka v postielke, spravili sme jej tam "hniezdo", aj par minut v nej vydrzi, ked je hore, len so zaspavanim ma problem, chce zaspat prisata na prsniku a to sa jej teraz velmi nedari, tak sa jeduje.

sonickaf, ja ti poradit neviem, myslim, ze rodenie do vody sa robi len v birth centre, ja som od zaciatku chcela rodit v nemocnici a ani nepoznam nikoho, kto do vody rodil.

kde ste vsetky? Ja aspon nakuknem kazdy den, vacsinou mi viac Ela nedovoli, ale pozeram, ze vsetky ste asi zaneprazdnene babatkami

jankaxxx
16. apr 2010

ahojte...tak ja som si vytvorila temu maminy v londyne ale mi ju zamkli a poslali tu🙂byvam v londyne konktretne vo Wansteade na East london a momentalne som s malinkym uplne sama lebo moj priatel odcestoval na 3 mesiace pracovne do australie a touto cestou by som sa chcela zoznamit aj s nejakym slovenskymi mamickami🙂lebo nepoznam nikoho kto ma babatko zo svk....s malym chodime plavat a robime rozne aktivity ale rada by som bola keby sa niekto k nam pridal lebo lucas miluje ostatne babatka ale vsetci nasi kamarati 😀 su uz v nursery a my sa tam chystame len o par mesiacov...budem rada ked mi niekto napise...🙂

snoopy82
19. apr 2010

Ahojte som tu nova a rada by som spoznala nejake nastavajuce alebo uz mamicky v okoli borehamwood....Som skoro v 10 tyzdni a nepoznam tu naokolo ziadnu slovensku dusicku🙂) treba niekedy pokecat s niekym kto Ti rozumie 🙂 tak zatim a opatrujte sa

nippa
19. apr 2010

Ahoj snooopy82 a jankaxxx. Janka vacsina z nas je trosku daleko od teba ale na pokec tu na konikovi to nevadi 😉 Snoopy82 ty si zasa v nasom okoli takze ak bude nejaka akcia(dufame ze ked je teraz pekne nieco podnikneme v parku) tak sa hadam pridas...my sme vacsinou z Edgware a okolia. Ako prezivas prve tyzdne? Mne bolo strasne zle az do 16 tyzdna.... 😖

snoopy82
19. apr 2010

Ahoj nippa ano edgware nieje daleko od mna jeej to bude fajn ak budete mat nejaku akciu🙂) urcite pridem...vies co byvalo mi hrozne zle ale uz je to lepsie uz som zistila co mi sedi a co nieje...mas krasnu dcerenku a dalsiu na ceste...gratulujem🙂) odkial je tvoj priatel/manzel? moj s nigerie...nestras ja dufam ze po tom 12 tyzdni bude fajn no nechame sa prekvapit🙂)) dakujem ze si sa ozvala🙂)) a ty kedy mas termin na tvoju druhu roztomilu dcerenku?

snoopy82
19. apr 2010

Teraz som si vsimla ze 28 aprila mate termin🙂)) to uz mas zapar....

sonickaf
19. apr 2010

jankaxxx ty si sice najblizsie.. ale stale dost daleko ..ja som ovela viac na juhu.. tiez sa snazim s niekym zoznamit.. ale teda ja som este len tehotna 🙂) takze by som lucasovi este mozno spolocnost velmi nevytvorila..

mrk11 u nas v nasej nemocnici ponukaju birth do vody .. takze by som rodila v nemocnici..ale ak bude pool volny a ak vsekto bude ako ma byt .. tak mozno by som sa vydala touto cestou .. este stale zvazujem... ale ludia si to vacsmi chvalia..

je to este niekto dalsi z South East london??

marika80
20. apr 2010

Ahojte je tu niekto z Enfieldu alebo okolia?

snoopy82
20. apr 2010

Ahoj sonicka tak Vam gratulujm ja tiez len cakam ale ani zdaleka este nie som tam kde ti ja mam este pekny kus cesty pred sebou😉)) a odkial presne si?

snoopy82
20. apr 2010

Ahoj Marika80 ja som sice z borehamwood ale Enfield viem kde je a sem tam tam zajdem na shopping 🙂

nippa
20. apr 2010

snoopy82 takze dalsia naijawife? aj moj manzel je z nigerie.Takze aj vy cakate malu cokoladku 🙂 Urcite nieco podnikneme a dame vediet....minuly rok sme mali prevazne cokoladkovy zraz 😀 😀 tusim mam aj fotku v albume alebo pozri do diamand78...Ja som dnes bola u doktora a urobila mi ten sweep ale asi ze to nepomoze lebo este nevyzeram 'ready'. Takze ze nech si urobim appointment za 2 tyzdne s midwife a moze to zopakovat potom a ak aj tak neporodim tak som objednana na 10 maja na vyvolavacku. To budem prenasat 12 dni.....a ak budem mat aj tento krat maleho obra tak skolabujem....no zaprisahavala sa ze sa nemusim bat ze toto babo vyzera byt dobra velkost...no to ma potesila..to hovorili aj pri Philipke.

SonickaF....diamand rodila do vody druhe dieta ale pri tretom si tuto moznost uz nezvolila....ono ak mas zrazu komplikacie tak kym s tej vody vylezies...no neviem, nepoznam nikoho okrem nej kto rodil do vody a aj tak z nej musela na porod vyliezt. No to neznamena ze tebe by sa to nepacilo...ved mozes skusist a lahko to potom zmenis ak by sa ti to nepacilo. Hlavne ak bude vsetko vyzerat ok tak preco nevyskusat. Ja idem rodit za par dni(duuuuuuuuufam) ale do vody by som nesla pretoze prvy porod som mala velmi komplikovany...tak sa chystam aj na epidural....ale prirodzeny porod musi byt urcite lepsi, ak vsetko ide fajn tak sa hned mozes hybat ...ja som po epidurale lezala este do druheho dna take davky mi dali. No kazdopadne drzim palce ale este mas dost casu na rozmyslenie...

snoopy82
20. apr 2010

Ahoj nippa ano aj ja som taka naijawife 🙂 uz sa nemozem ockat na tu nasu/naseho cokoladku...malu mas uzasnu 🙂 no teda tak zeby mi slovensky sme boli atazene na cokoladku hmm 🙂 no pekne tak asi bude prenasat pekne len nech ste obe v poriadku...mozno len nechceli povedat ze bude vacsie babo ked uz mas jednu skusenost za sebou....ale ze vraj uz druhorodicka by mala mat ten porod o hodne jednoduchsi 🙂 hmmm ja somj este nikoho prezmenu nevidela akurat tak GPho a to je vse ale 26 mame stretko s midwife a 5 maja scan..tak uvidime nech uz mam ten scan pretoze je to take divne stale som nikoho nevidela nikto mi nic nerobil..krv atd....mo tu uz je taky system...a kde rodis u vas v Edgware? a odkial si zo slovenska...ano uz som mrkla na tvoje fotky peknucke 🙂

sonickaf
20. apr 2010

snoopy82 ,, ja som z opacneho konca.. south east .. farnborough village.. to je blizko Orpington sestka zona.. daleko ale pekne.. 🙂

baby mam na vas dalsiu otazku .. vyberam preberam a neviem sa rozhodnut.. aky kocik kupit.. chcem nieco co bude lahke, vhodne pre novonarodene dieta.. a kedze byvame v byte tak chcem nieco co sa rychlo sklada.. a hlavne ze co je nenarocne na miesto.. ake su vase rady...?

marika80
21. apr 2010

ahoj Snoopy, do Enfieldu chodis na nakupy, ved to vyzera dost daleko. Hadam si objavila nejaky obchod, o ktorom ja neviem, ze sa Ti tu oplati ist 🙂

nippa
21. apr 2010

Ahoj sonickaf...ja mam quinny buzz ale ma to dost velke zadne kolesa.cize je dost siroky...ale ak ti mozem odporucit maly kocik tak diamand ma bugaboo bee a nevie si ho vynachvalit (kuk sem http://www.bugaboobee.co.uk/) je fantasticky, lahky, uzky ze ti nezabera vela miesta. Ak by som uz nemala guinny buzz tak urcite idem po bugaboo bee. Ja osm chcela 3 kolesovy a nafukovacie kedze aj pri prvom som mala taky, no ako som skusila ten jej kocik tak by mi nevadil nenafukovaci,je to dobra city buggy(aj do auta aj do obchodov)
Ale pozor bugaboo maju rozne dizajny a ostatne su trosku vacsie. Pri tomto kociku si mozes vybrat rozne farby a kombinacie. Hlavne chod do obchodu a vyskusaj si pred tym ako sa rozhodnes pre nejaky, poprechadzaj sa s nim ako sa ti tlaci aj s jednou rukou(kedze niekedy to bude potrebne) uvidis ktory sa ti bude pacit. V obchode ti musia ukazat ako lahko sa aj sklada takze budes vidiet aky je velky. Daj vedeit ako si vybrala.
snoopy poslala som ti IP neviem ta najst.... ☹

nippa
22. apr 2010

Ahojte babizne. Dnes mi odisla zatka, neviete ako dlho kym to zacne? Uz sa zacinam obavat ☹ ☹ ☹ ☹

diamand
autor
25. apr 2010

caute babizne, teda clovek tu nie je dva tyzdne a tu sa to normalne rozbehne

vitam nove babulky

snoopy aj ja mam doma jednu cokoladku,moj ex bol tiez z nigerie a tiez som v edgware, takze urcite podnikneme nejake stretko

a kde su ostatne ivka, tana, ada, mrk,kika

snoopy82
25. apr 2010

Ahoj diamand,

dakujeme za privitanie🙂 nippa mi ta spominala a budem rada ak nieco podnikneme....

sabisek
25. apr 2010

Ahojky vsechny.

Mohu se k vam pripojit? Sice miminko nemame ale zacali jsme se snazit. Bydlime ve west London - Ealing...

nippa
25. apr 2010

ahoj sabisek. vitaj a drzim palce nech sa coskoro zadari 😉

lena13
25. apr 2010

ahojte,muze se pridat?nejsem z londyna,ale z oldham jt kousek od manchesteru

sabisek
25. apr 2010

nippa: dekuji 😉

nippa
28. apr 2010

Ahojte babizne....iba som chcela dat vediet ze este sme 2 in 1 ale uz je tu mamka takze nech to pride teerrrrraaaaaazzzzz......

elbel
28. apr 2010

Marcelka a ja som si vcera myslela ze uz si sla rodit ked si nebola ani na FB-hrah,lol...tak nech to mas co najskor a za sebou a vlastne ty mas dnes termin tak sup sup nech necakame dlho na spravu a Kika ma za povinnost informovat hned ako bude nieco nove 😉

fouchard
28. apr 2010

Maca - tak nech neprenasas!! drzime ti palce...snad to dnes vyjde 🙂)

nippa
28. apr 2010

no zatial nic..uvidime ako sa to vyvynie do vecera, prave som si dala sisku so skoricou, zevraj skorica tiez moze priniest kontrakcie....a vecer si dam hot bath....tak drzte palce. Dnes som volala aj s midwife a mam dohodnute ju pozriet 5maja ak sa nic nestane tak by mi urobili ten sweep znovu....

tani
28. apr 2010

Ahojte kocky, ako sa mate? co noveho, vidim, ze tu pribudlo vela novych mamiciek a tehuliek, my sa mame celkom fajn, az na to ze nas stale obchadz dookola nadcha, najprv Lily potom ja potom Martinka a teraz uz aj malicky ☹ vyzera to tak ze stahujeme sa na Edgware, uz som zufala z hladania domu neviem najst nic take pekne ako mame teraz , uz panikarim nechcem to nechavat na poslednu chvilu.zatial to vyzera ze ideme od 10.5. na Farmroad asi je to dost blizko teba KikaO. Marcelka myslime na teba a velmi drzime prsty, daj vediet co a ako.

nippa
29. apr 2010

ahoj tani....ved ty budes o ulicu dalej od janky. ona byva hned na vedlajsej. chodila sem na konika o par stran do zadu tiez caka babetko v juny...nech vam to vyjde hlavne nech sa tam mate dobre a nech tam uz vydrzite, to stahovanie musi byt hrozne este ze tu mas mamku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre