Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

janinek
27. júl 2012

@sarifa Ahojky, tobe se to take blizi, jak ti je? A nechala sis nakonec delat Strep B?

Jinak k porodu, mela jsem dost narocny, vyvolavany a koncil klestemi, mala ok, ja teda zrasena priserne. Ale porod jako takovy bych rekla, ze probihal ok, co do personalu, ze se starali dobre. Poporodni horsi teda.

Mela jsem epidural, bez nej bych to nedala, jednu chvili mi dosel, myslela jsem, ze zborim nemocnici, jak jsem vrestela bolesti.

Jinak si vsechno hlidej, kontroluj si proposuteci papiry a udaje v nich. Dale, pokud bdue smit praksy nejake, zeptej se presne, CO mas, proc a na jak dlouho. Ja dostala ATB po porodu a kdyz me propoustlei, zadne mi domu nedali, musela jsem si to sama pripomenout (parkrat mi je nedali ani v prubehu teda) a jeste se MW divila a ze jako, jestli ATB chci, tak mi nejake sezene. Jako bych z pleziru chtela jen tak to do sebe cpat. Ale tak kdyz jsem je zacla brat, tak jako se to musi dobrat, neni to paralen. Propousteli me sest hodin. Papirovani. Rekla mi, ze to trva tak dlouho, protoze je to hodne papirovani a aby tam nebyla chyba. Nacez jsem koukla do papiru a vidim, z emi napsali prirozeny porod a ne indukci. Dalsi hodina cekani. A jeste ta ATB chybejici. A pak mi volali domu vecer, ze jeste mi nedali vlakninu, at si pro ni prijedu dalsi den. Takze si tohle sleduj vse.

sarifa
27. júl 2012

@janinek dakujem velmi pekne za info... A preco si musela brat antibiotika? A ty si od zaciatku chcela epidural alebo si zmenila nazor?Urcite bolo aj teplo.A rodila si na posteli? Ja som si ten test na Strep B nerobila nakoniec.Aako sa ma babatko? das sem aj fotky? Museli aj zasivat?

janinek
27. júl 2012

@sarifa Ja po tech klestich byla priserne potrhana, sili a spravovali me na sale 45 minut. Epi jsem spis chtela a MW mi to i radila, at ho chci, kdyz videla, jak spatne snasim bolest - ja mam desne nizky prah bolesti. Bez nej bych to nedala. A nez mi ho dali, byl to des. Takze jsem se zbavila strachu z toho, z emi ho blbe pichnou a jen chtela, at to neboli. Ale podle me se nerid, ja fakt nesnesu bolest vubec.

Jo, bacha, s epi te nenechaji chodit, takz ejak das epi, tak uz musis byt na kresle. U nas meli takovou postel s kreslem v jednom, takze nejdriv jsem na tom elzela a pak z toho udelali kozu, takze jsem rodila na koze v polosedu. Hodinu dvacet jsem tlacila sama anic, po epi jsem byla oblbla dost a asi nemela silu tlacit. Cyhtela jsem cisare, ale rekli, ze je moc sestoupla a bylo by to moc riskantni, tak me premluvili na kleste. Sama tlacit jsem uz nechtela, nemela jsem na to. Ale pak jsem vedela, ze dochazi epi a tak rychle jsme rekl, at to prirpavi a najendou rikam, ze chci tlacit a zabrala jsem fakt jako vubec do te doby a na dve tri zatlaceni byla s klestemi venku. Jinak fakt poznas, ze mas tlacit.

Fotky pak nejake pridam.

Jo, ATB pak na doleceni prave po tom potrhani.

sarifa
27. júl 2012

@janinek jaj tak ty si to naozaj nemala lahke moja.:( A to tie klieste ta tak potrhali? ouch ! No ja ti poviem ze ja som stou bolestou rovnaka ,mne hned pride zle zo vsetkeho a nezvladam ziadnu bolest.Ja by som chcela rodit v bazene,ale teda kto vie ako sa to skonplikuje kedze ja asi aj vacsie babatko budem mat :( A tak tie kontrakcie sa nedali vydrzat?

alexanotbad
29. júl 2012

@janinek ahoj, budeme dvaja s muzom, ale on tam ma aj povinnosti, takze budem s malym nejaky cas aj sama, a kedze som tehu, neviem si predstavit vlacik kocik aj s malym po schodoch v metre. ani jeho sameho dlhsiu dobu, uz je dost tazky 🙂 minule sme byvali v oblasti South of the river, teraz zatial nemame vybraty hotel.

janinek
29. júl 2012

@alexanotbad Tak pokud bys sla sama do metra, tak si nechej pomoci. Oni lidi nejsou zvykli se nabidnout, ale kdyz poprosis, pomuzou. Sama to netahej, to je hruza. Na to budes mit lepsi jet busem, protoze tam se ti nastoupi snadneji. Napis pak, u jakeho metra budete bydlet.

Jo, jeste se da jet lodi, to je drazsi, ale rychle docela, od Toweru k Westminsteru. Akorat tam ti take musi nekdo pomoci se schudky. Ale to jsou zase jen schudky jedny na lod a jedny z lode, male, ne ty silene v metru.

Ale jestli jsi tehotna, tak bych asi volila ty autobusy, at fakt ten kocar nenosis, i kdyz by ti nekdo pomohl, stejne to budes mit tezke.

janinek
29. júl 2012

@sarifa On ty kontrakce ma kazdy jine, ja byla nevyspala a uplne vyrizena, k tomu vydesena a tak. A na bolest jsem nedostala nic, az pak ten epi. Rekni jim, ze epi zvazujes a ze ti ho maji nabidnout.

sarifa
29. júl 2012

@janinek dakujem za rady a ako babatko? poslucha?

janinek
6. aug 2012

@sarifa Jee, pozitri mas uz termin. Drzim moc palce, pokud tedy jeste se vas poklad nerozhodl vydat na svet.

A mala dobra docela, prvni tydne byl narocny, ted uz mam vic pocit, ze vim, co delam a ze to lepe zvladam. Uz i varim a tak. A porad asi jedu na poprodni hormony, protoze fakt spim malo a nehroutim se zatim.

sarifa
6. aug 2012

@janinek dakujem ale male sa neako este nechysta ,nechcem ist po termine :( ale snad sa umudri a pride nacas 🙂

janinek
6. aug 2012

@sarifa Urcite se umoudri. Mozna ceka na konec OH, at je vic klidu.

janinek
14. aug 2012

@sarifa Tak jak, mame nove miminko? Myslim na tebe, at je vse v poradku a mzues si uzivat materstvi.

sarifa
15. aug 2012

@janinek ahoj dneska rano o jednej mi zacali silne kontrakcie kazde 2-3 minuty a 6 rano som to uz nemohla vydrzat sla do nemocnice a ja som nebola ani na jeden cm!!! bozeee tak nevyspata v bolestiach aj som vracala ..cakam na 10 hodinu vecer kedy mam zase prist a si ma tam nehaju cez noc

janinek
15. aug 2012

@sarifa Tak zkus ted co nejvic spat, protoze pak to budes hrozne dlouho dohanet. A po porodu take co nejvic v nemocnici spi. I kdyz vim, ze to jde blbe, jak tam porad nekdo leze. Pres den, at je tam s tebou muz a stara se o mimco, at ty jen kojis a spis. A on at uspava a prebaluje.

Drzim moc palce a preji krasne zdrave miminko a ty at jsi v poradku.

gabi1860
20. aug 2012

@janinek Gratulujem k pokladu 🙂) pozeram ze si mala podobny priebeh porodu a hlavne toho sitia ako ja :( u mna to prebehlo bez epidularky a to nikomu neprajem !! lokalka nestacila absolutne a skoro hodina sitia z vnutra aj zvonku bola ozaj masakralna :((( no uz som v pohode, hoci hojenie trvalo dost dlho , a ako to zvladas miminom?? ja tu mam segru takze mi dost pomaha. FIlipka sme dali do skoly lebo sa vlemi nudil , akurat dnes nastupil bude tam tyzden take sporotove aktivity tam maju, ziadne ucenie tak verim ze sa mu paci 🙂 inac kojime o dusu a malej sa dari dobre tak sa tesime az na jej birth marks je uzastnaaaaaaa 🙂) drzte sa

gabi1860
20. aug 2012

@sarifa No ako ?? uz vas je o jedneho viacej??? drzim prsty

janinek
20. aug 2012

@gabi1860 No to si delas srandu, ze te sili jen s lokalnim takhle znicenou. I kdyz, ja nemit ten epi napichly od predtim, asi dopadnu stejne.

Ja tu mela na zacatku manzela a mamku 12 dni, ale uz jsme tri tydny pres den samy. Docela to jde, i kdyz dneska priserny den a prvne od 8 unsula az ted, do te doby porad rpebalovani a breceni a krmeni. trapi ji brisko hrozne :( A me s ni. A myslim, ze to 'zvladam' jen proto, ze vim, ze vecer pridje manzel a bude mi pomahat. Skoda, ze nemuze nakojit.

gabi1860
20. aug 2012

@janinek no bohuzial nerobim si srandu bez epidularkyy a lokalka nepomahala vobec :( no co uz mame to za sebou to je hlavne 🙂)

a co jej davas na brusko? aj nasu dost pobolieva a zo zaciatku velmi hltavo papkala tak uzivame infacol pred kazdym papanim a pomaha no niekedy jej musim s kakanim trosku pomoct ked ani masaz nezabera....kazdy vecer od 9 place o dusu a nic nepomaha :(( ale ako pises to je uz manzel doma tak sa to da vydrzat 🙂 a kojis?

janinek
20. aug 2012

@gabi1860 No chudero. Ale mas pravdu, hlavni je, ze to mame za sebou. Hele, co Homerton teda, jak jsi byla spokojena? Poporodni ve Whipps teda des.

Na brisko jsme ji zacla ve stedu davat probitoicke kapky BioGaia, jednou denne. Jinak masiruji, teple, mazlim, nosim. Ale prijde mi, ze nic moc nezabira, dokud to proste neprejde samo :( Obcas tak desne breci a ma priserny hysterak, ze z toho brecim i ja. Jo, a mam rektalni rourku. V sobotu jsme ji zkusili a pak moc hezky spala. Vcera jsme ji na noc take zkouseli, ale nejak nefungovala asi. Ona hrozne rvala, tak jsme to vzdali, pry se musi treba deset minut cekat. A my dali tak 4, jak byla nepricetna, to nemelo cenu.

Kdyz fakt chci, aby se vyspala, tak proste ji necham u nas v posteli. Kojim vetsinou vleze totiz, takze ona po tom odpadne. A ja ji necham. Pri presunu do postylky se casto vzbudi a pak breci a neusne. Vadi ji spat na zadech, kdyz ji boli to brisko. Chce byt na boku ci na brise. Na otm boku s ni casto usnu. Vim, ze se to nema, ale hotl to jinak nejde nekdy.

Jo, jeste ji uklidnuje fen nebo lux, takze mame stazenou mp3 luxu a tu ji poustime, at nemusime fen ci lux, je z toho desne vedro pak. Ale nedky zkousime vse a proste trva hodinu nez usne :( a vetsinu toho casu probreci.

gabi1860
21. aug 2012

@janinek Ako tak citam, u vas to vyzera podobne ako u nas 🙂. Len s tymi kvapkami mi je to novinka u tak maleho babetka. Ja som mojmu starsiemu synovi davala tiez kvapky no nakolko ma v lekarni upozornili na to, ze pokial to neprepravujem v chladnicke pocas cesty do uk tak su kvapky nepouzitelne tak teraz papa tabletky ... ti nikto odporucal davat tie kvapky?? aky maju ucinok u babetiek? dik za info 🙂)) ten infacol pomaha lebo inac to prebiehalo presne ako u vas, nenormlane zachvaty placu kazdy vecer pred spanim :((( no vela mamiciek vravi, ze musime vydrzat a po 3 mesiacoch by to malo ustupit, tak treba dufat 🙂) ja do toho pijem vela fenikloveho alebo anizoveho caju tak prdime obe :DD
S tym spanim, u nas je to presne tak ako u vas. Ja som teraz velka pani, mam spalnu sama pre seba lebo ako pises do postielku ju prelozit nemozem lebo by sa prebudila a kym by som ju vytiahla na kojenie tak by prebudila ona cely dom... ale ja som takto spala aj s FIlipom, kazdy ma na to iny nazor ale pokial zabezpecis ze na seba nestihane perinu alebo ju nepripucite tak je to podla mna v pohode 🙂) a aj to spanie na brusku, to sice len cez den lebo v noci by som sa bala aby sa neudusila ale na boku miluje spat a nemyslim si , ze je to skodlive aj midwife mi to naposledy potvrdila. Inac mna by tiez nebavilo spat len na chrbate ked🙂 v bruchhu si vystrajala ako chcela :D...
No a aj nasa ma rada hluk, ved jej aj zapinam radio ked nie je syn doma, lebo pokial je doma tak je o hluk postarane 🙂 cez den ked uz vobec nevladzem, tak si ju dam na taky velky zahlavok a kolisem ju na kolenach, to velmi lubi a pekne zaspinka 🙂 potom ju prelozim do postielky a na tom zahlavku vydrzi pekne spinkat aj 3 hodiny 🙂 perinku sme pouzivali na zaciatku a mozno jej to sem tam chyba preto sa v tom zahlavku citi bezpecnejsie 🙂)
tak drzim prsty, neboj najdeme si system na tie nase deturence, len niekedy to trva dlshie 🙂 s Filipom to bolo vsertko jednoduchsie ale ked sa mala zacne na vas o dusu usmievat hned zabudneme ze je to niekedy tak tazke 🙂)) inac ked zacne skola mohli by sme sa niekedy stretnut lebo nebyvame od seba tusim az tak daleko 🙂

sarifa
21. aug 2012

@gabi1860 ahoj uz ano ..bolo to strasne ..porod aj nemocnica a mala len plakala.na prso sa neprisala tak umele som jej davala.Dost som stoho krmenia na hlavu ze kedy krmit a ci mam odsavat aaaaaaaaaaa ... 🙂

janinek
21. aug 2012

@gabi1860 Tak to vas take lituji, ja z toho nekdy dost silim.

Ty kapky znam od kamaradek a tady z konika. Jsou od jednoho mesice. Objednala jsem je z netu tady v UK, prisly mi postou. Pry snad dva tri dny muzou byt mimo lednici. Stalo to 17 a pul libry, me malem slehlo. A sobe jsme koupila probiotika tablety. Jeste tu mam z CR Baby Calm, to je takovy prirodni olejicek, ale ten jeste nedavame. Tam je fenykl. Jak pises o tom caji, ono prave nekoho fenykl nadyma. Pritom ma byt proti nadymani, tak ja s emu radeji vyhybam, i kojici caj uz radeji nepiju. A ted zkousim bezmlecnou dietu. uz jsem mlecne omezila, jen kousek syra obcas. Mam ryzove mleko koupene do Cara na musli, to mi chybelo, jak jsem prestala cerstve mleko.

A s tou psoteli, ja doufam, ze ji tam nenaucim, chci, aby spala u sebe. Ona teda je schopna spat beze me, v kocarku ci v posteli. Ale kdyz je za nami pet hodin bdeni, tak jak mi po kojeni usne, bojim se ji premistit, ze se vzbudi. Casto premisti jde a nevzbudi se, ale nekdy to nechci riskovat. A potrebujeme se obe proste chvili vyspat. Nekdy usnu s ni, nekdy na ni jen koukam.

Zahlavok je polstar nejaky kojici? Ja mam kojici polstar, ale brestfriend a na tom lezet nemuze, ale je super na kojeni, dobry na zada a na ruce.

Na usmev se moc tesim, myslim, ze se to uz blizi. A v zari se sejdu rada, najdeme neco na pul cesty a dobre dostupne 🙂

janinek
21. aug 2012

@sarifa Moc blahopreji k dcerusce. mrzi me, ze porod nebyl nic moc, at to brzy zapomenes a radujes se z male.

Zkousis jeste kojit nebo uz jen odsavas? Hlavne se tim netrap, kdyz to nepujde, ono ji na UM take bdue dobre. Hlavni je, abys byla v pohode a klidu ty. Pokud by ses mela trapit s kojenim, tak to nema cenu. Ja mela krusny prvni tyden a kdyby to takove melo byt dele, tak jako uz je davno na UM, bych to vydrzela tak max dva tydny, tri, vic ne.

Kolik male je, kdy se narodila? A kolik vazi/vazila? My meli na zacatku podezreni na zloutenku, tak ja ji na krmeni budila po max 3 hodinach, aby co nejvic pila. ted uz pribira pekne, takze to nechavam na ni, nekdy je mezera mezi zacatky kojeni 2 hodiny, nekdy pet. Bohzuel to neni, ze by mezitim pet hodin spala, spis je to, ze 40 minut kojim, pak hodinu uspavam, pak spi 2 hodiny, pak se pomalu probouzi, pak plinka, koupani treba a tak je to pet hodin. Malokdy spi v kuse dele jak 2 hodky, casto hodka a pul, kdyz da tri, je to jako zazrak.

Az bdue smit chvilku, napis nam, jake to bylo a jak to doma zvladate.

sarifa
22. aug 2012

@janinek mi to zvladame dost zle.Pretoze stale spi cez den a v noci len place a sme obaja ubaveny tak skusame medzi tym spat a striedame sa k nej.malicka sa narodila 16.08.12 a vazila 3820g ...Ja hlavne v noci dostanem depresie ,placem a nejaka som uplne mimo .Budem asi odsavat aby sa mi nezapalili prsniky ale sem tam skusam ju aj prilozit .to si poplace a trosku zadrieme .Ona spi aj 5 hod v kuse cez den.Ako to zvladas nie si unavena...a ako casto sa budi v noci?

janinek
22. aug 2012

@sarifa No u nas je to ted take des, halvne dnes v noci a dnes. Byla u tebe laktacni poradkyne? U nas si je zavolas a prijdou ti domu, zeptej se midwife. Lea moc nespi, ted skoro vubec, porad breci, dnes i u kojeni, sjem dost vyrizena.

Drz se, zacatky jsou nejhorsi, Prvni dva tydny, pak se to zlepsuje, fakt.

sarifa
22. aug 2012

@janinek no u nas bola dneska ale tak vies ake su jednym uchom dnu a druhym von.Ja som velmi vycerpana a hlavne v noci.Je toho vela aj namna,ale tak cakam kym sa to zlepsi a mozem vecer spavat a rano fungovat ,ist do obchodu bez toho aby som sa bala ze odpadnem od unavy alebo ze mi mala bude kricat...kolko ma uz tvoja?

janinek
22. aug 2012

@sarifa Mne bylo prvni tyden stejne, ani jsme nikam nechodila, jen na kontrolu, jinak doma, s kcoarem rpvne asi po 8-9 dnech na 10 minut kolem domu a ani jsem ho nevezla. Ale ja byla po porodu hodne zrizena. Nicmene prvni tydne byl pro me tezky desne. Zacalo se to zlepsovat na konci druheho.

Je mi jasne, ze jsi vvyrizena, jestli odsavas a krmis a zkousis prikaldat, to pak fakt delas dokola proa djen tohle a neni kdy se vyspat.

Prvni noc doma mala nespala, byla jsem s ni vzhuru do sedmi rano a pak jsem ji dala manzelovi, at ji da flasku a sla sjem spat. A po UM usnula a spala, asi mela hlad. ja ji kojila pre snoc, ale asi jsem jeste mela malo mlika. Tehdy me to UM zachranilo pred zhroucenim asi. Ted je jen kojena, ale kojim tak 25-45 minut, takze nemam mco casu mezi, v noci s ebudi po 2-3 hodinach, takze mezi kojenim spim tak hodinu a pul.

sarifa
23. aug 2012

@janinek no je to tazke stym kojenim lebo to musis stavat asi kazdu chvilku .Ja som stoho vsetkeho uplne na hlavu aj som musela ist doktorovi lebo si toto materstvo nejako neviem uzit a neviem preco :( Som stoho sklamana ze by som mala byt stastna matka ale namiesto toho ma kazdy jej plac unavuje viac a viac..

gabi1860
26. aug 2012

@sarifa
@janinek
dievcata casto na vas myslim a v porovnani s vami mam super dieta ! zo zaciatku to bolo tazsie ale uz sa ozaj nemam na co stazovat samozrejme to nie je perfektne ale.... Ten infacol jej pomohol davala som jej ho 8 tyzdnov a teraz ju uz brusko netrapi. Vecer sem tam poplace netusime preco ale v noci spinka pekne bez revu sa zobudi na cicku prebalime grgne a spinka dalej len ju musim ucit postupne lepsiemu rezimu, lebo zaspava pred pol nocou ale s prestavkami na kojenie prespi aj do 10. Co sa tyka kojenia, zo zaciatku som mala problemy dost to bolo bolestive a niekedy som mala pocit ze nemam mlieko lebo revala a cicala kazdu hodinu. Pri synovi som mala prsia non stop naliate a teraz tento pocit nepoznam. Ako pise janinek mozno ozaj pomoze UM prechodne ale ty hlavne musis odsavat aby sa ti mliecko dalej tvorilo. No a urcite to mas tazke potrebovala by si pomoc z domu lebo ked si nevyspata a nervozna aj babo to pocituje a nespolupracuje :( neboj ono sa to casom upravi, je potrebne mat silne nervy, ale ak si na tom ozaj tak zle , tak nevahaj vyhladat pomoc . Je to tazke daleko od rodiny bez pomoci a pri prvom babetku niekedy ani nevies co robit , ja to mam uz lahsie nejake skusenosti mam ale aj tak sa skoro vsetko ucim odznova a dievcatko je predsa ine ako chlapcek vlastne skoro vsetko je pri nej ine. Tak sa drzte dievcata, verim ze sa to u vas coskoro zlepsi!!!!!!!! velmi drzim prsty !!! mne dnes odlieta sestra aj svagor ktory tu bol 3 mesiace ( pracoval s manzelom) tak mam co robit aby som dala byt opat do povodneho stavu a k tomu nam este prerabaju zahradu a musia do nej chodit cez cely dom takze kazdy den vysavam o dusu a o prachu ani nehovorim... potom pozyvam na cajicek v zahrade, ked ju dokoncia pri kavicke na nej aspon zabudnem v akej skaredej stvrti to vlastne zijeme :D

gabi1860
26. aug 2012

@janinek zahlavok co mam ja , to je vlastne obycajny velky stvorcovy vankus ponori sa do nho a super sa jej tam spinka. AJ ked ju brusko trapi je lepsie ked je vo zvysenej polohe ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre