Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

mirka007
26. sep 2010

@hrozienko11
Tak je dobre ked je vsetko v poriadku 🙂
Ja som prve 4 mesiace strasne vracala,az som skoncila na infuziach v nemocke,dehudrovana a schudnuta o 9 kg :(

smajka
26. sep 2010

@hrozienko11 - ahoj. to ti verim ze si nevies vybrat. ono zrovna ti kazdy moze hovorit o urcitej nemocnici aka je super a ty mozes mat zrovna zlu skusenost a naopak. pocula som dobre reci na barnet a watford ( to je v mojom okoli ) tak idem urcite do watrord general. v northwick park bola midwife pri porode totalne znudena a stale tam zivala, potom sa isla akoze na nieco pozriet a ja som dostala v tom momente nejaku alergiu na vyvolavaci gel a keby manzel nestlacil alarm, tak neviem.. napokon som mala emerg.c - section, po hodinach trapenia a najhorsia vsak bola aftercare. nikto sa o mna nestaral, nikto mi s malym nepomohol a asi 7 hodin po cisarovi ma poslali samu do sprchy, aby som si isla strhnut obvazy. pri kojeni sa mi maly nechcel prisat, tak som nemohla kojit a midwife to zvalila na mna - ze nie som psychicky pripravena kojit maleho a on to citi. maly bol na antibiotikach, tak som tam musela ostat 6 dni...
mam vsak kamaratku ktora tiez rodila v northwicku a normalne malu v noci porodila a na druhy den pobede uz bola doma - bez probemov. urcite je to aj o stasti.
pozitivna vec na northwicku je ze ti povedia pohlavie dietata, co vo watforde nevravia.
vela stastia.x

hrozienko11
26. sep 2010

@mirka007 mne bolo zle asi len 4-5krat,z toho dvakrat v autobuse. takze som celkom rada. ale zavisi to aj od predpokladov,lebo moja sestra nemala ziadne problemy a ani moja mama.

@smajka manzelov kolega tam mal manzelku a nestazovali si,tento rok. no ale ako som citala o tej nemocnici,tak to dost zavisi na koho clovek natrafi. v mojom pripade bude musiet byt doktor pri porode,midwife nebude stacit,preto nemozem byt v central middlesex,ktora je vcelku nova a aj pracovnici su tam mili.
dam ti potom vediet,ze co a ako. zatial som tam este vobec nebola. ale niekedy aj ta najlepsia nemocnica moze mat o nicom starostlivost,ak je tam jeden zamestnanec,ktory to vsetko zneprijemni 😕
ale urcite potom napisem moje dojmy. zatial na to nemyslim,lebo mam z toho strach.

smajka
26. sep 2010

@hrozienko11 - neboj, bude dobre. treba mysliet pozitivne. 😉
ked budes mat svoje krasne babatko v naruci na nicom inom nezalezi - najkrajsi pocit na svete
a kde byvas?

hrozienko11
26. sep 2010

@smajka byvam na greenforde,ale je to blizsie do sudbury. no potom na to vsetko urcite zabudnem.

mirka007
26. sep 2010

@hrozienko11
To je cista pravda,ked budes mat babo v naruci,hned zabudnes na vsetku bolest.
Mne to vraveli vsetky mamicky,a ja som si tak mrmlala popod nos,ze no isto 🙂
A ono to tak naozaj je 😀

Ja mam tiez nie velmi dobru skusenost z nemocky,a to je ze vraj jedna z najlepsich nemocnic.
Rodila som sice len 6 hodin,ale malemu zacalo klesat srdiecko,tak mi dali infuziu a ta mi urychlila porod,zacala som prilis skoro tlacit,nedalo sa to ukontrolovat ,takze som maleho vytlacila a to som bola otvorena len na 6 cm :(
A to siel von este aj s rucickou vedla hlavicky,asi tam mal leharo 😀
Takze som sa nenormalne potrhala az celkom dozadu,zasivali ma 2 a pol hodiny.
A po tom vsetkom ma surovo poslali osprchovat sa do vane,to som sa nemohla taka dozasivana a ubolena ani postavit,manzel ma dvihal z postele,ked som sa postavila hned kaluz krvi podomnou.
A este aj na vlastnu izbu som si musela so slzami v ociach odkracat po svojich .
Takze asi taka je moja skusenost.
ale teraz mi je uplne uzasne ked vidim nas krasny pokladik 🙂

mikailla
28. sep 2010

Ahojte,prosim Vas o radu, ako mam vysvetlit mojej porodnicke tvrdnutie bruska ? Povedala som jej ze je tvrde ,no nepochopila co chcem povedat, chcela som uz pouzit vyraz Braxton-Hicks, co su tiez vztahy maternice,ale kedze tie sa objavuju pred porodom nechcela som aby vyvolala paniku... Dakujem ak mi poradite. 😉 😉

barnet
29. sep 2010

Cauko, kludne ten vyraz pouzi - Braxton Hicks mozes mat aj mesiac pred porodom. Moja midwife vravela ze cim su castejsie tym lepsie - telo sa tym pripravuje a nacvicuje 🙂 takze mozno mas velmi sikovne brusko. Pozeram ze si v 33t - ja som ich mala tiez sice nie velke ale vzdy po dlhej prechadzke alebo po veceroch ked som bola trocha unavena z prace ..

nippa
30. sep 2010

Ahojte babizne. Vitam vas v skupinke a blahozelam novym mamickam(kedze ja mam uz 5 mesacnu slecnu tak sa k novym neratam 😀 ), tehulkam a ostatne kde ste sa stralili? Hadam ste nezahajili zimny spanok 😀 😀 😀
My sa mame dobre, rastieme ako z vody. Uz davno prikrmujeme, dnes sme sa boli vazit aj som zabudla kolko vazi, este ze to zapisuju do tej knizky.
Dievcata spominali ste tu tie nemocnice, ja som rodila prvu v Whittington Hospital v Archway a druhu v Barnet. na Barnet som pocula prevazne dobre veci aj ked v mojom pripade par veci by som mohla vycitat. Mala som pri sebe doktorov, mala nechcela ist von takze ju tahali tak ako aj prvu 😢 tym mojim dievcatam sa nechce ist von. Tiez som sa hned mohla osprchovat ale nastastie som sa dobre citila aj ked porod som cely preplakala ☹ (to som mala aj epidural ktory mi zabral len na jednu stranu) Na Northwick park hosp. som pocula len zle veci, ale urcite sa najde niekto komu sa pacilo, samozrejme najlepsie je ked je porod lahky tak by v pohode odrodila ta zena hocikde, horsie je to ked nastanu komplikacie. Drzim vam palce nech to mate rychlo a bez prolemov za sebou a nech uz mate drobcekov v naruci 🙂

barnet
30. sep 2010

Cauko Nippa
Presne suhlasim - ak nie su komplikacie tak sa rodi v pohode vsade 🙂 Moje dietko sa narodilo v Barnete a kja som bola maximalne spokojna. Rodila som do vody a pri tom som si to vobec nedavala ako option. Midwife pri porode chcela aby som mala vsetky moznosti a aby som si nasla sama "polohu" v akej sa citim najlepsie ... takze z mojej strany len pozitiva na Barnet ale ako vravis - nemala som ziadne komplikacie. A kde byvas? My si teraz hladame trocha partacky na kocikovanie tak ak mas chut sa nam ozvi. My sme z Barnetu .. cav

nippa
2. okt 2010

Ahoj ja som v Edgware alebo Burnt oak zalezi odkial sa na to [pozeras 🙂 . No na to kocikovanie toto nemame dobre pocasie....lhadam sa nam este vyycasi lebo toto pocasie ma zabija, len by som spala 😀 iak ledva kocikujem ked idem s malou do skoly co je 10 minut pesi a aj tak vacsinou ideme neskoro tak vybehneme na aute 😒 Kde ste v Barnet? Co det? nemas nic v profile ☹

barnet
3. okt 2010

My byvame v New Barnet alebo na zaciatku Cockfosters - tiez zalezi ako sa na to pozeras 🙂
Dietko mam zatial jedno - 6 mesacny chlapec a momentalne uz 2 tyzdne sopli a tiez zacal do toho vykaslavat .. no proste ma ide picnut. Zatial je to nas najhorsi stav a tak bojujeme ..
No ja tu tiez vsetky kamaratky mam uz so skoloupovinnymi detmi a tak som sa sem inzerovala 🙂 musim letiet - dieta vstalo hore ritou ..caves

nippa
3. okt 2010

@ barnet 😀 😀 😀 😀 'dieta vstalo hore ritou' 😀 😀 😀 aj u nas sa to u starsej stava hlavne ked ide do skoly 🙄

barnet
3. okt 2010

🙂 no ak bude maly po mne do skoly ho tahat budem velice tazko, chvala bohu to je este daleko ..

smajka
3. okt 2010

@nippa -ahoj,ako sa vam byva v edgwari? moja sestra tam kedysi byvala. my byvame kusok odtial - bushey. mam tam aj nejake kamaratky a obcas tam skocime na shoping. rozmyslali sme nad prestahovanim sa tam, ale potom sme skusili bushey a tu sa nam velmi paci. a mala ria ma este len 4 mesiace? ako zvladas 2 deticky? mna to caka od aprila a uz obcas rozmysalam nad tym ako zvladnem dve 🙂

nippa
4. okt 2010

No aj ja som rozmyslala ako zvladnem dve ale kamoska(diamand78 tu na koniku, tiez z edgware) je dobrym prikladom lebo ta to zvlada s lavou zadnou 😀 s tromi prckami a este aj studuje full time na univerzite 🙂 . Nam sa v Edgware velmi paci, ja som tu uz 12 rokov a drahy (stale na tom istom mieste uz 15) takze sme tu vazne uz doma. ale poviem ti ze keby sa stahujeme tak hocikde po edgware smerom na Watford. Uplne idealny sa mi zda Watford kedze je to uz von z Londyna ale len na skok.
Jeej ani sa to nezda ale minuly rok o takomto case som bola skoro tak tehotna ako ty...ako rychlo to uslo 😒 ale uz mam drobceka tu. Strasne som sa bala ako to bude ale mamka tu bola na mesiac ked sa mala narodila tak mi so starsou velmi pomohla. Inak by sa asi citila trosku odstavena kedze sa mi aj prso zapalilo a mala som horucky cize stale sama so sebou alebo s babetkom....no zvladli sme to a uz sme zabehnute 😉
neboj zvladnete to..budes mat niekoho kto ti pomoze?(myslim okrem manzela, ten moj sice urobi co to a obstara sa okolo seba ale nie je to ono 😉

mrk11
4. okt 2010

@nippa no ja sa sem obcas pozriem, ale tu to uplne zamrzlo, tak som sla do inej temy. Nemavas s malickou problem so zaspavanim? Eli je sice nespavec, aj sme ju zacali davat spat podla knizky Ako naucit dieta spat, ale posledny tyzden ma strasny problem, ked zbada postielku, tak aj zacne plakat, v noci uz skoro stale spi pri mne, ja ju do postielky dam, skoro az chrape ako spi a o minutu je hore so strasnym placom. Tak uz neviem co s nou.

smajka
4. okt 2010

@nippa - ahoj, prave preto sme si vybrali bushey - ze je to na skok do watfordu. je tu klud a super parky. my sme predtym byvali v harrow -ale na shoping sme stejne chodievali do watford. 🙂
waw - 12 rokov - to verim ze ste tam ako doma 🙂 ja som tu 'este len' 9 rokov.
ked sa mimi narodi, mamina by mala tiez prist z sk. manzelik je suprovy, mozem sa nanho vo vsetkom spolahnut, len vacsinu casu pracuje. asi ako kazdy,vsak? pracuje 6 dni od 10am do 10pm, takze sa od neho na pomoc spoliehat moc nemozem. som si ista ze prve dva mesice budu tazke, ale ako si ty pisala, musime si zvyknut. 😉
..brala by som uz take 5 mesacne... 😀 😀

nippa
5. okt 2010

@ smajka ale pekne si uzi tie prve chvilky s babetkom, moja ma uz 5 mesiacov a ani neviem ako to ubehlo a je mi luto za kazdou minutkou na ktora sa uz nikdy nevrati ☹
@mrk11 u nas je to super. hned som malu ucila spinkat v posietlke a tak to je aj do teraz. hned ako sa napapa ide spat do postielky aj v noci aj ked niekedy zaspim ked ju kojim po leziacky ale ako sa zobudim sup spat aby si nezvykla. To som urobila chybu pri starsej lebo som si ju nechavala v posteli hlavne uz ked som prestavala kojit tak sa budila ta s nami spavala az do kym sa mala nenarodila(ma7 rokov). Inak ti neviem poradit, musis robit ako ti pride ale hlavne nemysli na seba ale na malu. Mozno trosku bude teraz mrncat a tebe to bude zle ale nemysli na seba ale na to ze sa jej v postielke lespie spinka, ma tam svoje miesto a bezpecie. Ja teraz davam pozor aby sa mi mala nenaucila zaspavat len na prse lebo ked prestanem kojit (ratam dufam do roka vydrzime) tak to bude tazke zo zaspavanim. Inak uz som zacala dokrmovat asi tyzden do 4 mesiaca takze uz sme rozbehnute aj tak jej davam malicke porcie, teraz 2x za den. Este kupujem ovocne alebo tie kasicky co sa miesaju s mliekom(to miesam s mojim) a velmi je chuti. Od 6 mesiacov dieta v materskom mlieku nema dost zeleza takze treba uz varit stravu ktora mu ju da alebo(potom davat aj umele mlieko co nechcem ked kojim) takze sa uz tesim na zamrazovanie malickych porcii a pozeram nejake tie receptiky detske. Co vy? uz dokrmujete? ako vam to ide? Inak ak ti mala prestava spavat mozu to byt aj zubky, my slintame ako besne a vsetko hryzie co jej pride pod ruku. Dufam ze inak sa vam dari....a co vy ostatene ako mamickujete?

mrk11
5. okt 2010

@nippa no to ja som spravila chybu na zaciatku, ale aj tak, nasa Eli je od narodenia nespavec, jednoducho ta spat nebude. Uz prikrmujeme, sice len 2 tyzdne, ale pekne to do nej ide. Ma problem so zeleninou, ta jej vobec nechuti, ale dnes mi zjedla sladky zemiak, ktory minuly tyzden este odmietla. Ona zatne usta a nedostanem do nej ani lyzicku, ked nechce. Ale chuti jej ovocie a veeeelmi jej chutia tie ryzove detske kase, uz sme presli na 3 jedla denne. Ale ta chce aj svoju porciu mlieka, tak kojim nadalej akoby vobec nejedla. ZZubky ma 2, uz 6 tyzdnov, dalsie nevyzera, ze pojdu, ale aj ta pekne hryzie do vsetkeho, dokonca aj nas a pekne to boli 🙂 Ja ju budem musiet odstavit nejaky mesiac predtym ako sa budem musiet vratit do prace, cize tak v polke februara, ale hovorim si, ze OK, ved aspon 11 mesiacov necelych je to, aj to je lepsie, hlavne nech mliecko dovtedy vydrzi.

nippa
5. okt 2010

@ mrk11 no tak vam to tak pekne ide. inak s tym papanim skus jej do sladkeho zemiaku namiesat zeleninu ktoru nema rada a tak jej ukazat chut novu radsej nez samotne. Ja som si kupila mrkvicku, sladky zemiak a chcem do toho dat este zeler a namrazit si to uvidime ako sa jej to bude pacit. zatial kupujem jedlo ale su tam dobre napady ako kura, ryza a jablko dokopy...dobre to chuti alebo dnes sme mali jablko a tekvicu aj to sa jej pacilo. Dnes som pozerala co by uz mohla jest a co sa k sebe hodi (ako ake ovocie ci zelenina a s cim sa to da mixovat) nasla som celkom dobru stranku na nete ak uz nebudes vediet co varit malej :http://www.heinzbaby.co.uk/home.aspx alebo aj tu http://www.aptamil.co.uk/. No drzime palce nech sa dari aj nadalej 🙂

anjelik1212
13. okt 2010

@snoopy82 ahooojko, volam sa Maťa a mam 6 tyzdnovu Chiaru. Byvame v Borehamwoode len od septembra takze tu nikoho nepoznam :( Nasla som ta na modromkonikovi a naozaj som sa potesila ze tu nie som sama🙂 Pozerala som ze mas onedlho termin. ako sa citis? ak budes cokolvek potrebovat napis. tak papa.Mata:)

smajka
13. okt 2010

@anjelik1212 - ja som v borehamwoode kazdu chvilu,ak by si sa chcela niekedy stretnut. poznam tam aj nejake ceske-slov. mamicky. gratulujem k malickej - moj certik ma uz 2roky 4 mes. ahoj

anjelik1212
13. okt 2010

ahoj ahoj, no budem rada. malinka je teraz chorucka tak teraz nikam nechodim ale urcite sa ozvem. budem rada ... Citim ze potrebujem vyjst von a stretnut sa s ludmi aby som sa nezacala citit len ako "milk factory" 😀 a cakate druhe babo? jeeej gratulujem 🙂))

smajka
13. okt 2010

@anjelik1212 - jasne, my mame volno vacsinou rana a niekedy pobede, kedze pracujem. druhe mimi je na ceste 😀, uz sa tesime. opatrujte sa a vyzdravte sa. x

snoopy82
22. okt 2010

@anjelik1212 ahoj prepac ze neskor ale uz som tu dlho nebola..volam sa Jana a veru onedlho mam termin hrozne to uteka..Gratulujem k malickej...na buduci tyzden v utotok mam konecne posledny den do prace jupii...ak budes mat cas tak sa kludne mozme stretnut...poznam zopar dievcat tu s detickami..a kde byvas v borehamwoode? majte sa zatial🙂))

anjelik1212
23. okt 2010

@snoopy82 ahoj, byvame na Grove road 🙂 Naozaj tu nikoho este nepoznam a citim coraz viac a viac ze potrebujem ist medzi ludi.a ty kde byvas? ako dlho si tu? ako sa citis? nasa Chiara pockala kym sme mali iste byvania a stahovali sme sa v den ked som isla do nemocnice 🙂 cas naozaj rychlo leti a uz ma 7 tyzdnov 🙂 budem rada ak sa ozves🙂 pekny den

lybba
24. okt 2010

Ahojte. Mame tu nejake maminky alebo tehulky aj z juhu alebo juhovychodu Londyna? Vsade citam len edgeware alebo watford......To su vsetci Slovaci naozaj na severe? Ja som v South Norwood a cakame baby v Aprili 2011. Prosim ozvite sa...

londoner
26. okt 2010

Ahojte maminky, aj ja sa chcem zoznamit 🙂 please please...sme slovenska rodina a byvame v Edmontone N9, necitala som vsetky prispevky, je niekto nablizko....mame 3deticky Paulinka 4, Simon Peter 3, a Ondrej 2....kto je nablizku...pozyvam vas na kavicku a pokec 😉 ozvite sa
silvia

wacata37
27. okt 2010

Ahojte, no my bydlime hodne na jihu v Brightonu ale mame to na Victorku asi 45min vlakem. Mam malou 3letou slecnu, najde se tu nekdo v okoli? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre