Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

bubenko
25. jún 2007

ahojte 🙂 , ked si to tak citam, vidim ze to nebude lahke s takym malym babom, klobuk dole maminy-mate co robit 😝 . Som zvedava ako to potom zvladnem ja. 😒
hirondelle, ozaj nam nechces napisat co sa pri porode stalo? mozno sa zlaknem co a ako, ale chcela by som vediet ako si to zvladla kedze sa este rozhodujem ci budem rodit tu alebo na sk. 😖

tani, som rada ze budem vediet ake kvapky bude treba. 😉 , drzte sa aj s malinkou. 🙂

mory
25. jún 2007

bubenko cau no vidim ze ty uz mas polovicu za sebou 😅 boze ten cas leti len teraz si mi oznamila ze si tehulka a co nevidiet uz budes mamca 😀
neboj sa porodu,nie vsetky su tazke a bolestive 😉 moje obidve boli strasne ale prezila som to a deti mi davaju silu zit a nie nadarmo sme zeny a dokazemem zvladnut naozaj vsetko vratane porodu a nezalezi na tom ci je lahky a kratky alebo neeeeznesitelny a dlhy 😉
mne sa zda ze som len vcera rodila a pritom mala bude mat v nedelu pol roka 🙂

dam
25. jún 2007

ahojte,
ma niekto skusenosti s porodom v UCL hospital? Bola by som vdacna za vas nazor.

elbel
26. jún 2007

Ahojte
Som tu nova.Byvam v NW London s manzelom a dvomi detmi.Daniel ma 3 roky a Lenka 1 rok.
Inac blahozelam novym mamickam a ich mimimnkam nech pekne papkaju a rastu a samozrejme aj buducim mamickam.
Adriana

diamand
autor
26. jún 2007

ahojte babulky,

tani - malicka je strasne zlatucka, ja som natkovi davala take kvapky, mala som ich zo slovenska, ale uz si vobec nepamatam ako sa volali.

Miriam - cakame na foto a dufam ze uz sa citis lepsie a pomalicky si zvykas

Elbel - vitaj medzi nami, kde presne v NW byvate?

tani
26. jún 2007

caute babenky. diki za rady , malicka berie infacol nezda sa mi zeby jej pomahal ☹ ale nejak to zvladame, vsade vravia ze ked pribera tak dobre, uvidime ked ju znovu odvazia ako je na tom, a este vravia ze z toho musi vyrast, ze to bude mat le n 3 mesiace. pre nich len ale pre moje chudatko je to riadne dlho takto sa trapit, a GP ju poriadne ani nepozrel, pochytal brusko to bolo vsetko. ani neodvazil ani teplotku neodmeral ani nepopocuval,ani sa nepytal aku ma stolicu, no proste nieco celkom ine ako detsky lekar na Slovensku. neviem kde mam ist aby ju poriadne pozreli. midwife tiez vela nevie a jedine co pozrie je ci ma zdravu farbu, ona ma odporucala na GP.

bubenko
26. jún 2007

elbel vitaj medzi nami 😉 .
tani, je mi luto ze sa tak malinka trapi ☹ , zelam jej nech sa z toho cim skor dostane, aj ty sa drz. 😝
mory tu si? ako sa tam mavate? 😀

mory
26. jún 2007

bubenko tu soooom 😀

elbel
27. jún 2007

caute
dik za privitanie 😀

diamand - my byvame na the hyde,presnejsie nasa ulica je hyde crescent.je to medzi colindale a west hendon ale neni to daleko ani z kingsbury,podla toho odkial ides.Byvame tu necele dva mesiace.Dostahovali sme sa sem z whetstone
ty tu tiez byvas niekde v okoli ze?

😉

diamand
autor
27. jún 2007

ahoj elbel, ano ja byvam v Edgware takze kusok 😉

bubenko
27. jún 2007

ahojte, ako sa mate? 😀
elbel ty pracujes?

elbel
27. jún 2007

ahoj
bubenko -ja uz som 4 roky na neplatenej materskej 😝

diamand -prezerala som si tvoje fotky a mas tam jednu kde je Nathaniel na farme tak sa chcem spytat ci nevies o nejakej farme tu v okoli.

diamand
autor
28. jún 2007

elbel - tu v okoli neviem, to som bola v centre, ale viem ze je jedna niekde pri elstree ci tam niekde, ale presnejsie ti neviem povedat. Ty sa mas 4 roky materska to je zivot 😉

elbel
28. jún 2007

diamand - 4 roky je dost niekedy su chvile ked by som najradsej niekde pracovala,ale potom sa hned spamatam ked si predstavim ze by som mala niekde makat a potom este doma by ma cakala domacnost a deti,tak to radsej nie to som rada ze som doma. 😵
A ty ako?Este pracujes alebo si doma?Tak isto to us nemas daleko do materskej aj ked posledne mesiace tehotenstva su nekonecne aspon ja som to tak vnimala a najhorsie bolo ze sa Lenka narodila az 10 dni po termine.

diamand
autor
28. jún 2007

ja este pracujem a aj planujem ved co by som aj doma robila (sama)? na matersku planujem ist 31 augusta, cize 8 dni pred porodom. Dufam ze ja prenasat nebudem, Natko sa mi narodil o tyzden skor tak dufam ze aj malicka sa poponahla 🙂

elbel
28. jún 2007

wow a nebojis sa ze to na teba dojde skor?A uz si aj pripravena na porod a zbalena do nemocnice alebo to nechavas az na poslednu chvilu?Mimochodom v ktorej nemocnici budes rodit?
Ja som obe rodila v Barnet hospital a bola som velmi spokojna.Ked som rodila Lenku tak ta sa narodila rano o10.00 a vecer o 6.00 som uz s nou bola aj doma.

diamand
autor
28. jún 2007

zbalena som este neni na to mam este trosku casu a ked ma to chyti v praci tak co uz kolegynka ma odvezie, aj s malym som bola tak dlho v robote takze som si pred porodom ani neoddychla. Ja som Natka tiez rodila v Barnet a tiez som bola spokojna, ale tentokrat chcem vyskusat Edgware birth centre, vo vode, uvidim ako to pojde

mory
28. jún 2007

bubenko kde si? 😉
diamand to mas pravdu aj ja som robila do posledneho dna,sice u nas sa to tak robi 😖 o 15:00 som dosla z prace a o 21:00 som uz utekala do nemocnice a o 8:00 rano bola mala na svete 🙂 s prvym babom som bola doma mesiac pred porodom a 2 tyzdne som prenasala a zdalo sa mi to jak vecnost a vzdy som plakala abola sama atd... ☹ tak v praci mi cas utekal a nemala som cas na zbytocne myslenie a plakanie 😀

diamand
autor
28. jún 2007

mory - presne tak, co by som aj doma robila, len cakala a nudila sa v praci mi to aspon rychlejsie prejde 😉

mory
28. jún 2007

diamand a kde pracujes? mas fyzicku pracu alebo sedis? 😉

elbel
28. jún 2007

v tom mas pravdu,ze cas skor utecie.Ja som pred prvym porodom isla na SVK na dvojmesacnu dovolenku a zaroven som sa aj vydala a ked sme vratili tak som len lenosila a nohy mala hore nie ze by som velmi chcela ale nemala som na vyber,nemohla som velmi stat lebo hned mi puchli nohy a zacali bolesti a tak som len kysla 😖 a pri druhom uz nebol cas na lenosenie lebo uz sme mali Danka.Aj ked to nebolo prijemne tehotenstvo.
A co Natko uz sa tesi na prirastok?

bubenko
28. jún 2007

ahojte 🙂
aj mne strasne puchnu nohy a nenormalne ma boli chrbat 😢 , chcela by som odrobit aj august ale neviem ci to dovtedy vydrzim 😝 . Minule som preplakala celu noc, tak ma boleli nohy ze som nemohla zaspat. Ani ziadne maste nepomahali. Ved som riadne pribrala a v robote stojim cely den tak sa niet comu cudovat ☹ .
mate nieco nove? 😕

elbel
28. jún 2007

bubenko a nemas nahodou aj vysoky tlak,davaj si na to pozor.Ja som ho mala ku koncu tehotenstva a potom ma midwife posla do nemocnice aby ma este raz skontroloval doktor a oni si ma tam nechali a zacali vyvolavat porod.Aj ked ja si myslim ze ten vysoky tlak som skor mala zo strachu a stresu ze si ma tam nechali a povedali co budu robit 🙄 .Tak sa nijako netrap a snaz sa byt co najkludnejsia a oddychuj kolko mozes.
Inac co mas za pracu,ze si cely den na nohach?

mima3114
28. jún 2007

caute baby.konecne som sa na chvilu dostala na net.maly Filipko mi dava zabrat.ale nevadi,je to zlatucke male stvorenie.ako moja mama vravi-su to radosti i starosti 🙂
mame len problem,ze vecer Filipko tazko zaspava.chcem ho naucit spinkjat v postielke,tak ho tam stale ulozim a sedim pri postielke aj hodinu a pol kym zaspinka.

hirondelle
28. jún 2007

Ahojte, tak ako Mima aj ja sa konecne dostavam na mail. A zajtra pridam fotky Zoë. Moja malicka tiez velmi tazko vecer zaspava, vyslovene neznasa Moses Basket, tak zaspava na mojej hrudi, alebo na rukach. Nie je to dobre, nechcem si ju tak naucit.
Ked som bola tehotna, cez den obcas pokopkala a v noci, to bola riadna party🙂!
Niekedy som nemohla spat. A teraz mam pocit, ze je to to iste- akokeby to mala prevratene-den s nocou.
Bubenko, pytala si sa na porod.Ono to casom vsetko preboli a clovek aj postupne zabudne!Hlavne pri pohlade na malicku 🙂
Diamand, aj ja som robila do poslednej chvile a vobec nelutujem.
Tani, ako sa ma mala Lilly? Je to lepsie?
Zoë je skoro stale hladna a budi sa v priebehu dna kazde dve hodiny a v noci kazde tri. Da riadne zabrat. Spominala si, ze mala velmi rychlo zaspi pri krmeni,Zoë to iste. Tak ju prebalim, preberie sa a kojim dalej. Cez den sa to da, ale horsie je to v noci ☹ Trva to vecnost, kym sa napapa. a tak som vyskusala odsavat vecer mlieko a v noci jej ho dam a je to ovela lepsie. V piatok a v sobotu pri nej ostava moj partner, tak sa aspon vyspim.

Diamand, este mas cas na tasku do nemocnice, ale nenechavaj si to na poslednu chvilu 😉

Zelam Vam dobru noc a nech tie nase ratolesti dobre spia a nebudia nas 🙂

tani
29. jún 2007

ahojte. Moje srdiecko sa ma trosku lepsie, teda aspon vcera bol lepsi den 😵 😵. Aj Lili zaspva vecer tazko. Po tej 6-tej akoby utalo a uz nechce spinkat a potom uz je z unavy taka mrzuta, ze sa musi poriadne vyplackat a tak zaspinka. ani neskusam ju nechat zaspat v postielke ved aj na rukach placka, to by som nezvladla nechat ju plakat v postielke, ked uz placka nech aspon vie, ze je mamicka sa jej snazi pomoct. inac vcera som citala na stranke "tinylove.sk" ze take malinke babo sa este neda premaznat a ze je velmi dolezite, ze citi ze sme tu pre neho.V noci sme napodiv celkom dobrucky. zobudi sa kade 3 hodinky a potom spinka, neplacka. Musim ist uz sa budi princeznicka. Pa

hirondelle
29. jún 2007

Ahojte. Tani aj mne midwife hovorila, ze take male babatka sa tym nerozmaznavaju, ale pravdu povediac, uz neviem co im tu mam verit!Tak si ma trosku upokojila!
Moja malicka este spinka.
Pekny den

diamand
autor
29. jún 2007

ahojte babule, no ja nastastie sedim za pocitacom takze sa to da vydrzat, ale ked je velmi teplo tak aj mne strasne puchnu nohy a aj ruky 😝

mima - ja by som ho tam na tvojom mieste nechala, nesed pri nom lebo si na to zvykne a potom to bude este tazsie, viem ze je to tazke ked pocujes ze placka, ale trosku placu mu nespravi nic, a uvidis tri noci si poplace a potom to vzda a zaspinka aj bez teba, to bude potom veget, zazila som to aj ja s malym

miriam - uz nam konecne pridaj foto, nevieme sa dockat 😉

tani/miriam - kazdy povie nieco ine, jedny povedia ze to nerozmaznava druhy zase ze ano, ale z mojej vlastnej skusenosti si malicku na uspavanie na rukach a veci podobne radsej ucit nebudem, aj ked to bude urcite tazke ☹

hirondelle
29. jún 2007

Diamad, suhlasim s Tebou. Je to velmi tazke! Najhorsie je, ked Ta pride pozriet kopec ludi a vsetci by ju mali najradsej na rukach napr. moja svokra! Ono je to mile mat babo na rukach, ale ked vsetci odidu a Ty ostanes sama a potom nemas cas urobit ine veci. Ja sa snazim o to, aby si na to moc neprivykla. Ale to to velmi narocne ☹ Musi to byt iny sok pre babatka, ked su 40-41 tyzdnov v teplucku, bez starost ako obliekanie, vyzliekanie, paanie, kupanie...a teraz tu. Potrebuju nasu lasku, nehu!Mam vsak pocit, ze pomalicky sa vsetko meni a Zoë zacina mat ako taky rezim.

Mne tiez velmi opuchli nohy a este aj po narodeni Zoë, asi tyzden, som ich mala opuchnute. Vykladajte si ich co najviac na vyvysene miesto!

nippa
29. jún 2007

ahojte babenky tak som tu po dlhom case..nestacim ani citat...k rozmaznavaniu, ani ja si nemyslim ze laskanie na rukach je rozmaznavanie ale ked si naucite dietatko spinka len na rukach alebo ho nebodaj este aj hojdat kym ho uspavate tak to uz asi rozmaznavanie je ...moja sestra nemohla spat bez drngania aj 4 roky, tak si ju ocino naucil tak to vzdy potom ostala aj jeho robota 😉 mne ale mala zaspala dost casto pri kojeni alebo ked som ju dala odgrgnut, ale inak hned do postielky, alebo dole, aj dietatko potrebuje svoje miesto....aha ako rozpravam..ja mam Philipku este stale v posteli s nami...aj na to maju nazov : co-sleeping..tyto anglicania vymyslia nazov na vsetko..ja myslim ze som ju len rozmaznala a hotovo alebo ako niekto povedal dodrziavam co-sleeping metodu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre