Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
7. nov 2008

Ahojte babenky.
Uz som tu dlho nebola ako sa mate??Teraz mi prisla mamina tak mam viacej casu. kedy nas pridete zase navstivit?? Kika, Leni Adi mohli by ste skocit na kafco nech sa deturence pohraju. Lenka cakate dalsie babatko?? Jeeeeeej tak blahozelame
Idem popozerat albumy ci ste nepridali fotky nech vidim ako deticky povyrastli a uz musim aj ja nejake nove fotecky pridat

elbel
7. nov 2008

ahojte babule
kika tak co ako dopadlo rodicko

no my sme prezili bonfire night nebolo to strasne ako minuly rok ale aj tak deti zaspali v mojej posteli a aj som musela byt pri nich.akurat nas debilny sused si vcera o desiatej vecer zmyslel ze si spravi ohnostroj 😠 😠 zaspal jeden den a chuda lenka ta ma z toho nocnu moru ☹ normalne mam sto chuti povedat segre az tu pride na vianoce nech doma nakupy piraty a donesie a potom ja mu budem o polnoci pod oknami strielat ,idiot jeden 😠

tani ty zijes este stale tu byvate ja som si myslela ze ste sa prestahovali a si bez internetu,ze nepises lebo si spominala ze sa chcete stachovat do domceka
ja mozem na kavu kedykolvek 😉 nemam vela na praci akurat po troske upratujem pred vianocami ,ale to neutecie 😀 na vianoce my tu pridu rodicia tak to nebude vadit az sa dom nebude lesknut 😝 aj tak deti narobia bordel a nasada prach a ani nebude poznat ze som nieco upratovala ako vzdy

diamand
autor
7. nov 2008

caute babizne,

takze rodicko dopadlo na moje prekvapenie velmi dobre, akurat ucitel hovoril ze musi trosku pridat v literacy, ale to viem aj sama, kedze anglictina nie je jeho prvy jazyk je to trosku tazsie, ale my na tom popracujeme a urcite sa zlepsi.

Inak nove nic, akosi som zlenivela, nic sa mi nechce len by som vysedavala doma.

No co tak na kedy dohodneme to stretko u Tanicky?

tani
8. nov 2008

dobre ranko. Adi este stale byvame tu, chceme sa stahovat, ale asi mam prilis vysoke naroky (ja by som chcela peknucky domcek s velkou zahradou za nizku cenu 😉 a este k tomu len tu v okoli) takze este stale hladame. az tak velmi sa neponahlame, lebo tento bytik je fajn len koli zahrade sa chcem prestahovat, ale kedze december, januar tu aj tak v podstate nebudeme tak to asi odlozime az na marec-stahovanie.
Kika zlenivela som aj ja, chyba slniecko ☹ , uz nech pride leeeeeeeeto to zase ozijeme 😀
Baby pridite hocikedy tento tyzden okrem piatku to mam zubara, uz sa na vas tesime, co tak v pondelok rano??

elbel
8. nov 2008

ahojte
ani sa nedivim komu sa chce chodit von v takom to pocasi 😒 ja som chcela ist dnes nakupovat ale asi nic s toho ked kazdu chvillu prsi
tani na leto su musis este pockat
ok tak ja mozem v pondelok a co vy?

ivica2705
8. nov 2008

dobry vecer..
nerada vam tu vtrhavam, ale chcela by som sa opytat kolko cca stoji v Londyne metro, idem tam malej vybavit pas, a nemam ani tusaka kolko to tak stoji 😅
dakujem za odpoved 😉
ivica

diamand
autor
9. nov 2008

caute babulky,

mne tiez vyhovuje pondelok doobeda, zavolam este lenke co povie na to ona, ja mam potom poobede skolu, ale az o druhej takze v pohodicke.

Ivica - mne sa zda ze one day travelcard je okolo 7.50 ale nie som si ista, uz som metrom nesla sto rokov

diamand
autor
9. nov 2008

tani takze prideme, zaveziem natka do skoly zbehnem po lenku a pocitam ze pred 10am sme u teba OK?

tani
10. nov 2008

dobre, cakame Vas 🙂

lenkaajarek
16. nov 2008

Ahojte baby ako sa mate?Ako vikendujete? Nas tatino je cely vikend v praci takze sme sami ☹
Kedy zajdete na navstevu??

elbel
17. nov 2008

Ahojte
my sme boli cely vikend chory,prisla na nas crevna cripka,najprv to chytlo lenku,potom mna a nakoniec danka len nasho tata to nejako obyslo,nastastie uz nikto nevraca ale danka stale prehana takze mame karantenu 😒 danko ani do skoly nesiel,povedali mi ze az mu to prejde tak ma ostat doma este 48hodin kym sa to nevycisti,a tak chudacik rano plakal ze nemoze do skoly
a vy ako babenky?
tani tak co brat uz ma to male ci stale cakate 😉

tani
17. nov 2008

Ahojte, co mate noveho?? My vsetko po starom akurat ze Lily a Martinka maju od 11.11. noveho bratranceka Thea, takze mamina je vacsinou dna u brachu. Lily sa maly velmi paci, stale hovori zatucky zatucky. No musim uvolnit pc Liyannke lebo jej musim pustit Barneyho uz tu krici ze tancovat 🙂

dada2007
20. nov 2008

ahojte dievčatá....mám na vás otázku, ako to je so škôlkami alebo jasličkami v UK....rozmýšľame s manželom, že by sme možno na istý čas odišli do UK. Máme tam kamarátku a volá nás tam, že nech na budúci rok na jar prídeme...že manželovi by našla prácu, mne prácu+školu a malej tiež nejaké zariadenie....prosím, ak môžte, napísali by ste mi nejaké podmienky, finančná stránka, atď.ďakujéééééém 😉 😉 😉

lisa.j
21. nov 2008

ahojte babenky
mozno mi bude niektora z vas vediet poradit....pred par dnami som mala strasne tazke krvacanie, skoncila som na pohotovosti, samozrejme, tu toho vela na pohotovosti nespravia. bola som aj na ultrazvuku dva dni neskor, a nasli mi hematom v maternici. o dalsie dva dni som mala booking apointment, aj som mojej midwife dala vysledok zo sona, ale len to zalozila do karty. tak teraz neviem, co by som mala spravit, kedze mi nikto nic neporadil, len lekarka z ultrazvuku zahlasila, ze nevie, ktorym smerom moje tehotenstvo pojde, ci sa to udrzi. je nieco, so mozem spravit ja pre to? normalne som sla do prace, esteze mam teraz tri dni volno, tak sa snazim oddychovat. 😔

lenkaajarek
9. dec 2008

Baby ta kde ste sa podeli???Uz mate stromceky??????

tani
10. dec 2008

Ahojte kocky. Lenka ved tuuuuuuuu som 😀 . len velmi nepisem bo vlastne ani niet velmi co 😅 vsetko po starom, kazdodenny stereotyp, trosku do parku, trosku nakupy, potom varit potom pre Martinku do skoly, prat zehlit, ved to poznas. uz nas pomalicky chyta cestovna horucka v pondelok ideme 🙂 🙂 🙂 este mi treba pokupit veci, aby sme na SK nezamrzli, hoci ani tam nie je zatial tuha zima. velmi sa uz tesim, na vyzdobene mesto na vianocne trhy ....
a co vy ako sa mate? aky bol Mikulas?? aj som rozmyslala ze by sme si mohli urobit pre nase deticky taky mikulassky vecierok, niektory ocko by si dal bradu a ciapku( no ten nas asi nie to by bolo trosku smiesne 😀 ) tak mozno na buduci rok by sme mohli nieco vymysliet.
spat z SK sme 9.1. tak potom niekedy pridte ku nam ved to dohodneme ked sa vratime
Dada ta tvoja znama musi byt sikulka ked najde vam obom pracu aj skolu aj skolku, financna stranka zalezi od toho aka praca to bude, aka skolka a aka skola to sa tazko tak odpovie, kazdy ma ine naroky... Dcerka ma velmi pekne meno 😵
Lisa ako si na tom uz vies nieco noveho?? asi jedine co mozes ty pre to urobit je sa nestresovat a veri ze to dobre dopadne, ale to sa asi lahko povie 😢
idem baby bo uz meskam pre Matulu papa a piste

elbel
12. dec 2008

Ahojte
no my uz mame stromceky ale iba malicke v detskych izbach 😀 a svetielka v oknach.Decka maju velku radost a kazdy den cakaju ze pride santa 😝 ale to sa este nacakaju.Velky si spravime az tak den alebo dva pred vianocami lebo to je velikansky a zabral by pol izby 😅
U nas je tak isto stereotyp a furt aj niekto chory tak uz aj to zapada do stereotypu 😅 len dnes Danko priniesol zo skoly list ze tam niekto ma Scarlet fever tak sa musime mat na pozore.
Tani uzite si vianoce na slovesku tisko aj zavidim a budem potom aj nahlas az napises ze budete mat biele vianoce 😝
ja tu budem mat celu moju rodinu zo slovenska(rodicov a surodencov)do 5.1 tak sa nudit nebudeme a tiez beham po obchodoch a zhanam darceky ale uz mi dochadza fantazia...
takze az bude po vianocnom zhone a zas budeme v normali tak by sme sa mohli stretnut
a este sa musim pochvalit dnes som bola s lenkou v skolke a velmi sa jej pacilo len nevidala ani slovo ale obkukavala hracky,mali taky zocnamovaci den len ona uz ucitelky z casti pozna lebo su tie iste co ucili danka ale naostro zacne v january
Lenka ako ide tehulkovanie a ty kika kde sa tulas

elbel
14. jan 2009

Ahojte babule
poslusne hlasim 🙂 kde ste kto uz tu mesiac nikto nic neprispel
tak vam prajem stasnty novy rok a aby sme tu castejsie pisali 😉
kika chcela by som sa spytat ked si davala malej nausnice musela si sa objednat alebo ako si prisla tak hned aj spravili a aj si nieco platila zato.

Lenka ako ide tehulkovanie
Tani pochval sa ako bolo na slovensku?muzik to vydrzal bez vas ale docestoval za vami

tani
14. jan 2009

Ahojte aj ja zelam vsetkym stastny novy rok. Na SK bolo super. mali sme sneh a to islo najviac aby si deti uzili snehu. Manzel za nami nariekal, ale nedosiel ved on by tm hadam zamrzol. jedine co nam dovolenku pokazilo bolo, ze Lily 3 dni pred koncom ochorela, ma nejaku ifekciu v pusinke. z hodiny na hodinu jej vyskocili teploty na 39, a v kuse plakala lebo ju velmi bolela pusinka nic nemohla papat. behala som po pohotovosti a lekaroch a vsade platila ☹ lebo ja mudra som si nevybavila EU zdravotny preukaz. Cesta lietadlom bola strasna, lebo este stale bola chora a vlastne este je, dnes sa jej to trosku zacalo zlepsovat, uz sme pobehali aj tu po nemocniciach uz toho mame vsetci a hlavne Lily dost.
ked sa z toho dostane co bude dufam v priebehu par nasledujucich dni mohli by ste dost ku nam na navstevu obvykla zostava.
musim uz ist lebo Lily mi hlasi ze kakala papa

elbel
15. jan 2009

ahojte
joj to ma mrzi ze ste tak chori a viete z coho ma tu infekciu nie je to alergia na nieco chuda lili dufam ze ju to coskoro prejde.
my sme tiez teraz soplavi,teda ja a lenka 😒 uz sma aj minuli servitok 😝
no az budeme zdravi tak prideme na navstevu dufam ze to bude skoro lebo lenka zacina skolku od 2.2 😵 ,prvych par dni tam budem musiet s nou byt kym si zvykne az potom zacne len skoda ze je to iba na 2 a pol hod denne ale aj to je nieco nez nic

Lenka,Kika a vy kde ste,jak zijete 😉

nikol_79
17. jan 2009

ahojte baby, hľadám nejakú ochotnú mamičku z UK na objednanie veci z nextu, je teraz dobrý kurz libri a tuná to vyjde strašne draho, ak je tu nejaká spoľahlivá a ochotná mamička, ozvite sa mi do IP, dohodneme sa. 😉

nikol_79
17. jan 2009

samozrejme to nechcem zadara 🙂

elbel
1. feb 2009

Ahojte babule

jak mate kde ste sa zas podeli

Tani uz ste zdravi,ozaj a tvoja mamka dosla s vami alebo ste ju nechali na slovensku

Lenka ako ide tehulkovanie polovicu uz mas za sebou tak sa pochval

kika a ty kde sa tulas

my zajtra zaciname nursery tak drzte palce nech si Lenka zvykne co najskor a ja budem mat 2 a pol hod pre seba 😀

elbel
1. feb 2009

TANI

Povedali mi noviny, že máš dnes meniny, tak ti prajem k tvojmu sviatku, veľa šťastia, málo zmätku, nech ťa v srdci šťastie hreje, to ti úprimne prajem

aj ked trocha neskor 😉

satanka
1. feb 2009

Ahojte, prepacte, ze som vam sem tak vpadla, ale potrebovala by som poradit. Zijeme s manzelom v Londyne (Kingsbury), dcerka sa narodila tu a 30.7. by nam mam pribudnut novy clen rodiny. Poberala som maternity allowance, zmluvu v agenture som neprerusila, neviete budem mat narok na dalsiu matersku, ked za minuly rok som nemala ziaden prijem?
dakujem, Stanka

lenkaajarek
2. feb 2009

Ahojte baby my sa mame dobre tehulkovanie ideOK male kope vo velkom a vraj to bube dalsi chlap 😅 .
Dnes tu mame plllno snehu tak idem s malym a aj velkym (ostal doma) vonku na gulovacku pokial sa na to nerozpusti!!!!!!

tani
2. feb 2009

Ahojte kocky. Adi velmi pekne diki za blahozelanie 🙂 , mala je uz zdrava mamka pride v marci teraz je na SK. Lenke drzime prsty, aby sa jej pacilo
Stanka ako to myslis vpadla, ved ty patris do tejto temy 😉 a este k tomu byvas tak blizko nas. sem-tam sa stretavame preco sa nepridas?? zial poradit ti neviem lebo ja som tu nikdy "oficialne" nepracovala tak nebola ani materska.
Lenka aj my sme sa boli cela rodinka gulovat, je to parada ako nam nasnezilo 🙂 a odkial viete ze to ma byt chlapcek? povedali na ultrazvuku?? uz ste rozmyslali ake sa bude volat?? Kedy nas pridete zase pozriet??

tani
2. feb 2009

az teraz som si vsimla Stanka ze mala Sopfia je presne tak isto "stara" ako nasa Lily 🙂 kedy presne sa narodila??

elbel
2. feb 2009

Ahojte
stanka vitaj medzi nami zial ani ja neviem poradit,inac su kusok od nas
lenka gratulujeme k chlapovi uz je to oficialne alebo mas len ty mamickovske tusenie

nuz my sme dnes v skolke neboli ☹ mali zatvorene pre snehovu kalamitu a ani zajtrajsok neni isty tak uvidime kedy zacneme a ani danko nebol v skole,chudak bol z toho nestastny ze nemohol ist ale hned rano sme boli von a stavali snehuliaka tak aj zabudol na skolu a teraz sa zas chystame von 😀 .Deti maju radost a ja este vacsiu nez oni 😅 😀
predpokladam ze tu boli zatvorene vsetky skoly,ani muz my nesiel do prace ale uz bol nachystany ked ja som zapla rano telku a hned prva sprava co sme poculi bolo ze busy nejazdia,bolo by keby siel a cakal na zastavke a potom by po hodine prisiel nastvany 😝

satanka
2. feb 2009

Ahojte, dakujem za privitanie. Myslela som to tak, ze ste rozoberali ine temy a ja som sa vmiesala s inou. Tani, kde byvate? Nevadi, aj tak dakujem, skusim pohladat na ich strankach a napisat im, nerada sa bavim v anglictine cez phone, nie je zase najlepsia, ja radsej pisem. Ja som citatelka, zvykla som nakuknut do temy Volna diskusia pre baby z Anglicka a vcera som akurat na vas natrafila, mala som skor, vyzera to na dobru partiu. Ak planujete v blizkej buducnosti nejake stretko, dajte vediet, radi sa pridame.
Sophia sa narodila 3.6.2007 v Harrow a Lily?
Boli sme von, stavali sme snehuliaka, neskor pridam foto, bolo fajn.
Prajem pekny dnik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre