Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

satanka
2. aug 2009

Ahojte,
Adi Lenke prajeme skore uzdravenie, joj, menila by som s vami, hlavne bazenik by som brala. Mate sa teda dobre, tu vsetko po starom, asi mi fakt neostava nic ine len cakat. Trochu sa skomplikovallo nielen kvoli Sophii, ale 10.8., ked je termin vyvolavacky ma prist mamina so sestrou, nebude mat kto pre nich na letisko, musim niekoho zohnat.
Dnes sme mali na navsteve kamosku, ma 1.4 rocnu dcerku, v stredu sa chysta nastalo na SK, boli sa rozlucit, hned by som sla uz len kvoli porodu, no uz nemozem 😢
Vitaj Lucia medzi nami, ako drobec? spinka dobre? ako si rodila?
No ja si idem urobit ten kupel, dnes je ddrobec ako si viac aktivny ako v ine dni, mozno ho tepla voda viac da do pohybu 😀

monika007
3. aug 2009

ahojte 🙂
ako satanka kupel pomohol a drobec uz je vonku? satanka ty si rodila prvy krat na slovensku ci tu? neboj urcite to zvladnete aj tu a vsetko bude v poriadku 😉 ja viem ze to cakanie je hrozne ale uz mas aspon istotu ze coskoro to bude (aj ked az toho 10.8.) 🙂

satanka
3. aug 2009

ahojte kocky, jaj Monika, kdeze 😠 , nejak to nepomohlo a to som tam trcala aspon hodinu, dopustala vodu, privelmi teply kupel nemusim, teraz som mala pocit, ze sa uvarim, asi nie je este cas na prichod, tak uz len cakat... dnes som od 3.00 hore co sa zobudil a nedal mi spat, mala som pocit, ze aj si to rozmyslel a chce von, no nic z toho, o cca 5 .00 sa ukludnil, o 5.30 sa zacal mrvit Sophia, nakoniec aj vstala, lahla som si na chvilu k nej, no vyhnala ma z postele postarka a bolo po spanku, este chvilu a zaspim, idem si dat kafco, dufam, ze ma trochu preberie

monika007
3. aug 2009

ahooj 🙂
teda chudatko si sa velmi nevyspala, to si ani kavu nedavaj a utekaj rovno do postele 😉 ja tiez dnes dlho nevydrzim maly sa posledne dni budi o pol 6 takze mam po spani, sice nikdy nespaval dlhsie ako do pol 7 ale aj ta hodina je rozdiel 😝
a ako to mate vymyslene ked zacnes rodit? manzel bude strazit malu ci ju date niekomu strazit a on pojde s tebou do nemocnice?

satanka
4. aug 2009

Ahojte, tak sa zase hlasim a nemam ziadne novinky 😢 vcera som odpadla velmi skoro, ani kavu som nemala, sprcha ma neprebrala 😢
Na toto nechcem velmi mysliet, ale prave toto ma stve, manzel chodi stale do prace do Watfordu, kym sa dostane sem, chvilu to trva, musi busom, auto nemame, Ivka mi slubila pomoc, vystupuje tu pod nickom Ivanka, ale ked mne to neda, aby sa natahovala este aj so Sophiou, ma par tyzdnovu Ellu. Este je tu jedna holka, ktora ale robi nocne, takze v noci sa drobec nesmie hlasit na svet 😀 Susedka sa mi ponukla, byva o poschodie nizsie, tak to bude asi najjednoduchsie riesenie, len by vybehla k nam. A nerada by som v noci Sophiu budila a este ju niekde premiestnovala. Manzel pojde so mnou, aj prvy krat som na nich po slovensky gagotala 😝 Juj, keby to bolo dnes aj to by bolo neskoro.
Monika, pri tebe bol manzel pri porode? Uvazujete v blizkej buducnosti nad dalsim?
Ja som Stanka 😀

monika007
4. aug 2009

ahoj stanka 😉
no susedka by bola asi najlepsie riesenie ale ved uvidis kedy to na teba pride a aka bude situacia...
ano bol pri porode 🙂 a dalsie by sme chceli o rok, takze v blizkej buducnosti sa uz zacne na nom pracovat 😀 😀 uvidime kedy sa zadari... ja som vzdy chcela taky dvojrocny rozdiel medzi detmi lebo tak sme aj so sestrou a zdalo sa mi to super 😉

satanka
4. aug 2009

Ahoj Monika, my sme sa nepokusali ani pri jednom, takze obe su neplanovane 😀 , ale som rada vzhladom na vek, uz bolo na case, toto druhe ma trochu zaskocilo, nechcela som tak skoro, aspon o rok neskor. Ako, 2 rocny rozdiel je dobry, ale je mi luto Sophii, potrebuje este vela pozornosti a vyzaduje si ju a nemozem, hlavne posledne mesiace, som ako slon v porcelane 😲 Som s nou cele dni sama, polovicka chodi az o 19.00 domov a trochu sa obavam zaciatku ako to zoberie. Pocitam so ziarlivostou, trucom..., so vsetkym, ale na druhej strane ju budem zapajat do vsetkeho, aby sa necitila odstrcena. O to by to bolo este horsie. Pri kupani budem musiet davat pozor, ked kupe svoju babu, skonci baba hlavou vo vode 😲 Bolo by lepsie, keby mala 3 roky a nie 2, bola by predsa trochu viac rozumnejsia.
Medzi mnou a sestrou je rok a 2 tt, ale bratom 5r, so sestrou sme sa hadali casto, ale aj bili, zlepsilo sa az okolo 18ky, kde s bratom to bolo ine, mozno aj kvoli tomu, ze bol chlapec, ale zase si nerozumieme teraz 😖
Ta kamoska co zajtra odchadza na SK, kym jej Zuzka nevedela chodit, Sophia ju brala ako "sestru", ponukala jej caj, hracky, pomahala zodvihnut ritku, ked sa pokusala postavit ku gaucu, ale ako sa naucila chodit, zmenilo sa to, robi opak, a to sa s nou hram "zober si-daj mi", aby sa vedela delit o hracky s inymi detmi. Ale to je asi typicke pre tento vek, ze sa deti nechcu delit o hracky. Ale na druhej strane, ked sme na ihrisku, tak s tym nema problem, podeli sa alebo stiahne niekoho k sebe, aby sa hrali spolu. Tak neviem.
tak ja idem, zase zajtra alebo nie? 😀 rada by som "nie", radsej by som prisla s inou spravou ako do teraz 😲 😀

elbel
4. aug 2009

ahojte
tak sa hlasim a zaroven aj lucim zajtra rano cestujeme do stupavi a tam uy nebudem mat moznost na net
dnes sme boli s lenkou v nemocnici lebo nam od soboty vecera nic poriadne nejedla a ked zjedla aj ten kusok tak to vyvracala tak ju napojili na infuziu dostala jej liter bola dehydrovana a vyzera ze bude ok len mam trocha obavi zo zajtrajsej cesty ale aj nasa svidnicka nemocnica ma prekvapila neviem ci aj ine maju take pravidla ako to tu maju ale pacient by mal mat vlastny toaletak vlastnei v celej nemocke ani na jednom vecku to nemaju plus ani cistu vodu pacientom neposkytuju co my mala pytala pit tak povedali ze oni vodu nemaju ze jej mam ist kupit do nemocnicneho bufetu ze jej mozu ponuknut iba caj ,dalsie je ze ma mat suchu dietu a uz ked sme tam boli chodila sa setricka pytat ako sa mala ma a tak som jej povedala ze vyzera byt lepsie ze uz aj jest pyta a zas sa my dostala odpoved chodte si kupit suchare do bufetu 😠 nic nic absolutne nic a o ponuknuti pohara vody alebo salky kavy pre rodicov to ani tam nepoznaju 😕 musim povedat ze viac sa mi paci v anglickej nemocnici a dufam ze uz nikdy nebudem musiet do slovenkej a je toho viac co som si vsimla rozdieli ze kde je lepsi pristup

stanka myslim na teba a prajem rychli porod

tani
5. aug 2009

Ahojte dievcence, rozpisali ste sa to je dobre 😉 Adi chudak Lenka a co nakoniec povedali z coho to ma?? Ani tie horucavy jej asi velmi neprospievaju predsa len nase deturence su uz skor zvyknute na "londynske" pocasie a co sa tyka nemocnice vela krat aj nadavam tu ale ani na SK to nie je bohvieco tam sa o teba postaraju super ked mas znameho lekara alebo ides k lekarovi s obalkou 😠
Stanka aj my nateba vela myslime hoci som dlho nepisala, nejak mi nevychadza cas odkedy odisla mamka a este k tomu mam aj take "spiace tyzdne" to sa priznam az o par tyzdnov ze preco 🤐 ale citam si co pisete a veru ti nezavidim prenasanie. ked sa drobcek narodi 10.8. tak bude mat narodky skoro naraz so mnou 🙂 zelam ti nech je to mate cim skor za sebou a nech mate uz zlaticko doma s vami ale nie v brusku 😵

satanka
6. aug 2009

Ahojte kocky, ako sa mate? My celkom fajn, aj ked stale este 2in1 😢 , dnes sme mali na navsteve Ivku s malou Ellou, nadherne dieta, Sophia bola k nej zlata, hladkala ju, pusinkovala, som zvedava ako sa bude spravat, ked drobcovi, ked bude non stop doma, nie iba na chvilu. Dufam, ze ju to bude dlho drzat.
Ako Lenka, uz lepsie? Dufam, ze ano. to je zaujimave, vodu nemaju, ale vodu na caj ano?
Neviete ako Kika a Lenka s detmi?
Tani, uz som sa s tym zmierila, ved mi asi nic ine neostava, aj Sophiu som prenasala a isla na vyvolavacku, len dufam, ze tentokrat to bude rychlejsie, strasne ma boleli panvove kosti, tak predpokladam, ze som sa otvarala, kde pri Sophii to nebolo. Len aby to uz bolo za mnou.

monika007
6. aug 2009

ahojte 🙂
stani tak este stale nic? ked si sa tu vcera neukazala uz som myslela ze rodis...
inak dnes bolo hrozne pocasie 😝 cely den prsalo teda klamem prsalo pol hodinu a potom to za tych 15 minut co neprsalo nestihlo uschnut a tak dookola 😒 😝
elbel tak to je sila s tymi nemocnicami na slovensku a dufam ze mala je uz v poriadku...

satanka
7. aug 2009

Ahojte kocky, este nic 😲
Ako sa mate? My celkom fajn, ked neberiem do uvahy melonik predo mnou 😀
Dnes sme boli v realitke kvoli domu, chcem sa stahovat, tu je to uz o drzku teraz, co bude neskor, nechcem na to ani mysliet. Teraz mame jednoizbovy byt, mali v ponuke nadherny dvojizbovy dom na Prestone so zahradkou, 2 double izby, velka nadherna obyvacka, velka kuchyna. Zacali to teraz prerabat, bude to k dispozicii o mesiac, ale o tyzden sa mame ozvat. Videla so ho len na fotkach, ale vyzera dobre, dufam, ze bude taky aj v skutocnosti 😲
Co porabate v tieto uprsane dni? U nas su teraz v parku kolotoce, vcera sme tam boli na chvilu, dnes to nevyslo aj s pocasim aj to, ze Sophia chvilu po odchode z domu zaspala.
a co kocky cestovatelky?
tak zatial

tani
10. aug 2009

stanka az teraz som si vsimla ze to dnes uz je 10!!! este si doma ?? uz asi zrejme nie, myslime na teba a drzime prsty nech to mas raz dva za sebou . Ivanka keby si vedela nieco nove daj nam pls. vediet

ivanka821
10. aug 2009

cafte.
tak Stanka nema nic nove. Este stale sa ten kliestik nepustil.
chudatko je od rana v nemocke.
Urcite vam napisem.
Satale jej pisem smsky, tak jej napisem ze na nu vsetky myslime, nech ju to potesi, ok?

Inak som nemala cas sa vam ozvat....
Inak Kika, tie riflicky, co si nam doniesla.... su skvele.... dakujeme..... je v nich rozkokosna....

Idem lebo to moje prdidlo sa pokakalo.... tak place....

monika007
10. aug 2009

ahojte 🙂
jasne ivanka pozdravuj ju od nas a ze drzime palce nech to uz ma co najskor za sebou 😉
potom urcite napis, sa uz neviem dockat 😅

ivanka821
11. aug 2009

Ahojte.
Tak Stanka uz par hodin rodi. Stale nic.
Ten jej maly kliestik sa drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
Tak budem cakat na jej spravu.
Dufam, ze ju az tak extra nebude trapit. Uz aj tak ma toho plne zuby....

monika007
11. aug 2009

ahoj ivi, teeeda este stale sa trapi chudatko 😒 ani sa jej necudujem ze ma toho plne zuby....

tani
11. aug 2009

och boze to uz ako dlho sa tak trapi, a uz je kolko otvorena nevies nahodou Ivanka? tak keby sa narodilo zajtra tak presne na moje narodky,ale to jej samozrejme neprajem najlepsie by bolo keby uz aj bolo von baby tvrdohlave 🙂 ved to tu na tom svete nie je az take zle 😀 a nevies nahodou Ivanka ci uz dorazila jej mamka a ak nie tak kto je so Sophi?

monika007
11. aug 2009

tani myslim ze stanka spominala ze jej mama tu je od 10.8., sa myslim stazovala ze nebude mat kto po nu ist na letisko ked ona mala v ten den ist do nemocnice

ivanka821
12. aug 2009

ahojte.
tak davam vam info z prvej ruky.
este som o 10 vecer s nou volala, mala kontrakcie, ale nic.....
toto je uz minulost. 😀

takze mame na konikovi dalsieho clena a vola sa Alex a narodil sa dnes o 3.48 rano a ma 3.81 g.
Stanka mi len nadranom poslala sms, takze moc toho neviem.
ale urcite vam neskor napisem.
Stanke samozrejme blahozelame a dufam, ze ho coskoro uvidime..... 😀

tani vsetko naj......

diamand
autor
12. aug 2009

caute baby,

v prvom rade chcem zagratulovat stanke a celej rodinke k malemu prirastku

tani - vsetko najlepsie k narodeninkam

My sme sa vcera vecer vratili do UK a tak som sa fajne vyspala v mojej postielke - konecne doma. Ozaj budeme sa zaciatkom buduceho roka stahovat do 3 bedroom house, cisto novucky tak uz sa neviem dockat, zase budem mat maniu v nakupovani nabytku.

Inak ako sa mi vstetky mate? nezorganizujeme nejake stretko este predtym ako zacne detom skola?

ivanka821
12. aug 2009

Jezis Kika to tak rychlo ubehlo?
Ak sa budete stretavat, napis mi pls smsku. Lebo nemam cas pri tejto malej potvorke ani kukat na net.
A ako bolo na SVK?

Tu je to stale to iste. Elle vypadali vlasky a vyzera ako Gustav Husak. 😀

monika007
12. aug 2009

ahojte 🙂
jeeej blahozelaaaaam stanke a hlavne nech maly alex poslucha a necha mamicku si oddychnut 😉
tani sice som netusila ze mas narodeniny ale aj ja prajem vsetko najlepsie hlavne nech ste vsetci zdravi a poslusni 😵
no ja by som sa pridala a velmi rada sa s vami stretla a spoznala vsetky osobne, len dufam ze to nebude niekde daleko odo mna...
a kam sa idete stahovat? a ako ste si uzili dovolenku?

tani
12. aug 2009

dievcatka vsetkyn pekne dakujem za blahozelania a zase o rok starsia 😲
Stanke blahozelame teda malicky Alex sa narodil tak ako ja, to bude super osobka 😀 😉 zelame hlavne vela zdravicka a mamicke vela miecka
Kikus vitaj naspat ako bolo ?? urcite super ked ste boli aj na kupku v Dunajskej bola som tam par krat ale uz davno a mam odtial vazne krasne spomienky 😉 to nove byvanie je uz na 100%?
Ivanka az take zle to hadam nie je este som ju sice nevidela len na fotkach, ale kazdy kto ju videl vravel ze je nadherna 😵

diamand
autor
12. aug 2009

na SK bolo super, akurat moc teplo - dost mi opuchali nohy a ruky, ale uz je to ok

to byvanie je na 100% a strasne sa tesime, v pondelok uz ideme vyberat kuchynu koberce a farby na steny ake nam maju dat

tani
12. aug 2009

a Kikuska nebola si predsa len na ultrazvuk zistit pohlavie?

diamand
autor
12. aug 2009

tanicka moja nebola ani nahodou

satanka
14. aug 2009

Ahojte kocky, tak ja sa zase hlasim 😀
dakujem velmi pekne za blahozelania
no poviem vam, po tejto skusenosti..., fakt nikdy viac, uz ziadne nahody, dve stacili 😀 😲 , 10.8. sme tam dorazili, prebezne vysetrenia a tak, 11.8. rano prisla za mnou midwife a isli sme na porodne odd, zase vysetrenia, dali mi gel, doba posobenia 24h!!! absolvovala som este sono, podla neho vaha vychadzala na 3.7kg a mala som vela vody, zacinali kontrakcie, ale drobec bol stale vysoko, drzal sa tam ako povedala Ivka ako kliest, nic nefungovalo, prepichli mi vodu a nic, pred tym si mysleli, ze ked mi prepichnu vodu a jej bolo vela, tak do 7min sa drobec narodi, pojde sucasne s vodou, kedze na porodnom boli busy, netrufali si na to. ale nestalo sa tak, este ku koncu nacvicoval labutie jazero 😖 kontrakcie ako svina a nic, dali mi iny gel, ten som dostala aj pri Sophii a nic, tlak na pravu stranu, mam zle ulozenu maternicu, Sophia sa tiez tlacila na pravu stranu, uz to bolo zle, tak leteli so mnou na salu, ze emergency cisarsky, za ten okamih doslo k zmene, konecne sa odkliestil, ale nemohla som, nevladala som ho vytlacit, nakoniec sa podarilo. Uzili si so mnou, Roba som strasne doskrabala, ale on to rozchodi 😝, Alex je v poriadku, vaha podobna ako pri Sophii, ona mala 3850g a Alex 3810, ale nema na nu, nema jej mischelinky, je to take sparadko 52cm. Ale hlavne, ze je zdravy, mne sa trochu zle sada, museli ma zasivat, ale to prejde, tak ako pri Sophii. Sophia je zatial v pohode, boli ma pozriet, no mohla len ona s Robom, maminu so sestrou nechceli na odd pustit, dosla na izbu midwife a chcela pozriet Alexa, prisla k nej a nedovolila sa jej ho dotknut 😀 , sestra vravela, ze sa mota po byte a pyta "kde je mama, mama, kde si?", ked mi toto napisala pocas kontrakcii, mala som chut ist za nou aj v tom stave ako som bola.
Vcera pomahala kupat, zlatucka je.
Tani, dodatocne blahozelam k narodkam a holky, este raz vdaka, idem zehlit, zatial papa, este sa ozvem a pridam foto

tani
14. aug 2009

Ahoj Stanka! este raz velmi blahozelame. vytrapila si sa chudatko, ale uz to mas za sebou 😵 a malicka Sophinka sa tiez dockala, aj bratceka aj mamicky 😵 Malickeho ste uz aj kupali, sak mi prvy tyzden vzdy len tak utierames mokrou hubkou, a Sophi pomahala 😵 zlata je. a Mamu aj sestru mas este tu? ako dlho ostanu? ako mliecko, uz mas? a ako to vsetko zvladas?? lebo ja sa uz teraz bojim 😅 joj tolko otazok som ti nakladla, ty teraz urcite nemas casu vysedavat na pc, ale taka som zvedava 😉

monika007
14. aug 2009

ahoj stanka 🙂
to je super ze si si na nas nasla cas 😉 no s tym porodom to naozaj nezavidim, ale hlavne ze to uz je za tebou a vsetko je v poriadku 😵 ked budes mat trosku casu napis ako to zvladate, ja som tiez zvedava ako tana 😉 drzte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre