Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
24. nov 2009

Aj my velmi Kike blahozelame!!!!!! hlavne je ze su obe ok, musel to byt dost rychly porod, rano sla do nemocnice a o 11tej bola malinka uz vonka 😵 esteze sme neuzatvarali penazne stavky 😀 😀

lenkaajarek
24. nov 2009

KIKE gratuujeme !!!!!!!!!!!!

nippa
24. nov 2009

Ada mala sa nakoniec vola Alexy...no mala kontrakcie uz od 3tej rano takze sa dobre dlho drzala. som zvedava kolko bola uz otvorena ked prisla do nemocnice....ako mi o 6tej volala hned jej hovorim ze nech sa ponahla do nemocnice aby stihala epidural ak ho bude chciet...ale asi ho teda nedostala...na telefone bola unavena ale povedala ze porod bol ok....takze aj ja dufam v nieco podobne pre mna ☹ uz sa bojim bojim

bluebell12sr
24. nov 2009

Kristine gratulujeme 😵 😵 😵 !!!!! malinka ma teda podobne meno ako moj maly 😉 ,teda bez toho jedneho pismenka 😵 😵 😵

lenkaajarek
24. nov 2009

Nippa - neboj sa porod bude ok v Uk je to v poriadku ak by si si chcela uzit tak prid na slovensko 😀 totalhorror!!!

Kristina-Uz sa neviem dockat fotiek malinkej dufam,ze si to mala easy ved 3 by uz malo samo vypadnut no nie 😀

mrk11
25. nov 2009

Blahozelam, hlavne ze su obe zdrave. Tiez som zvedava na fotecky 🙂

diamand
autor
25. nov 2009

caute babulky,

ja len tak na rychlo, v prvom rade dakujeme za gratulacia, malicka je krasna, taka malinkata, mala 3300 gramov a 49 cm, takze bola najmensia zo vsetkych troch. Porod bol uplne easy a velmi rychly, do nemocky sme prisli o 8, take vacsie kontrakcie zacali o 9.30 ale nijaka hroza a Alexy sa narodila o 11.01, takze fakt pohodicka uplne som bola prekvapena ako to bolo easy a ako som to zvladla, akurat teraz som uplne KO, mliecko este nemam a Alexy ja stale na mne prisata takze len sedim a vsetci ma obskakuju, chvalabohu je tu mamina. Charlynka nam uz zacala aj trosku ziarlit, zlatko moje. Budem koncit malicka place, ked budem mat viac casu a sily pridam fotky

lenkaajarek
25. nov 2009

No tetus tak to 4 uz bude totalne easy co povies 😀.No predsa este Hodura treba!!!!!! 😉 Som rada ze ste ok a veeelmi sa tesime s vami !!!!!A Charlinku to dufajme prejde moooja malaaaa .Uz nieje stredobodom pozornosti aspon momentalne, tak je to normalne ze ziarli 😉 .A aby sme negratulovali len tebe tak aj tatinovi ktory ma na tom tiez velky podiel gratulujeme 🙂 dufam ze sa poriadne opil - uz ma doma babinec 😀 ze ho zdravime .Prajeme rychle nabranie sil a sup sa do fotenia .

nippa
26. nov 2009

lenka akurat som to dnes kristine hovorila...ze tesne pred tym ako budeme 40 by sme sa mali pokusit zasa spolu o dalsiehopotomka....nechcela ani pocut...
Inak pridala som fotecky, su len z telefonu takze sory za kvalitu. Pozrite moj album a kika potom prida ked bude mat cas.

dadulka2000
26. nov 2009

dia aj ja sa pridavam ku gratulantom (Alexy prajem hlavne vela zdravicka, nech krasne rastie),... citam ze super porod,.... well done 😀
krasne fotocky,....

lenkaajarek
26. nov 2009

Nippa malinka je nadherna !!!!
A to s tym dalsim babo jej verim mne ked manzel po porode povedal ze este bude dievcatko tak som ho hned poslala niekde 😀 😀

nippa
26. nov 2009

a kedy sa na to chystate? urcite by si chcela este princeznu nie? 🙂

lenkaajarek
26. nov 2009

no chcela by som ale nech porodi niekto iny 😀 😀 😀

elbel
26. nov 2009

kika mala je nadherna 🙂

tani
26. nov 2009

ale dievcata mohli by ste prestat strasit s tym porodom mna to totiz o par tyzdnov caka 😀 ja som sice uz dva x rodila ale vzdy to bolo uplne v poho, moje bambulky sa narodili drobne, ale teraz chlapcisko, dufam, ze nebude veliky a vyskoci raz dva. malicka Alexy je krasne a som skoro na 100% presvedcena, ze Kika bude mat este jedno baby 😵 Marcelka a ako sa Kika citi ma este bolesti, ma uz mliecko?? Leni ved si sama pisala, ze treti porod uz musi byt easy tak kde je problem?? 😀

diamand
autor
27. nov 2009

ahojte,

citim sa uz lepsie, energia sa vracia, mliecko mam od vcera takze malicka uz pekne papka a spinka. Pridala som nove fotky, ale len na facebook tu sa mi s tym nechce robit - zmensovat atd.

satanka
27. nov 2009

Ahojte, Kika, Alexy je nadherna, uz sa len zosuladit, uz nas to trvalo asi mesiac, kym sme vratili do starych kolaji, aj Sophia trochu ziarlila, to bude OK. Doslova mu vydelila hracky, su sice jeho, ale nedovoli sa mu s nimi hrat 😀 , chcela by ho len nanasat. Ako dlho si kojila Charly?
Polovicka isla so Sophiou k GP, chytilo ju to vcera k poobede, velky narek z nicoho nic, v jednom usku mala zvysenu teplotu a vytekal jej maz, podla info z knihy pojde o zapal stredneho ucha, maly trochu sopli, super, dufam, ze na SK nepojdeme chori.
Tani, aj ty to budes mat za chvilu za sebou, sice tie posledne tyzdne sa budu vliect, ale prejde to ako voda.
deturence sdu uz zdrave?
idem kuk fotky

nippa
27. nov 2009

tani este si len svihla polovicu...akych par tyzdnov..ved ratam este 3 mesiace nie? zbytocne neplas lebo ja osm 2 mesiace po tebe ☹ no ja som cela vystrasena z porodu lebo prvy bol hrozny aj ked som vobec nic necitila pocas porodu, po nom som si nesadla poriadne 2 tyzdne a aj to so mbola stale na paracetamole...v nemocnici sme stravili 4 dni po porode tak som sa trosku dala do kopy...preto sa bojim ak mi nestihnu dat epidural(aj ked by som si zelala mat prirodzene bez) ale ani si nechcem predstavit ake by to bolo keby som nemala epidural prvy kat. Fingers crossed a dufam ze toto druhe babo nebude valibuk ako bola philipka ale pri mojom drahom myslim ze sance na male babetko su nulove.... ☹ ☹ ☹

tani
28. nov 2009

Ale Marcelka ved ty si uz pomaly v polovicke 😀 ano tri mesiace no ved hovorim par tyzdnov 😀
Kikus fotky som videla, malinka je zlatucka, trosku som prekvapena, ze ste ju uz kupali, este jej neodpadol pupcek vsak? aj moje deticky mali zltacku ked sa narodili, na SK ta ani nepustia domov z porodnice ked ma baby zltacku 😒 to prejde len treba slniecko, super ze uz mas mliecko ja som nemala asi 4 dni a to Lilca uz revala na raty od hladu ☹
Stanka tak malicka ma zapal stredneho ucha chuda, to je dost bolestive ☹ a co potvrdil to GP??
my sme mali vcera zase oslavy, zase Eid, tak sme sa fajne napapali az na to ze to bolo dost spice, co ja velmi lubim, ale moja zaha nie a vecer ma poriadne palila 😝 Lily dostala novu hracku Elmo life, uz ma z nej bolia usi 😀 😀 ale je to podarena hracka, mojej svagrine (manzelovemu bratovi) sa tiez narodilo dievcatko 25. narodila sa dva tyzdne pred porodom, tak si ju podrzali jeden den na pozorovanie, a hned ako ju prepustili prisla na oslavy aj s tym malinkym baby, bolo tam asi 30 ludi, no povedzte nie su dost odvazni??
idem ja vsetkym krasny vikend

mona12071
28. nov 2009

diamand-veeeeelka gratulace 😀
nebola som tu dlhsie nakolko som mala toho vela na vybavovanie to je dobre ze sa uz citis lepsie
holky nestraste s porodom 🙂 bojim bojim ☹

nippa
28. nov 2009

Tani ty si malu nekupala kym je pupok neodpadol? ja osm bola v nemocnici 4 dni po porode(mali sme problemy pri porode) ale kupala mi ju midwife hned na druhy den. Ale v ten den som jej umyla hlavicku s vatickou, kedze len tam bola spinava. Malej pupcek inak neodpalol dost dlho, a prestavit si ju nekupuat pocas celej doby? to na slovensku nekupu? ale aj k ovcim kiahniam tak pristupuju(teda aspon pristupovali volakedy) ze nemozes sa kupat ale tu kupu. Inak aj ja osm dostala mlieko az na 4 den ale dokrmovala som kym som bola v nemocnici s umelym mliekom....to bolo jedine umele co kedy pila..sice okrem jedneho mesiaca kym nemala rok lebo v 11 mesiacoch sme s kojenim prestali a od roka obycajne plnotucne....Dufam ze teraz mi pride mlieko skor aby som nemusela dokrmovat, cela ta piplacka so sterlizovanim flias a potom kolika v brusku.. ☹
Tani uz mas velke brusko?
baby kolko ste pribrali do 20 tyzdna?dufam ze nenaberiem vsetko v poslednych mesiacoch...Kika sa pekne drzala a vela ani nepribrala..

tani
28. nov 2009

Marcelka nemysli si ze som malu vobec neumyla, ale nie tak ze dala do vane s vodou, tak mi to poradilli aj tu v nemocnici aj vo vsetkych knizkach a na nete co som citala, ze aspon prvy tyzden ked ma dietatko este ten koniec pupocku tak som ju umyvala celu s namocenou spongiou. obidvom mojim detom odpadol pupok do tyzdna. brusko mam uz dost velke, no pri Martinke som mala take ked som uz rodila a s Lilkou asi v 7 mesiaci takze teraz mam najvacsie, ale zase nie nejake obrovske, ja som do 20tt pribrala dost malo az teraz to zacina, co sa tyka toho mliecka aj ja sa toho dost bojim, ja som nechcela davat flasu lebo som sa bala ze mala by si zvykla a s kojenim by bolo koniec tak tak silno tahala, ze som mala cele bradavky krvave a bolave a potom mi mliecko prislo tak este tyzden som pri kojeni mala dost bolesti kym sa tie bradavky zahojili

satanka
28. nov 2009

Ahojte, GP to potvrdil, nemala som zapal stredneho ucha, neviem ake je to bolestive, ale muselo ju to velmi boliet, budila sa s velkym placom, nedovolila mi, aby som sa jej ho dotkla, dostali sme antibiotika a kvapky do ucha, museli uz zabrat, uz jej mozem vycistit.
my sme kupali od zaciatku, sice Sophiu poriadne az po tyzdni, boli sme tyzden v nemocke a mala zavedenu kanylu v ruke, nechceli mi ju okupat, tak len vlhkymi vreckovami bola umyvana, davala som vodu co najmenej a aby sa pupok nenamocil.
To je fakt odvaha ist takym drobcom na navstevu a medzi tolkych ludi

nippa
29. nov 2009

jaaaaj 😅 😉 som to nejak zle pochopila s tym umyvanim..ved ano pupcek netreba zbytocne mokvat....inak s bradavkami som mala to iste ale tiez som to prezila a vydrzala takze sme nakoniec uspesne kojili ale poviem ti ze na 5 den mi seriozne preblesklo hlavou s tym skoncit tak strasne to bolelo...vy to mate lepsie babizne lebo nemate taky velky skok aj ked ty tani si mala este vacsi nez ja to je ako prvy krat nie? vsetko to co sa deje s telom...niekde som citala ze to trva aj par rokov kym sa telo dostane spat do normalu...myslim kompletne. Neviem ci to je pravda ale ja som v normale nebola lebo tie kilecka nie a nie dole ☹
satanka aj philipka mala injekciu v ruke(ak tou kanylou to myslis nepoznam ten vyraz)_ale kupali mi ju normalne...ale urcite vsetko zalezi nie len na nemocnici ale aj na midwife. Dufam ze budem mat stastie na niekoho dobreho...no padam je neskoro prave som dokukala panelak, dnes som stihla hadam 10 casti ale uz osm up to date....dobru noc

tani
29. nov 2009

Dobre ranko teda Marcelka ty nemas spania? 😀 kasli na panelak a vyspi sa poriadne lebo coskoro uz to nebude tak ze idem do postele kedy chcem 😒 😅
Kocky a to preco mali vase deticky tu kanylu v ruke?? Marcelka ja som pri kazdom kojeni prve 2-3tyzdne myslela, ze uz to dalej nevydrzim, tak to bolelo , stale ked som ju prilozila tak so zatvorenymi ocami a stahnutym zadkom 😀 no ja som mala rozdiel veliky a bolo to vazne ako by som mala prve dietatko aj preto ze prvy som mala cisarsky robeny v uplnej narkoze a este pred kontrakciami, takze som vlastne vobec nevedela co to je porod a kontrakcie.

nippa
29. nov 2009

Fiha tani tak dufam ze tento porod budes mat super lahky ako Kika. Mala mala tu kanylu lebo pri porode som mala horucky a hned som dostavala aj antibiotika a ked sa mala narodila tak sa bali ze tie horucky mozu znamenant nejaku infekciu. Hned ako sa narodila ju brali na testy a priniesli mi ju s tou kanylou ze babetkam sa zle pychaju ihly tak ak by testy boly zle tak ju nemusia znovu pychat....ale vsetko bolo fajn nemali sme nic.
s tym spankom...Tani prave som stala to je po desiatej...aj philipka sa dnes tak neskroro zobudila....teda keby nie kiky co ma zobudila este by som spala..no nastatie som hore lebo by som zasa vecer neskroro spala....dnes ideme k shhh na narodeniny(teda neviem ci to kika zvlada este nie sme dohodnute) a to hrozne pocasie vonku...no na porazenie, dnes mozno postavime aj stromcek. Robime to 1decembra ale asi nevydrzime

tani
29. nov 2009

Marcelka tak skoro stromcek?? teda vy mate dlhe Vianoce 😀 aj my zvykneme robit skor ale az tak okolo 19-20, pamatam ,ze na SK sme ho vzdy robili 24ho rano a to bolo potom nahanacky, lebo este rychlo varit, inac kocky ako varite na Vianoce podla SK zvykov alebo morku? vlastne aj na Sk je to rozne podla krajov, lebo my vychodnare mame kapustnicu a zemiakovy salat s rybou.
Ivanka vitaj naspat V londyne, ako bolo? ako sa pacilo malickej , ako zvladala cestu a pocasie? a co ta necakana navsteva ktoze to bol??

elbel
29. nov 2009

Ahojte
marcelka uz teraz stromcek??? no vidim ze moj danko neni sam co chce mat uz vianoce,ten mi uz dva tyzdne spieva ze chce stromcek ja som mu povedala ze az po narodeninach ,tie mal minuly tyzden tak snad vydrzime este aspon dva tyzdne bez stromceka.
tani my sviatkujeme po vychodnarsky 😀 kapustnica salat ryba ,oplatky a nasi doma robia aj pirohy (ale ja to neviem)a hubovu macanku a este mame spustu napecenych kolacov a potom sa len prezierame 😝

tani
29. nov 2009

Cauko Adi ako sa mate co porabate v tomto strasnom pocasi?? idete tohto roku na Vianoce na SK alebo ostavate tu? No kolaciky jasne ze musia byt, ja si asi kupim poriadnu zasobu gavisconu lebo ja milujem aj kapustnicu aj zem. salatik aj kolace tak viem si predstavit ako sa budem citit 😝

elbel
29. nov 2009

nuz co sa da porabat v takomto pocasi,sedime doma cely den a nevieme co robit a ja az som s tej nudy napiekla zemiakove placky 😝
tieto vianoce budeme tu a bez nikoho myslim tym ze ziadna rodina z svk k nam nepride tak po dlhsej dobe budeme mat tichsie vianoce sice mam tu brata ten k nam pride na veceru ale to neni ono ako ked sme po minule roky mavali plny dom
tani co citit ale vazit ja sa radsej ani na vahu nepostavim lebo kazde vianoce niekolko kileciek priberiem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre