Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

fouchard
5. mar 2010

baby,mate pravdu - zdravie je najdolezitejsie !!

Kika, neboj, vsetko bude v poriadku. aj ja som mala pred 2 rokmi velke problemy a myslela na to najhorsie (tiez , ze deticky nikdy nebudem moct mat - a ahaho : mam uz svoju malu princeznicku a v tehu som nemala ziadne velke problemy). viem, ze ti asi myslienky nezmenime, ale ako si vravela, moze to byt kludne, ze sa ti telo este nedalo do poriadku. drzim palce!! uvidis, vsetko bude ok.

ja som baby na antibiotikach, kazdy den k doktorovi chodim - mam postpartum bleeding problems, infekciu a z toho horucky a nebudem klamat, ked poviem, ze sa velmi bojim...snad sa mi to da do poriadku bez hospitalizacie.. nastatsie dnes mama priletela, cakam ju kazdou chvilou a tak mi ta pomoze s matildickou.

inak nic nove. zda sa mi, ze mi mati papala uplne super, a odkedy uzivam antibiotika, nechce a ak saje tak len trosku - som zufala. dnes cakam na comunity mw - tak uvidim, co mi povie. riadne stresy teda...

mrk - budes mat ten cisarsky??

tani - maly je strasne cute!! ty si ako na to s hojenim??

mrk11
5. mar 2010

to mi je luto, snad ti tie antibiotika pomozu, len vydrz, clovek si najprv povie, nech uz ma ten porod za sebou, a potom sa to este skomplikuje, drzim prsty, nech to dopadne co najlepsie

neviem, ci cisarak, alebo nie, lebo dalsi scan mam v utorok, to ten ultrazvukar posudi, ci sa to za ten mesiac pohlo (teda placenta) a ja si budem musiet nahlasit termin k lekarovi a ten rozhodne o cisaraku. Tak len dufam, ze to stihnu rozhodnut skor ako sa mala zacne pytat na svet, lebo posledne mi termin namiesto na 38. tyzden k mw davali na den porodu, lebo vraj nic ine volne nemaju 😠

diamand
autor
6. mar 2010

no baby dufam ze fakt bude vsetko ok, ja sa bojim len kvoli tomu ze ako dopadla jade goody

kikus - dufam ze antibiotika ti rychlo zaberu. Uzivaj si maminu, ja by som to bez tej mojej nezvladla hlavne tie prve tri tyzdne su velmi narocne

Ja som Nathana kojila len 5 tyzdnov, Charly 9 mesiacov, a teraz Alexy sice este kojim ale uz jej davam aj dve flasky denne, jej akosi to moje mliecko nestaci, z laveho prsnika uz mi nechce absolutne pit, nechapem preco tak jej davam len z praveho, tak vyzeram hrozne jedno prso uplne naliate a v druhom nic, ale lepsie ako nic

mrk - potom daj vediet ako si dopadla na scane

nippa
6. mar 2010

Ahojte kocandy. Kolko ste toho popisali a vsetko nie velmi radostne. Dufam ze vsetko bude fajn a je to len take obdobie. TEraz aspon to slniecko robi naladu, lebo keby je zamracene tak aj to prida na hroznej nalade. .....uuuuuppppsss prave zaslo slnko ☹

mrk11
8. mar 2010

ahojte po vikende. Bolo kraaasne, aj ked chladnejsie, dokonca som na hodinku bola v sobotu na prechadzke, neskutocne dobre mi to padlo.

Kika, ako je to s novym domom, kupovali ste alebo ste si prenajali novy? Lebo som ti chcela zablahozelat, ale ved ja neviem ani k comu, tak by to vyzenlo naozaj neuprimne.

Ja uz mam vsetko pripravene, mala sa kludne moze rozhodnut, kedy chce zavitat. Teda si myslim, ze mam vsetko pripravene, ved ja este len uvidim, na com vsetko som zabudla 🙂

Ale musim priznat, uz mam tehotenstva plne zuby, po nociach sedim na posteli a cakam aj 2 hodiny, kedy mi ustupi zaha, gaviscon uz nezabera vobec, dokonca mam niekedy pocit, ze ked si ho dam, tak mi to len zhorsi.

Tani, tie fotecky maleho su krasne, a hlavne, vyzeras na nich vyborne, vobec na tebe nie je vidiet, ze si rodila a to ti nechcem lichotit.

Kikus F, daj vediet ako sa citis, antibiotika ti uz museli zabrat, dufam, ze sa to zlepsilo a uzivas si malickej.

ozaj vicky, ty si predpokladam uz po tom, daj vediet ako dari

no a samozrejme aj nippa, ozvite sa, co mate nove

tani
8. mar 2010

no Mirka dakujem, ja si to teda vobec nemyslim, vlasy mi uz naozaj treba zafarbit, a mam poriadne kruhy pod ocami, tvar mam uz zase chudu ako by som bola drogova zavisla🙂
malicky bol prvy tyzden jeho zivota ko anjlelik ani somnevedela zemame doma babatko, samozrejme az na nocne budenie na papanie, co trochu vycerpava, ale od vcera mi zacal zvrackat aj tak 2 hodinky po jedle takze asi ma to ani tentoraz neobide a ako pri mojich dvoch predoslych aj on bude mat chudacik reflux, Lily ako som povedala, ze neziarli, tak uz to nie je pravda, lenze ona to dava najovo svojim sposobom celkom ma prestala pocuvat, hlavne ked maleho kojim tak sa na mna lepi, vymysla ze jej treba kakat a take veci lebo sa trapi, ze uz ma nema len pre seba, hoci sa jej snazim co najviacukazovat ze ju velmi lubime. este je aj chuderka nachladena a kasle takze sa budi po nociach a dost je z toho vedla ze je vedla nej len daddy, tak niekedy beham po nociach od jedneho k druhemu, no ale ved uz len par rockov a budu velky🙂 co sa tyka kojenia tak neviem ako dopadneme pretoze tych par dni co sme boli v nemocnici som este nemala mlieko a davali ho pod specialnuu lampu tak aby sa nedehydratoval, tak my nakazali mu davat kazde 3 hodinky um. mliecko, a on si uz na to tak zvykol ze sa mu nechce tahat, vytaha len trosku a este je hladny tak davam aj flasu po kadompapani, musim ist papa

diamand
autor
8. mar 2010

caute,

mrk - to mame housing association ten novy, do teraz sme boli v council, tak uz sa velmi tesime lebo novy je uplne cisto novy a 3 bedrooms, doteraz sme mali 2 bedrooms

tani - neboj ta ziarlivost prejde, Lilynka si len musi zvyknut, a s tym prikrmovanim to mam presne to iste, mala si potiahne z prsicka - do konca uz pije len z praveho a ked uz sa to neleje tak sa zacne vrtiet a musim ju dokrmit s flaskou a hlavne nech nie je hladnaaaa

vicky
8. mar 2010

Halooo maminy, tak uz sa pridavam aj ja.
Piatok sa nam narodil zdravy syn, vsetko je v poriadku, uz sme doma a snazime sa zvyknut si na seba. Ale teda poviem vam ze to je teda dost tazka drina. Nemyslela som si ze to pojde az takto - nemam stale mlieko, takze sme na umelom - len nechce sa mu moc jest - zacinam byt z toho na nervy, bo na jedno krmenie vypije tak max 20 ml, stale asi 4x ze si dal okolo 30 ml, som skoro skakala od stastia. Uz neviem ako na neho, krmime ho kazde zhruba 2,5 - 3 hodiny, ale on proste len chce spat hned ako dostane flasku. Neviete co s tym?

Inak porod fajn, dokonca bez epi, co som si nevedela predstavit predtym, ale ked ti povedia ze uz si na 9cm, tak si dvakrat rozmyslis ci sa das zaviest este epi alebo nie. 😉

idem ja teraz, bo sa zobudil, tak idem pripravit flasku ☹

diamand
autor
8. mar 2010

vicky z celeho srdiecka gratulujem a tesim sa na fotecky a zmen si udaje v pase 😉

mrk11
9. mar 2010

vicky a ako sa malicky vola, inac blahozelam aj ja.

diamand to su super spravy o dome, naozaj, a v ktorej lokalite?

Ja sa inac zacinam toho kojenia obavat, presne toho, ze nebudem mat mlieko, mne sa zatial neobjavilo kolostrum, snad sa mi to po porode spusti a potom nasledne aj mliecko, velmi by som chcela malicku kojit. Po dnesnej noci som naozaj uz ready, ja mam take bolesti v klboch a krizoch (ja viem, ze je to normalne, ze sa vsetko roztahuje), pripadala som si vecer ako starenka, ktora zabudla niekde palicu. Ale ked to rozchodim, je to OK, akurat zalezana vstat je problem

kikus F, mala je dokonala, stale sa na chvilu zastavim na fb a pozriem, naozaj krasne fotecky

drz sa, tani, musi to byt unavne "bojovat" s Lily, ale ona si o par dni zvykne

fouchard
9. mar 2010

caute kocky!! konecne sa po dlhsom case opat hlasim. malicka mi dava riadne zabrat..asi som to na zaciatku zariekla, ked som povedala, ze s nou nemam ziaden problem 🙂) uz sa zacina jedovat, ale to sa este da..najhorsie je, ze malicka mala uz 2 x koliku (mam aj ten sub simplex zo slovenska, ale zatial cakam na efekt☹.. trha mi srdce vidiet ju, ako place hodiny a hodiny..esteze tu mam mamu a ta mi snou pomaha ( hlavne teraz, ked este stale nie som fit po tej infekcii)..

tani, kika al. maca - mate nejake cenne rady na detsku koliku?? snazim sa stravovat najlepsie ako mozem, ale akosi to nepomaha..

mirka, neboj urciet budes mat mliecko!! ono to pride po porode..ja som sa az zlakla tych naliatych prsnikoch 🙂 btw, tu ak nekojis, ako keby si pachala nejaky zlocin!! vsetci tu v nemocnici odsudzuju formula milk a babatka tych mamiciek, co nemali mlieko strasne plakali v nemocnici a sestricky zjavne kaslali akokolvek pomoct. mne nik neukazal ako mam kojit - tak ja taky samouk (keby ste ma videli, by ste sa nasmiali) - mala stale chcela len papat a ja po 2 dnoch domov dosla so zapalenymi bradavkami a pak trpela pri kazdom krmeni az do zahojenia ☹ az ked prisla mama, a ukazala mi par trikov, ako si to ulahcit..kazdy sa ma pyta, ci kojim (ci gp, community mw, health visitor) a ked poviem, ze ano - tak to ako keby som medailu dostala 🙂 no ale ja som stastna, ze mozem kojit (aj ked to riadne vycerpava) ..strasne som sa bala, ked som ochorela a hrozilo, ze pojdem do nemocnice - nevedela som si predstavit, kto bude a ako malicku krmit...uz teraz mam odsavacku a snazim sa aj zasobit (pre kazdy pripad)..

vicky - gratulujem k syncekovi a prajem obom vela vela vela zdravicka!!!

diamand
autor
9. mar 2010

mrk - stale zostavame tu v Edgware, mam to tu velmi rada som tu od prveho dna ako som prisla do UK a to je uz peknych 14 rokov

fouchard - ja som pri malej vyskusala vsetko infacol, dentinox, gripe water, kminovu vodu a nic nezabralo, no na koniec mi midwife povedala ze mam jej skusit dat colief a ten zabral, takze vdaka bohu uz koliku nemame, ale mozno je to uz aj tym ze ma 15 tyzdnov, ale viem ako sa citis a na com si, Alexy ju mala hroznu, kolko krat som si poplakala aj ja s nou, ja som uz len cakala kedy bude mat tri mesiace nech to prejde

mrk11
10. mar 2010

ahojte

fouchard, budes mi potom musiet v poste napisat tie triky na kojenie, moja mamina pride az ked bude mat mala par tyzdnov

mam novinky, takze placentu mam z cesty, cize nie je potrebny cisarsky. Ja som si inac uz na tu myslienku tak zvykla, ze sa teraz zacinam bat normalneho porodu 🙂

diamand, to je naozaj skvele, fakticky, a hlavne s 3 detmi potrebujete viac priestoru.

vcera mala Ela na scane 3kg, ma este 2 tyzdne cas do svojho normalneho terminu, tak by mala este pribrat, aj som sa pytala, ci tam nie su nejake zmeny, ale lekar povedal, ze krcok uzavrety a dlhy, snad nebudem nakoniec prenasat. Od vcera totiz vkuse zvraciam kvoli zahe, dnes sa mi este nepodarilo dat nic do ust okrem caju, aj to mi ide zaludok rozhodit. Urcite vydrzim, to neberte ako stazovanie, len uz chcem mat tehotenstvo za sebou, uz mam toho tak akurat dost.

nippa
12. mar 2010

Ahojte babenky. Tak v prvo rade Vicky blahozelam ku syncekovy, nech je zdravy a robi ti vela radosti. Ako sa vlastne vola?
Mrk s kyselinami ani nehovor, ja ich mam uz teraz hrozne ale doktorka mi napisala nieco ine ako gaviskon lebo som jej epovedala ze mi nezabera, toto nove co mi dala mi pomaha(pozrem doma co mi to dala nepamatami si nazov....ale dali mi aj zelezo lebo ze mam malo a teraz mam problem zo zachodom 😝 .
Kika s kolikou ja nepomozem kedze mala nemala ale uz zbieram rady kedze sa zda ze kazde babetko je ine tak sa pripravujem na najhorsie 😒 ...myslim s kojenim a tak. Ja som tiez nemala mlieko az tusim na treti den ale hned ako sme presli na kojenie vsetko bolo fajn a kojit mi ukazala taka jedna africka midwife, bola strasne zlata a ked videla ako sa trapim, chcela som to ozaj vzdat ale potom sa polepsilo. Mala som tiez hrozne bradavky ale su na to take umele 'prikrivky' ako by som to nazvala a cez ne sa da kojit a po tyzdni sa mi bradavky zahojili a kojila som poriadne 11 mesiacov. TAk dufam ze teraz to zvladnem aspon tej rok, je to predsa menej otravy ako chystat flase v noci ale ked sa inak neda tak sa neda, za to sa obavam ako to bude tento krat. Nabuduci strvtok mam scan uz sa neviem dockat ak nam vobec povedia co cakame. Uz sa pomaly chystam, teda vsetko pripravujem na jedno miesto ale mala by som si nieco nachystat ak nahodou lebo kamoska necakane rodila v 35 tyzdni druhe dieta a prve bolo na cas...tak clovek nikdy nevie.
Teraz uz cakame kedy Mrk porodi...uuuuuhhhhh a potom ja uz sa strasne bojim.
Tani ze Lilka ziarli ☹ chudatko bolo zvyknuta ze ta mala pre seba ale ona si zvykne, musi vediet ze malicky je tu aj pre nu a ona je ta co sa musi o neho starat tiez. Taka mala mamina. Ale urcite sa to lahsie hovori ako to je.

fouchard
12. mar 2010

ahojte kocky! nejako je tu potichsie ☹( uz aby sme mali vsetky babatka a mohli debatit o nich 🙂)

moja malicka uz ma trosku pravidelnejsi rezim. kazde 3 hodiny papa, spava dobre, sem tam sa pojeduje predtym ako ide spat (uz zacina mat svoje maniere 🙂..rada sa kupka a koliky presli odkedy som zacala uzivat sub simplex pred kazdym krmenim (nastastie moja teta na to myslela a poslala mi po mamine 5 baleni )..vzdy som si myslela, ze koliky maju len deti s umelou vyzivou ... az mi srdce trhalo, ked sa mi malicka trapila hodiny s bolestami a potom chuda bolo unavene a aj by spinkala ale nemohla..este ze tu bola vtedy mamina, ja by som nedosla na to, co jej je a ani nevedela pomoct..

ale uz mi mamca odchadza v pondelok a ja mam strach, ci to vsetko zvladnem. viem, ze mam manzela, ale aj tak..musim nastudovat knizky, co som si nakupila o babatkach a pojdem aj na postnatal classes.. napr. dnes som jej skusala davat opat z flasky svoje mlieko, a akosi hltala strasne rychlo, ze jej zabehlo, ale az tak, ze ostala cela cerveno fialova a lapala po dychu a potom kaslala par minut..mne prislo hned zle od strachu a nevedela som co robit (mama bola v tom case v obchode)..a mne ani pud sebazachovy nic "nepovedal" ☹ a preto stresujem, ci sa dokazem o nu postara, ked budem samat..co by som za to dala, keby som mohla byt na slovensku a mat rodinu pobliz, co by mi pomohla...

ozaj baby, viete ako to je s cestovanim s dietatom?? viem, ze cestovny pas nevybavim tak skoro, to potrebujem mat slovensky rodny list a aj ked si podam ziadost, trva to asi 3 mesiace ☹( ako to je s cestovnym dokladom?? alebo zapisanim do pasu ?? je cestovny preukaz len na cestu tam ?? a uz nie spat?? ak nahodou viete, prosim dajte mi vediet (bo na tej slovak embassy stranke to je len tak strucne popisane a nenasla som nic o zapise dietata do pasu)..a rada by som na velku noc na slovensko..

nippa, videla som fotecky bruska - riadne ti narastlo !! ja som sa vcera stretla s 3-mi tehotnymi kamoskami a chytala som im bruska 🙂) take cudne, ze uz ziadne nemam - sem tam mi to chyba 🙂)

mrk, bud rada, ze mozes rodit normalnou cestou..ja som na zaciatku tuzila mat cisarsky, ale potom som prisla na to, ze je lepsie mat porod normalnou cestou ( a aj potom co som mala poporodne komplikacie - ked mi ostal kusok placenty a z toho som mala infekciu - nazor nemenim..) ako sa inak citis?? to palenie zahy ti nezavidim - musi to byt riadne otravne..

no ja si este idem uzit posledne 2 dni s mamcou a pak mi zacina full time starostlivost..drzte mi palce 🙂) citim sa taka "lava"..

pekny vikend prajem!!

nippa
13. mar 2010

Ahoj KikaF. Cestovny preukaz je len na cestu do krajiny odkial ma dieta narok byt obcanom. Takze aj keby ides spat s malou tak budes musiet vybavit pas alebo zapis do tvojho pasu na to aby si prisla spat. Ci vybavujes zapis alebo chces cestovny pas musis mat slovensky rodny list, t.j. dieta musi byt oficialne slovak aby mohlo byt v slovenskom pase.
Ale ak tvoj manzel je anglican, resp. ma ILR tak malej mozes rovno ziadat o anglicky pas ktory dostanes za 2 tyzdne. Na to potrebujes len manzelov pas a malej rodny anglicky list. Aj mna cakaju tieto vybavovacky a vobec sa na to netesim. Takze tiez budem vybavovat najprv ten anglicky.
S Matildou sa netrap, aj nase mamy sa len na nas ucili. Zvladnes to vyborne. Ked som mala malu tak sa este nedalo cestovat hore dole a mamka bohuzial nemohla prist ked sa mala narodila a zvladli sme to s manzelom vyborne. ono to pride tak prirodzene. Inak ak kojis tak preco davas aj z flase? Myslim aj ked je to tvoje mliecko, ak sa nechystas spat do prace hned tak by som malu na flasu ani neucila. Phiilipka flasu nepoznala vobec, kojili sme do 11 mesiacov tak dufam ze to bude take lahke aj pri tomto druhom ale co tu citam babizne co maju 2-3tie babo vidno ze kazde je ine.. ☹ no kazdopadne drzim palce a neboj sa vsetko bude fajn.
Ostatne babizne prajem pekny vikend....
Kika-diamand uz sa mi o salatiku aj snivalo....ozaj dnes sa mi snivalo ze som mala syna a videla som jeho menovku niekde nalepenu a tam bolo ze Jaydan. 😀 😀 😀 Mne sa to meno nepaci ale bolo to funny ked som sa zobudila a rozmyslala nad tym menom tak sa mi zdalo ok....teraz 😝

teri30
13. mar 2010

Cau holky, nejste nektera na zapadu Londyna? Ealing Broadway, Hayes, Uxbridge?

mrk11
13. mar 2010

fouchard, ja som niekde medzi paragrafmi v januari otvorila temu, co vybavit pre dieta, tam je to vsetko rozpisane. Aj by tu niekde v starsich prispevkoch (z januara malo byt ako linka). A nippa ma pravdu ohladom britskeho pasu, pokial nema jeden z vas obcianstvo alebo nezije v UK dlhsie ako 5 rokov, tak mala nema narok na anglicky pas, a na cestu na Slovensko by si dostala len jednorazovy cestovny doklad, aby si s malickou pricestovalana Slovensko a tam by si musela cakat na slovensky rodny list, lebo bez toho ti malu nezapisu do pasu a ani jej ho nevystavia. A trva to cca 3 mesiace, ked sa to vybavuje zo Slovenska a cca 4 pokial to vybavujes cez nasu ambasadu.

Ozaj, zajtra ma Mati svoje prve meninky 🙂 🙂 🙂 , blahozelam.

A urcite mi potom napis tie tipy na kojenie, ja som strasny zmatkar, uz sa vidim, ako mi vsetko pada z ruk a aka som neschopna.

Ja som od zaciatku chcela normalny porod, ale tak som sa zmierila s myslienkou na cisarsky, ze mi to teraz pride, ze je to zvlastne ist normalne. A hlavne sa bojim tej cesty, aby ma neposlali spat domov, ze som tam priskoro, alebo aby som nerodila niekde v taxiku.

Moj milovany uz spekuluje, ze ved vlastne mala sa uz moze narodit. Ja by som chcela, nech este trochu priberie. Ked sme boli na scane, tak si nechal ukazat kde ma presne zadocek, chrbatik..., a je podareny, lebo mala sa zvykne riadne pucit a to sa prihovara zadocku zvlast, nozickam tiez...

Ozaj nippa, pozries sa mi ako sa volaju tie lieky na zahu, co ti predpisali?

teri30, ja som sice zo zapadu, ale Hounslow - Heston, myslim, ze vicky je k tebe najblizsie, zda sa mi, ze ta je niekde na Actone, ale uz si to presne nepamatam.

Drzte sa, pekny zvysok vikendu

teri30
13. mar 2010

Mrk, ja jsem v Hayesu, Hounslow znam, chvili jsem tam bydlela. Rada tam jezdim nakupovat 🙂

vicky
14. mar 2010

Ahojte maminy a aj coskoro maminy,

tak uz sa hlasime aj my, trosku sa davame dokopy, konecne mam nejake to mliecko, ale maly zase sa nevie prisat a o sati uz vobec nehovorim. Zacinam mat normalne z toho depky, ze ho neviem nakojit. Pred porodom ma take nieco ani nenapadlo ☹ Tak aspon zatial odsavam, ale tiez to nie je svetove, sa mi tak podari okolo 50ml za jedno odsavanie. Dufam ze sa to este rozbehne, inak sa mozem rozlucit aj s materskym mliekom.
Este k tomu aj community mw mi povedala ze schudol od porodu 110g, podla nich to je vraj ok. Tak ja uz len sledujem, ze kolko vypije. V pondelok ma prist laktacna poradkyna, tak som zvedava, ale on akonahle zisti ze si ho idem prilozit, tak spusti rev. ☹ Ak viete nejake triky ako na neho, tak mi pls dajte vediet.

Inak co sa porodu a nemocnice tyka, fakt sa nemam na co stazovat, boli strasne zlati a mili, dokonca aj vtedy, ked v noci maly reval ako pavian, bo bol hladny ale pit ani za svet, tak sa snazili mi pomoct. Inak uz som pochopila ked mi vsetci hovorili, ze radsej rodit normalne ako cisarskym - az sa tomu sama divim, ale ja fakt nemam ziadne bolesti, nic neciitim a hned po dvoch hodinach po porode som normalne fungovala. Sama nechapem, pritom moj prah citlivosti je teda hodne nizko.

Baby neviete nejake triky ako dat maleho poriadne odgrgnut, on aj pomaly hodinu po krmeni sa zacne krcit a potom ho musim dat znovu odgrgnut.

Teri - asi som ja k tebe najblizsie, byvam v Actone.

No a malemu sme nakoniec dali meno Daniel - to bolo jedine meno na ktorom sme sa s muzom zhodli 😉

bronia13
14. mar 2010

ahoj - len som sem nakukla lebo sme tiez raz byvali pri Londyne - tak Vicky - vies ako mne poradili ze si zoberes maleho na koleneo a posadis ho bokom (hlavicka je smerom k tvojej povedzme pravej ruke a chrbatik k lavej ruke) a tou pravou ho chytis tak pod krk, ze ti ako ze hlavicka vysi na tvojej rukke a trosku ho nadklonis a lavou mozes tak jemne suchat po chrbatiku - no skus to, nam to fungovalo raz dva.
http://www.mahalo.com/how-to-burp-a-baby

tuto je aj video ako sa to robi (asi po minute je to odgrgovanie ako som ja pisala)

diamand
autor
14. mar 2010

ahojte baby,

tak my uz mame party za sebou, bolo super dobre sme si pokecali a deti sa zahrali a Natko zahlasil ze to bola jeho najlepsia party. Nippus som rada ze salatik chutik - ved ako inak.

Kika F- tvoj manzel nie je anglican? moje deti maju zatial len anglicke pasy, akurat v piatok som posielala application pre malu Alexy, lebo vo stvrtok som si tak na rychlo kupila letenku na sk - ideme 12 aprila, tak dufam ze ten jej pas dovtedy pride lebo ma porazi, ale tusim ked som posielala Charly tak to trvalo len tyzden. Charly uz ma vybaveny aj slovensky rodny list, ale ten mi vybavovala mamina na sk. Uzivaj si este maminu a neboj sa ty to pekne zvladnes, inak to zabehnutie poznam, Alexy sa to vzdy stalo ked s
om jej davala kvapky proti kolike a ja som hned zacala panikarit ze nedycha. Matilde zelame vsetko naj. k meninkam

vicky - pekne meno ste dali malickemu, pridaj aj nejake fotky nech vidime. Este k tomu mliecku, nic sa neboj, len nadalej koj kolko sa da, ja tiez ked som skusala odsavat tak som ledva odsala 30ml a kojim do teraz a to bude mat mala uz 4 mesiace a pri Charly som mala to iste nic som neodsala a kojila som 9 mesiacov

teri - vitaj medzi nami

mrk - ty uz mas len 10 dni do porodu tak podme na to, inak ta vaha co ti povedia na scane vobec nie je presna, pocitaj tak 500g hore dole, mne povedali ze Alexy bude mat okolo 4 kil a mala 3300g.

PEKNY DEN MATIEK - uzite si ho

teri30
14. mar 2010

Vicky gratuluji k miminku. Jak prozivate den matek? Ja jsem dostala 2 bonboniery a 40 liber. Je to fajn chi chi.

diamand
autor
16. mar 2010

haloooo akosi nam to tu viazne

mrk - mas to uz za sebou?

tani - a vy ako sa mate, uz si sa dlho neozvala, kedy vas mozme prist pozriet? uz sme konecne vsetci zdravi a aj pocasie sa nam konecne umudrilo

mrk11
16. mar 2010

ale kde, stale 2v1, chcela som sa zajtra ozvat, dnes poobede idem za midwife a strasne dufam, ze mi povie, ze mala je uz engaged. Ale mne to tie tyzdne pri mene blbo ukazuje, ja mam oficialne este 9 dni cas. len tolko dnes, idem sa pripravit na moju nekonecnu cestu do nemocnice...

nippa
16. mar 2010

Ahoj Teri, vitaj v skupinke. Na den matiek som dostala kartu a varili sme special obed(teda manzel), prisli aj nejaky znamy, ja som upiekla super jablcnik, len sa po nom zaprasilo a poobede som zobrala Philipku von do parku, a tam som stretla jednu super babu tiez slovenku s dcerkou....no aka nahoda 🙂

Mrk az teraz som sa sem dostala, dufam ze ti este pomozem tym nazvom tych tabletiek, je to Ranitidine. Neviem ci to nie je len na predpis tak ked pojdes pozriet midwife tak jej povedz ze to chces. JA som s tym velmi spokojna, vobec ma uz kyseliny netrapia. A to ani neuzivam pravidelne. No kazdy den si tu jednu dam, mala by som si dat dve, ked si dam tu druhu davku tak aj vecer mam pokoj, ak nie tak ma to trosku trapi ale nie tak ze by som nespala ako pred tym. Nechcem to zbytocne prehanat s tabletkami. My rastieme, uz som gulata aj ked vela ludi hovori ze mam male brucho...no este 5-6 tyzdnov a to sa moze este zmenit a ja budem huge.
Inak nemame krasne pocasie? Dufam ze nam to uz vydrzi, ked je tak krasne mna chyta jarne upratovanie ale s tymto bruchom sa brzdim. uz by osm auto umyvala a upravila si trosku zahradu s predu aj v zadu ale nemozem....pockam ked pride mamka tak sa potom porypeme spolu.

lenyde
16. mar 2010

Ahoj holky,

jak se stavite k porodu v UK ? Ceka me to take a jsem zvedava na jakkykoliv nazor ci pripadnou radu 😉

Diky LEna

mrk11
16. mar 2010

dik nippa, zajtra sa spytam, ci mi to mozu predpisat, potrebujem aj krem na mykozu, takze budem telefonovat ohladom receptu.

baby, ta nasa mala zabka sa rozhodla, ze sa jej este nechce, mam appointment na zaciatok 41. tyzdna na kliniku a tam sa uvidi co dalej, nippa, ja ta snad este nakoniec pockam. Tak uz to chcem mat za sebou a vsetko napoveda tomu, ze budem prenasat. ☹ ☹ ☹ Kupila som dnes 2 ananasy, vraj to obsahuje nejaku latku, ktora by mala pomoct s urychlenim. No a este mi midwife povedala, ze mala je otocena zle, zrkadlovo, proste ma chrbatik namiesto na lavej strane na strane pravej, ze sa mam pripravit na dlhy a tazky porod. ☹ Ziadna skvela novinka, hlavne ale ze Ela je v poriadku.

LEna ja som tu este nerodila, bude to moj prvy porod, takze skor ostatne baby.

lenyde
16. mar 2010

mrk ...preju hodne stesti at vse dobre dopadne
možná malá nechce ven protože je špatně natočená vydrž , příroda je moudrá 😉 A prý teplá sprcha je taky dobrá 😉 jinak jsem našla tyhle rady
😒http://www.maminka.cz/clanek/tehotenstvi-a-poro...
Jak ty jsi spokojená se službami tady ?

mrk11
17. mar 2010

LEna dakujem za rady, to ja uz som len grogy z celeho tehotenstva, ved pockaj, ked budes mat tyzden do porodu a povedia ti, ze to nie je tyzden ale este mozno 3. 🙂 🙂

Tazko povedat ohladom spokojnosti. Vela zalezi od toho, ako dlho tu zijes, ako si sa vysporiadala s NHS systemom, funguje to tu inac ako na Slovensku ci v Cechach, akeho mas GP, v ktorej nemocnici budes rodit, ake su tam midwifes. Ale mam jednu radu, sprav si prieskum nemocnic na okoli a vyber si tu najlepsiu a co najblizsie. Vacsinou ti GP da vybrat z 2 nemocnic (aspon v mojom pripade to bolo tak, ale ja som mala dohodnutu inu kvoli predchadzajucim problemom a poviem ti, olutovala som to uz asi 1000x). Ale pokial si uz v UK, tak uz ju asi vybratu aj mas. Myslim, ze sa ti bude zdat divne, ze mas na zaciatku malo appointmentov, ze ta nevysetruju zospodu, ze ti nerobia scan hned ako sa ti nieco nezda, na vacsinu staznosti ti povedia, ze je to uplne normalne, proste z toho nerobia vedu. u nas by ta uz nadopovali tabletkami a mozno aj zbytocne vystrasili. Takto si mozno skor ponadavas, ze nikoho nezaujimas, ale v konecnom dosledku zistis, ze vacsinou maju pravdu a zbytocne ta nevystresovali.

Ja som mala mat podla slovenskych lekarov vysoko rizikove tehotenstvo a mala som ho cele prelezat v nemocnici. Dokonca som mala brat tabletky na udrziavanie a nehybat sa vobec celych 9 mesiacov. Tu som chodila normalne do prace (pred mesiacom som nastupila na normalnu dovolenku a od pondelka mi az zacala materska) a na vsetko mi bolo povedane, ze nie je to problem. Dokonca, ked som krvacala v 12-tom tyzdni, tak mi povedali, ze nevedia z coho, ale ze sa nemam obavat a ani mi neodporucali lezat alebo zostat doma. Tak som si zobrala jeden den off z prace a potom som fungovala normalne. Je to skor lezerny pristup. Akurat mi vysadili tabletky, ktore mi dal hematolog na uzivanie v tehotenstve na riedenie krvi, lebo mam podla vysledkov nabeh na srdcovu prihodu, trombozu... Ze tie tabletky by teoreticky mohli sposobovat krvacanie. Akurat som kvoli inym problemom mala viac scanov, vlastne do 12 tyzdna mas 1 a ja som ich mala 4, potom ma prevelili na normalnu kliniku, kde ma mal sledovat gynekolog a mala som mat viac vysetreni... a podla vsetkeho si to nikto v mojich zapisoch ani nevsimol alebo nevedeli co s tym, lebo som mala appointmenty normalne a gynekologa som ani raz nestretla. A teraz mozem povedat, ze to bolo lepsie, sice som sa ohundrala, ze mi na vsetko povedia, ze to nic nie je, aj nemam velmi ustretove midwifes, pravdu povediac vobec s nimi nie som spokojna, hnevalo ma aj to, ze som pri kazdom vysetreni mala nejaku inu, ze sa ponahlali, ked som sa pytala na nieco, boli dost nevrle, lebo su velmi busy a snazili sa vybavit co najviac ludi, niekedy som cakala aj 2 hodiny po termine, kym ma konecne zobrali a vsetko chceli vybavit raz-dva.

Aj som menila GP, teda v ramci zdravotneho strediska, odkedy chodim k inej lekarke (predtym to bol lekar), tak som spokojna. Vadilo mi, ze sa na mna pozrel od dveri a povedal, ze je vsetko OK, ani mi nikdy neodmeral velkost maternice, ani nepocuval srdiecko, len sa spytal, ci citim pohyby a povedal, ze to podla neho bude v poriadku.

Ale vacsina ludi je tu spokojnesia a uz by nechceli mat porod na Slovensku. Ja som si uvedomila, ze my s cimkolvek bezime za lekarom, hned sa dostaneme k specialistovi a ten riesi problem a vacsinou je to naozaj zbytocne, lebo sa ukaze ze to bol nejaky minimalny problem a vedel ho vyriesit obvodak. Anglicanke ked povie midwife, ze tieto problemy su normalne, ta si povie OK a viac sa tym nezatazuje. Ty mas zistene, ako sa k tomu stavia lekar doma, ako sa to riesi tam a mas potom pocit, ze si zanedbavana.

Pokial si neplatis sukromnu poistku (a to aj zalezi od toho aku a co je pokryte), ale si cez NHS, tak sa s tym jednoducho musis zmierit.

Asi som ti nepomohla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre