Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

diamand
autor
18. feb 2010

tani to by bol fakt super darcek pre draheho, ja som mala tiez s Alexy termin presne na draheho narodky ale prisla o tri dni skor, co tvoj pripad nebude takze drzim zajtra palce nech sa to rozbehne

diamand
autor
18. feb 2010

vicky - nikdy nevies mozno je tanicku fakt predbehnes, ale zatka moze odist aj niekolko tyzdnov pred porodom, mne pri prvych dvoch odisla a hned nastupili kontrakcie a v ten isty den aj porod a pri tretom odisla 5 dni pred porodom

tani
19. feb 2010

no Vicky moze sa stat 😀 len nechapem ze tebe pise 40tt a termin 3.3 a mne 39tt a termin 1.3. zvlastne nie?

nippa
19. feb 2010

tak babizne ktora bude prva? 🙂
Vicky ze chces toho este postihat... 😀 uz mas 40 tyzden...to uz len oddychovat a cakat kym nepride babo...lebo budes z prave utekat na porodnu salu 😀 Ale to asi znamena ze si celkom aktivna este aj v takom stadiu, ja som ledva dychala s malou, ale to bolo najhorucejsi den toho roku (36stupnov ukazovalo) a ja osm bola spuchnuta.
No dievcata tak sup sup a nech je to za vami.

fouchard
19. feb 2010

ja uz oficialne prenasam a preto chcem byt prvaaaa, pleeease 🙂 !!! uz nevladzem ☹

vcera som zmokla do nitky, ked sla poprechadzat a nic z toho...dnes skusam odznova + schody, vinko atd...

vicky, mne v stredu tiez povedali, ze to je posterior position ( a doteraz som mala ROA) - ono sa to stale meni..myslim si vsak, ze to mozes ovplyvnit - skus "triky nasich starych mam" - umyvanie dlazky a pod....

fouchard
19. feb 2010

mne uz aj ukazuje 41.tyzden ☹

vicky
19. feb 2010

No baby, ani som si nevsimla, ale v skutocnosti som na konci 38tt, musim to tam opravit, takze ja mam este cas, teda relativne. Ale zatial ziadne priznaky, sem tam ma boli chrbat smerom k panve, po chvilke to prejde.

Dnes som uz bola posledny den v praci, takze odteraz uz len zienka domaca, ale pravda je ze uz pomaly nevladzem.

Fouchard - dufam ze to budes mat coskoro za sebou, nech sa uz mozes tesit z malej.
Tani - predsa len chod skor, ja ta pustim 😉

Baby, ja si to fakt neviem vsetko predstavit, ze zrazu tu bude maly a vsetky veci okolo toho. No hadam to dako zvladneme 😉

vicky
19. feb 2010

no nejde mi to 😢 , ale predpokladany termin je 1.3.

diamand
autor
19. feb 2010

vicky - zvladnes neboj sa, uvidis ako si to budes uzivat

tani - este to mozes do polnoci stihnut

kikus - aj ty uz by si mohla ist

mrk11
20. feb 2010

ahojte

baby, ja som viac zamestanana a mam menej casu ako ked som chodila do prace. Ale uz ma len caka buduci tyzden taky besny a potom si len vylozim obe nohy a budem oddychovat. Z casu na cas nieco uvarim, ale nebudem sa stvat ako teraz. V pondelok si zbalim tasku, spravim poriadky v papieroch (to mi zaberie cely den) a potom zacnu volnejsie dni, ale stale bude co.

drzim fouchard palce, nech to ma za sebou, ved ked ta tak ponatahovali, tak snad by to malo pomoct.

tani, ono to ukazuje aj mne zle, vlastne ja som si tam dala termin, ktory mi urcili na ultrazvuku a ten je neskorsi ako termin, co mi vypocitala kalkulacka, ked si si zadala datum poslednej men a dlzku cyklu. Mne povedali, ze som otehotnela o par dni neskor ako je to casove rozmedzie.

baby, idem si lahnut, mna ta kyselina nici, dokonca ma pali vrch brucha akoby som mala spalenu kozu.

pekny vikend, ozvem sa v pondelok

tani
20. feb 2010

caute, tak ani my este nic, tak malicky prepasol daddyho narodky 😀 , ale vsak ma cas este mame par dni to terminu nedockava som len pre to ze mi odisla zatka, aj ked som potom zistila ze to moze aj par tyzdnov pred, Mirka aj mna pali koza na vrchu brucha tesne pod prsiami tak hnusne stipe a svrbi, ale to asi preto ze ked sedim tak to tam mam tak zatlacene.

nippa
20. feb 2010

ahojte. no tak este nikto nic 🙂 ? Ja zacinam byt tak strasne unavena, nic sa mi nechce ale to mam asi take obdobie ☹
KikaF dakujem za tabletky, uz mi prisli.Citam ze by som mala o nich povedat aj midwife pred tym ako ich zacnem brat lebo ak mam dobru level horcika tak by som to nemala brat*(je tam pisane ze by to mohlo nejak skodit na svaly babetku ci co to)Este to pozriem aj na nete. Porozpravam sa s nou a ak to odporuci tak aspon ich uz mam lebo tie nohy ma ozaj bolia, to este do toho mam tiez kyseliny. Uz mi ani mlieko nezabera a kupila som gaviskon a aj to je na nic. Tak hadam ked sa zajtra zastavim uz budu nejake novinky 🙂

diamand
autor
20. feb 2010

mrk - len si to volne pekne uzivaj, potom uz tolko casu nebude

tani - mozno to bude 24, to by bola sranda (kedze lily a charly su 4 tak alexy a tvoj krpcek 24)

nippus - dufam ze ta unava coskoro prejde, akosi sa stretavame menej ako predtym, nejako sme zleniveli, uz nech je leto hned budeme plne zivota a elanu

nippa
21. feb 2010

kika potrebujem energiu spat...dnes som spala do 11am co mne sa nestava, a pri tom som isla spat o 10pm co nie je neskoro. Tieto dni som sa len osprchovala a oddychovala, ziadny make-up dokonca aj drahy to spozoroval ze co mi je, kde mam energiu. zvycajne rano uz poumyvam riady trosku upracem, ale teraz sa mi nechce. Aj ked som posledne dva dni dohanala. Este ze mi dnes segra pomohla prezliect paplony, hned ich aj periem a mam pripravenu aj dalsiu davku do pracky. Dokonca som aj pozehlila....kika mozno prideme zajtra, mala ma este prazdniny, alebo ze by ste vy dobehli...ved sa dohodneme na telefone.

diamand
autor
21. feb 2010

babulky kde ste - nebodaj uz rodite

tani
22. feb 2010

ahojte, tak kdeze KikaO ja este nie ☹ a uz mam toho cakania zacinat mat dost, zajtra ma prist Martinka z SK tak dufam, ze to nebude zajtra, ale potom uz by to naozaj mohlo prist, je to krasne byt tehotna ale co je velato je vela 😀 uz sa naozaj citim ako by som mala kazdu chvilu prasknut, Marcelka ani ja vobec nemam energiu, som ako taky lenochod neviem sa do nicoho donutit, velmi my uz chyba teplo a slniecko a samozrejme stihla postavicka 😉 chcela by som lezat niekde na kupku, vdychovat vonu opalovacieho kremu, pocuvat nejaku fajnu pesnicku a popijat nieco super chladene, ach kde su tie casy 😀 no take idealne to uz asi bude az ked deti odrastu, ale aj tak uz chcem teplooooooooooo. gaviscon nezabera ani mne, ale cim to asi bude ked som zozrala cely manzelov dezert 😀 no a este by som si nieco fajne dala 😝
Kikuska F a Vicky kdeze ste vari sa to uz rozbehlo?

mirkatam
22. feb 2010

Ahoj baby - prosim vas o radu. Kto uz cestoval na slovensko aj s babom lietadlom? Ako vam to deticky prezivali? Prosim poradte a podelte sa o skusenosti. nas to caka za par tyzdnov s 3.mesacnym syncekom...
a ako je to potom so zdravotnou starostlivostou - chcela by som byt doma aspon 6.tyzdnov. zoberie mi ho nejaky lekar??? zatial dik 🙂

diamand
autor
22. feb 2010

mirka - moje deti to prezivali uplne v pohode a myslim ze aj ostatne ved to nie je nic hrozne, akurat je dobre babatko kojit pri odlietani a pristavani kvoli tlaku v uskach, ja ked som isla s mojim prvorodenym mal len 7 tyzdnov. K tej starostlivosti vybav mu tu european health card a potom ti ho na sk bez problemov osetria.

mirkatam
22. feb 2010

dakujem diamand. dufam, ze to nebude moc hrozne... bojim sa tych tlakov a hlavne ako to bude maly znasat. asi ako kazda mamina, nechcem aby trpel ale na vyber nemam, ked chcem ist domov 😉

vicky
22. feb 2010

Caute baby, my este stale nic, dnes som zacala konecne prvy den materskej, ma skoro porazilo, bo som spala az do pol dvanastej - co je teda fakt zazrak, som zvedava co budem robit v noci 😒

Inak je vsetko po starom, mam pocit ze kazdu chvilku prasknem, ale stale len zeriem a zeriem, neviem sa dako donutit tolko nejest, a to pritom ani nie som dako hladna len pazrava a potom mam zahu 😠

Potom co mi odisla zatka, som myslela ze sa to dako rozbehne, ale vsetky nejake priznaky ako keby zmizli, len sem tam mam BH. Ale aspon si este oddychnem trosku.

Baby, viete mi povedat co sa vas pytaju ked zavolate do nemocnice ze vam odtiekla plodova voda? Mam trochu strach ze ich nepochopim alebo daco a budu potom 'zle' ze im nerozumiem a ze som len dalsi cudzinec co chce vyuzit ich system. No dufam ze to dobre dopadne.

Vy ako? Tani? Fouchard?

nippa
23. feb 2010

Vicky neboj sa, najprv to ze si prvorodicka a potom to ze uz budes prenasat zaberie. Ja som bola v nemocnici 2 dni pred tym ako sa mala narodila. ~Bola som prvorodicka(co je ok) ale prenasla som uz par dni. Ak ti odtecie voda tak to este nic neznamena, budu sa ta hlavne pytat na kontrakcie a ako daleko su od seba. Myslim ze trosku im panikarci ze nevies presne co sa deje a tak,neviem ako mas daleko nemocnicu od seba ale ked ta to chyti nebude to take ako v TV ze z minuty na minutu. Otvorit ti bude trvat aj par hodin. Poznam prvorodicku co sa otvorila do 4 hodin a napr. ja som sa otvorila po 31 hodinach takze ziadne strachy. voda moze odist hocikedy aj 3-4 dni pred porodom, co nie je idealne lebo potom rodis na 'sucho' ale aj to sa stava. Neboj vsetko bude fajn, a nemaju pocit ze si dalsi cudzinec lebo bude prekvapena ak vobec niekto v nemocnini z personalu bude vobec anglican. Ja som mala cernosky porodne asistentky a boli strasne strasne super, k porodu sa jedna vymenila za anglicanku(koncila jej pracovna doba)a bala som sa aka bude chladna ale bola tiez fantasticka. Vobec sa neboj oni sa o teba postaraju.
O jedeni mi nehovorte, uz tusim zacnem schovavat jedlo...drahy mi hovori ze 'baby schovaj mi z toho kolaca' a ja mu hovorim ze pred kym? kym si ho neschovas predomnou tak ti ho nema kto iny zjest...vobec sa neviem cez tehotenstvo kontrolovat. Ale vy to mate uz pomaly za sebou ☹

mrk11
23. feb 2010

ja som este stale v plnom nasadeni doma, prave mi mesie svagrina prebalovaci pult, takze tento tyzden pripravime izbu. Ak zostane s malym u nas, tak dnes sa venujem im, ak maju iny program, tak zacnem likvidovat nasu stenu s knihami a DVD.

predpokladam, ze fouchard to uz ma asi za sebou, lebo ta by sa uz ozvala. Tani teraz si na rade s Vicky. Ja si chcem uzit aj dovolenku, tento tyzden uz dotiahnut veci do konca a od buduceho okrem navarenia raz za dva dni, chcem len mat vylozene nohy.

baby, ja jest nemozem, ta kyselina ma znici,, to som mala mat od zaciatku tehotenstva, lebo takou kyselinou som bola ja, aspon by som pribrala normalne 🙂 Jasne ze jem, potom skuvinam nad zaludkom, ale uz som si zvykla za tie 2 tyzdne naozaj sa aspon trochu kontrolovat. Dokonca som v nedelu upiekla pernik, sa mi podaril neskutocne a z celeho plechu som mala 3 kusky, lebo taku zahu mi spravil, ze som sa viac neodvazila.

prave dorazila svagrina, ozvem sa najneskor zajtra, drzte sa vsetky

diamand
autor
23. feb 2010

caute baby, ja si myslim ze Kika-fouchard to uz ma urcite za sebou, pozerala somaj fb ale tiez ziadne into

dnes mi pride mamina na par dni tak sa tesim, teraz utekam k GP na smear test (po 6 rokoch kedze som bola posledne 3 tehotna 😀 )

tani
23. feb 2010

Ahojte, aj si myslim , ze Kikus F uz to ma za sebou a uz sa tesi zo svojej princeznicky 😵 😵 lebo uz tu dlho nebola
ja este nic sem tam ma zabolia krize, ale nic seriozne 😅 este som stihla ist pre Matulku na letisko(jasne, ze aj s manzelom)tak uz ju mame doma 🙂 a uz som ready teraz uz len aby aj malicky uz bol ready a tak ako mu Lilka uz hovori do bruska, ze uz sup sup do kociara prcek 😀
Marcelka no ked uz odide voda tak to moze byt nebezpecne koli infekcii a preto, ked uz si po 38tt vacsinou pockaju 24hodin a ak nepridu kontrakcie tak sa ti ich snazia vyvolat, vicky mne odisla plodova voda a hned ma prijali na monitorovanie malej, ale to preto,ze voda bola zelenej farby.

vicky
23. feb 2010

Baby, normalne sa zacinam nudit, ale za dva dni pride k nam svokra, takze sa uz nudit nebudem 🙂 , dufam ze to dako spolu vydrzime 😉

este ma cakaju dorobit papiere, teda pozakladat ich, mam ich plny suflik, len sa mi nejako nechce do toho, ale viem ze potom asi mat cas zrovna nebudem, tak zajtra sa na to hadam uz dam.

Baby, beriete si aj zavinovacku do nemocky alebo babo nechate tak navolno? neviem sa rozhodnut,

tani
23. feb 2010

neboj vicky uz len par dni a po nude nebude ani stopy 😀 ja do nemocnice zavinovacku neberiem, lebo uz sa mi nezmesti do tych 2 tasiek co beriem a aj tak dufam, ze bude vsetko ok a budem tam len par hodin

nippa
23. feb 2010

Tani ved prave, ak odide voda aj infekcia hrozi ale je to tazsie rodit na 'sucho' ako sa hovori. Kamosku v Nortwich Park hospital nechali 4 dni len tak....a to ju este aj domov poslali ze kym jej nezacnu kontrakcie tak nema chodit, to bolo pred 7 rokmi tak sa to tam hadam trosku zlepsilo. Ale ak je voda zelena tak to je uz nieco ine. Asi zalezi od midwife. Prave kvoli tejto babe do nortwick park bnechcem ist. Ale ako sme spominali, zalezi kto sa k nam dostane. Ja len dufam ze budem mat dobru starostlivost tak ako som mala pri malej.
Vicky sranda ze spominas sufliky...ja som dnes riedila a zakladala papiere lebo potrebujem nejake volne sufliky pre babetkove veci co budem mat hned po ruke pri posteli.Inak ja zavinovacku mam a budem si ju brat. Aj pri malej som ju mala a kedze sme boli 4 dni v nemocnici tak sa mi zisla aj to bolo lahsie pri tom prvom kojeni ked som este nevedela ako na to. 😉 . Ale ak pojdem domov po par hodinach tak urcite nepouzijem. No z mojej zlej skusenosti sa balim aspon na 3 dni. (myslim tak ze viac plienok, nohaviciek, kosiel, a veci pre male aj ked drahy by to lahko priniesol viem ze by nepriniesol na jeden krat vsetko co chcem a telefonoval by aspon 100x ze co to vsetko chcem ..... aaaale to je moj drahy.... alebo doma necham nachystane po kope nejake veci navyse)
Tani dufam ze pojdeme len na par hodin do nemocnice ako Kika(diamand)....och keby ☹ inak mne v nemocnici nebolo zle kedze som sa nevedela postavit do druheho dna(silny epidural) a sadnut si poriadne aspon 2 tyzdne ani by som si nevedela predstavit chodit po tych nasich schodoch doma, takto som nemusela vobec nic....ziadne schody a vsetko po ruke. ale teraz ma uz doma bude cakat aj nedockava princezna a budem mat mamku na pomoc tak to bude ine.

mrk11
24. feb 2010

Ahojte, ja som nejaka mizerna, to bude tym pocasim, uz by sa mohlo aspon na chvilu ukazat slniecko. Vcera mi prisla mms od kolegyne, narodil sa jej vcera chlapcek Joshua, no behala som s tym telefonom a chcela som, nech uz mozem Elu vystiskat. Ale jasne, nech este pocka, ved len zacinam 36 tyzden, tak ma kopec casu.

Nejako ma trapi ta blba kyselina a opuchy noh, ale este sa drzim celkom v pohode, sice dnes som sa prave vytrepala z postele, ale idem nieco ukuchtit a zacne s balenim DVD do krabic, pretoze uz mame vsetko, mozeme prestavat izbu, to predpokladam bude drahy robit az od zajtra, stale nejaky kusocek.

Drzte sa, Tani, nech to uz mas za sebou, snad ta maly nenecha uz dlho cakat.

tani
24. feb 2010

Diki Mirka ja tiez dufam, ze uz nebude dlho robit okolky 😀 sak uz caka celarodina jak na ihlach v piatok mam app. u doktora som naozaj nemyslela, ze estetam budem ist no neviem neviem , nakoniec mi budu musiet kontrakcie vyvolavat to by znamenalo este 2 tyzdne v kozi velryby 😅 ja stara koza tretorodicka co by som uz mala rodit jak macka a nakoniec mi budu musiet pomoct 😀 😀 co sa tyka zahy tak som citala ze posledne 2 tyzdne by sa to malo zlepsit, ked sa babo zosunie, tak moj pripad to nie je aj dnes som myslela ked som soferovala ze uz to nevydrzim, vbehla som do domu jak diva, mama ze preboha uz je to tu a ja nie len rychlo gaviscon 😀 😀 😀

vicky
24. feb 2010

Mne uz ani gaviscon nezabera, cokolvek co zjem alebo vypijem tak hned mam zahu a k tomu mam stale zapchaty nos. Dufam ze po porode to zmizne.

Miesto toho aby som sa pustila do tych suflikov, tak som radsej spravila pecene maso, kapustu a knedlu 😉 tak aspon drahy bude mat radost.

Som sa rozhodla ze predsa len tu zavinovacku zoberiem, bude to asi lahsie pre mna narabat s malym, kedze je to moje prve a nikdy som sa nestarala o male deti - teraz by sa mi to zislo 😒 . Mozno som predsa mala ist robit nanny - aspon by som mala nejake skusenosti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre