Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

nippa
17. mar 2010

Mrk neboj nepredbehnes ma lebo ak budem ako s malou tak este budem prenasat aj ja. ☹ uz teraz chodim na zachod 6x za noc(teda dnes v noci som si to zratala) neviem co bude ked mi este brucho podrastie.

Lena ja som tu uz rodila, aj vacsina dievcat co sem chodi a vacsinou boli spokojne odozvy a niktora nesla rodit druhy krat na sk. Zle veci pocujes aj z domu takze ak mas stastie tak mas stastie. Ja som mala hrozny a komplikovany porod ale so starostlivostou som bola spokojna. Mala som od nich podporu a necitila som sa ze ich hadam obtazujem, kde na sk by som ten pocit asi mala ze sa musia so mnou zaoberat tak dlho. Vsetci boli strasne mily pocas mojich par dni stravenych v nemocnici. Ja chodievam na prehliadky do nemocnice, nechcela som ku GP, aj kamoska teraz lutuje a zacne chodit k midwife pretoze predsa maju viac casu na teba a aj skusenosti. GP mi pride fakt len taky generalny doktor ktory vie len z kazdeho rozka troska. Ale nemusis sa bat, myslim ze budes spokiojna a ak nebudes tak bez problemu to mozes zmenit. Tu ti za to hlavu neodrezu ako na slovensku. Hovori sa aka starosltlivost doma ale mamka mala trpnutie ruky alebo co a poslali ju na vysetrenia, zistili nieco a doktorka jej povedala ze ci by isla na operaciu ked by k tomu prislo lebo ze inak sa jej neoplati ju posielat na dalsie testy ak by nesla na operaciu.....no tak mamka jej hovori ze ak sa nieco zistsi a ja budem musiet ist tak urcite pojdem ale aky je to pristup ze ma poslu na dalsie vysetrovanie iba ak urcite pojdem na vysetrenie.....slavny slovensky doktory....
Takze asi ani ja som velmi nepomohla 🙂 ale hadam sme ta trosku upokojili ak si pocula nejake zle veci o starostlivosti....uvidis vsetko bude fajn. Inak v starsich prispevkoch sme tusim vsetk preberali, kolko krat budes mat scan, ako casto budes vidiet midwife a podobne veci.
Inak nemocnicu si mozes vybrat sama ktoru len chces a GP im posle tvoje papiere. Prvy scan mas v 12-13tyzdni a potom v 20tom. Ak mas problemy tak mozes mat aj viac. v 28 tyzdni vacsinou robia aj krvne testy na tehotensku cukrovku. inak su to len obycajne check-ups kde ti odmeraju tlak, zmeraju brusko(ked sa uz zacne ukazovat) a ku koncu budes vidiet doktora castejsie ako zo zaciatku. Takze good luck.

vicky
17. mar 2010

Mrk - tak uz to mas za par, neboj mala sa urcite este otoci, mne povedali v 39tt ze je otoceny back to back, co tiez nie je moc dobra pozicia, ale vraj sa este kludne moze otocit, co sa nakoniec aj potvrdilo. tak nemysli na to a urcite to prebehne v poriadku 😉

Lena - baby ti dobre povedali, ze ta starostlivost je sice ina, ale v konecnom dosledku ani ja sa nemozem stazovat. Sice som mala bezproblemove tehotenstvo, ale verim tomu, ze ak by sa nieco vyskytlo, tak ti daju viac vysetreni a urcite na teba budu inak dozerat. Mna dokonca do nemocnice poslal moj GP, bo na poslednej kontrole u neho v 40tt som mala dost vysoky tlak, tak hned volala do nemocnice ze ma tam posiela, tak si ma rovno tam aj nechali a na druhy den sa narodil maly. A mozem ti povedat ze tolko lekarov a midwives som nevidela pocas celeho tehotenstva, takze urcite ta sleduju aj ked mozno to tak nevyzera. Tiez som sa bala a prva myslienka bola, ze sa vratim na SK a ze rodit budem tam. Dokonca aj mojmu gynekologovi na SK sa ta myslienka viac pacila, bo vraj nema dobre skusenosti s anglickym systemom. Ale myslim ze to je len kvoli tym roznym vysetreniam, ktore sa doma robia a tu nie. Vsetko je to len o stasti a dobrom vybere nemocnice, mozno aj na SK by som mala skvely porod a mozno nie. Clovek nikdy nevie.

mrk11
22. mar 2010

ahojte

ja stale 2v1, bola som od stvrtka v nemocnici, prisla som domov v sobotu vecer. V stredu mi totiz opuchli nohy tak neskutocnym sposobom, lutujem, ze som to nevyfotila, toto som este nevidela. Ja mam totiz velke opuchy od zaciatku tehotenstva, ale toto bol "zazitok".

V lokalnej nemocnici (tam ma vo stvrtok odviezol sused, mala som tam emergency appointment, stravila som tam 11 hodin cakanim na vysledky a potvrdenia vysledkov) mi porobili vysetrenia a odporucili vyvolat porod, lebo okrem tlaku mam vsetky priznaky preeklampsie a ze tlak sa moze zvysit neskor. Tak sme v piatok naklusali s manzelom do tej mojej nemocnice, lekarka na mna nahucala, co tam chcem, preco nemam stahovacie pancuchace, ci chcem dostat trombozu (mna to ani nenapadlo kupit nieco take, lebo vzdy som tie moje nohy vsade otrcala a bolo mi povedane, ze nic sa s tym neda robit a musim vydrzat), a navyse vraj jej nebude iny lekar hovorit, co ona ma robit. Mala som pocit, ze som sa ocitla na Slovensku v case komunizmu (bola to inac podla mena Chorvatka). Sklopila som usi a este som sa jej ospravedlnila, ze som vobec tam. Vraj oni maju pacientky s ovela horsimi vysledkami a nic s nimi nerobia. Nechali ma na pozorovanie, co mi prislo ako dost nevhodne, teda ked je vsetko v norme, tak naco zaberat postel niekomu, kto ju potrebuje viac. Mojho muza skoro vynieslo od nervov, ale povedala som mu, ze sa musi ukludnit, lebo ved niekde rodit musim.

Takze teraz cakame, kedy sa malej uraci, ale ta si dava nacas, este je len 3/5 engaged, co je nic.

nippa
22. mar 2010

No teda Mrk tak si to uzivas ☹ Dufam ze coskoro budes mat potom a budes sa len vytesovat z malickej. Ja nastastie este nemam opuchy ale pri malej som tiez mala ale to bolo aj pocasie velmi horuce co je horsie na opuchy. Ja som bola tiez na scan vo stvrtok a poslali ma na specialny scan kvoli srdiecku, nieco tam dobre nevideli alebo co tak tam ideme zajtra. Babetko zasa neukazalo pohlavie tak dnes osm vyprala vsetko biele co som mala po malej. Este mi povedali ze asi budem mat scan v 38 tyzdni ake je babo velke lebo zatial je 'len' tyzden vacsie nez by malo byt. Dnes som bola u takej na nic midwife lebo urobili double booking tak ma len tak rychlo odbavila a nevedela ani ci je babo dole hlavou alebo sa otocilo hore....vyznelo to tak ze je dohora co nie je dobre ale ze o dva tyzdne sa uvidi. Takze ani som si nemyslela ze budem vidiet midwife tolko krat. Ozvem sa zajtra uvidime co bude na tom scane, dufam ze vsetko fajn a hadam sa dozvieme aj pohlavie..potom si este dokupim nejake saticky.....

mrk11
22. mar 2010

nippa, neboj nic, oni to radsej niekolkokrat cele premeraju, len aby mali istotu. Takze vsetko bude urcite v poriadku. Ak by mala bola aj hlavickou hore, tak sa zvykne rodit normalne. No a ked bude velka (ved mas velkeho manzela 🙂 ), tak pojdes cisarskym, sice nie najlepsie riesenie, ale predsa riesenie, no nie? Musim ti podakovat za nazov tych liekov na palenie zahy. Aspon na nieco bola ta nemocnica dobra, lebo mi ich tam predpisali, ked som im povedala, ze mi neucinkuje Gaviscon a to je uuuuuuuuulava. Ja sice beriem taku zvysenu davku, lebo jedna tableta mi nezabera, tu zvysenu davku mi aj predpisali, a nemozem si vynachvalit. A este ma tesi, ze malicku chvalia, v priebehu 3 dni mi 3 rozne midwife povedali, ze je to good size baby, tak aspon nieco. Akurat sa nechce pretocit, mozno aj preto sa nijako nezbera na svet, lebo ta sa vraj pretacat bude az priamo pri porode. Budem zajtra na teba mysliet, nech vsetko dobre dopadne. Ja mam stretnutie s GP, nic nove sa sice nedozviem, ale to je moje posledne stretnutie v ramci tehotenstva. Potom uz mam az 1.4. na prolonged clinic, dufam, ze tam uz nebudem musiet a mala uz bude v tom case medzi nami.

vicky
23. mar 2010

No Mrk - teda ty si riadne toho uzivas ☹ , hadam to bude uz len dobre. Zvlastne, mne na poslednom stretku s mojim GP vybehol strasne tlak, cele telo som mala opuchnute, ze som ledva chodila, tak ma hned poslala do nemocnice, oni ma hned skontrolovali, nakoniec tam aj nechali a na druhy den sa narodil maly. Fakt to zalezi od nemocnice a od stastia kam a ku komu sa dostanes, bo taka preeklampsia to nie je sranda. Ani sa nedivim tvojmu muzovi ze isiel do vyvrtiek. Tak len teraz nech to vsetko dobre dopadne a nech mala uz pride na svet.

viki2312
23. mar 2010

a

fouchard
24. mar 2010

mrk - drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne..myslim na teba!!

zial, nemam teraz cas ani na konik chodit, kde to este pisat 🙂 mati mi vyplnuje vsetok cas ...ja nic nestiham ...ked si predstavim, ze druhe zenske maju aj ine deti, alebo sa musia o domacnost starat, varit a pod..- tak si pripadam neschopna..malicka sa mi chce len na rukach pestovat - inak place a tym padom nemozem nic spravit..akurat ked tvrdo zaspi a mozem ju premiestnit do postielky..a to vtedy bud zalahnem alebo rychlo spravim, co potrebujem...

dufam, ze sa to polepsi..nastastie mi mama pride na velku noc - a potom by som chcela ist ja s nou na slovensko..manzel vybavuje pas - zevraj by to nemalo trvat viac ako 2 tyzdne (nastastie fr. konzular nepotrebuje apostilu ani preklad rodneho listu a da sa hned vybavit pas - v porovnani so slov. ambasadou - 4 mesiace len slov. rodny list)

baby, som maximalne vycerpana - stale krvacam..- je to normalne?? gp vravel, ze ano - ale mne sa to akosi nezda..

inak Mati mala vcera presne mesiac 🙂

mrk11
25. mar 2010

dakujem vam vsetkym, ja uz tiez dufam, ze sa to nebude zbytocne komplikovat. Inac dnes by sa Ela mala oficialne narodit, ale ani zdaleka sa na svet nechysta.

fouchard, mna ani nenapadlo, ze vy mozete poziadat o francuzsky pas, to je naozaj skvele, mozes kludne s malickou vycestovat. Aj britsky pas trva 2 tyzdne, akurat my este nesplname podmienky. Ja ked som to zistovala, preco to tak dlho trva na Slovensku, tak vraj pre vsetky babatka, ktore sa narodia v zahranici (plus do toho spadaju aj svadby, pohreby...) je v BA len jeden clovek, ktory to ma vsetko na starosti. Neviem, ci je to pravda.

vicky, nahod nejake fotecky malickeho, nech sa pokochame 🙂

ako si nippa dopadla na ultrazvuku? Verim, ze vsetko je OK 🙂 🙂 🙂

nippa
25. mar 2010

Ahojte babizne. Tak na ultrazvuku nam povedali ze sa im to zda ok ale predsa k porodu musim mat doktora ktory hned zoberie babetko vysetrit. Ak by sa nieco naslo tak nas zoberu do Great Ormond St. hosp. alebo k nim do UCLHosp. v Eustone. Ale hadam nie. Ten doktor co nam to robil hovoril ze 80% sa zbytocne strachuju ale ze je lepsie byt safe nez sorry. Takze hadam fajn. No potvrdil ze rodit mozem tam kde planujem a ze babetko bude vysetrene pred tym ako pojdeme domov. Tak uz nech je tu. A predsa to bude mala Ria Nnenna...este sme sa nerozhodli ktorym menom budeme oslovovat......takze dalsia dievka do partie 😀
Mrk drzim palce a hadam najblizsie uz prispejes s dobrou novinkou ze Ella je tu.
KikaF unava je prirodzena, ak by to neprechadzalo tak potom nech ta vysetria. Predsa je to len zmena, hlavne sa dobre stravuj a skus vela spat...hovori sa ze mama by mala spat ked babetko.

mrk11
26. mar 2010

blahozelam nippa, tak teda konecne viete, ze to bude mala princezna!

Ela si dava nacas, vcera som behala po schodoch s taskou do porodnice, vysavala, prezliekala postele, vesala pradlo, varila, ale nasej malej to bolo zjavne uplne jedno. Zjedla som uz neviem kolko ananasu, skusam vsetky babske rady, no nou to ani nehne.

Inac v UCLH v Eustone budem rodit, to je moja nemocnica, dufam, ze tam nebudete musiet ist. Dufam, ze tam stihnem dorazit, ked to na mna pride. Posledne som tam sla taxikom, trvalo to vyse hodiny a to sme nesli cez ziadnu zapchu. No este veselo bude 🙂

diamand
autor
26. mar 2010

caute zienky, ako sa mame?

boze mrk ty co tu este stale robis, sup sup do nemocnice

My sa chystame dnes k GP akosi mi obidve babulky kaslu, hrozne nemozme sa toho zbavit.

V stredu sme boli u tanicky pozriet maleho je strasne zlatucky

fouchard
28. mar 2010

caute baby.. vidim, ze mame menej a menej casu pisat 🙂 deticky zamestnavaju 🙂) ja s mati si pomalicky na seba zvykame!! zacina sa mi darit rozpoznavat, co potrebuje, ked placka...takze toho placu je pomenej🙂 aj s mojou unavou to uz zacina byt lepsie - avsak stale to ma mati podelene - cez den spinka a v noci "zije"..snad sa to zmeni casom..

kika - moja malicka je tiez prechladnuta - ma soplik, kycha stale a kasle (nie vsak hrozne) a ma zvysenu teplotu - zatial sa to vsak da..- chytila to od stephana - ten ma to iste (musime si davat viac pozor na sirenie bakterii - bo aj ked stale umyvame ruky, akosi to mati nepomaha ☹

nippa - to je super !! - dalsie dievcatko 🙂) (krasne meno si vybrala) - aj ja chcem este jedno, ale budem musiet este pockat aspon rok.. a neboj , urcite vsetko bude v poriadku..ja som pocas tehotenstva uzivala dvojake lieky denne - typu B, a vsetko ok..uz aj malej robili testy- ci netrpi tym istym ako aj ja - nastastie je to v poriadku 🙂

mrk - ako ella?? este stale v brusku ??

dnes je kvetna nedela a uz bud. tyzden velka noc!! moje najoblubenejsie sviatky (len skoda, ze tu si ich az tak nemozem uzit ako na slovensku) - ale pride mi mama v stredu, tak si spravime aspon vyzdobu a navarime to, co zvycajne cez tieto sviatky...

prajem aj vam vsetkym krasne velkonocne sviatky !!! dufam, ze coskoro budeme mat viacej toho slniecka..

vicky
28. mar 2010

Ahojte, tak sa ozyvam aj ja, akosi mam same nestihacky, este k tomu tu mam svokru, tak ta by najradsej mala maleho stale pri sebe, co na jednej strane chapem (bohvie kedy ho znovu uvidi) ale na druhej strane ma to trosku hneva. Ale od toho su asi svokry 😒

Maly ma tiez este stale prehodeny rezim, takze v noci zijeme a cez den spime resp. on spi. Nastastie do takej tretej je relativne kludny ale po tretej do takej siedmej - tak to je len plac a mrncanie. Pritom je najedeny, prebaleny, ziva sa mu ale spat nebude. Ja normalne nechapem ako to napr. slobodne mamicky dokazu tak vsetko zvladnut. Ja mam doma manzela, sice cez den je v praci, ale aj tak pomaha ako sa da.

Vyhodili sa mu take male cervene pupaciky, mal to len najskor na tvari, som myslela ze to je nieco ako potnicky, tak som tam davala kalciovu mast, ale teraz uz to ma aj na hrudniku. Myslite ze to moze mat z MM?

Nippa - gratulujeme k dievcatku, fakt pekne meno si vybrala 😉

Mrk - ako mala? pozeram ze si tu bola naposledy pred dvomi dnami - zeby uz bola Ella na svete?

mrk11
29. mar 2010

no mne sa to uz ani nechce pisat, furt 2v1, ani to nevyzera, ze by sa nieco dialo, ja uz som zufala, termin na prolonged klinike mam az vo stvrtok a to sa len pojdeme dohodnut co dalej, slak ma ide trafit. Ele sa z bruska nechce... Najviac ma otravuju denne telefonaty a sms - minimalne od 5 ludi, ci sa uz nieco pohlo. A tak dookola, lebo ved nic sa nepohlo. V praci na mna zacali uzatvarat stavky, kedy sa mala narodi. No citim sa ako na dostihoch...

vicky
29. mar 2010

no si viem predstavit ako ta to dokaze otravovat tie telefonaty. ja som nastastie prenasala len 4 dni nakoniec, ale vsetky tie sms a volania mi liezli na nervy uz ked som bola v 39tt. Ale neboj, uz to bude zachvilku, tak vela sily ti prajeme 😉

tani
29. mar 2010

Ahojte dievcatka, tak konecne pisem aj ja, inac citam vas pravidelne len do pisania sa mi nejak nechce pustit 🤐
Mamem sa celkom fajn, malicky je dobrucky az na to ze dost zvracka takze ho musime pop papkani drzat este aj hodinku na rukach ale aj tak sa pozvracka, ale v noci je velmi dobry vcera pekne spinkal od 21.00 do 1.00 a potom sa napapal a zobudil sa az o 6tej. vecer mava koliky ale Lily mala ovela horsie a zvladli sme to. jasne ze mamina je obrovska pomoc, bez nej neviem neviem, nakolko moj manzel je v robote aj do 22.00 takze vela nepomoze, ale zato sa ovela viacej venuje Lily akoo doteraz kedze ja nemam a tak casu len na nu a je to uz aj vidiet na ich vztahu je na neho nalepena 😵 no teda asponn tie chvilky ked je doma. inac momentalne som uplne sama doma bozske ticho, mama vzala deti na prechadzku, Lilca len na chvilu sa povozit na buggy board, ale maly ma rad byt na vzduchu ani nepipne pekne spinka, tak sa prechadzaju aj 2 hodinky.
Kika aj ja sa niekedy citim neschopna a ze nic nestiham, to asi vsetky mamicky maju raz za cas taku chvilku, nas maly tiez sem tam kychne alebo zakasle, ale nemyslim, ze je to nadcha, len si cisti nostek alebo mu zabehne,dufam. Lily tiez kasle uz dlho, ale len v noci boli sme s tym aj u GP ale ako vzdy nam bolo povedane ze to prejde, ze to je normalne v tomto pocasi 😠 tak idem si este popozerat ci nie su na nete nejake nove domy na rent, zatial som bola pozriet asi 5 a vsetko otras,
aj my prajeme vsekym krasne Velkonocne sviatky 😵

mrk11
31. mar 2010

ahojte, mne dnes rano odtiekla zatka, ale nie som otvorena, tak cca 24 - 48 hodin a Ela by mala byt na svete. Ved ja sa zajtra ozvem ako sme pokrocili

vicky
31. mar 2010

tak drzime palce nech je to za tebou cim skor a hlavne nech je vsetko ok. 🙂

fouchard
31. mar 2010

Mirka - myslim na teba!! vela stastia a daj vediet ked sa ti Elka narodi !!

diamand
autor
31. mar 2010

Miri - drzim palce a nech to je rychle

nippa
31. mar 2010

ahojte dievcata. V prvom rade drzim palce Mrk nech to mas rychlo a bezpecne za sebou, nech je malicka dobrucka a nech ste co najrychlejsie doma. Uz sa neviem dockat detailov o porode, ja sa tak strasne bojim aj ked je to uz moje druhe ale idem rodit po 7 rokoch takze som na vsetko uz zabudla. Philipka ma masti kazdy den, je taka zlata a potom vzdy pomastim ja ju. Drahy pomasti ale to je take ze radsej nech nemasti, ten si ma radsej vystiska a pohladka brucho, sem tam sa mu prihovori ....uz sa nevieme dockat.`
KikaF je super ze si malicku uzivas a ze ste uz zohrane, ja dufam ze malicka bude hned dobra, Tani v tomto ti teda nezavidim maleho nosit hodinu, sice to teraz pomaha ale neviem si predstavit ked si na to zvykne ale uz mu to nebude treba...no chlapy ze 🙂 Maly je krasnucky, ako sme u vas boli bola by som ho zjedla ale drzala som sa, moje brucho ma moc blizko k nemu nepustilo, to vies Alexy sa zda uz taka velika ale ta sa mojim utokom neubrani 😀
Babizne prajem kranse velkonocne sviatky, ja tu mam svokra a ani neviem do kedy, potom pride aj mamka tak sa tesim plny dom...este ze nemusim varit 😀 .... teda varim len take drobnosti okolo seba a malej, drahy sa vzdy postara o africku kuchynu 🙂

mrk11
3. apr 2010

ahojte, ela je na svete, sme v nemocnici, nakoniec to bol cisarsky, ale 'stihli' sme aj epidural. ja som nehybna, velmi krvacam, malu mi prave nasadili kvoli zltacke na lampy. netusim ako dlho sa zdrzime, hlavne nech je v poriadku. ked dorazime domov dam fotecky na facebook. narodila sa 1.4. o 23.20, 53cm, 3.5 kg

mrk11
3. apr 2010

inac marcelka, toto bol najhorsi zazitok mojho zivota s najkrajsim koncom, popisem viac, ked budeme doma

vicky
3. apr 2010

Mrk - gratulujemeeeeeee

Takze pekne aprilove dietatko, skoda ze to bol nakoniec CS, ale hlavne ze uz je na svete a ze je v poriadku. Tak teraz sa snaz oddychovat co najviac (moc sa to asi nebude dat 😒 ) a vytesuj sa z malej.

Hlavne sa drz a prajeme vela sil.

diamand
autor
3. apr 2010

mrk z celeho srdiecka gratulujem a prajem vela zdravicka a hlavne vela siiiiil, tesim sa na fotky

nippa
3. apr 2010

Mrk gratulujem a zelam vela zdravicka a hlavne tebe oddychu nech je princezna dobre dievcatko a pekne spinka a papa. uz sa tesim na fotecky......pozeram diamand ze som vlastne napisalal to iste ako ty..... 😀 ale co viac k tomu dodat nie?

fouchard
3. apr 2010

Mirka, gratulujem k dcerenke!! prajem vela zdravicka vam obom!! a tesim sa na Elline fotecky 🙂)

mrk11
9. apr 2010

ahojte baby, dik vsetkym za gratulacie, ja akosi nestiham vobec nic a to len kojim, vsetko ostatne robi za mna moj manzel. Ela si nijako nevie najst rezim, nechce spavat v postielke, a spava naozaj maloco, kojim aj 3 hodiny vkuse, potom si da 1 hodinu slofika a znova. Midwife mi povedala, ze ma vyuziva pre vlastny komfort, ale ze ju mam kojit kolko potrebuje, ze u kojenych deti, ak si pytaju tak im treba dat. My sme sa aj snazili menej, ale robi strasne cirkusy, no zase place, utekam k nej.

diamand
autor
9. apr 2010

mirka presne viem o com pises, ja som mala presne toto iste na zaciatku s Alexy a chvala bohu ze uz to je za nami, neboj ono to prejde, ona si svoj resim skor ci neskor najde, drzim palce a hlavne zelam vela sily

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre