Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
20. máj 2007

Lasenka Muswell hill poznam trosku velmi pekna area, diamand Tina chodi na Bell lane primary school, netusim kde je st. Josephs to je na Hendone? Uz som pocula, ze tu je uvolnenejsie, aj poradne u midwife su viac uvolnene chvalabohu nie je kazdu poradnu vysetrovanie zo spodu ako na Slovensku, pravda je ze kazdy porod je iny tak dufam, ze nebudu ziadne komplikacie, prvy som mala cisarak, vsetko som prespala, takze vlastne vobec neviem co ma caka(myslim bolesti a tak...) aleeeeeeee zvladli to ostatne zvladnem aj ja, uz sa nevien dockat. Musim uz ist bo zase nic nestihacky koli netu, zatial cavte a krasny slnecny nedelnajsi den prajem!!!!!

tani
20. máj 2007

bluebell urcite sa vcera na wembley dialo nieco velke lebo po celej dialnici M1 vypisovalo na svetelnych tabulach, ze uz nie je volne parkovanie na Wembley stadione, tak sme sa cudovali este som tam taky napis nevidela, len ze je trafic, malickemu zelam nech mu je cim skor lepsie, take male deticky vacsinou dobre a rychlo zvladaju aj vyssie teplotky.

nippa
20. máj 2007

no tak to sa cudujem babizne..kde ste boli zalezene? ved uz par mesiacov fungujeme vdaka diamand ktora to tu zalozila...a to sme este vacsinou z tej istej casti...no dobre niektore uz odstahovane...ja som v Edgware...tusim som to uz pisala...tak vsetkym tehulkam zelam vsetko dobre a nech vam to vyjde...k nemocniciam...urcite by som rodila tu v porovnani co pocujem na slovensku(aj ked dobre aj zle veci sa deju vsade) Zisti si aka je nemocnica u vas....ja som rodila kde rodila moja kamoska (Whittington hosp. v Archway) a som bola tiez velmi velmi spokojna..sice mam 2 nemocnice blizsie k nam ale za tu cestu to stalo...vies nikdy nevies kde ta to chyti takze nepozeraj az tak na vzdialenost nemocnice od vas...inak v Barnete rodilo par kamosiek a vacsinou boli spokojne...no uz som sa zasa rozpisala namiesto ucenia...prajem peknu nedelu, a nech to slnko si uz konecne rozmysli ci ostane vonku alebo nie....ale radsej vonku....

tani
20. máj 2007

este stale tu nik nie je ☹ to bude asi tym, ze mate mensie deticky teda menej casu vysedavat na pc, ta moja 11-tka je uz skoro samostatna, no ved uz o 2 tyzdne asi tiez nebudem mat tolko casu, nippa dik za rady o nemocniciach, co studujes? ja som tiez rozmyslala zacat nieco kym budem doma s malickou ale neviem sa rozhodnut co, nieco co netrva dlho kym dostanem nejaky certifikat a co by sa potom nasla fajna robotka 😀 a nieco kde nie je vela matematiky, v tej som nikdy nevynikala 😖 asi najskor nieco k detickam. ako tak sledujem moju midwife tak to by ma asi bavilo. ale to je asi na dlhsie studium
emma neboj toto tehotenstvo bude ok, ja som mala tiez pred dvoma rokmi zamlknuty potrat tak ked som minuleho roku v septembri zistila ze som v tom bala som sa az to prveho scan a vidis teraz som uz 2 tyzdne pred porodom 😵
diamand ake bolo bbq? aj ja by som si dala, ale ja by som si momentalne dala asi vsetko, co sa da zjest 😀

bluebell12sr
20. máj 2007

no,
tak my sme skoncili v Ealing Hospital na A&E......... ☹
kvoli tym kovnulziam mame s teplotkami dost prooblemy... 😖
tak asi si slniecko tak skoro uzivat nebudeme ☹

diamand
autor
20. máj 2007

ahojte babulky, my sme sa teraz vratili domov z navstevy, teda este sme sa zastavili najest v Nandos lebo sme boli velmi hladny, dneska bolo super pocasie aj navsteva sa vydarila, boli sme pozriet kamosku tej sa narodilo pred 6 tyzdnami babetko chlapcek, tak som sa bola trosku povytesovat a zajest trosku barbecue. Oni byvaju na druhom konci Londyna takze nam dost dlho trvala cesta spat a boli hrozne zapchy. Boze ale taka som znicena, a totalne mam opuchnute nohy, a hned ako som prisla domov tak som zapla pc, lebo sestranici odtiekla vcera plodova voda, tak cakam ci nepisala, ale zatial stale nic, ty kokso od vcera vecera (ona zije v Japonsku).
Tani - viem presne kde je bell lane, je to off brent street, kusok od maleho skoly a mojej roboty.
Emma - presne viem ktory kebab myslis aj my tam sem tam zajdeme.
Bluebell - ked bude na buduci tyzden pekne tak by sme mali hodit nejake stretko a to plati aj pre Nippu (ked sa uz nebude biflovat 😀 ) a vsetky ostatne babulky ktore sa chcu pridat.
Koncim som KO, pozdravuj vsetky deturence a maminy. GOOD NIGHT 😉

mima3114
20. máj 2007

ahojte.vsetky uz asi spite,len ja ponocujem.mam problemy so spankom 🙂 prave pred chvilou som si tu vsimla tuto temu.ja byvam v meste Woking ak to niekomu nieco hovori.je to takych 30-40 minut od Londyna.

nippa
20. máj 2007

ahoj mima..tak nie si jedina..ja este ponocujem..uz mam toho dost..chcela som to tu uz zabalit ale hovorim este pozriem ci niekto neodpisal...no a mile prekvapenie hej..tak hned pisem aj ja..
V prvom rade....bluebell ako malicky? znamena ze ste uz doma? ja som nemala kredit ti ani zavolat po tom co si txtla a drahy sa vyparil von..dufam ze uz ste lepsie a Karimko to nebude mat komplikovane..inak na slovenskych a ceskych mamickach pisala monika ze je nejaky stomach bug ked vracias a tak...len mi prislo na rozum lebo aj ty si bola chora....
Tami....studujem IT a Business Information Systems...posleny semester...takze jupi...ale asi toto budu teda aj moje posledne prazdniny 😖 potom sa budem musiet zaoberat tym kde dat Philipku cez prazdniny...no Diamand hadam poradi ako to ona robi...ci sup sup na slovensko? to by som asi nevydrzala tak dlho bez nej....no co uz my sme ako prilepene do kopy...
ale babizne uz padam do postele, zajtra idem do skoly na revision so spoluziackami .......inak tento vikend asi budem trosku busy...mamka ide domov next stredu tak este ju chcem zobrat von a to som uz drahemu odvolala nejake navstevy ktore chcel podniknut lebo s touto mojou skolou sme davno nikde neboli...ale potom sa urcite pridam...ved sa dohodneme na telefone...dobru noc

tani
21. máj 2007

dobre skore ranko! jeeeeeeeeej mima ved mi mame skoro rovnaky termin, tak to si teda asi uz tiez taka nedockava,nepokojna ako ja a nemotorna 😀 ten balonisko co tlacim pred sebou mi uz vazne dava zabrat a to kazdy hovori ake mam male brusko, ktorym smerom od Londyna to byvas, ja som momentalne tiez zhruba 30-40 minut /no ked nie je trafic/ od Londyna - v Lutone.
Nippa ty si teda sikulka, uz posledny semester, tak drzim silno prsty nech uz to mas uspesne za sebou, to by bol pre mna asi tazky odbor 😝, to ako dlho trva take nieco? Nippa nebud smutna, ze posledne prazdniny, potom bude zase dovolenka, tu este aj platia 😵
zdalo sa mi, ze niekto pred tym pisal, ze by chcel zacat kurz nurse ci nursery nurse tak to by sme mohli zacat spolu, aspon by som mala od koho odpisovat 😀 😀 😀 .
bluebell ako malicky? uz mu je lepsie?
Kika tak ked pracujes tak blizko Martinkinej skoly tak to by sme mohli niekedy skocit na kavu niekde na Brent street.
zatial cawte uz padam zobudit Tinu a chystacky do skoly. pekny den!!!

nippa
21. máj 2007

dobre ranko...tak ja zdravim uz zo skoly....to mame dnes ale zamracene ze? a to som myslela ze uz bude krasne..ja stale o tom pocasi ale ked mna taketo pociasie deprimuje...tani tak vy tu takto dohadujete stretko..ved moja skola je na Brent Street nie? MIDDX uni...urcite to nemame daleko.....ale ja som tu uz len posledne dva dni a potom adiooooooz amigo...uz sem nohu nestrcim...nie ze by som si to tu neuzivala...nikto nevie vlastne ze som taka stara aka som....tu sami 20tnici....ze zapadnem..ale asi len ked nemam malu pri sebe..inak som ozajstna mamina...tani tak ty chces ist do nursing? to by som asi nezvladala ja..vsetku tu chemiu a biologiu...neviem neviem...no padam uz tu mam aj spoluziacky..krasny den prajem

diamand
autor
21. máj 2007

dobre rano babulky, mima a tani vy to mate ozaj za kratko to ja este 15tt, ale ide to dost rychlo.
Bluebell ako sa ma Kareemko dufam ze je ok, nechcem aby si odisla na SK, teraz ked sme sa zoznamili.

Tani - to ja som chcela ist studovat nursery nurse, ale vsetky kurzy zacinaju v sept. a to by som pri babetku nezvladla, a do office sa uz ozaj nechcem vratit, tak mam novy plan - idem si spravit kurz na childminder, trva 7 tyzdnov, potom sa zaregistrujem a budem robit registered childminder (takze nippa ked nastupis do prace mas moznost), uvidim dufam ze to vide, dneska som uz volala na barnet council, idu mi poslat nejake papiere ohladom toho a kurz je free. Vcera co sme boli na tej navsteve tak ta baba to robi a velmi si chvali. Mne bude stacit a jedno dieta, mozno dve nech si trosku popri materskej privyrobim ale hlavne je ze budem doma. A na kavicku mozme vybehnut hoci kedy, prestavku mam od 1 do 2 takze ked budes mat cas tak padame. Fuuu inak tu cestu z Luton do Hendonu kazde rano ti nezavidim, mne staci s Edgware.

Nippa - tak ty chodit na middx uni tu v Hendon to si mi ani nepovedala kavu sme mohli dat uz davno. Inak od zajtra uz ma byt pekne a cez vikend uplne teplo, a nezabudnite ze v pondelok je bank holiday.

Inak dneska rano bola hrozna zapcha na nervy, Natko prisiel neskoro do skoly.

Mima - ja viem kde je Woking nie je to az tak daleko.

INAK BABY TO STRETKO MYSLIM UPLNE VAZNE NAPR. V SOBOTU.

diamand
autor
21. máj 2007

mima - ozaj a birth plan vobec nepotrebujes, aj tak to vacsinou nie je tak ako sa planuje, nechaj tomu volny priebeh. 😉

zofa
21. máj 2007

Ahojte,
je tu niekto?
Mima ja som mala kamosku vo Wokingu, to neni az tak daleko od nas - ja som v Slough. Diamand ked sa smiem spytat, kde si nasla ten kurz childminder? Lebo aj ja uvazujem o tejto praci alebo o nursery nurse.
Ja mam dnes a zajtra volno a v stredu sup na dovolenku. Periem, zehlim a uz by som mala aj balit len sa mi akosi nechce, no to som cela ja 😀

diamand
autor
21. máj 2007

ahoj zofa to si musis zavolat na svoj council a to sa robi cez to, oni ti povedia potrebne info.

Babulky kde ste dneska vsetky??? 😢

zofa
21. máj 2007

Diamand dik, uz tam aj idem zavolat.
Robila som si tehotensky testik ale bola len jedna palicka, no mrcha neprisla, tak pockam este 2-3 dni a skusit znovu testovat.

bluebell12sr
21. máj 2007

caute,
no nestiham citat....ale sa to tu rozbehlo 🙂
tak my sme znovu na antibiotikach. Ma este niekto dieta, ktore je tak casto chore??? ☹
ale musim povedat, ze v ealing hospital je uplne iny pristup, ako v northwick park. ako mi pisala nippa, do northwick park sa chodi uz len dokonat... 😖
diamand, kedy koncis v praci? myslim, kedy ides na matersku?
zofa, kam sa chystate na dovolenku? 😎

mima3114
21. máj 2007

tani ahoj.tak ty mas termin len o den neskor ako ja.mas pravdu,ze som nemotorna a musim sa priznat,ze aj leniva 🙂 ked si uvedomim,ze to o chvilu pride,tak v prvom rade sa velmi tesim na drobceka,ale samozrejme su tam aj nejake obavy.ale co uz.nejak zvladneme.

zofa
21. máj 2007

Ideme si na Ibizu trochu ohriat kosti 😀

mima3114
21. máj 2007

diamand,tak ty mas pred sebou este peknych 15 tyzdnov.len si ich uzivaj.je pekne pozorovat brusko ako tam to malinke stvorenie rastie.a zbehne to ako voda.mne sa zda ako by som len vcera zistila,ze som tehu. 😀 a pritom den D je uz skoro tu.

mima3114
21. máj 2007

zofa,tak ja vie kde je Slough.Bola som tam asi 2 krat 🙂

mima3114
21. máj 2007

diamand a mozes mi nieco poradit tu o tych kurzoch co sa bavite.aj ja rozmyslam,ze nieco by som mohla vyskusat.rozmyslam uz nejaky cas o niecom takom vzdelavacom 🙂 ale nemam informacie co a ako.o ake kurzy to ide?

diamand
autor
21. máj 2007

zofa - tak dufam ze mrska nedorazi aspon by nas tu bolo viac tehuliek, ved mima a tani zachvilku porodia a zostanem len ja a emma (kde je ta dneska dufam ze je ok). Tu Ibizu zavidim.

Bluebell - ozaj ty si sa ma minule pitala ci aj Natko byva casto chory a veru musim si zaklopat ze na stastie nie, mava soplik a kasel ale horucky nie, klop klop klop. Na MD idem az 31 august, cize 8 dni pred terminom, ked ma to nechyti skor.

Mima - tie kurzy o ktorych sa bavime su ohladom childminding, su zadara cez tvoj council.

diamand
autor
21. máj 2007

mima a ty si aka utajena ani foto nam neukazes 😢 teda

mima3114
21. máj 2007

diamand co sa tyka tej foto,tak slubujem,ze to cim skor napravim 🙂 nieco tam hodim.a este ohladom tych kurzov,co potom z toho kurzu a kde su tie kurzy a ako prebiehaju.

mima3114
21. máj 2007

diamand prave som skusala dat tam nejaku tu foto,ale neviem dat fotku na mensiu velkost 😖 tak neviem ako to mam urobit.

diamand
autor
21. máj 2007

mima - potom sa zaregistrujem s ofstead, aby som mohla pracovat ako registered childminder, dam svoje udaje na moj council a budem cakat ci ma niekto bude chciet ako childminder, uvidime ako to dopadne, dufam ze dobre.

Baby nepoznate nahodou niekoho kto ma van??? potrebujem priviezt nieco z Luton do Edgware

mima3114
21. máj 2007

diamand ale ja stale nechapem co je to ten childminder ☹

diamand
autor
21. máj 2007

zena ktora sa stara o deti doma vo svojom dome/byte

mima3114
21. máj 2007

ahaaaaaa.tak to je v pohode.a su aj nejake ine kurzy?

diamand
autor
21. máj 2007

je ich milion podla toho co chces, zavolaj si na council alebo do nejakej college/uni a oni ti poslu info o kurzoch, dlzku atd.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre