Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

simonka28
26. mar 2010

nie nie ja som na rizikovom a navyse som mala taku pracu,ze by som tam prisla o vsetky nervy tak mi to nestalo za to!sice je menej peniazkov ale zdravie je prednejsie 🙂

quitka
26. mar 2010

to je samozrejmé, že zdravie je prvoradé. Dôležité je babatko, aby pekne v brušku rástlo 😉

dzobko
26. mar 2010

Ahoj Martanka, ja som v CA rodila v januari a monitor sme samozrejme absolvovali. Nie je (aspon vtedy nebolo) to spoplatnene, to by tak este chybalo. Dost na tom, ze nikdy nebudu spokojni, na to sa musis pripravit. Raz sa im bude zdat, ze je dietatko prilis spave a budu ho budit, druhy raz bude velmi aktivne atd. Casto si tam buduce maminky nechavaju na pozorovanie, nezlakni sa. Odporucam, nechodit tam na lacno a dat si predtym nieco sladke.
Inak, co sa cadcanskej porodnice tyka: vsetko o.k., vybavenie, personal (su mili, ale absolutne nic vas nenaucia-kupanie, dojcenie, prebalovanie, treba s tym pocitat). Jedine, co by som po skusenosti a tiez na odporucanie mojej gynekologicky zmenila je, ze by som si uz nenechala vyvolat porod pred terminom. Mala som termin v piatok, na monitore v pondelok sa lekar rozhodol, ze uz mam kontrakcie a sup na prijem. Nemala som ziadne bolesti, ani voda mi neodtiekla, ani len krize ma neboleli, skratka nic. Poobede mi odpustili vodu a nic. Maly nerotoval, ja som sa neotvarala a po niekolkych hodinach mi porod museli vyvolat. To bol zazitok. teraz uz viem, ze mam pravo to odmietnut. Pokial by som nemala bolesti, neodtiekla voda alebo babo nebolo v ohrozeni, neostala by som tam.

martanka11
26. mar 2010

Ahoj dzobko, no ja som sa tu niekde docitala, ze monitor je nejako cerstvo spoplatneny. Vraj sa plati cca 1euro. Prosim ta a ten monitor mi spravia hociktory den alebo su tam na to vyhradene dni a hodiny? Idem tam buduci tyzden prvy krat, tak aby som sa zbytocne netrepala...No dufam, ze si ma tam hned nenechaju :( ja mam planovany cisarsky, takze uvidim ako to bude prebiehat.
Inak gratulujem k syncekovi. Pozeram ze mate uz 2 mesiace, tak to mas uz to najhorsie "uvadzacie" obdobie za sebou. Tak hlavne nech ste zdravucki.

dzobko
26. mar 2010

Zrejme si z toho urobili peknu zarobkovu cinnost. Asi ano, myslim, ze kazdy den od 7.00 rano. My sme chodievali v pondelok a hned potom na poradnu. Nemusis sa toho bat, iba si lahnes na 20 minut a oni budu monitorovat malinke. Vysledok vyhodnoti sluzbukonajuci lekar a povie ti ci mozes ist domkov alebo ostavas. Stalo sa mi, ze sme monitor opakovali, pretoze maly spal a nebolo ho mozne zobudit - preto ta sladkost. Drzim Vam palceky.

adka_praha
26. mar 2010

quitka nizny... 😀 no leto je ako tak, aspon sa da byt v zahrade ale v zime som tu od nudy skoro steny ohryzala... 😝 a kde robis? kde staviate?
matisek no ty si iny dobrodruh... 😀

majca424
26. mar 2010

Ahojte,
no veru, monitor je spoplatnený, nie je to síce veľa (je to to 1 euro) ale aj tak je to akési divné 😒
martanka, máme podobný termín, tak sa mozno stretneme... A Ty ideš na cisársky? a prečo? máš ho opačne? kedy Ti ho idú robiť? 🙂 toľko otááázok 🙂 😀

dzobko
27. mar 2010

Anciasa im, naskor si vymyslia vysetrenie a potom ho spoplatnia. Celkom dobre nerozumiem tomu, na co je to dobre. Uz som pisala o tom, ako mi na zaklade vysledkov z monitoru zbytocne vyvolali porod. Presnejsie, na zaklade prazvlastneho vyhodnotenia vysledkov jednym "ujom doktorom". Lekarka, ktora mi robila sono pri prijme mi totiz povedala, ze monitor mam ukazkovy a nechape, preco ma chcu odrodit. Nuz... 😅 .Kamoske cely cas tvrdili, ze je vsetko o.k. a malinke sa narodilo so selestom na srdiecku.
Kukam, ze tu mate spolocne terminy, drzim palce. Ja som sa zoznamila s jednou kocenou prave na monitore, nasledne sme zistili, ze mame tu istu gynekologicku, ktora nam predpovedala, ze sa stretneme este aj na izbe po porode.Pravdepodobnost bola mala, rozdiel v terminoch sme mali takmer dva tyzdne a predsa. Rodili sme v rovnaky den a aj sme boli na rovnakej izbe.Aspon bola cely cas sranda a rychlo nam to ubehlo. 😉

adka_praha
27. mar 2010

no kukam ze tu sa bude rodit vo velkom... 😀

dzobko
27. mar 2010

no, v den ked som rodila ja bolo 16 porodov, ak to pojde takto dalej, okr. Cadca je za vodou

adka_praha
27. mar 2010

😀 ono ta porodnica akosi poslednou dobou praska vo svikoch... 😅

simonka28
27. mar 2010

no to mate kocky pravdu.ja som tam lezala min.mesiac a tolko deticiek sa tam rodilo,ze sestricky sa smiali,ze budu musiet davat mamicky na pristelky na chodbu 😀 ja som prve rodila v Martine a bola som spokojna ako nas tam vsetko okolo babatka naucili-krmenie,prebalovanie,dojcenie.takisto tam idem ja teraz tak hadam to tam bude este lepsie 😉

adka_praha
27. mar 2010

simi veru ked som bola ja v nemocke, bolo porodov az az, teraz nedavno segra, tak tiez bolo full a ako tak kukam, tak to akosi neuticha... 😀 a ze nebude na dochodky... 😀 😀 😀

simonka28
27. mar 2010

no ked su tam taky sympaticki lekari,nie? 😀 niektore sestricky by mohli odtial vyhodit a bolo by to tam na jednicku! 🙂

adka_praha
27. mar 2010

simi neviem, ja som bola spokojna aj so sestrickami... 🙂 jednej som sa sice zo zaciatku bala ale ta bola na novorodeneckom... 😀 vyzerala dost prisne... 😅

dzobko
27. mar 2010

To je pravda, nie je mozne hodit ich do jedneho vreca. Ja som sa nebala ani jednej, ale myslela som si vselico. A ta sestricka, ktora nam rozdelovala deti podla nahody, ci poradia v akom lezali na voziku 😅 bola tiez z novorodeneckeho odd.

matisekc
27. mar 2010

ahojte
tak kukam ako si vie nemocnica prilepsit 😠 pritom tento monitor nerobia vsade a deti sa tam rodia uplne ok, ked sa to plati tak by to ani nemalo byt povinne, a mozno by sme boli aj menej vystresovane
dzobko tiez rada spominam na pobyt v nemocnici, nozaj sme sa neskutocne nasmiali 😉

dzobko
27. mar 2010

Halooo Mata, ze si sa aj ozvala. No, nasmiali a nie len na sestrickach, ze? Chrobaciky a ich sexualna naruzivost boli tiez zazitkom na cely zivot, vsak.

simonka28
28. mar 2010

kocky ja som myslela sestricky na odd.pred porodom,hlavne tie starsie.mne napr.bravali aj v noci krv a jedna mi povedala,ze keby tam nebolo mna tak by si aj mohla pospat!mala som dost! ☹

matisekc
28. mar 2010

jaj Evi minule som si ani neviem preco na tych chrobacikov spomenula a som sa zase s chuti 😀
simonka28 ja som zo sestrickami problem nemala, mozno preto ze som od nich nic nepotrebovala 😉 lebo ked si "nenarocna" tak oni su potom na teba ok, pri prvom som mala tiez pocit ze ich neskutocne otravujem a to som ani nerodila v cadci, takze si velmi nevyberies

majca424
28. mar 2010

ahojte,
kočky, čo ste rodili teraz nedávno, ako sa to tam ide na ten monitor? To tam prídem posadím sa a oni mi povedia čo ďalej? a o ktorej je taký najlepší čas tam ísť? 🙂

simonka28
28. mar 2010

matisekc je to tazke kazda je ina.nechapem preco jedna to moze robit s usmevom a druha ta ide prizabit ked mas naordinovane odbery.ja som tiez vystudovana zdravotna sestra ale v zivote by som si nedovolila vrieskat po tehotnej zene nech je akakolvek a samozrejme ani nie po chorom cloveku kt.je odkazany na mna.oni su tam radi ked sa ich nic nepytas a pod.ja som jej uz potom aj povedala,ze si to sama odoberiem ked je taka "ochotna"!bola hned ticho!vzdy sa najde nejaka co ti to tam zneprijemnuje.

dzobko
28. mar 2010

Majca, normalne prides do nemocnice, vytahom na 5. poschodie (druhy od vchodu je bez kluca) a hned uvidis recepciu. Posadis sa a cakas. Priebezne sa pytaju, ci niekto ide na monitor. Nezabudni si tehotensky preukaz a vraj uz aj 1 euro. Inak, ak si nebudes vediet rady, opytaj sa ktorejkolvek sestricky a oni Ti povedia co a ako.
Hm, pravda je, ze sme so sestrickami problem nemali, az na tu, co nam "podhadzovala" cudzie deti (spominas Mata, ked mi Alexa priniesla na treti alebo stvrty pokus?), ale aj to sme brali s humorom. Ja som mala to stastie, ze som stretla veselu a rovnako strelenu zienku, takze my mame na co spominat a pri slove porodnica sa nam nevybavia problemy ale zacneme sa smiat az placeme. Celkom rada by som vedela ako sa ma "nas chrobacik". 😀
Co sa samotneho porodu tyka, pisala som o tom na podnet mojej gynekologicky, aby ste vedeli, ze mate pravo nieco take odmietnut. Je to vsak na Vas.

dzobko
28. mar 2010

Simonka, zazili sme aj tie - nelezali sme na novorodeneckom (bolo plne obsadene) ale boli sme na druhej strane. Ono je to aj o tom, co vsetko si nechate. Ja som si uz ku koncu robila "srandu" aj z lekarov (nie je to navod na komunikaciu!!!), samozrejme v ramci slusnosti. Oni si o to niektori aj koledovali. Najmä ujo velky doktor, ktory ma presviedcal, ze mam kontrakcie a mna ani palec na nohe nebolel, toboz porodne bolesti. Zaiteresovani si iste spomenu na "kmojho kamarata tam dolu". 😀

macka01
28. mar 2010

rodila som už pekne dávno,o akom monitore sa bavíte???to sú tie pásy či čo??

dzobko
28. mar 2010

Ano Macka, to su tie pasy. V podstate ta obopnu dvoma pasmi, jeden monitoruje srdiecko malinkeho a druhy fungovanie maternice (pripadne kontrakcie, tvrdnutie bruska,poslickov....).

macka01
28. mar 2010

aha,tak to nam robili už ked sme čakali na pôrod,trvalo to vždy nenormálne dlho 😝 a to už aj za to chcu peniaze?viem že 1euro nie je veľa,ale aj tak....to pomalu aj ultrazvuk o chvíľu spoplatnia ☹

adka_praha
28. mar 2010

macka ako uzv ja u cubonky platim...teda okrem 3 v tehu, ostatne 5 eur... 😝

dzobko
28. mar 2010

Hm, 1 euro je dost, ved nastavajuce maminy to absolvuju niekolkokrat. A vobec, je to povinne vysetrenie? Poslali nas tam a my sme bez vahania sli (ved co neurobis len aby bolo babo zdrave), ale ani nam nenapadlo premyslat, ci je to povinne, alebo len sikovny marketingovy tah, na zaklade dohody gynekologov a nemocnice.

veronika2008
28. mar 2010

Ahojte 🙂
Stretnem sa s niektorou z vás v septembri? 😎 Má niektorá podobný termín?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre