Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

majca424
9. apr 2010

Ďakujeme Vám, boli to veru výnimočné sviatky, výnimočné ale krásne 🙂 🙂 🙂

macka01
9. apr 2010

tiež blahoželám k miminku.Tí Rehákovci sú všetci doktori,že?Ale ona má mizernú povesť ako doktorka tak snád synovia budu šikovnejší.

aldemar
9. apr 2010

Pýtam sa zo zvedavosti, lebo i ja som mala tú česť s obidvoma, čo pracujú na oddelení a ten starší je fajn, opatrný, všetko si premyslí a konzultuje a ten mladší-taký celý zarastený je podla mna otrasný!!!!!! Správal sa ku mne velmi arogantne a namyslene...Dokonca aj v mojej pritomnosti hresil...Tak som si urobila obraz!!!!!

matisekc
9. apr 2010

aldemar suhlasim s tebou ze ten starsi je taky decentak, mladsieho som mala pri porode a som spokojna, aj ked mu trochu zalepilo ked zistil ze ma mala omotany pupocnik, tak hned volal zastupcu primara ale inak v pohode
no a mame po slniecku, caka nas zase uprsany vikend a zima ☹

adka_praha
10. apr 2010

matisekc hlavne ze volal niekoho na pomoc a nerobil zo seba geroia... 😉 ako to pocasie mohlo este aspon dnes vydrzat...my sme s terezkou nachcipane, zachripnute, no des... 😝

aldemar
10. apr 2010

Kočky, musíte sa vyliečiť, veď treba ísť von na čerstvý vzduch 🙂

adka_praha
10. apr 2010

ved ak bude zajtra pekne tak pojdeme, ak nebude terezka teplotovat...ale dnes bolo tak kadejak... 😝 doslaova aprilove pocasie... 🙄

pacna
12. apr 2010

hnusny hnusny cas 😠

miminkaa6
23. apr 2010

baby kde treba vybavit trvaly pobyt ???

mia1111
23. apr 2010

miminkaa - na mestskom úrade........

miminkaa6
23. apr 2010

na mestskom a na obecnom sa neda ked som z dediny? 😒

matisekc
23. apr 2010

miminkaa6 aj na obecnom sa da 🙂

lulu2407
6. máj 2010

Ahojte baby, prosim vas, robi niekto v CA 3D ultrazvuk? resp.viete o niekom v Ziline? VOpred dakujem za info. 😉

nanka9
6. máj 2010

dievcata pozrite sa, mozno sa vam to zide

http://www.lafemme-shop.sk/index.php?option=com...

janka0
17. máj 2010

lulu2407 ak sa dozvies tak napis a ja by som chcela vediet 🙂

ijanka27
20. máj 2010

Ahojte lulu2407, janka0 🙂 ja som dostala výborné odporúčanie na Mudr. Hartela. Kuknite link, má 3D aj 4D, len je v Žiline. Ale vraj je 3D aj v Čadci,len neviem kde presne a potom že chodia aj do Českého Tešína. My sa chystáme tiež, ale až po 20.-tom týždni... 😉

http://www.gynpraktik.sk/

andruska80
27. máj 2010

Ahojte, kočky, tak ja som túto stránku objavila až dnes, tak by som sa k vám rada pridala. Som tiež z Čadce, konkrétne z Kýčerky, mám 30 rokov, jedného syna Deniska, v nedeľu bude mať 5 rokov a čakáme ďaľšie bábätko, termín mám na 20.11., takže som v 15. týždni.
Ijanka, ty máš presne kedy temín?

andruska80
27. máj 2010

Aha, už viem, až teraz som si všimla, že sa to dá prečítať pri fotke. Tak to máme rovnaký termín, možno sa aj stretneme v porodnici. Plánuješ ísť tu do CA, či niekde inde?

ijanka27
27. máj 2010

@adruska80 Ahoj 🙂 no tak to sa možno stretneme, keď to máme narovnako 😉 Jednoznačne Čadca, som tu už pomaly úplne presťahovaná- no skoro v Čadci (na Čiernom) a počujem len samé chvály na nemocku... Dokonca aj nejaké známe zo Žiliny tu išli radšej rodiť... No a toto je moje prvé bábo 🙂 kukám na foto, že ty už máš zlatého chlapčeka 😉 ....

andruska80
28. máj 2010

Ijanka, ďkujem za pochvalu na synátora, ten sa tiež narodil tu v Čadci, vtedy to ešte ani nebolo prerobené, ale v podstate by som nemohla nič závažné vytknúť, bolo pár drobností, ako napríklad, že bábätko nedali hned po narodení mne na bruško, ale mi ho ukázali až umytého a oblečeného a to práve, ked ma zošívali, tak som ho takmer ani nevnímala ☹ , ale myslím, že keby som to žiadala, tak by mi vyhoveli. Ja som však bola celá vyjavená, ako asi všetky prvorodičky 😉 , tak ma to ani nenapadlo v ten moment. A s tými Žilinčankami, to je pravda, asi si žilinský primár dotiahol svoje pacientky 🙂 , tak predtým utekali čadčanky do ZA a teraz je to už aj naopak...

evkaco
11. jún 2010

ahojte tehulky. Som v 14. týždni a z Kysúc som sa presťahovala do Brezna. Rodiť však chcem v Čadci. Viete mi o pôrodnici podať nejaké bližšie info? (Dúfam, že pozitívne).

kajka_
11. jún 2010

Ahoj evka, ja taktiež zvažujem čadcu. Tu je fórum, ktoré sa týka priamo pôrodnice https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-cadca/

terez34
28. jún 2010

@evkaco urcite rodit do cadce je to tam teraz super aj doktori maju jedinecny pristup k mamickam sestricky super na porodnej sale aj na novorodeneckom takze ti drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo 😉 😉

ivkamt
8. sep 2010

ahojte, neviem či tu niekto z kysúc občas nazrie, ale kedže sa nám nejako kazí počasie chcela by som s mojimi krpcami zajsť do nejakého materského centra. je tu v okolí Čadce nejaké? Dakujem

ivkamt
10. sep 2010

@evkaco ahoj evka..ja som tu v Čadci nerodila..Rodila tu pred nedávnom moja kamarádka a podľa toho čo som videla,a porovnala s Martinom kde som 2 krat rodila , tak tu majú ešte ďaleko k Baby Friendly Hospital.Babatka niesu pri maminách.kamarátke dcérku doniesli až po 10 hodinách od porodu prvý krat na priloženie..Samozrejme sa jej mliečko horšie rozbiehalo, tak jej večer zahlásili, že jej ju v noci ani nedonesú priložiť kedže nemá mlieko / pritom na rozbehnutie mlieka je veľmi dôležite aj nočné prikladanie/ malú vyzlečenú videla prvý krat po patich dnoch až doma, pretože mali vyslovene zakázané rozbalovať detičky na izbe. nevedela ako ju má prebaliť, okúpať, vyčistiť pupcek..proste ona si sice ako tak oddýchla po pôrode, ale...mne by teda dosť vadilo keby som detičky nemala pri seba..aj keď som mala osť ťažke pôrodz, potrebovala som ich mať pri sebe a bolo mi ťažko keď mi ich brali ráno na vizitu, aj keď to bolo len na chvílku...tým nechcem nikoho dorádzať od nemocnice v čadci..je to tam pekne vynovené a vraj aj prístup lekárov je fajn..ale možno keď sa ozve viac mamičiek a bude mať výhrady k týmto nedostatkom, tak s tým niečo urobia🙂

prajem lahký pôrod a krasne zdravučké babatko🙂

adka_praha
10. sep 2010

@ivkamt nehnevaj sa ale musim s tebou nesuhlasit... 😉 teda nie vo vsetkom... 😉 rodila som v ca, cisarskym, takze sice tych 24 hodin co som bola na JISke, som malu nemohla mat pri sebe, ale ked ma previezli na normalnu izbu, mala som malu pri sebe skoro stale...teda po polnoci miminka brali na novorodenecke, ale zavcas rano uz boli pekne na papanie nazad...je pravda, ze kupkanie tam neukazuju, co mi trocha vadilo, ale tak teoreticky som to ovladala, tak uz to vobec nebol nejaky problem previezt do praxe...a prebalovanie mi ukazala sestricka na novorodeneckom a potom som si uz malu prebalovala sama...aj ked bolo troska blbe, ze som ju musela vlacit hore dole pred a po prebalovani na prevazenie... 🙂 ale tak nejako bolo treba zistit ci pribera a ci mame dost mlieka... 🙂 ja len tolko...moj osobny postreh... 😉

a k tomu centru v cadci je...je to rozdelene do skupin...my chodime k miminkam, resp. malinkym detickam a potom su vacsie...neviem ci ti misko chodi uz do skolky alebo ho mas este doma, ak hej tak asi by si chcela chodit s nim radsej k tym vacsim...? 🙂 ak k vacsim tak sa obrat na voskovku...ta ti snad poradi...ak k miminkam, daj mi vediet a ja zavolam babam, ze co a ako... 😉

ivkamt
10. sep 2010

@adka_ hmmm, tak to neviem prečo to mala tá moja znama tak inak..niesu tam nejako rozdelené izby alebo čo? ja som ju bola aj pozreť a malinkú som ani nevidela, lebo ju pri sebe nemala..ani postielku..nechcela som podať nejaké zavádzajúce info iba som písala ako to mala ona..

V každom prípade si ma veľmi potešila s tým centrom..no ja by som to asi striedala, nech sa zahra raz jeden raz druhý, ale isto by som chcela chodiť..tak mi prosím daj vedieť čo ako 😉 ..dakujem

adka_praha
10. sep 2010

no mozno bola v tom druhom kridle...segra ked rodila, tiez bola tam a malu nemala tolko u seba jak ja, lebo to bolo dake predporodne ci co...na sestonedeli bolo vtedy full tak nebolo na vyber... 😕

simonka28
12. sep 2010

ahojte kočky.)som tu dlho nebola.k tej teme čadca porodnica-ja som tiež 2krat rodila v Martine a mozem povedat,ze tam mamičky naučia vsetko,ukazu co je treba.poradia,pomozu,hocikedy sme si mohli malych rozbalit a pod.,kupanie dopodrobna ukazali,starostlivost o babatko ci o seba poukazovali-fakt klobuk dole a navyse ani jedna neprisla zamracena a nedajboze by po nas zvrieskal co som osobne v ca zazila...tu v Ca som lezala pred porodom ale co som bola navstivit kamosky a sledovala som tie sestricky tak im len hodili tie deticky a zatvorili dvere,možno az nekrivdim tak jedna starsia sestricka vedela fakt ochotne poradit! 😒 este,ze ti lekari sa vedia ako tak spravat 😉 buducim mamickam prajem prijemny pobyt a len pozitivne skusenosti 🙂 my uz mame pomaly 4mesacneho valibuka a som rada,ze to mam za sebou 😀

medulienka43
15. sep 2010

Ahojte tak ja sa tiež pridám so skúsenosťami s pôrodnicou v Čadci. Rodila som pred štyrmi mesiacmi a bolo to náhle cisárskym rezom, neočakávané komplikácie, pri pôrode som mala primára a pána doktora Reháka, ktorý nás mal celý čas na starosti, nemám na neho žiadne sťažnosti bol super na všetko odpovedal poradil a snažil sa vždy o nejaký žart. Sestričky na našom oddelení čiže na šestonedelí boli skvelé, vždy s úsmevom a ochotné, horšie skúsenosti som mala so sestričkami na novorodeneckom, vďaka ich neochote sme sa nikdy poriadne nerozkojili čo mi je doteraz ľúto, ale čo už inde by som aj tak nechcela rodiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre