Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

pacna
2. apr 2010

ze sneh chapete????fuuj 😠 😠

adka_praha
2. apr 2010

dzobko no to veru do smiechu ani neni... 😒 ale moj pouzil tradicnejsi bezpecnejsi sposob... 😉

macka01
2. apr 2010

dievčatá,Vigantol NIE JE vitamín E ale D ,je na kosti,nervovú sústavú,tiež podporuje vývoj imunity takže je veľmi dôležitý,tá nervozita,to je nezmysel,ak sa prejavuje,treba hľadať príčinu inde.Mojí chlapci majú 5 a 8 rokov a aj teraz celu zimu som im dávala vigantol po 3 kvapky.Zapiť alebo zajesť mliečným výrobkom,lebo D-čko je rozpustné len v tukoch.Pretože boli často v zime chorí tak aby som im podporila imunitu.Teraz,ked bude slniečko,si ho bude organizmus tvoriť sám zo slnečného žiarenia.Je dokázané,že už v septembri a októbri ho máme nedostatok,treba ho doplnovať.

adka_praha
2. apr 2010

pacna nechapem... 😠 a ze velka noc...este aj pocasiu sibe... 😠 perinbabu odstrelit... 😠
vooon sa neda ist, v telke velkyyy kulovyyy... 🙄

dzobko
2. apr 2010

Macka, mas pravdu, je to vitamin D, preklepla som! ALE!!!!! S tou nervozitou to vobec nie je nezmysel!!!! Prestuduj si minimalne pribalovy letak. Ja uz to mam overene a odkonzultovane s lekarmi. Neziaduca reakcia sa moze objavit na vsetko mozne, zalezi od konkretneho jedinca. Zvlast u vitaminov, preto je tak velmi dolezite dodrziavat davkovanie, predovsetkym u malinkych deticiek.

Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuj, u nas zacina byt opät bielo, my sa toho nezbavime ☹

macka01
2. apr 2010

no to sme sa prebudili do "pekného"rána 😲 😝 zajtra by sa to malo zlepšiť no ale blata bude všade vyše hlavy 🙄 Tento rok tá zima už nevie čo so sebou.Aspoň pozeráme rozprávky a vegetíme si doma. 😉

macka01
2. apr 2010

Dzobko,ak dávaš 2 kvapky denne naraz,tak skús urobiť tak,že rozdeľ,daj ráno 1 kvapku a popoludní 1 kvapku,aby ta dávka bola menšia,večer nie ak sa bojíš že by to dieťa rozrušilo

dzobko
2. apr 2010

Macka, skusame vselico, najnovsie mu to davame poobede, do vecera sa vysanti a v noci spinka. Volajako to uz zvladneme, ale dakujem 😉

matisekc
2. apr 2010

no u nas sa neprejavilo z vigantolu nic, nastastie
my mame teraz problem z kakanim, Ema sa uz druhy den nevie vykakat, uz som zkusala vselico ale nezabralo, ale nie je vobec nervna, viac som z toho nervna ja ☹
no pocasie desne, vcera bolo tak krasne, sme boli cele poobedie na ihrisku 😀 a dnes cusime doma 🙄 , zajtra sa chystame okupat do Wisli tak dufam ze sa vycasi a v nedelu bude pekne aby sme mohli vybehnut niekde von

dzobko
2. apr 2010

No, my sme prave opät dobojovali a malinky zahajal. Uvidime, aky bude maly teraz cez vikend. Este musime odsledovat jednu vec, ci nas maly nema tzv. "tichy" reflux, teda palenie zahy a ci sa mu papanie nevracia do ustociek. Aj z toho by mohol byt taky nervozny. Casto sa budi, kratky spanok, caste ckanie (aj 5x za den), zvysena slinotvorba, taka penicka okolo ustociek, prehlatnie na prazdno a ,ako som uz pisala, vzpieranie sa pri papani. Musime len zistit, preco je taky nervoznucky, odstranit pricinu a budeme najstastnejsie babo. Chvalabohu, my negrckame. Preto nas ani neposlali na gastro, lenze teraz v mudrych hlavach zaiskrilo a ono vraj moze babo palit zaha, verili by ste?

dzobko
2. apr 2010

matisekc- hmmm, tak okupat do Wisli, hej? Aj my by sme sli, ale...kedze uz vieme, ze by sme ilegalne vyviezli vlastne dieta za hranice..... 😀 😀 😀

matisekc
2. apr 2010

dzobko, o tichom refluxe som nepocula, ale s Kubom sme si reflux uzili a som stastna ze Emu to obislo, aspon nieco
a poobede sa aj vykakala 😀 som ju trochu dala do teplej vody a za hodku bolo po probleme 😉

dzobko
2. apr 2010

matisekc, ved ani ja nie, ani by mi to nebolo napadlo. Hovorim, ziarivka sa rozsvietila v studovanych hlavach. Budem stastna ak sa to vyriesi a bude klud, pretoze Alex je inak suprove babo - uhadnes? Palec v puse a jediny neplacuci na voziku?

dzobko
2. apr 2010

matisekc, pozdravuju Ta moji chlapi. Mam navrh: jedno pekne slnecne a teplucke popoludnie by sme mohli prekecat, co Ty na to?

matisekc
3. apr 2010

dzobko uz som na to tiez myslela, ze by som niekedy nalozila deti do auta a vybehla k vam na ihrisko a pokecali by sme, tak ked bude pekne sa ozvem 😀
no my sme boli dnes v tej Wisle, bolo super, Kubco plakal ked v satni zistil ze ideme domov

dzobko
4. apr 2010

A to ste boli aj s Emkou? Ja som uz totiz patrala po moznostiach palvania s babätkami.Najblizsie v ZA a tam beru deticky od 5 mesiacov. Uz som Alexa prihlasila, je tam natresk.

dzobko
4. apr 2010

Boze, plavania, nie palvania. Uz to znova zacina, budikuje mi zvonik, narybickujem krmicky, zakrbim v kureni, pysnem siepku cestom,....ach.....

matisekc
4. apr 2010

boli sme aj s Emkou, ale ta este vo vode nebola, si spinkala vo vajicku, inak plavanie pre taketo deti je aj v trinci a je to lacnejsie

dzobko
5. apr 2010

Vsetkym Vam posielame usmev a zelame vesely dnik.

adka_praha
8. apr 2010

ahojte...
baby kde sa sa zdejchli vsetky? sak rodit isli len dve, nie? 😅
ako ste sviatkovali? my sme sa tvarili, ze neexistujeme... 😀

macka01
8. apr 2010

ahojte,no sviatky,...ušlo to.mala som veeeľku oslavu tak veľa chystania atd.V utorok som brázdila mesto a dnes bojujem ja so zapalenými prieduškami aj hlas som stratila 😝 inač pohoda.
Koľko ste platili v tej Wisle na vstupenkach??

matisekc
8. apr 2010

my sme sviatovali v pohode, najlepse sme si odpocinuli v pondelok vecer, vsetka nasteva odisla, deti spali a my s man sme si vychutnavali ticho 😀
no vo Wisle sa plati 35zl na 1,5hod+ kazda dalsia pol hodina5zl v cene je vsetko co sa v aquaparku nachadza(bazeny, virivky, sauna, solna jaskyna...) a este parkovisko 10zl, lebo hotelove parkovisko beznadejne plne

majca424
8. apr 2010

Ahojte, tak ja som celé sviatky strávila v nemocke, išla som na záznam ktorý bol zlý a vrátila som sa včera aj s našim malinkým Jurkom 🙂 Tak my sme mali krásne sviatky, stala som sa maminou 🙂

adka_praha
8. apr 2010

majca tak blahozelaaaam... 😀 to boli veru nadherne sviatky... 😀 prajeme vela vela zdravicka obom... 😉

aldemar
8. apr 2010

Ahojte kocky, aky mate nazor na mladeho doktora Rehaka v porodnici v Cadci??

matisekc
8. apr 2010

majca424 gratulujem 😀
aldemar oni su tam dvaja, ktoreho mas na mysli?

adka_praha
8. apr 2010

ja som mala tu cest s oboma...jeden ma prijimal, druhy operoval... 😀 podla mna su obaja faaaaaaaaaaaajn... 😀 aldemar preco sa pytas? 😕 😅

lela1
8. apr 2010

Ahojte,majca 424,blahoželáme k maličkému,nech pekne rastiete a ste zdravý.My sme sviatky prežili pohode akurát po časie mohlo byť lepšie.Ja som prekonala 3 dňovú brušnú virózu,rozmýšlala som že či to nebolo zo šalátu,ale dozvedela som sa že to malo ešte zopár kamošiek tak sa to asi šírilo vzduchom,no poviem vám už by som to nechcela zaziť. ☹

dzobko
8. apr 2010

aldemar, jeden z nich tvrdil, ze mam kontrakcie (na zaklade zaznamu) a mna ani palec na nohe nebolel, nakoniec mi porod vyvolali.

dzobko
9. apr 2010

Dobre ránko, dámy. Dnes sa ukazuje pekný dník, hádam to vydrží a my pôjdeme von. Včera sme vonku strávili celé popoludnie, len grilovanie už malý nevydržal a bucal v postielke. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre