Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

majca424
28. mar 2010

dzobko, ďakujem, idem ich totiž tento týždeň absolvovať 1.krát tak uvidíme 😎 🙂
A vraj sú povinné tie pásy, tak neviem, je to ale pravda, si predstavte, že im tam za deň príde 30 žien na ten záznam, tak majú len tak 30 eur, no nie?

adka_praha
28. mar 2010

dzobko neviem ci je to povinne, ale aj keby nebolo, tak by som tam radsej sla...ku konci tehu su tiez rozne rizika... 😕 no ja som bola na pasoch az po prijme... 🙂 ma dokina poslala na pozorovanie a na druhy den ze ideme na to... 😅

matisekc
28. mar 2010

no poviem vam ze v blave sa na pasy nechodi, prvykrat ma napojili az ked som bola na porodnici a maly sa narodil uplne v pohode, ved keby sa ti cokolvek nezdalo mozes prist hocikedy do nemocnice, tak si myslim ze to povinne nie je, len clovek sa boji riskovat, ved ide o jeho dieta a tak to absolvuje, asi by som privitala skor ultrazvuk, aj ked na nom sa tiez neda zistit vsetko, mne v den porodu na prijme nezistili ze ma mala pupocnik okolo krku, prisiel na to lekar az ked ju pocas samotneho porodu zacali stracat na monitore, potom len boli fukot na sale, nastastie vsetko dobre dopadlo a mame doma malu zlatu Emusku 😉
dzobko ja som tiez rada ze sme sa stretli a naozaj sme si perfektne sadli, tak nam ten pobyt v ruzovej nemocnicnej izbe ubehol rychlo, ... ved ruzova je dobra 😀
inak majca 424 drzim palce aby bolo vsetko ok, nezabudni rano zhltnut nieco sladke 😉

zuzukol
28. mar 2010

ahojte,
pasy, alebo CTG zaznam, ako ho označujú lekári sa absolvuje pri beznej tehotnosti od 36 tyzdna. Napr. moj lekar ho ma v ordinácií, a preto nemam vôbec problém, pretože nečakám, keď idem na poradnu tak mi sestrička urobí aj záznam, bez čakania, B E Z P L A T N E, bola som v 37 t. t. a záznam mi vyhodnotil kontrakcie, teda stahy maternice,ale mna nic nebolelo len som pocitovala take akoby nadimanie, tak ma poslal na kontrolny zaznam do nemocnice, a aj na ultrazvuk prietoku pupocnika, teda ci je dobre babo vyzivovane. Vsetko bolo ok, aj kontrakcie vyskakovali, si ma tam chceli nechat a napichat infuziami, magneziom. Ale som odmietla, pretoze môj pôrodník, mimochodom z martina, kam sa chystam rodit, mi telefonicky odporucil nech pridem do martina, lebo vraj sa v tomto tyzdni uz pôrod netlmi, takze nesuhlasil s tymto postupom. A veru urobil dobre,pretoze po odpocinku, a dostatku tekutin kontrakcie uplne presli, takze by mi zbytocne v CA narusili prirodzenu cestu. No a od vtedy vypijem aspon 2 litre tekutin aby mi to zase neblblo.
Inak Simonka vies mi nieco poradit k tomu Martinu?
Ake to tam bolo a kedy si asi vyrazila do pôrodnice?
Dakujem

majca424
28. mar 2010

matisekc ďakujem a to ozaj mám zjesť niečo sladké? Potom bude asi vystrájať, či? 🙂

adka_praha
28. mar 2010

majca mimi by sa malo sladkym prebrat... 🙂 ale to nase trdlo to malo na haku... 😅 som sa naladovala sladkym a aj tak spala o 106 jak keby jej za to platili... 😀

majca424
28. mar 2010

adka, no tak to teda vyskúšam s tým naším, uvidíme čo to urobí 😀 potom dám vedieť 😉 😉

dzobko
28. mar 2010

Majca, ver nam, nechodit na lacno a daj nieco sladke. Ak uz nic ine, priamo tam na chodbe je automat, daj si sladku horucu (akoze)cokoladu. Inak ti bude babo buvat a budu ho budit, pripadne ta prinutia monitor opakovat. Ta sladkost ma male nastartovat, aby dalo o sebe vediet.
adka, aj nas maly to mal niekde, ked spal tak spal a ked vystrajal tak az tak, ze si nas tam chceli nechat. Vtedy ma presviedcali, ze su to kontrakcie- a on iba kopal.

majca424
28. mar 2010

dzobko, dobre dobre, Ďakujem, takže si pekne privstanem a napapam sa až je malý hore 😉 Hoci, ten môj malý je každé ráno hore, pretože ma to budí každé ráno 😀

dzobko
28. mar 2010

Matisekc, vies na co si neviem spomenut? Kedy sme to uz s chrobacikom nezvladli, ktora hlaska nas dorazila, co vlastne odstartovalo ten maraton smiechu?
A nie je ruzova ako ruzova, ze? Tie steny - to este slo, ale ked uz som asi 10 krat pocula ako ma novu deku, ktoru dostala, sice je ruzova, ale je pekna, nova, sice ruzova, ale ju dostala a je nova a pekna, pekna, no ruzova, ale co uz, pekna je nova,...... 😠

dzobko
28. mar 2010

A este, ako to bola s tym prisavanim, rychlostou a ....jej syncekom?

quitka
29. mar 2010

Ahojte, prajem pekný dník.
adka...ja som tiež z nižného, a aj tam staviame a kde tam bývaš? Róbím v Žiline.

martanka11
29. mar 2010

Ahoj Majca424 az teraz som sa dostala na net tak citam, ze mame normalne ronaky termin. Ja mam TP 25.4 ale kedze idem cisarskym pravdepodobne ma zoberu tyzden pred terminom. Cisarsky mam planovany na zaklade doporucenia ocneho, kedze mam oslabenu sietnicu... Aj ja idem tento tyzden prvy krat na monitor asi zajtra, tak sa mozno uvidime 🙂 A co, uz si pobalena?
Baby a na ten monitor kedy je najlepsie ist, idem tam zo Ziliny tak sa mi tam nechce cakat hodiny? Ked pridem pred obedom, budu tam este?

adka_praha
29. mar 2010

kusocek od kostola...popod skolsku bytovku tesne pred radovkou... 😅 hadam som sa aspon trocha prehladne vykoktala... 😝 😅

adka_praha
29. mar 2010

martanka tam je stale niekto, lebo tie pasy sa robia priamo na oddeleni... 😉 pocula som ze okolo tej 10-tej to tam byva v poho...ale to len pocula... 😅

martanka11
29. mar 2010

adka dakujem. Tak to je potom v pohode.

simonka28
29. mar 2010

ahojte kocky.my sme si dnes trosku viac pospali,no este to vyuzivam kym mozem lebo potom toho moc nenaspim 😒 zuzukol ja som tam bola kvoli komplikaciam-maly mal zlu polohu,mala som vela plodovej vody aj sa skor narodil.vtedy to tam nebolo este take vynovene,zevraj to tam je take iste vymalovane,wc samostatne a pod.,babatka sme tam uz vtedy mali v postielke na izbe a starali sme sa o ne24hod.hned ako sa dalo-kazda zena to mala individualne,ak mala nejaky problem tak jej ho sestricky zobrali a ona si mohla oddychnut.najsmiesnejsie boli pre mna vizity ked sa ti do izby dovalilo min.20doktorov-medikov kedze tam studuju 😅 lezala som tam 4dni pred porodom a potom asi tak10 dni lebo sa mi nejak nehojila ta rana a maly dostal silnu zltacku ☹ tentokrat to hadam uz tam nebude! 😉 pekny slnieckovy dnik vam zelam 🙂

adka_praha
29. mar 2010

simonka medici? ja ked som tam bola, tak som tam nic take nestretla... 😀

simonka28
29. mar 2010

no ja som tam bola v juni2003.

zuzukol
29. mar 2010

ahojte,
no simonka to ti verim, lebo je to vyucbova nemocnica, takze tam maju kopec studakov z mediciny, ale ja v kazdom papiery, ktory podpisujem odskrtavam moznost, ze nesuhlasim s pritomnostou medikov pri zakrokoch, tak hadam aspon pri pôrode nebude nik navyse 😀 , no uvidime, izby su tam podobne ako v CA, pekne, na kazdej izbe su zo dve maminy, sprcha, toaleta, prebalovaci pultik a postielky, som bola okukat, tak hadam ok, len sa uz neviem dockat, lebo si babo dava na cas, tak sa bojim aby mi nemuseli vyvolavat 😖
no uvidime, este ma cas tento tyzden, drzte sa pa pa a ak niektora prenasala dajte vediet ako to prebieha potom, ci sa to da zvladnut, pa pa

quitka
29. mar 2010

adka...áno pochopila som, viem kde zhruba bývaš a predtým si kde bývala? Ja bývam hneď na začiatku, dúfam, že sa niekedy na Čiernom uvidíme 😉

majca424
29. mar 2010

Ahoj martanka11
No, tak to Ti asi ozaj budú robiť skôr ten cisársky, no ale možno aj ja porodím skôr a sa tam stretneme, no uvidíme... 😉 no ja idem tiež teraz prvý krát, ale neviem či pôjdem zajtra, alebo až v stredu. Tak ešte uvidím... 🙂 A tiež som počula, že okolo obeda je to tam v poho, tak uvidím. Vyskúšam raz okolo obeda, raz ráno a uvidíme kedy sa vybavím skôr 🙂

martanka11
29. mar 2010

Majca tak zajtra ti dam vediet aky bol stav ked som tam bola ja. 😉

majca424
29. mar 2010

Dobre dobreee, budem rada 🙂 A zbalená som inak ešte neni a Ty? Ja si stále hovorím, že mám čas 😀

adka_praha
29. mar 2010

majca rano davaju napasy kinderka, co tam lezia... 😉 takze sa ozaj nemusis nejak extra ponahlat... 😀
quitka v cadci sme byvali...smuuuuutim za nasim malym kamrlickom cadcianskym...co uz... 😅 noooo haaaadam sa aj stretneme... 😀 aspon bude mat terezka kamosku... 😀 a hadam aj ja... 😀

quitka
29. mar 2010

tak to nemáš tak ďaleko, "len" 7 km 😀 a teraz bývaš pri svokrovcoch? 😕 jasné Radka bude rada kámoške, môžeme niekedy hodiť stretko 😉

majca424
29. mar 2010

adka diky, tak to sa asi fakt oplatí tam ísť neskôr, tak pôjdem neskôr 🙂

quitka
29. mar 2010

majca..ja som bola asi tak 2-3 týždne pred termínom zbalená 😉 tak by si sa už mohla začať baliť, lebo človek nikdy nevie 😕

adka_praha
29. mar 2010

quitka no je to chalupa svokrovcov ale oni byvaju v cadci...mozme dakedy... 🙂 sak teraz uz bude teplo, tak nebude problem... 😀
ja som bola pobalena asi 2 mesiace pred porodom... 😀 musela som, lebo som stresovala, sa mi o tom aj snivalo, ze rodim a nemam tasku zbalenu... 😀

macka01
29. mar 2010

adka a ako často si dávaš robiť ultrazvuk ked zaň platíš?Tiež chodím k Cubonovej a vrámci prevent.je zdarma raz za rok ,častejšie sa potom platí tých 5eur 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre