Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

zuzukol
30. mar 2010

ahojte maminy, tak vidim ze same skusene 😉 , dakujem za vsetky rady, asi zacnem tymi schodami a malinovym cajom,
😀 , ma napadlo ked idu tie sviatky mozno aj periny prezleciem, trosku pocvicim a uvidime, lebo termin je zajtra a nejak je ticho, kiezby ticho pred burkou (pôrodom) 😅

veronika zavidim taky fajn pôrod, ty pocuj a ten taxikar nebol vyplaseny ? 😲

veronika2509
30. mar 2010

Ahojte tak akurát sme prišli, boli sme sa prevetrať na poriadnej prechádzke a takí sme unavený až no. Ale lepšie ako sedieť doma a nudiť sa. Zuzukol taxikár bol fakt milý taký mladík v mojom veku, zaviezol ma pred dvere príjmového,tam samozrejme nikoho nikde tak pekne krásne s velikou taškou na 5. Samozrejme, že sa nedal odbiť a ochotne mi pomohol s taškou. A aj ja sa pridám k tomu, že dlhá prechádzka, či chodenie po schodoch niečo na tom bude 😀

adka_praha
30. mar 2010

pacna vraj by sa nemalo take robit, ze moc dvihat ruky dohora, vid vesanie zaclon a pod., vraj sa vtedy zvysuje riziko omotania pupocnou snurou...teda neviem co je na tom pravdy, som len cula, ale ja som to pre istotu nejak neriskovala... 😅
zuzukol presne je to caj z listov ostruziny malinovej... 🙂

zuzukol
30. mar 2010

o tom omotani snurou som aj ja pocula, presne tak, radsej sa nenatahovat, lebo vraj by mohlo dojst aj k pretrhnutiu pupoc snury, len tak pozvolna nieco porobit, ale radsej nic neriskovat,
tak zatim sa drzte
pa

miminkaa6
30. mar 2010

zuzukol,a ty nechodis na pasy do nemocnice?a kedy ides lezat ak neporodis do terminu,ja som mala prvy termin v teraz v nedelu a uz ma doktor posiela zajtra lezat,ze ked budu tie sviatky trochu to nechhapem dufam ze si ma tam nenechaju zajtra.... 😖

majca424
30. mar 2010

miminkaa, Ty ideš zajtra do nemocky? aj ja, idem na tie pásy 😀
Držím palce, až si ťa tam nenechajú, najlepšie je asi keby si išla z domu s bolesťami...

miminkaa6
30. mar 2010

majca,no to by som tiez bola najradsej takto ist z domu s bolestami...no uvidime jako dopadnem,hadam ked bude dobry zaznam tak by som aj brala keby mi povedali ze mam ist lezat az po velkej noci ak by to neprislo samo....sak druhy termin mam az v nedelu....tak kam sa ponahlat ne....

majca424
30. mar 2010

miminkaa, no veď hej hej, neni sa kam ponáhľať a pokiaľ máš ďalší termín až v nedeľu tak by Ťa mohli poslať až po Veľkej noci, no veď uvidíš čo a ako zajtra...

zuzukol
31. mar 2010

miminka ja chodim na pasy k svojmu lekarovi, ten ich ma v ordinacii, termin mam dnes, a nic, a k lekarovi idem zajtra, uvidim co mi povie, vies ja idem rodit do martina a tam cakaju tyzden po termine,
tu v CA vraj necakaju dlho, tak den az dva po termine vyvolaju, ale teraz neviem ako cez sviatky, sak ked budes u lekara, ktory ti bude hodnotit zaznam tak sa opytaj, on ti povie ci musis ist hned, podla mna ked je vsetko ok, a babo je v pohodicke, ze je dobre vyzivovane cez snuru, teda ma dobre prietoky, tak preco by sa mali tak ponahlat, tak drzim palce pa

miminkaa6
31. mar 2010

aha,no ja len ze som si mylsela ze ma nechaju jakto doma kedze druhy termin mam az tuto nedelu,ci necakaju do druheho terminu ked je vsetko ok? ☹ ....aspon v nedelu ked ma prepustali z nemocnice tak bolo vsekto ok...a nic nenaznacuje porodu teda aspon zatial...nerada by som tam prelezala niekolko dni len tak....no uvidim hadam sa tam este dneska dostavim pri najhorsiom zajtra 😖 ....hadam nevadi ked tam dojdem trosku neskor na tie pasy 😒

zuzukol
31. mar 2010

miminkaa neviem do kedy cakaju, lebo tiez mam prve dieta, ale chodila som na psychofyzicku pripravu na porod tu do nemocnice v CA, bola to taka super priprava na porod, sme tam cvicili a mali aj prednasky o porode,strave.... a vsetkom, a tam ta veduca kurzu vzdy spomenula ze sa dlho necaka po termine, ze len tak 2 az 3 dni, tak fakt neviem. Myslim ze to zalezi od lekara, ktory ti kontroluje zaznam, ale viem ze s vyvolanim porodu by si mala suhlasit, ak je vsetko ok. Ak babatku nic nehrozi tak by si im mala dat suhlas na vyvolanie, myslim, ale to viem len s pocutia, tak fakt nechcem tvrdit hluposti.

zuzukol
31. mar 2010

Inak kocky nechodila alebo nechodi niektora na psychofyzicku pripravu na porod? Je to tu v CA v nemocnici, lebo ja som chodila, bolo to fajn, tak len som myslela ze ako to tam pokracuje. Teraz uz nechodim, lebo len cakam na den D 😉
Zatim pa pa

matisekc
31. mar 2010

zuzukol ja som mala len jeden termin a kedze sa nasej malej von nechcelo, predsa boli dost velke mrazy 😀 tak som na piaty den po termine nastupila do nemocnice, bez bolesti ale otvorena na 4 prsty, hned na porodnicu, inak ze primar v cadci chce aby sa nastupilo treti den po termine, preistotu, ale nie cez vikend
no vsetkym ktore maju termin kazdym dnem prajem rychly porod a krasne zdrave babenka

lela1
31. mar 2010

Ahojte kočky,to máme teda počasie,fujj,dúfam že na velkú noc bude krajšie.Aj ja prajem všetkým nastavajúcim maminkám zdravé a krásne bábätka. 🙂

miminkaa6
31. mar 2010

matisekc a to ta doktor poslal ze piaty den po termine mas nastupit do nemocnice ci ti to v nemocnici povedali... 😒

miminkaa6
31. mar 2010

a este preco vlastne ze nie cez vikend???? 😒

matisekc
31. mar 2010

no moja doktorka povedala ze primar si zela aby boli hospitalizovane vsetky nastavajuce mamicky treti den po termine, ale cez vikend nechce robit ine ako akutne prijmy, tak ak to nie je akutne sedis doma a cakas na pondelok
lela pocasie desne a cez vikend nebude velmi lepsie, v piatok dazd, v sobotu hlasia ako tak ale v nedelu na vecer ma zacat prsat a v pondelok dazd ☹ tak teraz ostava len dufat ze im to nevide

dzobko
31. mar 2010

Babenky, otazka na Vas vsetky: davate vigantol? A (ne)mate s ni problemy? Napr. zvysena nervozita, podrazdenost, placlivost, nespavost?

veronika2509
1. apr 2010

Ja dávam vigantol od narodenia a zatiaľ som ozaj nič nespozorovala, mal by to byť nejaký vitamín na kostičky a aby bolo v krvi dosť vápnika. Neviem ale tento vitamín by asi nemal spôsobovať vedľajšie účinky ako si dala príkladom. U teba sa niečo vyskytlo?Dávala som to aj synovi no ten bol dosť sám o sebe umrnčaný, stále plakal takže na ňom by som to ťažko spozorovala 😀 .

adka_praha
1. apr 2010

dzobko niiic take sme nespozorovali... 😅 a tusim vsetci davaju vigantol... 😉 a tie co koja aj kanavit... 🙂

dzobko
1. apr 2010

Vigantol je v podstate vitamin E a ak je ho prilis, tak moze vyvolat vyssie uvedene priznaky "vitaminozy".V UM je vyvazeny podiel vitaminov, takze sa u niektorých deticiek moze vyskytnut takato reakcia. Kanavit sa dava aj nedojcenym detom, to je vitamin K. Uz som to stihla nastudovat, tak mudrujem 😀 . Som skratka od narodenia knihomol. 😵

dzobko
1. apr 2010

Ano, takmer vzdy do hodinky po podani vigantolu zacne nas maly "vystrajat".Drzi ho to dve-styri hodinky a potom odkvecne a spinka.

veronika2509
1. apr 2010

(dzobko) a neskúšala si jeden deň nedať ten vigantol a čo to spraví? Či bude kludnejší alebo nie.

dzobko
1. apr 2010

My uzivame vigantol podla schemy: 2 kvapky denne, okrem soboty a nedele. Ked ho neberieme, sme v pohode. Na zaklade toho som si to zacala vsimat. Uz sa mi ozvali viacere maminy s podobnym problemom, zrejme na tom nieco bude. Budem to sledovat do konca tyzdna a uvidim.

dzobko
1. apr 2010

Pred par minutami som zistila, ako rychlo viem utekat. Spustil sa alarm na monitore dychu. Chvalabohu, plany poplach. Lavu ruku mam vsak bolestivo zmeravenu.

veronika2509
1. apr 2010

Tak potom tvoje mimi asi bude mať dosť vitamínu E a tým podávaním mu vyskakujú normálne hodnoty ako by mali byť a robí to sním zle, neviem ja by som o tom informovala svoju lekárku a skúsiť zistiť či je ozaj vo vašom prípade nutné ho brať aj naďalej.

dzobko
1. apr 2010

🙂 Veronika, este to skusim odsledovat zajtra, cez vikend mu ho nedam a potom zavolam lekarovi.Velke D.

dzobko
1. apr 2010

Teraz som sa velmi zamyslela 😀 a nic nevymyslela 😅 .Vie mi niekto povedat, preco sa stranka venovana mamickam a buducim maminam vola Modry konik?

adka_praha
1. apr 2010

😀 noooo neviem... 😀
a pssssssssst manzel drzi smutok za stareho favorita... 😀 sa tu na nom kosim cely den... 😀 keby ste ho videli- fakt jak keby pol rodiny vymrelo a on len s tatkom zaviezol stare nepojazdne auto do srotu... 😅

dzobko
1. apr 2010

Adka, moj manzel to riesi radikalnejsim sposobom: urobi totalku. Bud vleti do priekopy a porube par stromov, pricom sa stihne este parkrat prevratit, alebo dostane smyk, v poriadnej rychlosti ho "predbehne zadok" a zaparkuje do cudzieho dvora, pricom si branu otvori uz spominanaou zadnou kapotou auta. Tak sa "zbavuje" aut moj drahy. Ver mi, mne do smiechu nebolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre