Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

sidus
17. apr 2009

Lenka, pred 9 mesiacmi bol rooming iba na polovici oddelenia. Prvé dva dni ich sestričky brali hlavne na noc. Brali ich o jednej v noci a doniesli ráno o pol šiestej a celý deň sme ich mali pri sebe.Ale ak chceš a popýtaš ich, tak ti bábo vezmú. Ak ho chceš mať stále pri sebe aj zo začiatku aj v noci, myslím, že nie je problém. Kúpu ich sestričky ráno. Po pôrode musíš ostať 4 dni. Rodila som v pondelok a v piatok som išla domov. Po cisárskom sa ostáva o deň dlhšie.
Kým ti drobec nevypije určitú dávku mlieka (nie som si istá koľko to je, ale tuším 200 ml za 24 hodín), musíš si ho ísť prebalené odvážiť pred kojením a potom aj po kojení. Keď tú dávku vypije, vážiť už nemusíš chodiť 😉

lienocka2
17. apr 2009

Ahojte zienky.pekny den vsetkym.no u nas to na rakovej uz tak rekne nevyzera.mraci sa 😠 Lenkajarek tu adresu internetovu co si pysala to su foto s cadce. no a deticky nosia na kojenie ale zalezi aj od toho na ktorom oddeleni sestonedelia budes lezat.je tam B/cko a C/cko. Na C/cku mas postielky tam mozes ho mat cely den pri sebe ak budes chciet a na B/cku ho nosia tam postielky niesu. no v Ca je po porode 4 -5 dni podla toho ak niesu nejake komplikacie.dufam ze som ti pomohla ak daco kludne sa opytaj.sme tu na to.skus kuknut aj temu Porodnica Cadca aj tam su nejake odpovede.pa 🙂

voskovka
17. apr 2009

ahojky,ja som mala taky hrozny porod,radšej nechcem lenku odradzovať a rodila som už za tychto lekarov a stačilo mi!
teraz mam vybavene Bojnice a ten pristup sa neda porovnať🙂
takže tak.my sme dnes boli v meste a v dmke kupiť ešte dačo ako vložky do podprdy nožnicky na nechtiky a podprsenky na kojenie atd....
inak my chodime k doktorke Štibraniovej priamo v nemocke a som spokojna,fakt ani jedno zle slovo nemôžem povedať.....

sidus
17. apr 2009

Voskovka, ja som mala prvý pôrod tiež brutálny, rodila som pri Dlugošovi. Pri druhom som sa hrozne bála, ale nakoniec to bolo oooveľa lepšie. S prvým sa to ani nedá porovnať. 😝
A pri kom si rodila?

voskovka
17. apr 2009

pri primarovi Durmisovi,zastupcovi a ešte ktosi tam bol....
4transfuzie som dostala čo som skoro zomrela.ale proste ma ani nove vymalovane izbičky nepresvedčili aby som tam šla.
mam nemocnicu vybavenu a kamoška čo tam rodila vo februari tohto roku,mala isť cisarskym jasne napisane a potvrdene od inych lekarov a nechali ju normalne a potom ju 1,5hodiny zašivali z vnutra a z vonka...takže istotne nechcem....ja mam isť opäť cisarskym a isto nie čadca!!!!!!

voskovka
17. apr 2009

ona tiež rodila v čadci....

lenkaajarek
17. apr 2009

No ja si myslim ze ine vychodisko ako Cadcu ani nemam ako som uz pisala predtym byvam vo frydku-Mistku a rodit musim ist na slovensko takze to mam najblizsie tam k vam.No na prvy porod ani ja velmi nerada spominam 32 hodin v bolestiach to neprajem nikomu ale asi to je vsade rovnake jeden chvali a druhy hani takze clovek si nevyberie.Ja budem rada ked ma ten porod nechyti oproti tomu prvemu az priskoro a neporodim niekde na dialnici medzi Cz a Sk 😀 😀 😀 .VRAJ druhe porody maju byt lahsie ale to sa nevstahuje na mamicky ktore mali cisarsky- tie sa beru zase ako prvorodicky.Tak dufam,ze nam to vsetkym dopadne dobre a hlavne nech su deturence zdrave!!!!!!!To je najpodstatnejsie!!!!

sidus
17. apr 2009

Ja som Tomina rodila pri Mitrovi (taký malý v okuliaroch), ale on tam máva len nočné. Rodila som v noci, ale natrafila som na skvelú pôr. asistentku, kt. mi pomohla. 🙂
Lenka, pri prvom pôrode som mala bolesti dva dni, nakoniec mi malú vydupali z brucha, tri dni som mala vývod, čo som sa nemohla vyčurat, pohla sa mi kostrč, odspodu som bola jedna veľká modrina,takže som skuvíňala ešte dva mesiace po pôrode. 😠
Malý išiel ľahšie 😀 Takže druhý celkovo omnoho lepší, akurát bolesti sa mi zdali väčšie 😝
Tak vám prajem, nech vám to dopre dopadne a hlavne zdravé detičky 😵

lenkaajarek
17. apr 2009

Fuuuuha nezavidim 😒

mimi109
17. apr 2009

ahojte dievčata, pozor na čadčianských cestách a v okolí, podala som si prihlášku do autoškoly 😀 😀 😀

ja som rodila tu v čadci ešte to nebolo prerobené a bola som spokojná, aj s prístupom lekára aj sestričiek ( až na 2 výnimky 🙄 ) rodila som pri mudr. Kovačovicovi, zlatý človek to bol , porod bol síce dlhý a bolestivý ale pomohli ako sa dalo, ma to chytlo v noci zo soboty na nedelu a malá sa až pondelok ráno narodila

sidus my sme k Holubovi chodili ako deti všetci 4 a teraz máme uňho aj naše deti tak už ošetruje druhu generáciu 😵

sidus
17. apr 2009

Mne po pôrode povedali, že som tak dopadla, lebo Tamka na to, že bola prvá, bola priveľká na moju postavu. Ja som totiž krpec, mám len 157 cm 😀
Mimi, vodičák? Ťa obdivujem, ja sa strááášne bojím 😀
Ja som si podala prihlášku na VŠ. Tak som zvedavá, koľko tam vydržím 😀

voskovka
17. apr 2009

ja som robila vodičak ked som bola tehu a to v 7mesiaci....paradičkaaaaaaaaaaaaaaa.....
ale teraz nejazdim:(
myslim že čadca ako porodnica ma svojich fanušikov ale aj tych druhych....ako každa nemocka...
ja len dufam že sa mala narodi zdrava hlavne to!

mimi109
17. apr 2009

sidus to som si dala dobrovolne - na silu 😀 ja sa toho strašne bojím ja som stresák strašný 😅 dúfam že ten inštruktor alebo inštruktorka bude mať nervy zo železa 😀

ja som mala mať povodne cisársky ale nechali ma najpr normálne a ak by to nešlo tak by sa ten cisarak robil, ale podarilo sa nám sopntánne 😵 ani zašívanie som necítila , len ked prestal oblbovák učinkovať to bolo iné kafe 😖

pacna
17. apr 2009

mimi budem si davat bacha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja by som si tiez spravila no myslim zeby to muz vyuzival 🙂

kolko si dala za kurz?

mimi109
17. apr 2009

pacna ešte neviem kolko sa to bude platiť, manžel to tam bol zaniesť tak sa ho musím popýtať

veď ja som nechcela vodičák, v tomto smere si neverím 😅 len okolnosti ma nútia a aj muž 😀

famfrla
17. apr 2009

ahoj ldievcatka🙂

lienocka2 chcela som sa opytat z ktorej casti rakovej byvas?

voskovka
17. apr 2009

a kto tu je z rakovej?ja som žila na rakovej skoro 20rokov....a teraz sme v čadci 2roky🙂

famfrla
17. apr 2009

no lienocka by mala byt

mimi109
17. apr 2009

voskovka kde máš foto ?

voskovka
17. apr 2009

bude ina🙂

famfrla
17. apr 2009

voskovka a ty odkial z rakovej pochadzas ak sa smiem spytat 😎

matisekc
17. apr 2009

cawte baby, som tu dlho nebola, riadne ste sa rozrastli a rozpisali 🙂
mimi neboj, aj ked podaktori pani tvorstva su na cestach bezocivi 😠 ja mam vodicak uz 8 rokov za sebou jednu hnusnu zimnu havariu ale jazdim, lebo pri detoch je to neskutocna pomoc, tak budem drzat palce 😉
inak pacna to stretko je super napad, sa pridam ked mozem

mimi109
17. apr 2009

ja by som už tiež mala vymeniť 😀 táto čo mám je rok stará 😅

mimi109
17. apr 2009

matisekc ani nevrav ked chodím s mužom do KNM alebo keď aj kde ideme a vidím ako jazdia podaktoré indivídua tak ma to strašne odrádza 😖 a s kamionov mam doslova hrôzu

matisekc
17. apr 2009

to kamioni desia aj mna, najma tie polske, minuly tyzden som isla do cadce na ceste kde je 90 som isla o nieco rychlejsie a kamion mi skoro vliezol do kufra a v zakrute ma zacal predbiehat, blb polsky, potom sa niekde vykotia a strastne sa stazuju ake su zle cesty.....

mimi109
17. apr 2009

no ja by som to cez deň nepúšťala na cesty 😅

minule nás jeden pako skoro na semaforoch nabral lebo šiel na červenú už a šiel pomerne rýchlo 😠 tak sme skoro vleteli pod jeho príves, by sa krve vo mne nedorezal a aj malú sme mali so sebou

lienocka2
17. apr 2009

famfrla ja som z rakovej Fojstva a ty? Aty voskovka v ktorej casti ste byvali?

famfrla
17. apr 2009

Lienocka ja nie som z rakovej 🙂 chcela som sa ta spytat ci nahodou nepoznas dve moje spoluziacky ale jedna bola z casti v strku alebo tak nejak sa to vola

matisekc
17. apr 2009

tak a skoncilo krasne slnecne pocasie a prsi ☹

lienocka2
17. apr 2009

famfrla no je tu taka cast a ako sa volaju a ta druha je odkial?Matiseck no to teda sa pokazilo to pocasie a tak to vyzeralo nadejne rano.Slniecko svietilo. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre