Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

adka_praha
29. mar 2010

macka ked som bola tehu, tak okrem 12, 24, 36 ci tak akosi to je tt som si platila...aj ked mi robila uzv, ci som ozaj tehu a aj potom, ked som bola o mesiac na kontrole a potom az v tom 12tt som necvakala...potom dlho nic...a som mala problemy s mrchou tak aj vtedy som si cvakala uzv...neviem, ale vacsinou si musim platit... 😝

adka_praha
29. mar 2010

ale ked u nej sa vecne za nieco plati, tak uz si to presne nepamatam...tam za zrkadielko, ci za co to, potom zas za uzv, cez tehu foootky...a tak...

lela1
29. mar 2010

Ahoojte,ale ste sa teda rozpísali,človek nestačí čítať.Zuzukol je som pri malom prenášala,nechcem ťa strašiť možno to niekto zažil inak ale pre mňa to nebolo nič,moc.3 dni pchali do mňa vyvolávačky,celý deň som mala bolesti a večer to prestalo,podarilo sa to až na ten tretí deˇm,keď mi pustili plodovú vodu,dúfam že teraz to bude už lepšie.Ak by som vám mohla poradiť je to aj tu na fóre na koňovi,odporúča sa pitie čaju z malinových listov,je to na lepšie otvorenie pôr.ciest a urýchlenie pôrodu,baby to veľa odporúčajú.Ja som ho pila s keď mi už fakt pôrod začal,mama som to za 3 hodiny,aspoň čosi po tých bolestiach.A ešte keď dostávaš vyvolávačku kontrakcie sú silnejšie ale zasa rýchlejšie.

adka_praha
29. mar 2010

lela teda nezavidim...drzim palce, nech to mas tentokrat jednoduchsie...a este lanove semiacka vraj...ono by to malo nejako sposobit, ze tkaniva su prisposobivejsie...to iba co som citala...aj som to jedla, aj ten caj malinikovy som pila ale bolo mi to na dve veci, kedze som bola nakoniec cisarskym... 😅 takze neeeeviem... 😅 ale aspon to bolo dobre... 😀

simonka28
29. mar 2010

lela1 vcera som citala,ze su dobre cerstvo opecene bedle zjest ak sa babatku nece ist von.

veronika2509
29. mar 2010

Ahojte tiež som z Čadce a rada by som sa pridala k Vám pokecať.

adka_praha
29. mar 2010

veronika vitaj... 😀 si priamo z ca?

veronika2509
29. mar 2010

Ďakujem áno priamo, síce len krátko sme sa presťahovali no bývala som cca 2km od mesta takže nejaká veľká zmena to nieje.

lela1
29. mar 2010

Fiha,simonka tak to som ešte nepočula,no treba to vyskúšať,však ty máš k tomu bližšie ako ja.Pozerám že aj vy čakáte druhého chlapa,ako si to predýchala? 😉

pacna
29. mar 2010

no ja Vas nestiham citat ako pisete 😀 😀

veronika vitaj 🙂

majca424
29. mar 2010

No, možno by som sa ozaj už mala zbaliť 😕 😀
Ale tak ja mám len vecičky pre malého pripravené na kopke a to mi potom donesú keď až budeme odchádzať a na seba akosi nemyslím 😀 ale už ma strašia poslíčkovia, tak asi je ten čas 😀

čerstvo opečené bedle??? tak to som nepočula ale môžme vyskúšať 😀

lela tak to si asi fakt nemala nič moc keď Ti to tak museli vyvolávať 😒 Dúfam, že nebudem prenášať 😒

veronika2509
29. mar 2010

Pacna ďakujem.

veronika2509
29. mar 2010

Ja som svoje druhé tehu zakončila tým, že vonku začalo prvý krát snežiť 13.10 a tak som si šla vymeniť ešte kolesá na aute za zimné 😀 (bábetko sa hlásilo každých 5 minút) a v noci som vyrazila do pôrodnice, kde po 10 minútach ako mi pustili vodu bola mala na svete 😵

lela1
29. mar 2010

Veronika,no si exot a nevrav že si sa ešte sama odviezla do pôrodnice 😉

veronika2509
29. mar 2010

No to nie, bábo prišlo o týždeň skôr a manžel pár hodín pred pôrodom odišiel do zahraničia pracovať tak to istil "taxi"

simonka28
29. mar 2010

lela1 no ja uverim az ked mi ho ukazu 😉 chceli sme dievcatko ale hlavne,ze nech je zdravucke 🙂 a syn o babe nece ani pocut on len braceka a braceka 😅

lela1
29. mar 2010

no vsak aj ja si to hovorim,stale som mala takeho citaka na na babu a stále ho mám,ale budem rada aj chlapcovi, v poslednej dobe stretávam veľa mamičiek čo sú po pôrode a detičky majú rôzne problémy,tak človek by mal byť vďačný za to že má zdravé dieťa,

simonka28
29. mar 2010

presne tak lela1 v podstate je to jedno budeme ich milovat tak ci tak-chlapec ci dievcatko! 🙂 a ty si z Ca priamo?

adka_praha
29. mar 2010

veronika no ty si riadny pacient... 😀 a to co za super rychly porod si mala? 😲 😅

veronika2509
29. mar 2010

No prvý sa mi zdal rýchly no na moje prekvapenie a trocha aj obavy tento druhý bol stíhačka. V noci sme tam prišli dve a kým tú druhú ubytovali-zašla si odložiť veci na izbu a prezliecť sa ja som už mala po všetkom a držala som malinkú na rukách 🙂 . Aj tá moja spolurodiaca 🙂 nechápala ako som to stihla 😝

adka_praha
29. mar 2010

😀 si sposobila poprask... 😀 no idem od vas...este idem zmixovat malej zeleninu a nahadzat do pixliciek a do mrazaku, nech sa s tym zajtra nemusim piplat a do hajan... 😉 bruuu...

veronika2509
29. mar 2010

Tak teda všetkým brú nocku a dúfam, že sa zoznámime, pokecáme oveľa viac ako dnes papa

quitka
30. mar 2010

Ahoj veronika, jasné môžeme pokecať 😉
tak to si mala super pôrod, o takom len snívať, keď budeš rodiť tretie, tak už ani nebudeš vedieť, že rodíš a malé bude na svete 😀

macka01
30. mar 2010

Adka aj ja som tiež platila 1 euro pri preventívke za nejake jednorazové pomôcky na vyšetrenie.Ono v našom bezplatnom zdravotníctve sa platí ozaj za všetko 😀 😝
No vysmážaná bedľa-tak tým si privoláš žaludočné problémy skôr ako pôrodné bolesti.Ak prenášaš a chceš to urýchliť-najepší urýchľovač je sex,to ti povie j doktor 😀 😀
Ako zvyknete prežívať Veľkonočné sviatky????

simonka28
30. mar 2010

ahojte kocky.o tej bedli som to citala v novej Mamine...

dzobko
30. mar 2010

no, tak to aby sme zacali rodit v sezone bedli 😀

miminkaa6
30. mar 2010

ahojte kocky,no ja uz mam po prvom termine ktory bol tuto nedelu aj som lezala v nemocnici v piatok a sobotu koli ctg zazname, 😒 v piatok rano som na nom bola a ze neni nejaky dobry tak si ma tam nechali kedze som mala v nedelu termin-a nic.. 😖 .takze idem zajtra znova na zaznam,a uz sa aj opytat ze kedy si ma tam nechaju takze je mozne ze uz aj zajtra,musim dnes nejake finty povymyslat na urychlenie az tam nelezim zbytocne niekolko dni navyse,mozno to pride na mna aj dnes v noci(bodaj by). 😀

majca424
30. mar 2010

ahoj miminkaa, no musí to byť oničom keď tam ležíš len tak. Keby si už aspoň malinkú mala pri sebe, čo? 😵 Tak niečo povymýšľaj, sa poprechádzaj po schodoch a uvidíš 😀

adka_praha
30. mar 2010

ahojte... 🙂
macka presne... 😀 a co si mame co stazovat... 😀
velkonocne sviatky? ozaj len prezivam... 😀 neznasam ich...sa zasivam doma a tvarim sa ze neexistujem... 😅

maminkaa zacni upratovat popripade si popresuvaj nabytok ako by si ho chcela... 😅 chod niekam na hoooodne dlhu prechadzku...neviem.. 😅

pacna
30. mar 2010

adka ja velkonocne sviatky tiez nemusim prehovaram muza aby sme zdrhliii 😅

ja som pri Dominike vesala vecer zaclony a v noci som masirovala do porodnice a musim povedat ze len tak-tak sme dosli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre