Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

marcela79
11. jún 2009

Nolaiv, Adamko začal úplne samostatne chodiť, keď mal 11 mesiacov. I on je opatrný... 😵 A teraz sa vyštverá úplne všade. 😅 Siduš, u Dr. Čuboňovej je fajn i to, že ťa vezme v ten čas, na ktorý ťa sestrička objedná... 🙂

nolaiv
12. jún 2009

Marcelka,tak to máš perné,mne tiež Laurka chodila už v 11 mesiacoch aj už dosť rozprávala,no každé dieťa je iné,hádam sa rozchodí 🤐 🤐 🤐 🤐 ,ivča mi začala peskovať čo tie dve vôbec a tak si myslím,že je to pre ňu jednoduchšie ísť po 4 tam kde chce,potom ju všade hľadám kde je,vylezie všade kde ju napadne. 😅 😅 😅 😅

marcela79
12. jún 2009

Ahojte 😵 Nolaiv, neboj sa, určite bude Ivanka chodiť už čoskoro... Adamko zasa vôbec nechodil po 4. Je úplne iný ako boli devčatá.

lela1
12. jún 2009

Ahojte kočky,ako sa máte,čo nové,vidím že rozprávate o chodení,mne môj malý výtržník chodí už od 10.mesiacov,najskôr som sa radovala ale teraz som toho názoru že mohol ešte počkať 🙂 ,veď sa nachodí ešte dosť,ale on bol do všetkého hrrr.
Ja tiež chodím k Čuboňovej a môžem len odporúčať,je super takisto aj sestrička,nie ako predtým čo som mala.

voskovka
12. jún 2009

ahooojte...ja chodim ku gulčikovi a som spokojna...(manža tam robil podlahu...tak mám protekciu.... 😀 😀 😀 😀
inak už mame posličkov....a hlavne večery su na nevydržanie....už aby som rodila....
do bojnic asi rodiť nepojdem...je to dosť daleko a kedže manža musi byť v robote,o maleho sa bude starať segra,tak chcem byť čo najbližšie,ale čadca nehrozi....je tam ten isty personal čo ma rodil pri davidkovi a som sa radšej rozhodla pre žilinu...aj ked martin by bol lepši(ale su problemy s čakanim pod strečnom....)
včera sme boli na tom očkovani..baby jedna vakcina 1277sk...som skoro odpadla...ešte dostaneme jednu o 6tyždnov...
čo nove tu????

samasa
12. jún 2009

Nazdar maminy 😎 Voskovka a myslíš, že to stihneš? 😀 No ja som mala prvý pôrod bleskový, takže mi odporučili pri druhom íst do najbližšej nemocnice. Pri Maťkovi mi o pol 1 praskla voda a 1 hod. a 20min bol na svete. 😀 A ako sa ti prejevujú poslíčkovia. Ja som ich nemala... 😒 o 12 som umývala riad a bolo všetko v pohode 😅 Inak držím palce, aby ti to dobre dopadlo 😉

lela1
12. jún 2009

Voskovka,prečo máš také zlé skúsenosti s čadčianskou nemocnicou,držíme ti prsty aby si to všetko už mala za sebou 😉

sidus
12. jún 2009

Čaute.
Vosky, tebe sa to už kráti, že 37. týždeň 😎 Tomi sa narodil v 38. 😀
Ja som mala poslíčkov od 32. týždňa, aj keď boli nepríjemní, v porovnaní s pôr. bolesťami boli len slabý odvar 😝 Pri Tamke som ich nemala vôbec a tak to aj vyzeralo, v 42. týždni som nebola otvorená ani na milimeter, mohla by som ju nosiť hádam aj rok, keby to šlo 😀

smiesko
12. jún 2009

Ahojte babenky... 😅 ja som tu strašne dávno nič nepísala, naposledy to bolo minulý rok a vidím, že ste sa riadne rozpísali .... a pribudlo strašne veľa nových mien. Vosky, personál sa určite nejaký vymenil lebo ja som rodila 27.6.2007 a ten personál tam rovnaký nieje. Sú nový doktori zo Žiliny a čo sa týka sestier tak to neviem ale doktori su určite niektorí iný napr. je tam teraz aj syn Mudr. Reháka a že vraj je super... a večšina žilinčaniek a žien z KNM chodí práve rodiť tu do Čadce a chvália si. Ale darmo sto ľudí sto chutí , niekto nadáva a niekto chváli. Minulý týždeň tam rodila jedna kámoška a vravela že super a tie ženy, že idú napísať pochvalu aj do Kysúc. Ale aj tak sa v konečnom dôsledku musíš rozhodnúť ty sama 😉

marcela79
12. jún 2009

Dobrý večer... I ja sa pridávam a pochvaľujem si starostlivosť terajšieho personálu. Sú tam skoro samé nové tváre, a naozaj sa tam veľa zmenilo...k lepšiemu... 🙂

voskovka
12. jún 2009

smiesko.....ja som si tu ako zdravotačka odpraxovala niečo a viem ako to chodi...a poznala som aj upratovačky z porodnice...ale ked sa vymenili...čo mam na mysli primar a zopar doktorov a prišiel terajši...a s nim aj nove osadenstvo..som mala smolu že v auguste sa menili a ja som v septembri rodila...
nechcem opisovať svoj porod...už som nan davno zabudla....(kedže čakame druhe) 😀
ale proste čadca už nie...ani keby som mala isť vrtulnikom do žiliny...radšej....
tym nechcem nikoho uražať kto bol spokojny alebo nedajbože ohovarať....proste nie!
to že sa izby vymalovali a prerobili ma teda nenalaka....len si skus prečitať referencie na inych strankach...
a to že idu pochvaliť čadcu-to je ich vec...nemocnici každa dobra skusenosť prospeje....
rada by som sa stretla s tymi zo žiliny a kysuce ktore su chodia rodiť....
kolegova mažnelka rodila nedavno...a poviem ti ...keby si ju počula..tak radšej nič nepovieš....
ale toť čadca...
každy ma svoju skusenosť...no nie????
možno by som šla do čadce keby to bolo nutne....ale bojim sa že primar(ako sa hovori,že každu chce odrodiť normalne)že aj mna necha ale mam planovany ciisarsky a normalne rodiť teda nechcem...ani zadarmo...

nolaiv
12. jún 2009

no voskovka ,je to tak, každý má svoj názor, keby som rodila v čadci pri starej zostave, no neviem neviem ako by to dopadlo, uznávam,že všetci dr. sa snažia o normálny pôrod pokiaľ sa dá......, ale keď už je najhoršie tak sa snažia o cisársky / čo si myslím, a zažila som dva normálne/ aby zachránili mimčo / čo som vďačná,lebo neviem ako by to dopadlo pri normálnom/, odsudzujete tu lekárov, ale neviem keby sa jednalo o rýchle rozhodnutie tak by ste bola rada,že nech robia všetko,aby bolo dieťa v poriadku. Je to môj osobný názor a aj skúsenosť

nolaiv
12. jún 2009

a zabudla som, som tiež zdravotníčka a robila som v tejto nemocnici doooosť dlho 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 a okrem dnešnej pôrodnice si myslím že celá nemocnica stojí za ........................................................

smiesko
12. jún 2009

Čau Voskovka, na margo toho primára, že chce odrodiť každú normálne, tak predtým ten pán primár Mudr.Dlugoš by pomaly rodil každú cisárskym. Ja som tiež živý príklad .... rodila som cisárskym v plnej narkóze a keby som si mala vybrať teraz, tak by som to určite skúsila normalnym pôrodom. Veď to si bol ako po operácii rana bolela, na druhý deň si sa skúšala postaviť na nohy čo ti pomáhala sestrička na JIS.... nakoniec mysleli, že mi ta rana hnisá , tak mi to zase narezávali či tam nieje hnisavé ložisko..... nejdem to radšej ani rozoberať každý má svoje skúsenosti, zážitky....a samozrejme názory. 😒

smiesko
12. jún 2009

Nolaiv, neodsudzujeme tu lekárov božechráň, len píšeme vlastné skúsenosti kto ake mal. Ja som síce nepracovala v nemocnici ale moja mama tam robila cez 30-rokov teraz je uz 2 roky na dôchodku a tiež som mala nejaké informácie o nemocnici, čo sa tam deje.... pozná tam veľa ľudí. A čo sa týka mňa, keby som mala ísť rodiť 2-krát, tak by som išla rodiť znova do Čadce. Je jedno či budem v Žiline , Martine .... všade sa môže niečo stať a nakoniec za mňa to nikto neodrodí 😝

smiesko
12. jún 2009

Už asi nikto nenapíše, tak vám žienky prajem dobrú noc a krásne sny... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

voskovka
13. jún 2009

to je šum a fuk....nikto tu nikoho neohovara a neosudzuje....takže kto si to mysli nech si to vytlčie z hlavy!proste každy ma svoj nazor...a ja tu nikoho nemienim presviedčať o mojom nazore....
takže ak ste spokojne a všetko ok,to je len dobre...ja som napisala len svoj nazor a už sa tu všetci hrnu proti mne...

nolaiv
14. jún 2009

voskovka, nemyslím si že sú tu všetci proti tebe,myslím si že každá z nás si tu napísala svoj názor a o to tu asi aj šlo,každá z nás má jednu takú a druhú onakú skúsenosť, o to tu vlastne ide že každá povie,teda napíše čo zažila ,s kým a kde 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
smieško,ja ti verím,že tu neodsudzuješ lekárov, môj osobný názor je taký,že dva pôrody som mala za starej éry a tretí za novej, na tie dva si rašej ani nechcem spomenúť 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

mimi109
14. jún 2009

ahojte čo nového? konečne je zase teplučko 😵

včera sme boli v Piešťanoch na letecké dni a stade sme skočili do Bojnic do ZOO tak sa malá vytešovala zo zvieratiek 😀

k tej čadčianskej porodnici.... hm počula som všakovaké názory ale ja osobne som bola veľmi spokojná s personálom aj priebehom porodu, nebolo to až také BU BU BU ako som všade počúvala že aká je tunajšia porodnica strašná, takže ak budem dakedy v buducnosti čakať mimčo kludne ho odrodím v Čadci

voskovka prečo nechceš rodiť normálne? 😕 je to bolesť jak ďas ale nie je nič krajšie ako porodiť si vlastné dieťa a ten prvý pohľad , prvý dotyk vynahradia všetkú tú bolesť ,........ o toto pri cisárskom prichádzame 😉

voskovka
14. jún 2009

mimi-nechcem už normalne,lebo som si to doskušala aj s bolestami a maly mal skoro hlavku vonku,ale nastali komplikacie a musela som na cisarsky,takže jednoznačne cisarsky...som rada že ho mam naplanovany.
a to si myslim že nie som padavka...

vienesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nolaiv
15. jún 2009

voskovka,aj tak by ti museli robiť cisársky,pretože po cisárskom už nesmieš rodiť normálne,lebo by sa mohlo stať,že pri tom tlaku by sa ti mohla roztrhnúť jazva vo vnútri a to lekári neriskujú 😨 😨 😨 😨 😨 tak ti držím paľušteky aby ti to všeeeeeeetko dobre dopadlo a prajem tebe aj mimču všetko dobrééééééééé!!!!!!

sidus
15. jún 2009

Ahojte, čo porábate? Dnes je teda poriadne teplo 😝
Nolaiv, po cisárskom môžeš ísť rodiť normálne, záleží od intervalu medzi tehotenstvami, ako sa jazva hojila, od veľkosti mimča 🙂 Mám kolegyňu z roboty v novembri rodila normálne a predtým mala cisársky, to isté aj moja teta. Ale po dvoch cisárskych už automaticky nasleduje cisársky.

Všetko má svoje výhody aj nevýhody CS aj normálny pôrod. Keď sa obaja narodili, boli to najkrajšie okamihy môjho životy, a zároveň tie pôrody boli najbolestivejšie okamihy môjho života 😝 Pri Tomim som si povedala, že nikdy viac 😀

Vosky, tak držíme palce, za chviľu bude drobec na svete. A pozerám, že ste vymysleli nové meno. Takže ďalší Adamko 😵

marcela79
15. jún 2009

Dobrý večer 😵 Jééééééééj, to je super, že bude medzi nami ďalší Adamko... 😵 Ako sa máte babule? My sme prežili teraz krásny víkend, ale dnes manžel už odišiel do práce. ☹ Slniečko riadne dnes ohrievalo, nemusím také horúco... 😝 Nolaiv, a čo vy? Siduš, Voskovka, ako si nažívate? 🙂

voskovka
15. jún 2009

čauko,marcelka...my sme boli dnes utratiť peniaze na pošte...za šeky....
a potom v dmke...no a domov ma manža zaviezol,lebo som nevladala.rychlo som unavena,a poviem vam už chcem porodiť,lebo asi vyskočim z kože,take teplo nie je nič dobre na moje nohy...zase budu ako špekačky...
no dneska sme si spievali už len 22dni(od žbirku)
zajtra mame poradnu,tak som zvedava čo nove...idem na ster na streptokoka,a na krv a na CTG.neznašam večery,lebo maly sa tak uhniezdi,že mi tlači do rebier jak ...
v stredu nam ma prisť nova postielka macka pu pre prveho synatora...už taka väčšia...som zvedava ako v nej bude spinkať...
tak pekne sničky...aj detičkam...

mimi109
15. jún 2009

ahojte ja mám doma lazaret 😒 muž má hnisavú angínu tak bude 10 dní na marodke, mňa už tiež hrdlo bolí a len dúfam že sa to malej nevráti, v piatok doužívala ATB

dnes bol riadny hic, som bola poobede v meste kupovať novú kanvicu, som že ma vykotí kým som domov došla 😅

voskovka pekné meno ste vybrali 😵 tak držím palce nech ti ten pôrod dobre dopadne, hlavne nech ste ty aj drobček v poriadku 😉

strunka
15. jún 2009

Ahojte, len tak ma zaujala vasa tema lebo som sa prave vratila z gyndy v CA kde som bola na operacii a hore ste o nej pisali tak len moje postrehy 🙂
sestricky su tam dost mlade a velmi ochotne, lezala som na 4 poschodi ale bolo malo miesta boli pri mne aj kocky pred aj po porode, aj po cisarskom a ta starostlivost bola na 1*, neprehanam, poletovali okolo nas ako vcielky a vobec som nemala strach o nieco poziadat... a to mali riadne fofry, lebo namiesto pokojnych dvoch operacii sa im pri mne nakopilo 7 cisarskych v ten den co ma operovali, takze naozaj nas tam bolo po operacii viac nez dost a vobec som nemala pocit ze by ma niekto zanedbaval, lezala som v roku 2007 v ziline na gynde na udrziavani a sestricky taky pristup teda nemali, nevravim ze neboli niektore v pohode, ale az taku starostlivost a ochotu som tam nezazila, skor mam aj negativnu skusenost s tym ze moja kolegyna z izby omylom stlacila privolavatko na sestru (aj ked mala bolesti chcela si zasvietit) a ta ju zhukala ze co ju vola o 1 v noci ked nema pravidelne bolesti a ze ma zavolat ked bude mat kazdych 5 min. a do rana ju nebola pozret, bola som s nou hore ja... takze to bol aj jeden z dovodov preco som isla na operaciu do cadce, s porodom som potom v ziline problem nemala, ale rodil ma lekar co isiel do cadce, a potom som bola v za na nadstandarde, takze to je zas o inom, takze k oddeleniu po porode sa neviem vyjadrit.
a este ako ste pisali ze primar asi chce kazdu rodit normalne, ja som veru mala za tych par dni pocit ze tam vacsina rodi cisarskym az sa mi to zdalo divne 🙂
tak drzim palce vokovke nech to dpadne dobre a hlavne su obaja v poriadku i vsetkym ktore to caka 🙂
😵

marcela79
16. jún 2009

Dobré ránko... 🙂 Adamko ešte spinká, dievčatá sú v škole, obedík sa varí, a tak tu idem nakuknúť. Voskovka, i ja Ti držím palčeky, a prajem Ti, nech Ti to už rýchlo ubehne, a malý Adamko nech príde na svet v zdraví, a Ty nikdy nezabudneš na ten neopakovateľný pocit šťastia... 😵 Mimi, tak ten lazaret Ti nezávidím... 😖 A ako Ti to ide v autoškole? Mňa včera učil trošku manžel... 😀 😀 😅

sidus
16. jún 2009

Ahojte,
mimi, skoré uzdravenie. 🙂 Marcelka ako pokračujete s chalupou? Už murujete?

marcela79
16. jún 2009

Siduš, ešte nie, ale už čoskoro začneme. 😵 A čo u vás nové Siduš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre