Tehuľky z Čadce

patulinka
29. júl 2006

Ahojte vsetky tehulky z Cadce.Je tu daka?

lela1
10. mar 2009

S Luciou som chodila do školy. s tým netom máš pravdu.Chodievaš často domov,myslím tým do Blavy?

matisekc
10. mar 2009

chodime raz za mesiac na vikend, a vzdy ho mame nabity stretnutiami 🙂

matisekc
10. mar 2009

tak idem zobudit toho mojho drobca a pojdeme sa prejst, snad este stihnem otvoreny novinovy stanok aby som si mohla kupit EVU 🙂 lela snad sa nam niekedy podari stretnut aj osobne 🙂

lela1
10. mar 2009

Jasna,bola by som rada,papa

mimi109
10. mar 2009

waaaaaaw ste toho popísali 😵

adamtim
10. mar 2009

Zdravím. Ja som tiež z okresu Čadca. Včera som objavila túto stránku, tak sa skúšam napojiť. Mám 2 synov - 5 a 3 ročný. Inak ten sneh ma ráno fakt dojal ale cez deň už bolo fajn a keď som prišla z práce boli sme s deťmi aj vonku. Ale už aby bola jar a teplúčko. A nemusela som ráno deti obliekať do nieviem koľkých vrstiev a o pár minút v škôlke zasa vyzliekať. Hodiť len kraťasky a tričko a ísť... už sa neviem dočkať.

pacna
10. mar 2009

adamtim a odkial presne si? 🙂

adamtim
11. mar 2009

Som zo Zákopčia. A ty?

pacna
11. mar 2009

ja z cadecky na zakopci mam kamaratku aj rodinu muzovu

lela1
11. mar 2009

Ahoojte baby,čo robíte ?

adamtim
11. mar 2009

pacna : no veď svet je malý! Si doma ešte na MD alebo pracuješ?
lela1: ja makám v robote , ty keďže si MD zrejme varíš obed, alebo žehlíš, alebo kojíš,... ešte to mám všetko v živej pamäti, ten režim dňa na MD! A veru už by som nemenila. Ale Ty nie si asi dlho doma, tak sa tomu ešte tešíš. Ale po pár rokoch sa zrejme nebudeš vedieť dočkať nejakej zmeny.

lela1
11. mar 2009

Ahoj adamtim,presne si to uhádla,boli sme na poradni,malého očkovali tak tu bude dnes ešte šou,uvarila som obed a teraz mám trocha veget.Kde pracuješ?

adamtim
11. mar 2009

V CA v meste-s.r.o.. Robím od 09/08 po 5 ročnej MD /z toho som ešte 2 roky robila doma/, takže tak.Strašne som sa tešila, kedy už vypadnem z domu. Ale je to ťažšie ako som si myslela. Ráno behom s 2 deťmi do školky, cez deň som napätá, ako sa majú v školke a keď prídeme domov, tak ma čaká všetko naraz. Nedele mám rezervované na žehlenie. Ale časom si nachádzam tiež nejaký ten režim ako keď som bola doma. Inak sa to asi nedá postíhať... A malý ako znáša očkovanie? Moji dostali vždy teploty, takže také 2-3 dni sme mali poplach.

lela1
11. mar 2009

Zatiaľ nemá teplotu,len je skýsi unavený,práve som ho dala spať,ale do večera ešte môže dostať,dúfam že nie,doteraz nemával.Ja som na materskej iba ôsmy mesiac,tak zatiaľ to nie jetaké zlé,ešte lepšie bude na jar a v lete,budeme byť môc viac von.Tak ty si dvojnásobna mamička,tak to máš čo robiť,aspoň viem čo ma čaka 🙂

matisekc
11. mar 2009

cawte 🙂
tak ako travite tento uprsany den? my sme boli rano u doktora, maly ma zase chytene priedusky, tak sme dostali antibiotika ☹
adamtim ja som doma len 18 mesiacov ale obcas by som uz vymenila stereotyp na MD za chodenie do prace, ale verim ti ze potom je to este tazsie, lebo na vsetko mas omnoho menej casu a urobit to musis 😕

lela1
11. mar 2009

Ahoj matisekc,aj my sme boli u doktora,hádam sme sa tam aj videli 🙂

matisekc
11. mar 2009

asi nie,my sme prisli az okolo desiatej a bola tam len jedna maminka s malym dievcatkom a potom jeden taky vacsi chlapec

sidus
11. mar 2009

Ahojte.
Adamtim, aj ja už som doma na materskej tri roky a ešte dva a pol ma čaká 🙂 A niekedy by som už tiež rada vypadla do roboty, hlavne keď máme zlý deň 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adamtim
11. mar 2009

Ale má to aj svoje výhody, byť doma. A keď máte kam občas "odložiť" detičky, v kľude si aj bez nich niečo urobiť,alebo mať chvíľku iba pre seba, tak sa to dá. Ja som /my s manželom/ takú možnosť nemala, nebol záujem z celej rodiny o moje deti. A ja ich nebudem pchať niekomu o kom viem, že z toho nie je nadšený. Ale v podstate to je dobré ako to je, lebo si všetko robím podľa seba - myslím výchova detí.Najhoršie bolo, že som sa bez nich nikam nepohla. Nemali sme vtedy auto, takže k lekárke jedno zdravé za ruku a druhé choré v klokanke a šla som cestou-necestou. Alebo naopak.Keď sme kúpili auto, tak to bolo lepšie aj keď sa hrozne bojím šoférovať.A teraz keď som 8 hodín bez nich, tak na ne zasa vkuse myslím.No uznajte, je to normálne?

lenkaajarek
11. mar 2009

Baby mate niektora zname alebo nejake skusenosti s podobnym pripadom ako je moj???
Moj manzel je cech a teraz sa stahujeme na cechy, no vlastne len ja a moj syn.(zili sme dlhe roky v anglicku a moj manzel tu este na istu dobu ostava) Musim si vybavit zdravotnu poistovnu na slovensku lebo v cechach ma poistit nechcu a tak mam depky ako to bude s porodom.Budeme byvat vo Frydek-Mistek tak som aj premyslala ze keby ma porod chytil necakane tak by som asi musela letiet do Cadce do najblizsej porodnice.V cechach by mi ptlatila len EU karticka a ta je na pohotovostne pripady pod ktore vraj porod nespada!!!!!Mohli by ste mi povedat ako to tam funguje???A popripade poradite mi nejakeho dobreho lekara na pripadne detske ockovania co ma s malym mimi budu urcite cakat?
Vopred vam dakujem za rady.

niki29
11. mar 2009

ahojte kocky zdravi vas Rožňava. Tak čo ako sa maju kysuce? dufam že buducí týždeň tam nebude sneh ved ideme domov aspoň na 2 dni,.Inak ja som bola doma 2 roky aj 10 mesiacov a veľmi som sa tešila do práce. Robota je super dobre sa robí ale na malu stále myslím a uvažujem či jej je dobre či niečo nepotrebuje a tak . A ešte k tomu robím s malými deťmi ktoré su choré takže vždy mi ju pripomenu. Tak a treba si na to hlavne zvyknuť!!!!!!! ráno vstávať nie kedy sa chce mne a malej ale vtedy kedy musím rýchlo sa obliesť dať malu do školky a potom utekať do roboty.Poobede som doma už o 13.30 ale malu možem zobrať až o 15.00 najprvej. A o 18.00 som už uplne unavená a chce sa mi spať no dufám že sa to zmeni a my si zvykneme. Tak cavko 🙂

adamtim
11. mar 2009

niki29 no tieť čakám kedy si zvykneme. Ale deti si už zvykli aj na to ranné vstávanie o 6 tej.už tak vstávajú aj cez voľné dni...!!!!Len ja mám stále zhon, hlavne ráno.Ale dhce to určitý čas ako napokon každá zmena. Dobrú noc všetkým.

mimi109
12. mar 2009

kukám sa nám to tu rozrastá , super 😵

to počasie je horšie ako v apríli 🙄 včera lialo dnes sneží, no des 😖

matisekc
12. mar 2009

no inak tiez mam uz z toho pocasia dost zlu naladu, ked som vcera vecer videla ten sneh sa mi chcelo plakat ☹ uz nech zacne jar, a najlepsie taka superska ako bola minuly rok, krasne slnieckovo a teplucko 🙂

womenne
12. mar 2009

ahojte
lenka a kto ti povedal že to nepalti pre porod????My mame europske kartičky a normalne nas na ne ošetruju aj ked su len na akutne stavy a myslim si že porod akutny stav je nie????
na vyšetrenia chodim len s malymi ja si ešte počkam kym s avybavia kartičky čož by malo byt na buduci tyžden dufam lebo už potrebujem okuliare.
Mysme sa prestahovali do orlove a ked som prišla k lekarke tak v pohode na s zobrala.nemožeš porodiš ešte v anglii to by si mala lepšie ne????

Tu je take blbe počasie raz prši,potom sneži no fuuj,dnes ideme na poradnu potom hodim naše mieri som fakt zvedava 🙂

Mimi ako sa Marika??kedy to vlastne čaka????

lenkaajarek
12. mar 2009

ahoj womenne no o tom porodu mi vraveli v ceskej a aj v slovenskej zdravotke vraj je to planovane a viem datum tak to ocakavam 🙄 .
To vas osetruju normalne , nemusis chodit stale na pohotovost?????
No porodit tu v UK by bolo asi najlepsie ale cas na nas tlaci a nemozeme sa este viac zadlzit ako uz sme takze asi tak 😖
a ako dlho trva kym sa tie karticky vybavia??

matisekc
12. mar 2009

ahoj lenka, ja co mam skusenosti zo VSZP v blave tak pri zmene priezviska som ju mala hned a ked sa maly narodil tak to trvalo do tyzdna od podania ziadosti, a tusim sa da ziadost podat aj cez neta poslu ti ju aj postou vramci SR

matisekc
13. mar 2009

cawte baby, kde ste?

janaza
13. mar 2009

Ahojte baby,

chcem Vás poprosiť o radu. Rozhodla som sa , že pôjdem rodiť do Čadce. Neviem kde zistím čo mi treba priniesť do pôrodnice pre mňa a čo pre bábo. Ďakujem Jana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre