Tehuľky z Liptovského Mikuláša

kacenka6
10. jan 2007

Najdu sa tu nejake tehulky pripadne cerstve mamicky z LM?

paskova
31. júl 2008

porubenka: vdaka za odkazik. Ja tam urcite pridem a tesim sa, ze tam stretnem nejake nastavajuce maminky, lebo moje kamosky uz maju odrodene a som sama ako prst. Ahojky!

thera1
31. júl 2008

Ahojte.Vie mi niekto povedať či z LM chodí nejaký bus.spoj do Polska na trhy? Ideme k Vám na dovolenku a chceli by sme skočiť do Polska.Ďakujééééééém 🙂

vejinka
2. aug 2008

zienky aj vam je dnes tak neznesitelne teplo??? ja uz neviem co by som si vyzliekla.. 😎

lila794
2. aug 2008

veji, ja som bola tehotna v zime a na jar a to mi byvalo horuuuuco stale. Ani neviem, ako by som to zvladla teraz, tak sa drzkaj 😉

vejinka
2. aug 2008

lilka..dakujem moja..ja som xcela byt vzdy tehotna v lete..ale cim dalej sa utvrdzujem v tom ze to je totalna blbost 😀

jastericka
2. aug 2008

thera1: rada by som Ti poradila, ale fakt toto netuším. Možno cez dáku cestovnú kanceláriu, ale pravidelná linka, to asi nie....

loss
14. aug 2008

ahoj tehulky 😵

vejinka
18. aug 2008

tehulky sup sup sem..nech to tu zijeeee 😉

porubenka
22. aug 2008

Babenky, uvazujete o epiduralke pri porode?

vejinka
22. aug 2008

ja nie kedze idem inak ako prirodzene a budem uplne uspata

loss
22. aug 2008

porubenka ja som ju mala je to super vec ale predlzi to porod

paskova
22. aug 2008

porubenka: aj ja to chcem urcite, len mam strach, ze tam nebude nikto kto by mi ju pichol. Pocula som totiz, ze aj ked to mas objednane nemusi tam byt volny anesteziolog. Ja len dufam, ze sa mi to nestane a doki tam bude.

porubenka
25. aug 2008

Vejinka,viem, ze ty ides mat cisarsky.

Ja som tiez pocula, ze aj ked ju clovek ma dohodnutu, anesteziolog moze byt niekde na operacke, a nedostanes ju.

loss: predlzi to porod? Ja som myslela, ze skor urychli, kedze zena neciti tie silne kontrakcie, ze sa skor otvori.

jastericka
25. aug 2008

porubenka: každou silnou kontrakciou je bábätko bližšie k narodeniu a každá tá silná kontrakcia mu má pomôcť dostať sa na svet. Tým, že Ti pichnú EPI sa Ti môžu kontrakcie vytratiť a tým pádom pôrod nepostupuje tak, ako by mal, nemusí sa to stať, ale aj môže. Potom Ti budú musieť napichať oxytocín, aby si zase kontrakcie začala mať a to je niekedy hrozne dlhý čas, bábätko je už bez plodovej vody, takže môže to byť aj riziko.
Ale ak tieto komplikácie nenastanú a kontrakcie máš, len ich až tak necítiť, tak je EPI super.

Ja som EPI chcela a začala som o ňu žobroniť, keď začali tie silnejšie kontrakcie, sestrička ma prezrela a zistila, že už som na 7cm otvorená, že sa to už neoplatí a mala pravdu, pretože som za hodinu porodila.

Je to diskutabilné, keď na každú ženu to zaberie inak, počula som aj negatíva aj pozitíva. Veľa šťastia 😉

porubenka
26. aug 2008

Ved to, clovek pocuva aj dobre aj zle o EPI. A teraz "vcul bud mudry" a rozhodni sa spravne, aby bolo najlepsie.

zuzana24
26. aug 2008

zuzi si tu este?

zrzuska
26. aug 2008

ahojte.
ja som sa rozhodla v tej chvili ze epi chcem. sice to bola ulava a super ale je fakt ze som mala hrozne dlhy porod. s drahym sme sa na sale nudili a uz sme boli unaveni z toho cakania. presne ako pise jastericka, kontrakcie mi zoslabli, skoro sa stratili. oxytocin mi pichali az na zaver ked bolo treba silnejsie kontrakcie. inak mi asi zo 4x doplnovali epi. mozno na zaver uz nemali, podla mna. aj na to zabudli najskor a potom rychlo doplnili. malu mi primar vytlacil von. keby tam nebol tak rodim cisarom 😖 takze som mu vdacna 🙂
a tiez som ani nevedela ze mam plny mocovy mechur. to ma museli cievkovat. ale pohoda. nebolo to hrozne. vyhoda bola ta ze som necitila bolesti, a aj zasivanie bolo v pohode, nic som necitila a to mi pichli este aj tu injekciu na umrtvenie a po porode som sedela a nic ma nebolelo. iba ma sestricka upozornila ze nesmiem este sediet 😅
hej a este som chcela povedat to ze tie zaverecne tlaky som citila normalne. brutalne. takze podla mna sa s tym rodi dobre. len keby to nesposobilo to ze kontrakcie zoslabnu 😖
podla mna sa aj tak rozhodnete v tej danej chvili. ja som do poslednej chvile nevedela ci si epi dam alebo nie 🙂

bambulka026
27. aug 2008

Zuzka, tak uz sa pomaly pripravujes na porod?
Mirko ide s tebou k porodu?
Pozri si i tie homeopatika k porodu a pred porodom, ja som bolesti skoro necitila, hoci som sla nakoniec cisarskym.
Mozno je to individualne, no ja si myslim ze mi pomohli prave oni.

paskova
28. aug 2008

bambulka026: ake homeopatika mas na mysli? mohla by si mi poradit prosim?

porubenka
31. aug 2008

Zuzi, Bambulka, kukam na foto a neviem kto si 😀 , ale uz som Ta sponzala v Tvojom albume. Ako sa Vam dari? Veru ja sa uz pomaly pripravujem. Mirko najskro dlho hovoril ze nie nie, ale teraz mi slubil ze ku porodu pojde, ze bude pri mne a ze to spolu zvladneme. Tak dufam, ze si to uz nerozmysli 🙂 Inak vsetko OK.

Zuzi, napis tu viac o tych homeopatikach. Drzkaj sa. pa

evitkamalicka
31. aug 2008

kocky sorry ze vam sem leziem, ale tie homeopatika pred porodom sa volaju Arnica montana 9CH a pocas porodu sa beru Caulopyllum 5CH...ja som teraz zacala s tymi prvymi

paskova
31. aug 2008

Ako si prisla k tym homeopatikam? To Ti ich predpise doki alebo ich beries sama od seba? Napis mi o nich podrobnejsie prosiiiiiiim 🙂

weja
31. aug 2008

jeeej, tieto homeopatika zaujimaju aj mna... 🙂 a za akym ucelom sa vlastne uzivaju - aby bol lahsi porod (bezbolestny podla moznosti) alebo rychlejsi alebo ako?

stankalm
31. aug 2008

ahojte..ja sa Vam tu tiez zamiesam 😉
Homeopatika su super, su take co sa uzivaju pred porodom, aj pocas a aj po porode, s tymi ja skusenost nemam, ale ja som napr. uzivala homeopatika na podporu tvorby mlieka a boli super. Neviem, ci su vsetky volnopredajne, ale najlepsie Vam poradia v tej lekarni na Namesti, Apia sa vola asi, neviem teraz isto, tie magistry maju specializaciu na homeopatika...
...a nasla som aj toto, kuknite:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

evitkamalicka
31. aug 2008

tie homeopatika mi poradila kamoska, nie su na predpis...tie prve su na ulahcenie a urychlenie porodu a tie druhe co sa beru pocas porodu su na zmiernenie bolesti

weja
1. sep 2008

stanka, evitka - vdaka 😉
a tie pred porodom kedy treba zacat uzivat?

evitkamalicka
1. sep 2008

weji tie pred porodom treba 7-10 dni pred terminom a 2x po 5 bobuli nechat rozpustit v ustach, najlepsie pod jazykom

weja
2. sep 2008

ahaaa... vdaka evit 😉 musim si to niekde zapisat, bo kym budem rodit, to aj zabudnem...

bambulka026
10. sep 2008

Ahojte, dlhsie som tu nenakukla a porubenka ma uz maleho pri sebe... 🙂
Zuzi, blahozelame a prajeme hodne zdravicka, stasticka a mliecka...

bambulka026
10. sep 2008

Dievcata, este k tym homeopatikam.
Ja som to uzivala a bolesti som mala v pohodicke, dokonca ani po cisarskom som nemala nejake extra bolesti.

Precitajte si, uzivala som to tak ako je tu popisane, ale Arnicu som zacala uzivat uz 2tt pred terminom.
Okrem toho som pila caj z Alchemilky a Malinovych listov.

Pôrod:

Arnica montana 9 CH - možno užívať priebežne počas pôrodu

- pôsobí preventívne proti vzniku bolestí a opuchov, krvácaniu, tromboembólií, hemoroidov

- na psychickej úrovni – pôsobí protišokovo, pomáha vyrovnať sa so stavom „niekto mi vstupuje do môjho teritória“, narušuje intimitu

Počas pôrodu striedať Caulophyllum 5Ch a Actaea racemosa 5CH :

Caulophyllum 5 CH - uvoľňuje a zmäkčuje svalovinu krčka maternice

- na prudké nepravidelné, neúčinné, kŕčovité bolestivé sťahy

- intenzívne bolesti vyžarujúce do slabín, močového mechúra a stehien

- pri nástupe pôrodnej činnosti každých 30 minút, po odtečení plodovej

vody každých 10-15 min.

Actaea racemosa 5 CH – silné nepravidelné bolesti

- spazmus krčka maternice

- intenzívne bolesti vyrážajúce do bedrových kĺbov

- pri nástupe pôrodnej činnosti každých 30 min., po odtečení plodovej

vody každých 10-15 min.

Inak je tu na konikovi i tema Homeopatika pri porode, myslim sa to vola... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre