Tehuľky z Liptovského Mikuláša

kacenka6
10. jan 2007

Najdu sa tu nejake tehulky pripadne cerstve mamicky z LM?

weja
24. sep 2007

zuzulik - ja chodim k Bodovi a vo stvrtok idem uz prvykrat "oficialne" do poradne 😀 Tiez chcem pocut, ze je mimi v poriadku a rastie a potom to uz asi povieme aj ostatnym 😉 Neviem, kedy to mam oznamit v praci, asi je na to este skoro, ale mozno to uz za chvilu na mne zacne byt vidno, ved uz teraz mam problem do niecoho sa zapnut 😅

zuzulik79
24. sep 2007

wejka - o tom oznámení v práci, ja ešte počkám, určite nejaký mesiac, ak sa bude dať i dva, ale ani ja netuším, nohavice aj mne začínajú byť tesné 😀 to bude iná sranda, hmmm tak inač ty si popredu, už poradňa, ja ešte nie, ešte si trošku počkám, tak pohoda a klídek 😉

weja
24. sep 2007

no ja uz coraz castejsie rozmyslam nad tym, ze im to asi v dohladnom case oznamim - radsej nech to maju odo mna, ako keby o tom mali spekulovat poza moj chrbat 😅
No ja uz tento tyzden zacinam 9tt 😵 Ale zacinam sa uz citit taka "pribrata" 😀 zo vsetkych veci mi uz zacina brusko vytrcat, vsetko ma tlaci... no je to sranda 😅
zuzulik, ty si v kolkom tt?

zuzulik79
24. sep 2007

wejka - priznam, ze neviem, ja som v tom šoku radosti, sa zabudla opytat, v ktorom tt som, a tak vo štvrtok sa opytam, ale niekde na zaciatku, lebo na UTZ to bola len taká bodka... tak to ano, mas pravdu, radšej to oznám ty osobne, ako niekto úplne iný, a smiem sa opýtať, odkiaľ presne z LM si? 🙂

weja
25. sep 2007

ja som z Nabrezia - privydala som sa tam 🙂
inak tt sa pocitaju od 1.dna poslednej ms, co je sice logicky hlupost, lebo vlastne minimalne tie prve dva tyzdne tehotna ani nie si, ale vsade sa to tak pocita... Ked si zmenis tieto udaje hore v nastaveniach, zacne ti to samo pocitat tt 😉

zuzulik79
25. sep 2007

wejka - tak to je super, lebo aj ja byvam na Nabrezi s mojim chlapom, mame tam dvojizbovy byt, no staci, aspon doteraz 😉 , viem, ze to je nejak od 1dna poslednej ms, no ja som mala posledny krat 4.8, a ked som bola u doktory na UTZ, tak to bola fakt len bodocka... uvidim co povie vo stvrtok, som zvedava... ok, musim pracovat, drzkajte sa, papa z

weja
25. sep 2007

a v ktorej casti Nabrezia byvate? 🙂
tak to mozno budeme mat zhruba podobny termin - ja som mala poslednu ms 1.8. 🙂 moju "bodku" Dr. tiez este pred 3 tyzdnami nevidel, ale ked som prisla tyzden na to, bola tam 😀 Tak sa vo stvrtok necham prekvapit, co za termin mi povie... a dostanem uz aj tehu knizku 😵

zuzulik79
25. sep 2007

wejka - na Nábreží, pri Vrbickom cintoríne, bytovky Áčka, tie vysoké, a vy?
no tak to bude fakt sranda... tak nech už je ten štvrtok, že? a ty ideš už do poradne, prvý krat, tehu knižka, super 🙂

weja
25. sep 2007

my byvame trosku na opacnom konci - v blizkosti geodezie a veterinara 🙂
veru, veru, nech uz je ten stvrtok, zasa budem trosku spokojnejsia, ja sa totiz pred kazdou navstevou Dr. tak nezmyselne bojim, ci mi nepovie nieco negativne... a potom vyjdem odtial o to stastnejsia, ked je vsetko ok 😀
Tak si budeme drzat palce, nech vsetko dobre dopadne 😀

zuzulik79
25. sep 2007

wejka - jo jasne, viem,kde to je
neviem ako zajtra, ak tak štvrtok sa ozveme, a jasne, palčoky držíme... ja som taka istá, tiež sa bojím, no potom som usmiata ako slniečko, že je ok, tak sa držkaj, papa z

erinkasz
26. sep 2007

Ahojte baby z LM. No ja už mám doma skoro 16 mesačného šarvanca a teho som prežila úplne bezproblémovo. Píšem aby sme vedeli, že nemocnica v LM je celkom super - starajú sa a pôrod určite nie je sranda a to zašívanie a dni po ňom sú tiež zážitok, ale za to malé bábo to stojí. Držím vám všetkým palce a prajem príjemné tehotenstvo. Užívajte si ho a oddychujte, lebo ja som sa do dnes ešte poriadne nevyspala.

weja
26. sep 2007

erinkasz - vdaka za "povzbudenie" 😀 No co uz, clovek s tym asi musi ratat, ze uz nic nebude take ako predtym 🙂 Mna momentalne trapia nevolnosti, uff, tak hrozne zle mi este v zivote nebolo 😝 Esteze ten maly krpcek je takou silnou motivaciou 😵
Gratulujem k Lukaskovi, nech sa vam dari 🙂

zuzulik79
27. sep 2007

ahoojte babenky ...
erinkas - tak to je pekné, Lukáško, drobček vám robí radosť, to je milé... ržkajte sa 🙂
wejka - ahooj, tak dnes som bola u doktorky, až na to,že som čakala cca 3hodiny, pohoda, tak som v 6tt... a ak to je ok, tak to vychádza na nejaký 11.5, teda podľa knižiek, a radšej som to oznámila už i šéfovi, nech vie, lebo klamať som ho nechcela, a vymýšlať si nejaké choroby, to by nebolo ono, na UTZ som videla ako bije drobčekovi srdiečko, to bol super pocit, až také zimomriavky mi prebehli po tele... tak len príkazy: dávať si pozor, a byť opatrná, musím rešpektovať, a vy ste ako dopadli... ?
ahojte babenky,pekný deň 😉

weja
27. sep 2007

ahoj zuzi, aj my sme dopadli super, videla som babo a aj to srdiecko, ako mu bije, tiez som z toho od rana v euforii 😵 😀 je to fakt uzasny pocit... 🙂 Mne vychadza termin porodu na 8.5. 😵
ja som to sefovi este neoznamila, nie je to zrovna prijemny typ, tak to odkladam dokedy sa bude dat 😖 ale zopar kolegyniam som to uz povedala, nech nemaju soky ked zacnem priberat 😀
Inak ty mas aj nejaku fotku z UTZ? Lebo uz sa ma viaceri pytali, ci ju mam, ale popravde u Dr. ma to ani nenapadlo sa na to spytat a on tiez nic nevravel, tak ani neviem, ci sa to da... 😕

zuzulik79
27. sep 2007

wejka - tak termín je úžasný, čo? ja okrem iného chodím diaľkovo do školy a tento rok mi vychádzajú štátnice, bakalár na koniec mája, to bude iná sranda 😀 , tak to ano, ak je šéf taký, tak radšej počkaj ešte, veď keď to nie je tak moc ešte vidno, fotky z UTZ mám asi tri, aj tie začiatky, tá sa to, ale asi záleží aj od Dr., neviem, kedy ideš nabudúce? tak skús sa ho na to opýtať, to by ti už mohol dať, aspon jednu nie, nech máte doma pekne na chladničké a kocháte sa 😉
veď keď ti mám pravdu povedať, nemám ešte nejaké bruško, takmer žiadne, no nemôžem sa zapnúť do nohavíc, ja sedím v práci, rozopnutá... a čo, aspon sa lepšie dýcha a kedy ideš najbližšie do poradne, a už más aj knižku?

weja
27. sep 2007

jaaaj, tak teraz ma to normalne stve, ze som sa na tu fotku ani neopytala 😠 mohla som ukazat drahemu 😒
do dalsej poradne idem az o mesiac - 25.10. Ano, uz som vyfasovala aj tehu knizku 😵
No brusko nemam ani ja ktovieake, ale tak na vecer mi uz zacina vybiehat 😀 S nohavicami mam aj ja problem, zapnem uz len jedny rifle, aj to sa mi najpohodlnejsie sedi, ked som rozopnuta... je to inak sranda, ale ja uz nemozem spat ani na bruchu, strasne ma to tlaci, normalne sa na to v noci budim 😅

zuzulik79
28. sep 2007

wejka - vieš, po pravde, počula som, že nie všetcia dávajú rady fotky z UTZ, a niekedy za to aj priplatiť, cca 50,-, no ale zaplatíš, aby si mala pamiatku? super, ja idem k doktorovi prvý krát až 22.10., tak som zvedavá ako to bude s tou knižkou u mna
ja tiež nemôžem spať na brušku, a tak rada som vždy zaspávala, tak teraz len na boku, a podkladám si vankúš pod bruško, to je sranda, že? tie pocity 🙂

weja
28. sep 2007

no to mi je jasne, ze nedava fotky z UTZ len tak, to by sa ma bol aspon spytal, ci ju nechcem ☹ No nevadi, nabuduce sa uz na to nesmiem zabudnut opytat...
A inak kam chodis do skoly? A co studujes, ak sa mozem opytat? 😕 Tak to teda budes mat riadne perny maj 😅 Alebo tie statnice odlozis na september? Ma ti zo zaciatku aspon kto pomoct s babom? Lebo fakt to budes mat narocne...

erinkasz
28. sep 2007

Baby, čo sa týka fotky, keď som ja bola teho, nefungovala im tlačiareň a tak malého na UTZ fotil manžel mobilom a máme krásne fotky. Myslím že krajšie ako čo majú kamarátky odtiaľ. Krajšie vidno bábo. A treba Vám pýtať foto čo najskôť, kým je bábo malučké. Tak do 20 tt. Potom už vidno iba časti bábatka, resp. nevidno skoro nič. Ahojte a prajem veľa pekných zážitkov s kopkajúcimi bábami. 🙂

weja
28. sep 2007

erinkasz - dufam, ze do toho 20tt nejaku fotku hadam len ziskam 😅 Aj tebe vela peknych chvil s malickym 🙂

zuzulik79
28. sep 2007

wejka - do školy chodím tu v LM, diaľkovo, bakalárske štúdium, tá Žilinská univerzita čo tu má detačované pracovisko, viem, máj bude zaujímavý... nechcem odložiť štátnice, sú to len bakalárske a to musím nejak zvládnuť, a čo sa týka pomoci, tak dúfam, že áno, budúce babičky a ja mám ešte dve segry, slobodné, tak sa aj celkom na to spolieham, dufam, že na neprekvapia neočakávane, ale oni sa tešia, tak verím, že budú rady, neviem ja som trošku optimistka, takže verím, že to zvládneme
erinkasz - ja som blbá, rozmýšľaľa som ako fotil tvoj manžel malého 😀 , a až potom mi došlo, prepáč, nech ti malý Lukáško robí veľkú radosť

a ozaj babenky, počuli ste o nejakých testoch do 12týždna čo sa týka zdravého vývoja, neviem presne ako sa to volá, a náhodou erinka nevieš, či sa to robí u nás bežne, alebo musíš o to požiadať?

dakujem za info, majte sa pekne, pekný víkend, papa 🙂

weja
1. okt 2007

zuzi - no esteze mas tolko ochotnych pribuznych, nejako to uz hadam len zvladnete 😉 Jasne, treba byt optimista...
A o tych testoch som este nepocula 😕 To by aj mna zaujimalo, ale predpokladam, ze bezne sa to nerobi, Dr. mi nic nespominal... 😒 Okrem toho na dalsiu poradnu idem az 25.10. a to uz budem v 12-13tt...

zuzulik79
1. okt 2007

wejka - ahooj, nechcem sa vŕtať v tvojom súkromí, alebo byť nejaká zvedavá... no viem, že LM je malý, tak len takú otázku: Poznáš Janku Kubáňovú? asi áno, a ak si to ty 😉 , tak najlepšie, že sa niekedy stretávame, keď ideme obe z práce, to je čo? 🙂

weja
1. okt 2007

zuzi - poslala som ti IP

loss
27. okt 2007

ahojte Mikulastanky tak sa k vam pridavam aj ja.
Wejka ahoj

loss
28. okt 2007

nejak je tu mrtvo 😢

weja
29. okt 2007

ahoj loss,
tato tema trosku nezije, bohuzial 😒 zeby tu bolo tak malo tehuliek z LM a okolia? 😕
Ako sa mate?

loss
29. okt 2007

ahoj Wejka aj ja som sa tejto teme potesila ale ozaj sem skoro nikto nechodi,neviem mne sa zda ze vidim v Mikulasi dost tehuliek aj dnes som bola v meste 🙂

loss
4. nov 2007

ozaj sem nikto nechodi?

timoza
15. nov 2007

ahojte,ja som tiez z lm.Bývame v okoličnom.Máme krásneho chlapčeka narodil sa v mikulašskej porodnici 13.4.2007 takže ma 7 mesiacov a volá sa matusko.Keby ste sa chceli na nieco opytat,tak sa smelo pytajte.papa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre