Tehuľky z Liptovského Mikuláša

kacenka6
10. jan 2007

Najdu sa tu nejake tehulky pripadne cerstve mamicky z LM?

loss
6. apr 2008

alinka asi ano no ved o par dni uvidime 😵

cmuco
6. apr 2008

rodila som pri pani doktorke Krekacovej ale musim povedat cely personal bol skvely a manzelovi dokonca ponukali v noci kavu na obcerstvenie.
Velika vdaka hlavne sestrickam ci porodnym ako aj detskym za starostlivost a trpezlivost s nami.

loss
7. apr 2008

cumo tak to je super
Mudr.Krekacova je skvela doktorka 🙂

cmuco
7. apr 2008

dievcata tak dnes rano sa Nadke narodila Sofinka, 3,77 a 50cm
moc gratulujeme ale ona vam to urcite rada oznami neskorsie

jastericka
7. apr 2008

jéééj, samé dobré správičky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Som taká rada, cmuco, nadka: srdečne gratulujem, musí to byť krásny pocit, tak veľa zdravíčka Vám a Vašim maličkým klbôčkam

alinka189
7. apr 2008

jeeeej, Nadka. GRATULUJEM! krásne meno Sofia 🙂
držkajte sa a ked budeš môcť, rýchlo nám napíš.

loss
7. apr 2008

aj Nadke gratulujem super 🙂

jastericka
7. apr 2008

cmuco: a zvládli ste to s EPI alebo bez EPI? 🙂

cmuco
8. apr 2008

no chceli sme EPI ale uz pri nastupe na porodnicu som mala zle vysledky krvi na trombocity. Tak mi potom brali krv pri prime. No a o 2.00 ked som uz mala fakt bolest co nevydrzim tak som sa pitala setricky ze uz je hadam cas aj na tu EPI. No a ona prisla od doktorky ze veru nie, ze ta krv nie je dobra. Tak som s malou dusickou cakala ako to vsetko dopadne.
Ale som tu, maly je zdravy a ta bolest za to urcite stala. 🙂 🙂 🙂

loss
8. apr 2008

cmuco ja chcem epi som zvedava ako to bude so mnou

vejinka
8. apr 2008

gratulujem novym maminkam..🙂

jastericka
8. apr 2008

juuuj, veď to, keď sú zlé výsledky krvi, tak Ti EPI ani nedajú ☹
Tak cmuco, klobúk dole....

vejinka
8. apr 2008

nechapem co ma krv spolocne z epi...

jastericka
8. apr 2008

veji, čo som pochopila aj tu z netu, EPI sa môže aplikovať len zdravým mamičkám. Sú aj prípady, kedy sa táto metóda nedoporučuje. Napr. pri alergii na lokálne anestetiká, ťažkých infekčných ochoreniach, poruchách krvného zrážania, nadmernej hmotnosti. Vhodnosť sa posudzuje anesteziológom a pôrodníkom. Preto sa odoberá tá krv, ktorá nesmie byť staršia ako 10dní pred pôrodom.

vejinka
8. apr 2008

fiha..to som nevedela tak potom ja nexcem epi...nemam rada injekcie a niekde som zasa ja citala ze v niektorych pripadoch zena ochrnula..je to male percento ale ta neistota tam je..takze radsej vytrpim 😖

jastericka
8. apr 2008

no neviem, ale nám anesteziologičká na prednáške vyvrátila tento chýr, že žena môže po podaní EPI ochrnúť.
Veď tam nieje dôvod, oni to nepichajú do miechy. A ešte EPI neodporúčajú ženám, ktoré majú pokrivenú krbticu, vtedy, že je problém ju pichnúť. Každá žena si musí zvážiť či je pre ňu vhodná alebo nie, prípadne sa poradiť s anesteziológom.

loss
8. apr 2008

aj mne povedali ze su to hluposti s tym ochrnutim ja epi chcem urcite
a ty jasterka 😀

jastericka
8. apr 2008

aj ja chcem, radšej, ale ak sa nebude dať, nebudem tam dupať nohami a hádzať sa o zem 😀 😝

loss
8. apr 2008

no ved jasne a ak budem zvladat bolest tak tiez nie

loss
9. apr 2008

jastericka este si tu alebo uz rodis?????

cmuco
9. apr 2008

dievcata som zvedava ako nakoniec dopadnete a tu krv vam pri prime zoberu tak ci tak, mne brali do 3 skumaviek

jastericka
9. apr 2008

lossík, ešte som domka, ešte máme 6 dní do termínu 😉

cmuco, ako dlho si rodila, bolo to veľmi bolestivé?

loss
9. apr 2008

cmuco cicaju nas ako upiri 🙂
jastericka tej malej sa u teba paci 😵

jastericka
9. apr 2008

kukuk 😀 , ja len tak, aby reč nestála 😝 😀

veru, malinkej sa u mňa páči a to nechápem, v poslednom čase sa napchávam samými nezdravými vecami, tlačenka, klobása, kapustnica mastná, slanina atď..... 😕

sesternica sa pred termínom prejedla varenej kukurice a za pár hodín dostala pôrodné bolesti a porodila veľmi ľahko, ale či to má s tým súvis, kto vie...

loss
10. apr 2008

no rodime v termine alebo po nom 😅 co uz

vejinka
10. apr 2008

jeziiiis...s kukurice sa prdi...to ozaj muselo ist rychlo ..vsetci plynove masky.. 😀 😀 😀 ale neee...no ine ma takto narychlo nenapadlo..asi zacnem jest kukuricu.. 😀 😀 😀

jastericka
10. apr 2008

vejinka, ty ešte nie, až pred pôrodom 😀 😝 , potom daj tri varené naraz a uvidíme, čo to spraví 😀

cmuco
11. apr 2008

ahojte
no otazku ako dlho som rodila nie je jednoznacna odpoved. Zalezi od akeho okamihu to merate. Ja som to mala takto.
V nedelu o 13.00 sme prisli do porodnice a tam ma dali na pasy. Neboli to velke kontrakcie ale boli. Bola som otvorena na dva palce tak si ma tam nehali. Do vecera sa kontrakcie stupnovali, manzela som poslala domov ale o pol noci som ho uz privolala lebo vsetko sa mi uz zdalo inaksie. Aj bolest uz bola ina atd. O pol noci mi dali klystir "presne ked bol vypadok prudu" no sranda a premiestnili na porodny sal. NO a potom som uz len predychavala, fucala, zatinala paste. Neodtiekla mi plodova voda tak mi ju museli prepychnut co bolo pre mne osobne strasne bolestive lebo sa sestricka volako nemohla trafit pri kontakciach tak na 4 krat to nakoniec vyslo. No a potom som uz ani nevnimala cas, len som stenala. Doktorka pride az na samy zaver ked sestricky povedia RODIME. Je to uz samotne posledne tlacenie. RODENIE. No a to zacalo o 5.00 a o 5.35 bol Matko na svete. Tak suma sumarum som mala porod podla seba od tej pol noci co si myslim ze nie je take hrozne.
Tie prve hodiny na pasoch som si mohla kludne odlezat este doma.

Tak dievcata dufam ze to bolo dostatocne vysvetlene z mojej strany. Bolo to vsetko pre mna nove a poviem vam som rada ze som dopodrobna nevedela co sa so mnou bude diat. BOlo to urcite pre mna plus aspon som sa nestresovala.

A hlavne a to je najdolezitejsie. Hlboka poklona mojmu manzelovi ze vsetko so mnou zvladol, pretrpel a bol pri mne v tejto chvili. Dufam ze nas tako udalost este viac stoji a budeme spolu na co spominat. 🙂

porubenka
12. apr 2008

Ahojte,
aj ja gratulujem novym maminkam k ich krasnym babatkam. 🙂

loss
12. apr 2008

cmuco 🙂 hlavne ze ste uz domka a vsetci ste OK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre