Tehuľky z Liptovského Mikuláša

kacenka6
10. jan 2007

Najdu sa tu nejake tehulky pripadne cerstve mamicky z LM?

jastericka
27. jún 2008

veru, to všetky žienky hovoria, že druhé tehotenstvo je už iné, keď sa musíš starať o jedno dieťatko. Aj to človeku asi rýchlo ubieha...a keď sa to tak vezme, možno je to tak lepšie, aspoň sa človek furt nepozoruje a je viac v pohode. Neboj, všetko dobre dopadne 😉

weja
30. jún 2008

inak musim povedat, ze obdivujem vsetky zeny, ktore su tehu a staraju sa este o jedno/dve deti... 🤐 fakt sa divim, ako to vsetko zvladaju... ja mam v tychto zaciatkoch veeelky problem sama so sebou, ked mi je tak na figu, ze som rada, ze zijem... 🙄
toto budeme musiet s manzelom zohladnit, ked budeme planovat druhe, lebo pri mojom priebehu tehu som teda dost nepouzitelna... 😅 aj ked sa hovori, ze kazde tehu je individualne, neviem, ci by som to riskla pri nejakom malom neposedovi... 😒

vejinka
30. jún 2008

wejka...no to urcite ked moja segra cakala neter tak synovec bol ako zive striebro..venovala sa mu na plno a ako sa mala narodila..ono je toho casu hrozne malo..nedivim sa jej ze dava deti k mame aby si oddychla ..ved ked som ich ja strazila s manzelom..a to len dve hodiny...tak nas neskutocne vycerpali...ozaj je to namahave 😔

waitinka7
30. jún 2008

Pri druhom babetku je to uz vzdy ine ako pri prvom...podla mna....Mamicka je skusenejsia, inac vsetko vnima, a podla mna to pride vsetko samo, ze sa musi postarat aj o jedno, aj o druhe.

loss
30. jún 2008

weji neboj ked budete cakat druhe babo zvladnes to urcite 😵

porubenka
6. júl 2008

Ahojte babenky,

ja len pre tie co rozmyslate o cviceni v Hypernove - teraz sa to par tyzdnov nebude konat, neviem presnu pricinu, tak len aby ste nesli zbytocne. Ked sa dozviem, ze nase tehulkovske stretnutia budu opat , dam vediet. Alebo ak niekto z Vas sa dozvie, ze je to opat v "prevadzke" tak tu prosim napiste.

Inak ja som tam bola zatial len 3x a som spokojna. Vela tam necvicime - skor ide o to, ze sme sa rozpravali o porode, o dychani pri porode, o dojceni, nastrihovani hradze... proste pytame sa porodnej asistentky co nas zaujima. Boli sme sa aj pozriet v porodnici. Naposledy nam bola jedna pani detska doktorka rozpravat o tom, ake ockovania babatko absolvuje este v nemocnici, ake ho budu cakat potom neskor.

Prajem pekne tehulkovanie. pa pa

loss
6. júl 2008

caute tehulky coze dnes porabate?asi bude pekne

waitinka7
6. júl 2008

Ahoj Porubenka,
ja som tiez doteraz chodila na tieto cvicenia a velmi sa mi to pacilo. Skoda, ze je teraz pauza...mna sa to sice netyka, lebo za par dni budem rodit....tak som to nastastie stihla. Pravdupovediac, velmi som sa tesila na kazdu stredu, kedy sa opat stretneme s p. pôrodnou asistentkou Radkou.

waitinka7
6. júl 2008

paskova, az teraz som si vsimla, ze si sa pytala na cvicenie v Hypernove. Nemusis sa nijak prihlasit. Staci tam len prist v stredu o 16:30, hore sa zaplati za cvicenie a potom o poschodie nizsie je miestnost, kde sa cvici, resp. debati. Je to fajn, odporucam.

loss
7. júl 2008

waitinka jej uz sa ti to ozaj krati uz sa tesis ze?
kolko si pribrala?

paskova
7. júl 2008

Ahojte dievcata, prave mi muz vytiahol z nohy kliesta. Mam strach ci ma ten hnusak nenakazil. Nemate s tym skusenost?

jastericka
7. júl 2008

ajajaajaj, ja sa kliešťov bojíííím. Ale viem, že sa niektoré ženušky, čo sú tehotné dávajú zaočkovať proti borelióze.
Reginka, určite sa opýtaj doktora, po prípade krvné testy, nič by som neriskovala...

A kde si chytila kliešťa?

jastericka
7. júl 2008

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

Pozri túto stránku, tam je o tom písané

waitinka7
7. júl 2008

loss, jasneze sa tesim, ale aj sa bojim...mam take zmiesane pocity...cakam to kazdym dnom, ze to na mna uz pride, stale nic. Pribrala som 12 kg

vejinka
7. júl 2008

waitinka...to si pribrala tak ukazkovo... 😉

jastericka
7. júl 2008

waitinka: nebojkaj, nebojkaj 🙂 . Zvládneš to 😉

paskova
7. júl 2008

jastericka: boli sme vcera na zahrade, mame chatu v zahradkarskej oblasti tu v meste. Samozrejme, ze kliesta som mala len ja. Nastastie vobec nebol velky, ani sa moc nenapil krvi, lebo sa ani nedalo rozpucit taky bol maly. Verim, ze to bude o.k., v stredu ideme do Spanielska ale zajtra mam poradnu a este to Timkovi poviem.

alinka189
7. júl 2008

paskova, tých kliešťov je rok čo rok viac. otras! 😠
my máme záhradku celú vykosenú vždy a rodičia hocikedy lapnú. už si to vedia aj sami vytáčať 🙂
a ja na záhradu málo chodím, ale vždy obzerám, ked si nájdem niečo chrablavé a čierne, či to nie je tá sviňa, lebo si namýšlam, že či naši nedoniesli vo veciach a ja ako chodím bosá po dome, tak si ma nájde 😀
a idete do španielska??? fíííha. tak šťastnú cestu a nech je všetko naporiadku!!!

waitinka7
7. júl 2008

Prave som sa dozvedela, ze mi manzel odchadza na 3 dni na pracovnu cestu na Cechy, tak som hotova, ze ostanem sama doma bez pomoci. Takze dufam, ze maly v mojom brusku este trosku vydrzi, kym sa tatino vrati.

paskova
7. júl 2008

alinka 189: mam v Spanielsku sestru, takze ideme za nou. Dufam, ze cestz zvladnem, ideme na aute a prespime v Taliansku aj vo Francuzku takze to bude taka pomale cestovanie. 🙂

loss
7. júl 2008

waitinka neboj zvladnes ked som to zvladla ja bala som sa riadne a vidis zvladla som to

jastericka
7. júl 2008

waitinka: zvládneš to, neboj sa, maličký ešte vydrží 😉
A keby niečo, volaj, volaj, volaj, aj o polnoci kľudne 😉

waitinka7
8. júl 2008

No, pre istotu mám v mobile uložených 5 taxikárov 🙂))),lebo tu nemám žiadnu rodinu, iba svokru, ale tá nemá auto...🙂)) Ale dufajme, že malinký počká. Predsa ten muž keď je pri pôrode, tej žene aspoň psychicky pomože, aspoň si myslím, že je to tak.

loss
10. júl 2008

waitinka urcite ano jemu mozes povedat ako sa citis ja som mojmu stale tvrdila ze to nezvladnem 😀 a vidis tesim sa zdraviu a mala tiez 😵

weja
10. júl 2008

waitinka - no tak drzim palce, nech malicky este chvilku vydrzi 😉 a nemohol manzel tu cestu odlozit? tiez nechapem tych nadriadenych, ktori mu nakazu ist na 3 dni na sluzobku, ked vedia, ze ma doma tehotnu manzelku, ktora moze kazdu chvilu porodit... 😠 😖

waitinka7
12. júl 2008

Tak ja cakam na príchod mojho babatka kazdy den, a stale nic. Takze len cakam a cakam a uz sa velmi tesim.

vejinka
12. júl 2008

waitinka..aj ja cakam a cakam ale tak skoro to nebude 😉

alinka189
13. júl 2008

vejinka, ja tiéééééž 😀

vejinka
21. júl 2008

takze my mame za sebou velky ultrazvuk..ale zeby sme boli mudrejsi co to bude...ani nahodou ..hlavickou je hore a nozicky drzalo krcovito spolu..cize sme nic nevideli..okrem peknych stehienok 😀 svokor povedal ze to urcite bude baba: hlava hore a nohy spolu 😀 😀

porubenka
31. júl 2008

Ahojte,
chcem Vam dat vediet ze som zistila, ze cvicenie v Hypernove pre tehulky - predporodny kurz sa bude konat opat od septembra. Ak chcete tak pridte 10.septembra o 16:30.
pa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre