Tehuľky z Martina

lenk30
1. okt 2008

kde ste všetky?

maxinecko
2. mar 2011

@nika8755

Ahoj, ja byvam vo Vrutkach a som v 24. tyzdni tehot. Rada by som si s Tebou pisala, lebo tiez nemam
ziadnu znamu tehulku na okoli.

Akurat vyberam dobru pediatricku, nevies o nejakej kvalitnej v Priekope alebo na Vrutkach?
Adka.

mufo24
2. mar 2011

@maxinecko dúfam, že do júna už bude práca hotová, ale ďakujem za ochotu 😉

nika8755
7. mar 2011

@maxinecko Ahoj, velmi rada si budem s tebou pisat, no a pediatricku tu zatial nepoznam ziadnu ale skusim sa popytat a ked budem vediet urcite ti dam vediet.

nika8755
7. mar 2011

@nickuska
Ahoj, zdas sa mi trochu známa a preto by som sa ta chcela opytat kde si chodila na ZŠ?

miskulkaa
7. mar 2011

@sorciera24 Ahoj, prosím ťa ako narobila p. Tuhárska tvojmu malému zle? lebo aj ja tam chodím a som totálne nespokojná.. čo návšteva to antibiotiká, potom idem ku inej dr. čo je moja známa a tá pozrie a nie sú potrebné tak ich hádžem do koša.. nikdy sme nemali horúčky, len soplíky.. a tie udierali do uší. ďakujem za odpoved

monilik
12. mar 2011

@maxinecko
@nika8755 ahojte, ja som v 22 tt, byvame v Zaturci a pristahovali sme sa pred cca pol rokom, takze tu tiez nikoho nepoznam... 😒

maxinecko
1. apr 2011

@nika8755

Ahoj nika, ako prezivas tehulkovske dni?
Co sa tyka tej pediatricky tak uz som sa nahlasila u jednej na Podhaji, lebo budem po porode byvat na Podhaji,
teraz byvam s maminou.

Ty mas termin kedy? v septembri?. Drzim palce a daj vediet ako prebieha tvoje tehotenstvo. pa.

tepka
2. apr 2011

@martinkastanko ajoooj odkiaľ si a v ktorom mesiaci??? 😀

tepka
2. apr 2011

@miskulkaa No ja som mala Tuharskú od malička dá sa povedať a tiež som bývala často chorá a vždy som tiež užívala antibiotiká aj 2x za mesiac...tak neviem či je taka dobra ale myslím že kôli tomu mam aj problemy z imunitou atd...ale inak je veľmi milá ale to nie je všetko no... 😖

tepka
2. apr 2011

@maxinecko Ahoj ja žijem v Priekope 😉 bolo by super občas pokecať z tehuľou aj ked teraz sa roztrhlo vrece z tehuľami 😀 ak chceš napíš pohodička...budem rada 😎

tepka
2. apr 2011

Baby nepoznáte dobrú zubárku v priekope či Vrútkach???? 😀

miskulkaa
2. apr 2011

@tepka No ja neviem , či je riešenie tak často užívať antibiotiká.. Keď niekedy ani nie sú potrebné a tým pádom ani nezaberú..

tepka
3. apr 2011

@miskulkaa asne že nie..

nika8755
3. apr 2011

@monilik
Ahoj, a ako sa ti tu v Martine páči? veď ak tak môžme sa niekedy stretnúť a zoznámiť.

nika8755
3. apr 2011

@maxinecko
Ahoj, no tak to som rada ze si si uz nasla pediatričku, my sme v 14tt a termín máme 24.septembra a už teraz sa veľmi tešíme viacerý vravia že to bude chlapček tak sa necháme prekvapiť.
teraz v stredu ideme na kontrolu tak sa tešíme čo sa nového dozvieme.
celkom dobre prežívame tehotenstvo akurát v sobotu mi z ničoho nič začalo zahmlievať a hlava točiť ale potom mi to prešlo.
a ty ako?

nika8755
3. apr 2011

@tepka
ahoj,
ja bývam tiež v Priekope u priateľa z jeho rodičmi.
a tiež mám názor že antibiotiká by sa nemali užívať stále.

monilik
3. apr 2011

@nika8755 v MT je fajn 🙂 zatial sme spokojni

maxinecko
5. apr 2011

@nika8755
Ahoj Nika, tak som je fajn, ze uz si ok, ale mala by si to s tym zahmlievanim povedat v poradni, mozno mas len nizky tlak.

Ja som momentalne v 31. tyzdni a uz sa neviem dockat babatka. A chyba mi aj robota, lebo som na pn ale zachvilu pojdem na matersku.

A co sa tyka pediatricky , tak som nasla jednu na Podhaji, to budem mat najblizsie.
p. doktorka Babusikova Jana, spolupracuje s Doverou.
pekne prezivanie tehotenstva prajem.

maxinecko
8. apr 2011

@tepka

Ahoj a v ktorom si teraz tyzdni? Ja som v 32. tyzdni a uz som si aj kocik rezervovala, odporucam Nikolku
na Divadelnom namesti, (vedla je cukraren )a dostanem tam aj darcek pri vyplateni .
Ceny maju o moc nizsie ako v Tulipe a znacka je ta ista.
pekne prezivanie tehotenstva Ti prajem.

zuzanockamt
8. apr 2011

@maxinecko najlepsie je kupovat kociky cez net, ceny su lepsie ako v kamennych obchodoch ... my sme kupili sportak len za 190 € aj s dopravou, v obchodoch vobec nemali nic podla nasich kriterii a ja som zase nechcela drahu znacku, lebo aj tak vyuzivam aj satku a manducu

tepka
9. apr 2011

@maxinecko Dakujem ja som v 13týždni..no po kočík asi Poľsko lebo chcem aj iné veci si tam pokupiť 😉

maxinecko
11. apr 2011

Ahojte mamicky, neviet mi niektora z praxe poradit o ucinkoch porodnickeho gelu - citala som, zevraj
pouzitie gelu skrati porod o cca 100 minut. Len zatial som ho nedostala kupit ani v lekarnach. Dakujem.

barboragondova
11. apr 2011

marguska Tak mile maminy, slubene info o Dianatale:su to infošky z fakultnej nemocnice Brno,kde je navačšia porodnica v Českej republike a maju vyše 6000 porodov ročne.Skúsenosti majú velmi dobre, o čom svedčí aj fakt, že si Dianatal nosí postupne do porodnice čoraz vačšie percento žien. V Brne robili študiu s 80 tehotnými,z toho bolo 46 prvorodičiek.Zaznamenali skrátenie porodu o 15 minút u prvorodičiek, o 30 minút u viacrodičiek, zníženie výskytu popôrodných poranení,nemali ani raz alergicku reakciu.Dianatal má ulahčiť vyšetrovanie,znížiť trenie plodu o porodne cesty,zvlášť ho ocenili pri dlhšie odtečenej plodovej vode,pri tzv. suchom porode, kde jeho použitím zvlhčovali pôr.cesty.
Cena je aj v Čechách vysoká,ale zaznamenali pomerne velku variabilitu v roznych lekárňach,takže treba pobehať asi viac lekární...Takže asi tak.Držte sa.

maxinecko
10. máj 2011

@nika8755

Ahoj Nika, ako sa citis? Ja som teraz v 36.tt a vcera som bola na tehot. pasoch v nemocnici.
Uz sa neviem dockat porodu, najradsej by som to uz mala za sebou, ty nemas take pocity?
pekny den prajem

monilik
19. máj 2011

@tepka ja mam zubarku v priekope - Slameňovú, je vsak dost draha... jedna plomba vyjde nad 30 eur.

tepka
19. máj 2011

@monilik no to aj dosť 😒 ale neviem zase aké su ceny...

monilik
19. máj 2011

dievcata neviete o nejakych predporodnych kurzoch v MT alebo vo Vrutkach? alebo niekom kto poskytuje predporodnu pripravu? a uz sa pomaly zacinam obzerat po detskej lekarke... ale fakt netusim 😒

barboragondova
19. máj 2011
monilik
20. máj 2011

@barboragondova dakujem, skoda len ze je to v ZA ☹ chcela by som aj s manzelom chodit a on by to z roboty nestihal.

zuzanockamt
20. máj 2011

@monilik v MT to byva v martinskom rodinnom centre, ale tam to otvaraju asi len, ked maju dostatocny zaujem a v turcianskej kniznici tiez byva, ale je to dost drahe ... podla mna je priprava zbytocna ... vsetko ti povedia na porodnej sale, su tam perfektne sestricky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre