Tehuľky z Martina

lenk30
1. okt 2008

kde ste všetky?

monilik
20. máj 2011

@zuzanockamt dakujem, to som chcela pocut 🙂
do toho martinskeho rodinneho centra som im asi dvakrat uz pisala a ze mi daju vediet ked budu organizovat ale sa mi neozvali a cenu sa mi nepodarilo zistit a v kniznici to vraj robi nejaka pani, vcera som zohnala na nu cislo ale este som sa neodhodlala zavolat... ale asi sa na to vykaslem, vsak snad mi povedia co mam robit 😅

zuzanockamt
20. máj 2011

@monilik ja som uvazovala tiez o tej kniznici, ale zdalo sa mi to dost drahe, vela veci som mala precitanych z knih, casopisov a z netu a na porodnej sale mi sestricka povedala ako mam dychat pocas kontrakcii, aby sa to dalo aspon ako-tak prezit a fakt to pomohlo ... ale ked tam uz budes, tak aj tak zabudnes na vsetko, co mas precitane 😀

monilik
20. máj 2011

@zuzanockamt 😀 no vidis - a zbytocne vyhodene peniaze 🙂
a nevies nahodou kolko to tam stoji?

barboragondova
20. máj 2011

Maminky, predporodna priprava podla mna nikdy nie je zbytocna. Je pravda, ze sestricky vam na sale povedia co mate robit, ale nemusi to tak byt vzdy. Porod je neopakovatelny zazitok, preto si myslim, ze sa oplati na neho pripravit. Skusenost je niekedy viac ako precitane knihy ...

zuzanockamt
20. máj 2011

@barboragondova presne ako si napisala tu poslednu vetu, ze skusenost je viac ako precitanie knihy ... to znamena, ze najlepsia priprava na porod je si ho prezit na vlastnej kozi, nic ine nedokaze pripravit lepsie ... lebo ja som teda bola pripravena na to, ze to bude boliet, ale ze to bude taka strasna bolest som necakala, na to sa pripravit neda ... skor ako porodu by som sa uz druhykrat venovala viac priprave na dojcenie, lebo odrodi kazda, ale nie kazda zena dokaze dojcit

barboragondova
20. máj 2011

@zuzanockamt . Na porod a porodne kontrakcie sa da dopredu pripravit. Existuje vela moznosti, ako pracovat s kontrakciami, ale to sa treba naucit este pred porodom. Porod a zazitok z neho si nesieme cely zivot v sebe.

http://www.facebook.com/notes/aby-porod-nebolel...

barboragondova
20. máj 2011

@zuzanockamt . Na porod a porodne kontrakcie sa da dopredu pripravit. Existuje vela moznosti, ako pracovat s kontrakciami, ale to sa treba naucit este pred porodom. Porod a zazitok z neho si nesieme cely zivot v sebe.

http://www.facebook.com/notes/aby-porod-nebolel...

maxinecko
23. máj 2011

@nika8755
Ahoj Nika, ako sa Ti dari znasat tehotenstvo, dufam , ze vsetko je ok, ja som uz v
38.tt a moje brusko je coraz tazsie.

Chcem sa spytat, ci nevies kde by sa dali kupit novorodenecke kosielky na zaviazovanie aby sa
nemuseli prevliekat cez telicko babatka. Dakujem . Ada.

silvia2225
3. jún 2011

silvia2225
chcem sa opýtať ci niekto nevie ako ordinuju v centre prevencií rakoviny. Mam ist na sono v 12 týždni a neveiem ako tam ordinuju

zoska
3. jún 2011

@silvia2225 kazdy pracovny den okrem stvrtka, zacinaju o 15.00, ale cisla na poradie rozdavaju uz od 14.OO, cize prides o druhej, bude tam masa zien dostanes cislo a orientacny cas kedy si na rade a mozes prist potom trebars aj o 16tej...podla toho ake cislo dostanes, alebo sa da aj objednat na presny cas, stoji to tusim 10eur

zuzanockamt
3. jún 2011

@silvia2225 ja na tvojom mieste by som sa radsej objednala na sono do sukromneho centra ... napr. morfologicke sono, co sa robi okolo 20.tyzdna ma trvat aspon tych 20 - 30 minut, aby sa naozaj skontrolovalo vsetko a v centre prevencie rakoviny t ho spravia aj s cestou za 2 minuty 😝 ... ja som to neriskovala a objednala som sa do sukromneho

veronika002
16. jún 2011

Ahojte baby, môžem sa pridať??? Ja som tiež z Martina a chcem sa spýtať, či neviete o nejakom cvičení pre tehuľky???

nika8755
17. jún 2011

@maxinecko Ahoj, prepáč že som sa skôr neozvala ale mala som dosť práce a vôbec som nestíhala ísť na net.
ja som v poriadku a maličká je tiež v poriadku, akurát včera sme boli u Grochala a dali sme si spraviť 3D fotku tak sa už veľmi tešíme na našu Viktórku. Momentálne sme v 25+3tt a podľa menzesu 25+5tt.
Čo sa týka košielok tak to ti neviem vôbec povedať.
No a ty sa máš ako už máš svojho drobčeka nasvete tak ako sa máte?

nika8755
17. jún 2011

@silvia2225
presne tak ako baby spomínali treba prísť niečo pred druhov a tam ti dajú poradové číslo a potom od tretej začne doktor ordinovať.
a čo sa týka súkromníka tak to by som ti doporučila ísť potom v 20tt ku Grochalovi kde si človek zaplatí ale krásne vidno bábetko a presne skontorluje ti všetko či je v poriadku a potom sa dá spraviť aj 3D fotka čo stojí zato.

veroveronika
1. júl 2011

@sorciera24 fuha, aj ja chodim ku tuharskej a zatial v pohode...

sorciera24
3. júl 2011

@veroveronika no, aj u nas bola v pohode, kym sa chodilo len na poradne.....ale akonahle ma riesit problemy, nevie kudy kam.....a na vsetko drbe ATB 😠

veroveronika
3. júl 2011

@sorciera24 mne viac vadi ta jej sestricka, pekne neprijemna osobka

sorciera24
3. júl 2011

@veroveronika no aj ta...taka vychytrala....ako keby zjedla vsetku mudrost sveta......no, proste po tom vsetkom som po roku zbbalila kufre a odisla inde....a velka spokojnost....cuduj sa svete...odvtedy sme ziadne ATB nemali.... 😉

ilona3
5. aug 2011

@silvia2225 asi ti pisem uz neskoro ale ak mozem odporucit chod ku grochalovi. bude sa ti venovat, vsetko ti pekne ukaze, vysvetli a vysetri ta fakt poctivo a precizne a nic neodflakne. 🙂 chodila som k nemu ked som cakala 3 dieťa takze mam s cim porovnavat. 😉 v centre prevencie to bude sup sup rychlo rychlo a dalsia. ☹ u grochala som bola v 20 a 30 tyzdni a prvy raz (20 tt ) ma "sonoval" asi 45 min, vsetko poukazoval, počkal kym sa babatko otoci aby vetko videl ako ma... a tak 😀
neviem presne ako robi teraz ale robil cca od 16:00 hod a aj soboty a nedela, takze mozes zobrat aj ocka ak cez tyzden pracuje. ma tam najmodernejsie pristroje, skratka ja som nemala absolune ziadne vyhrady skratka super 😀

ilona3
5. aug 2011

@barboragondova hovoris mi z duse. mam tri deti. vsetky som odrodila spontanne a bol to neopakovatelny zazitok. (hoci uz si to nemienim zopakovat 🙂 )
prve tehotenstvo som si odlezala 3 mesiace v nemocnici takze predporodna priprava ziadna, lebo v nemocnici pre zeny ktore tam lezia na udrziavanii nikto nepovazuje za potrebne poucit co a ako aspon vtedy to tak bolo. nastastie vdaka janke zukovicovej ktora mala sluzbu ked som rodila sme to zvladli perfektne. Janka velmi pekne vam dakujem. 😉
ked som cakala druhe dieta bola som doma a napriek tomu ze uz som raz rodila a mala som skusenosti, predporodnu pripravu som navstevovala a nelutujem to.
aj ked som cakala tretie dieta bola som na par hodinach (asi na troch) aby som si zopakovala a pripomenula ako dychat, uvolnovat panvove dno, zvladat bolestive kontrakcie , tlacit a pod. jasne ze na hodiny kde sa preberala starostlivost o dieta som nesla lebo to som nepotrebovala ale nelutujem to.
uprimne povedane cudujem sa vsetkym tehu ktore tam nejdu aspon raz aby zistili co sa tam mozu naucit, pretoze je to len na ich skodu. ale suhlasim s tym ze je to drahe (10euro za 1hodinu a cely kurz je asi 6 hodin) ale nemusite chodit na cely staci par hodin.
baby vy idete rodit a odrodit si to musite sami nitko tu za vas neurobi, tak preco si to neulahcit ked sa to da. a spoliehat sa na to ze vam niekto bude hovorit co mate robit? a co ked tam natrafite na niekoho kto vam velmi neporadi alebo budete rodit naraz viacere a nebude sa vam mat kto venovat a vsetko vysvetlovat. potom bude neskoro lutovat a verte mi ze prikladat si na brucho peniaze ktore ste usetrili na predporodnej priprave vam porod neulahci. zelam vam vsetkym nech "TO" dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vava2
23. sep 2011

ahojte babuľky-tehuľky nemáte niektorá záujem ,alebo nepoznáte niekoho kto zháňa zachovalý kočík? Viem že táto téma nepatrí asi sem...mám na mk inzerát, tak ak by ste niekto mali záujem. 😕
PS: píšem to sem, pretože ste Martinčanky ako ja, díky 😵

vava2
23. sep 2011

inak čo sa týka tých kurzov, tak myslím, že lacnejší je u pôrodnej asistentky p. Žukovičovej v martinskej knižnici - doporučujem, lebo 10eur na hod. to je akosi moc nie??
ja doporučujem aj EDA v každom prípade pokým neznesiete bolesť ako ja 😝

karinkaeich
20. jan 2012

@ilona3 prosim ta, nahodou som tu nasla tu temu a chcem sa opytat, kde presne sidli ten lekar, ktoreho si odporucila na sono. ja som pri prvom bola tiez iba v centre prevencie rakoviny, a ako pises, 2 min. a hotovo. isli sme rodit a ani sme nevedeli, ci chlapceka alebo divacatko, kazdy sa cudoval. hoci sme to tak chceli vediet. a este kolko to stoji a kde najdem nejaky kontakt na objednavky. vopred dakujem. este mam cas, no nech toto mam dopredu aspon zapisane

ilona3
10. feb 2012

@karinkaeich ten doktor sa vola Frantisek Grochal, ambulanciu ma za lekarnou beatrix na kollarovej ulici. pozri si ich stranku ak si dobre pamatam tak ambulancia sa vola femicare alebo tak nejako. ceny mali porovnatelne s heliosom, urcite nie viac. ale to bolo pred 1 1/2 rokom takze teraz neviem.

ilona3
10. feb 2012

@vava2 asi reagujem neskoro ale nebola som na MK asi 5 mesiacov takze preto az teraz a pisala som o tom kurze v kniznici u janky zukovicovej. o inom kurze neviem.

barboragondova
16. máj 2012

Mile tehulky, pokial by ste mali zaujem o neformalny rozhovor s dulou, resp. dulami, vo stvrtok, 17.5.2012, od 10.00-19.00 mame promo akciu v zilinskom Auparku. V ramci tejto akcie budeme odpovedat na otazky , informovat o nasich sluzbach. Budeme sa tesit kazdej z vas! 🙂 🙂 🙂

momici
3. jan 2013

@barboragondova nebude teraz niekedy nejake promo s dulami?🙂 ..dakujem

barboragondova
3. jan 2013

@momici Nie, momentalne nechystame ziadnu promo akciu. Ale ja teraz chodievam do MArtina velmi casto, lebo tam mam na JIRSke synceka, tak ak by ste sa chceli stretnut v MArtine, tak mi dajte vediet.

momici
3. jan 2013

@barboragondova no premyslala som nad dulou pri porode a rada by som sa porozpravala tak ked budete mat cestu dajte vediet

andy_123
9. feb 2013

@silvia2225 dr.grochala mozem len a len odporucat! Chodim k nemu od 11tt, uplne na zaciatku nam diagnostikoval podozrenie na ttts, co sa aj potvrdilo. Ziadny lekar vtedy neveril,ze sme dosstali transf.syndrom tak skoro,bezne sa objavi az az po 16tt. Vdaka nemu som o drobcekov neprisla, dokonca vybavil a vytelefonoval vsetko potrevne na zakrok v CR, Chodim k nemu kazde 2-3tyzne na utz. Je neeskutocny pedant a odbornik v tom co robi ,a ako sa venuje pacientke. Kym si nie je na 1000% isty pri vysetreni, tak neskonci, respektive objedna na dalsiu kontrolu. Obednavky pacientov ma presne nacasovane, pracuje aj dopoludnia aj vecer, da sa dohodnut. Tento mesiac ma dovolenku od 22.2 do 4.3. Na nete najdes kontakt na neho, ak nedvihne hned, zvykne zavolat spat on. 😉 ☹

andy_123
9. feb 2013

@karinkaeich oproti nemocnici, parkovat sa da pri lekarni Beatrix, ambulancia je vo dvore za tou lekarnou. Tel. 0907 828 604 mobil je priamo na dr.Grochala. Tak ako som pisala vyssie po 22.2. bude na dovolenke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre