Tehuľky z Martina

lenk30
1. okt 2008

kde ste všetky?

zuzanockamt
30. jún 2010

preventivka u vseobecneho je poistovnou hradena raz za 2 roky a darcovia krvi ju maju hradenu kazdy rok 😉

zdenka
30. jún 2010

🙂 Viem, ze mam na nu narok - len ked u nasej dr. je vzdy vela ludi a clovek sa boji ci viac neochorie :(
To som chcela vediet, ci je tam nutne ist ako k zubnemu dr. ... 🙂

mmaattuuss
5. aug 2010

Ahojte. Sú tu aj maminky, ktoré majú aj detičky polročné až ročné? Lebo ako tak pozerám, väčšinou ste tu tehuľky, alebo tie čo už máte väčšie detičky. Hľadám niekoho na spoločné prechádzky a pokec🙂 Ak ste také, tak napíštel Môžte aj cez IP. Ďakujem a prajem príjemný dník🙂

janetinka
6. sep 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat na detsku lekarku v Martine, byvame tu kratko, pristahovali sme sa z Presova a ja tu nemam nikoho s kym by som sa poradila, lebo babatko sa o chvilku narodi a za vraj treba detskeho lekara dopredu vybavit. Pocula som o Tuharskej na Severe alebo Janikovej v Kosutoch? Mate s nimi nejake skusenosti? Veeeelmi by ste nam pomohli :*

zuzanockamt
7. sep 2010

@janetinka a kde v MT byvas? ... ja som si tiez nechala od bab tu na MK poradit, lebo z MT nie som, iba MM je odtialto, ale tak ten mi poradit nevedel 😅 😀 ... ja som si vybrala MUDr. Lichnerovu - sidli blizko hlavnej posty, tam kde je aj detska pohotovost ... mam to blizko, lebo byvam v centre

kattija
24. sep 2010

KDE STE VSETKY? 😎

jajavany
26. okt 2010

@janetinka Tuharskaaaa nikdyyyy kazdy ide od nej prec aj ja som tam dala malu ale odisli sme.Tvari sa velmi milo a popritom je to riadna mrcha.prisla som tam s malou ked mala asi mesiac mala vysoke teploty a prisla som 10min pred tym ako koncila tak ma uz nezobrala.poslala ma prec 🤐 hned som brala kartu a dovidenia... teraz mame v kosutoch na stredisku.

jesing
27. okt 2010

ahoj dievčatá, nedá mi reagovať 😅 Žiaľ musím len podotknúť, že nájsť v MT dobrú pediatričku je nemožné... Každá máme síce svoju ale... žiaľ sú to na 90% dôchodkyne, kt.sa už nemajú potrebu vzdelávať a tak to aj vyzerá.-(
Keď sa dcérka narodila, som vyberala, len podľa toho, ktorá je najbližšie, je to smutné ale moc na výber človek nemá zvlášť čo sa profesionality týka. Radšej som chodila za známou do nemocnice a mala som istotu že je všetko ok. Ale nie každý má tú možnosť

katrinka8
27. okt 2010

Ahojte, my mame ako pediatricku MUDr. Gundovu - na Ladovni. Ja som k nej dokonca chodila ako dieta 😀 Zatial sme spokojni, hoci sme zatial absolvovali len poradne 🙂 Pri kontrolach je podla mna velmi dosledna, vzdy malicku poriadne prezrie, ci sa vsetko vyvija tak, ako sa maa tiez sa vzdy starostlivo pyta na jej prospievanie 🙂 Posledne razy ma trochu prekvapila svojimi nazormi na zavadzanie prikrmov a ockovanie, ale na druhej strane musim povedat, ze nazor je jedna vec a doporucenie druha - cize ziaden natlak alebo nieco podobne 😉

lenk30
autor
31. okt 2010

Ja som bez rozmýšľania zapísala malého k Janíkovej do strediska v Košútoch, ku ktorej som chodila aj ja. Aj keď bývame vo Vrútkach, ale veď aj tak chodíme autom, takže je to jedno a ona je fakt veľmi zlatá a zodpovedná a už má aj ten prístroj na krv z pršteka, takže nepredpíše antibiotiká len tak.........

katrinka8
1. nov 2010

@lenk30 - ten pristroj na meranie CRP by uz mal byt od roku 2011 povinnou vybavou vsetkych pediatrov - uklada im to zakon - ak som to teda nedomotala, ze od r. 2011. Mimochodom, je to ale super vec, aj nasa Dr. Gundova to ma uz dlhsie, takze to bol tiez jeden z dovodov, preco sme si ju vybrali. Svagrina ma pediatricku (nie tu v Martine), ktora jej syncekovi (ma 8 mesiacov) dala ATB uz 2x a pritom mal len plny nostek a sama sa vyjadrila, ze mu nic nie je, ale pre istotu mu tie ATB dala... ☹ Vraj vzdy, ked tam pride, da dietatu ATB... 😠

sorciera24
1. nov 2010

ahojte...ja sa pripajam, najst dobreho pediatra v MT je tazke.....neviem poradti urcite ktore ano,ale viem,ktora urcite nie....dr. Tuharska...mojmu malemu narobila viac skody ako osohu....kto chce viac....tak IP....suhlas s
@jajavany ....my sme po roku tiez presli k Janikvej do Kosut a spokojnost 😵 a ano, aj na Ladovni si chvali doktorky 😉

monilik
18. nov 2010

ahojte, ja som sa pristahovala do MT len v juli, momentalne som v cca 6tt a hladam dobreho gynekologa a moznosti pre tehulky v MT...

zuzanockamt
18. nov 2010

@monilik ja by som ti poradila MUDr. Krkoskovu a Femicare - Dr. Grochal - u neho sa vsetko plati, robi 3D/4D sono, ma uzasny pristup a vybavenie

monilik
18. nov 2010

@zuzanockamt dakujem, pocula som ze Krkoskova ma strasne vela pacientiek a ze sa k nej dlho caka, je to pravda? ja mam este mojho dokyho v novej bani, ale mam to dost od ruky, tak preto tu niekoho hladam. len neviem ci by som nebrala skor chlapa, uz som na to zvyknuta. hm hm, ale mozno by som si aj na zenu zvykla. musim ich asi obtelefonovat a pozistovat...

zuzanockamt
18. nov 2010

@monilik ma dost vela pacientiek, ale ked som tam chodila ako tehu, tak to islo rychlo ... lebo tam robi aj jej dcera, ja som velmi spokojna

monilik
18. nov 2010

@zuzanockamt a este jedna otazocka 🙂 Krkoskova ma vlastny ultrazvuk a vsetky ostatne pristroje, alebo posiela na vysetrenie inam? resp. je tu nejaky gynekolog ktory by mal vsetko potrebne vybavenie, aby som nemusela behat z jedneho miesta na druhe?

zuzanockamt
18. nov 2010

@monilik sono ma vlastne

mufo24
5. dec 2010

Ahojte dievčatá. Potrebovala by som od vás trošku pomôcť. Píšem rigoróznu prácu. Jej podstatou je výskum v ktorom sa pokúšam zistiť skúsenosti matiek v Baby Friendly Hospital nemocniciach. Budem porovnávať skúsenosti žien, ktoré rodili v ZA a v MT. Otázky sa týkajú informovania a pomoci pri rozvoji a podpore dojčenia zo strany zdravotníkov. Potrebovala by som aby mi vyplnili dotazník ženy, ktoré rodili v ZA alebo v MT v roku 2010 prípadne v 2009. Ak ste ochotné, alebo poznáte niekoho, kto by mi chcel pomôcť pošlite mi do IP mail a ja vám zašlem dotazník. Dík

zdenka
19. jan 2011

@monilik Ahoj, pytas sa na gynekologicku: Ja sice byvam v ZA - pochadzam z MT a gynekologicku mam v MT. Moja gynekologicka je dr.Krupova - na Severe - ul. Zvolenska (byvale jasle) ale ked som bola tehotna v poslednom mesiaci, moja dr. ochorela. Tak som chodila k zastupujucej dr. Lackovej (ul. Priehradka). A tu to bolo tiez ok. Nove priestory, doktorka ma aj sono - sice len kontrolovala drobcovi srdiecko... Ochotna, mila, no parada 🙂 Je fakt, ze sa tu caka niekedy velmi dlho, ale ak mas naponahlo, vedia spravit aj prednostne vysetrenie (stoji to 10E.) Ked pridem k mojej gynekologicke zhruba medzi 10 a 11 h. je tam minimum pacientok. A dr. Krupova ordinuje na Severe v pondelok, stredu a v piatok. Ostatne dni ordinuje v Turanoch. A co sa tyka sona v tehotenstve tak jednoznacne Femicare - tak ako to tu bolo spominane. 🙂

@janetinka Ahoj - k obom spominanim doktorkam som chodila aj ja. Dr. Janikovu si moc nepamatam - chodila som tam ako male dieta - moja mamina vravela, ze je to velmi dobra dr. K dr. Tuharskej som chodila az do svojich 19r. - tiez v pohode. Akurat si spominam - u mojho brata trochu podcenila zapal priedusiek (alebo co to mal) a velmi sa mu pohorsilo - neviem, ci nahodou nemusel ist aj do nemocnice. Vyber pediatra nieje lahky.... Ja osobne mam dvojtyzdnovu dcerku a nechala som si poradit pri vybere pediatra, nakolko nie som zo ZA 🙂

monilik
19. jan 2011

@zdenka dakujem pekne za radu 🙂

nickuska
21. jan 2011

@jajavany Ahoj 🙂 mozem sa opytat, aku lekarku mas na v Kosutoch? My tam tiez chceme dat drobca, tak rozmyslame, ze ku ktorej 🙂 No a kazda dobra rada je fajn 🙂 Diky 🙂

ivaru
21. jan 2011

@nickuska Ahoj, my chodíme s Betkou k Dr. Čerňanskej do Košút II a sme nadmieru spokojný. Aj ona aj sestrička sú strašne milé a Alžbetka a ich už pomaly berie ako súčasť rodiny. 🙂)) 😀 Hneď vedľa nej ordinuje Dr. Janíková, ktorá ju zastupuje, takže sme boli už aj u nej a aj ona bola veľmi príjemná.

ivaru
21. jan 2011

@monilik chodím k nej aj ja a môžem potvrdiť, že má veľa pacientiek, ale čakacie doby sa výrazne znížili, pretože už pracuje aj s dcérou. Pri prvom tehotenstve som si v čakárni posedela aj 2- 3- 4 hodinky, ale teraz so tam bola asi tak hodinku a to som bola 23 v poradí. Ja ju odporúčam, som s ňou spokojná.

jajavany
21. jan 2011

@nickuska ahoj 🙂 ja mam obidve deticky u dr Cernianskej...je tam este jedna hned vedla nej detska ale ta enviem aka je 🙂 tto nasa je v pohodicke aj sa porozprava s detickami,zaspieva xixi 😅

monilik
22. jan 2011

@ivaru dakujem 🙂

matja
22. jan 2011

@ivaru - Ivkaaa, ja som ťa spoznala 😵

Ja som zase veľmi rada, že som sa rozhodla pre Dr. Janíkovú, ktorá je tiež veľmi milá. V Košútoch sa tu spomína aj druhá doktorka, ktorá našu raz zastupovala a vtedy som mala u nej bohužiaľ jeden nepríjemný zážitok, lebo sa doktorke ani sestričke nepáčilo, že dojčím dieťa aj po roku. Nechcem to takto verejne rozpisovať, ale záver bol taký, že veľa čítam a že dojčením po roku dieťatku nič nedávam, práve naopak, vraj mu tým škodím. Odvtedy dúfam, že tam už moja noha nebude musieť nikdy vkročiť. Rovnako ďalšie dve známe prestali dojčiť veľmi skoro, lebo im kázala prikrmovať a pritom to nebolo potrebné. Aby som len nekydala, je pravda, že je milá.

nika8755
24. feb 2011

ahojte veľmi rada by som si s vami pisala a casom aj zoznamila je dobre si pisat z niekym kto je z martina.
ja byvam momentálne u priateľa teda budúceho manžela v priekope a veľa ľudí tu moc nepoznám tak by som veľmi rada spoznala pár mamičiek. 🙂

alenkazoldy
26. feb 2011

@janetinka Ahoj, aj ja som pristahovana z vychodu 🙂 tiez som zhanala dobreho gynekologa aj pediatra...je to tazke ked nikoho tu nepoznas a musis si poradit sama...teda ak este zhanas, daj vediet 🙂 a ak by si chcela pokecat, budem rada...pa

maxinecko
2. mar 2011

@mufo24

Ahoj, posli mi dotaznik, ak Ti to pomoze, ale ja budem ak pan Boh da rodit az v junu v Martinskej F. nemocnici.
Momentalne zhanam dobru pediatricku na Vrutkach. Nevie mi nejaka mamina poradit?
Adka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre