Tehuľky z Martina

lenk30
1. okt 2008

kde ste všetky?

julyb
13. okt 2008

Tieto moderné kočíky majú všetky približne rovnaké vaničky, Maťko je dosť veľký tak preto mu bol malý a na športový je ešte malinký tak sa rozvaluje v polskom, ten je ako limuzína 🙂

matja
13. okt 2008

no my este nemame vybraty kocik. Este nie sme rozhodnuti ani to, ci chceme trojkombinaciu alebo osobitne hlboky a potom sportovy.

julyb
13. okt 2008

Matja, záleží hlavne do akého terénu s ním budes chodit, či budete cestovat aby sa dal dobre poskladat, ci máte balkon 🙂

lenk30
autor
13. okt 2008

no práve ma od toho Casuaplay, čo sme mali vybratý odhovárajú, že vraj je veľmi malá tá časť šporťáku, že tam dieťatku trčí hlavička...........no tak to je super. tak už ani v kočíku nemám jasno.

julyb
13. okt 2008

neboj sa kazdá mama je mešuge, ja tiež a ešte aj dlho budem a kočík to je len začiatok, ale pekný začiatok 🙂 , my sa teraz trápime aké mliečko máme dat lebo malého bolieva bruško ☹

lenk30
autor
13. okt 2008

julyb, no tak o tom ani nehovorím.................. to nám potom budete radiť 😀 😀

julyb
13. okt 2008

ak na niečo prídem tak rada poradím, tiež surfujem po nete a vypisujem po fórach 😀 ale nie všetci chlapci majú problémy s bruškom, už si bola kuknúť pôrodnicu, budes rodit v Martine Lenk?Filipko je pekné meno

lenk30
autor
13. okt 2008

hej v martine, aj keď veľa báb na nemocnicu nadáva, ale to je vždy o ľuďoch. možno natrafím na nejakého správneho doktorka. Filipko je pekné meno, ale asi ich bude veľa..............no ale ocko je filipko. a vždy sme si hovorili, že ked budeme mať malého filipa............ tak ani nerozmýšľam nad iným menom.

cikyta
13. okt 2008

Ahojte.Počula som , že do MT chodí rodiť aj vela "cezpolných"a tak tam je velmi vela rodičiek denne.Preto to niekedy sestričky nestíhajú,aj ked technika a pôrodná sála je na velmi vysokej úrovni! 🙂 A zase-kolko ludí,tolko názorov a dr.+sestričky sa tam striedajú a niesú rovnaké-takže aj milé,aj nemilé... 🙂

julyb
13. okt 2008

Hlavne ked budes na nich kričať tak sa ti ozvú aspon obidvaja a usetríš čas. 😀 Pôrodnica je v poho akurát dost náročné starat sa odieta hned po porode, ked si ubolená lebo je tam rooming-in ale to sa dá prežiť 🙂 ja som rodila cisárskym tak ma to dost bolelo ale brávajú deti aspon na noc

cikyta
13. okt 2008

Co je to rooming-in?

lenk30
autor
13. okt 2008

julyb - alebo sa obaja budú robiť, že nepočujúúúúúúú. a to hneď hneď neháju bábo pri tebe? aj ked si ešte KO?

lenk30
autor
13. okt 2008

ja mám dnes v hlave kočíky. aké máte vybraté vy?

matja
13. okt 2008

Lenka, my sme rozmýšľali aj nad týmto: http://www.samo-kociky.sk/v3-s-autosedackou-200...
Lenže aj keď ako trojkombinácia nie je najťažší, stále má kilá navyše v porovnaní s tým, keď si kúpim osobitne hlboký a športový.

lucxy
13. okt 2008

no pozeram, ze preberate kociky,,,no ja neviem my mame kocik z nikolky za 7tisic taky stvorkolesovy + da sa dat normalne na sportiak,,,,+ sme kupili buginu za 3000 tisicky/ no z vlastnej skusenosti hovorim, ze staci podla mna klasicky golfac za daku tisicku, pretoze veci ktore budete napriklad so sebou nosit tak si tam nan hodite tasku z toho hlbokeho a je pokoj/,,,,je to praktickejsie, napriklad ja neviem do tej vanicky ako by sa mi tam zmestila mala kedze bola taka velka vyzerala by tam strasne natisnuta v zime v tom vsetkom,,,,,napriklad ked je zima tak chodim v hlbokom lebo je v nom teplejsie a dole dam nakup,,,,,, 🙂
no ja som tiez po cisarskom,,,pri mne sa tiez stihli vystriedat vsetky sestricky a aj vsetci doktori a viem aj to ze mam z toho blok/proste strach/kebyze cakam druhe, ale kazda z nas je ina a vsetko preziva inak 🙂
no mna po cisarskom prelozili po 1dni a pol na izbu dolu do porodnice a malu mi hned doniesli ze sa mam starat,,,nemohla som sa ani postavit este ze som to potom rychlo rozchodila 🙂 ale nebojte sa vsetko bude dobre 🙂

saskarisko
13. okt 2008

Ahojte,
tak ja som rodila normalne, a Riska mi zobrali 1. noc k sestrickam, a 2. noc som sestricku uprosila, lebo noc predtym som oka nezazmurila, a cez den na izbe nas maly spolubyvajuci v kuse nariekal. Takze je to aj o dohode, aj o stave (plnosti), ktory je v nemocke 😉

A kocik hlboky + sportak sme maly starsi po neterke (vobec to neprekazalo, vanicka je dokonca vacsia ako pri tychto modernych) a 2. sportak sme kupili, a este mame buginu - tu som vyuzivala hlavne v lete, a ked som cestovala sama s Riskom vlakom 😉 No, teraz je dost casty trend predat po 6. mesiacoch kocik, ktory bol kupovany ako 3. kombinacia, a kupit si nejaky novy 😀 😅

julyb
13. okt 2008

Tieto nové kočíky sú krásne my sme si nevedeli vybrať a skončili sme pri polskom, pohodlný, pristranný, nie velmi pekný ale praktický, Chicco stál 25 tis a je na houby, tak mozno pre Talianov na tie ich tuhé zimy 😀

Lucxy: ja som nastastie 2 dni po cisárskom lezala na Jiske, ale je to sila ked ti trčia tie hadičky v jednej ruke vrecko s močom v druhej krv z brucha a teraz sa postav s dierou v bruchu a staraj o dieta 😀 🙂

lenk:Myslím ze ked nie si po cisárskom tak ti hned dajú baby na izbu, teda nie úplne hned ale ked sa spamätáš 🙂
V nemocnici je to ok, okúpu, donesú, nakojíš, prebalíš zase odnesú na vizitu, ale čo doma, tam už len mama, mama,mama 😀 😀 😀

lucxy
13. okt 2008

julyb a co maleho boli brusko? uz mu davas aj nieco ine? 🙂

julyb
14. okt 2008

Ahoj Lucxy, hej bolieva ho bruško, prvé 4 mesiace sme mávali koliky, teraz je to trochu lepšie. Papá už zeleninku aj ovovcie 🙂

terqa
14. okt 2008

ahojte, tak ako sa mate?
zajtra idem na sono, tak som zvedava na male 🙂

lenk30
autor
14. okt 2008

ahojte babulky. ja mám dnes v robote riadnu zábavu, od rána skartujem dokumenty, čo ma nehorázne baví ☹ a ako sa máte vy?

julyb
14. okt 2008

Ajok Lenk, my sme boli vonku s Maťkom, zajtra už má byť škareda tak pošlem svokru 😀 Ja by som niekedy radšej skartovala, kde pracuješ? 🙂

zuzu13
14. okt 2008

wow...takže máme ďalšie martinčanky na stretká 😀
no baby, prajem pekné tehuľkovanie a sem tam nás potešte aj na regionoch...aj keď ste ešte bez detí...aj keď to nie je podmienka mať dieťa...veď máte manželov, priateľov...no a to sú predsa deti 😀 😀 😀

cikyta
14. okt 2008

Lenk-tu sme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ikulka
14. okt 2008

ahojte mamičky čakatelky, prajem vám krásne a bezproblémové tehotenstvá, užite si ich ako najviac sa vám dá a prídte kuk aj k nám maminám, radi vás pivítame........

matja
15. okt 2008

zuzu, ikulka, ďakujeme 😉

lenk30
autor
15. okt 2008

ahojte, najprv nám to tu zrušilil a potom zas otvorili. tak dúfam, že dnes ste mali pekný dník. Julyb- ked je vonku škaredo, tak chodia kočíkovať svokry? mám sa čo učiť 😀

julyb
15. okt 2008

Ahoj Lenk, no moôžeš to aj tak riešiť, že pošleš svokru 😀 ale nie to bol fór ona sa ponúkla a ja som len rada, že si stihnem porobit doma, musím zapnut raketový pohon ale stihnem 😀 😀 😀 Ako sa má Filipko kopcuje?
Mna Matko kopal hlavne vecer ked som si dala mlieko 🙂

lenk30
autor
16. okt 2008

no včera bol celý večer kľudnučký. lepší pocit mám, keď sa mrví. on možno chce byť v kľude a spinkať si a ja ho stále budím, len aby sa mrvil. musí byť so mňa rád. aj tak sa mi zdá, že na 21 tt je moc pokojný a to mu aj dohováram. najviac sa mrví keď sa najem, alebo v noci keď spím. matja a tvoj drobec tancuje?

lenk30
autor
16. okt 2008

no škaredé dni už asi začínajú. to už bude po pekných prechádzkach julyb.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre