Tehuľky z Piešťan a okolia

maja177
8. júl 2009

🙂 je tu niekto?

maja177
autor
12. júl 2009

roana, kazdy den ta sem chodim pozerat 😀 a ty nic...ze by si uz isla? 🙂 drzim palceky 🙂 🙂 ozvy sa ked budes moct 🙂

raona
12. júl 2009

ahojky Majka...

nie nie.. nic sa mi nerozbehlo.. len som mala taku plnu nedelu..som varila, zehlila.. potom sme si po obede troska zdriemli. neskor prisla kamoska a bola tu vatra zvrchovanosti, tak sme boli az do vecera na ihrisku... a domov sme sa vratili nedavno.. takze som nebola na nete ...
okrem toho som znervoznela.. sa nejak zacinam viac bat.. tak zajtra idem na tu vyvolavacku, tak mozno zajtra vecer alebo v utorok rodim.. podla toho ako sa to rozbehne.. takze par dni nebudem na nete urcite.. ozvem sa, hned ako budem moct...

Pekne vysivaj, potom odfotis a hodis do albumiku, nech sa pokocham...

maja177
autor
12. júl 2009

juuj tak to uz vies ze to bude coskoro 🙂 joj jak ti zavidim, ja tiez chcem aby mi tam svietilo uz aspon 38tt 🙂 budem ti drzat palceky a dufam ze to bude rychlo a co najmenej bolestne 🙂

raona
21. júl 2009

ahojcek majka.. tak kuk moj album.. mam to za sebou.... 😎

corassone
22. júl 2009

Ahojte baby, ja som tiez z Piestan, som v 30tt 🙂 ako sa mate? som tu prvy krat na tomto fore, budete rodit v Piestanoch? pa maja

chrustik1
22. júl 2009

Ahoj corassone, ty si priamo z Pieštan? Ja som už v 37tt, ale nechystám sa rodiť v Piešťanoch, ty hej?

corassone
23. júl 2009

ahoj, ano ano, som z Piestan, a budem tu aj rodit, a kde budes rodit ty? a co cakate? my chlapceka 🙂

chrustik1
23. júl 2009

Ja by som chcela rodiť v Topoľčanoch, mám tam veľkú časť rodiny a okrem toho som na tú pôrodnicu počula veľa dobrého. My tiež čakáme chlapčeka. Ku ktorému gynekológovi chodíš?
Je ale riadne teplo, mohlo by sa konečne trošku ochladiť 🙂

corassone
24. júl 2009

ja som tiez pocula dobre referencie na topolcany, no moj drahy kazdy den soferuje do BA a naspat a keby prislo k porodu este do Topolcian by uz asi bolo moc pre neho. Ja chodim k Batovskemu a rodit by som mala u Glesa. Ano ano, mas pravdu, mohlo by sa ochladit aj ked polnocna smrst to trosku upravila ten vzduch no teraz je znovu neznesitelne teplo, trochu mi opuchaju nohy a prava ruka mi trpne teda prsty s tepla. a co ty? nohy OK? kedy mas termin?

chrustik1
24. júl 2009

Ja chodím tiež k Bátovskému, tak ktovie, možno sme sa tam aj stretli 🙂. Teraz ale idem v utorok k tej lekárke, keďže Bátovský má dovolenku. Termín mám o necelé 3 týdžňe 13.8., ale to teplo je také, že keby som porodila už zajtra tak by mi to nevadilo 🙂 Aj keď na zajtra hlásia prehánky a trochu ochladenie, no hádam to bude lepšie. Nohy zatiaľ opuchajú iba trocha poobede, tak to nieje také hrozné. Čo sa týka Glesa, viem, že sa vraví, že by mal byť najlepší, no už som naňho hocičo počula od známych, tak hádam na tie Topoľčany budem spomínať v dobrom 🙂

maja177
autor
25. júl 2009

ahojte baby 🙂 ja sa chystam rodit v Piestanoch, je mi to v podstate jedno kde porodim, vsade sa vam musia venovat a pomoct vam, urcite nas nenechaju same pri porode 😉
o lekarovi Batovskom som ani nepocula 😀 ja chodim Cupkovi, a nestazujem si 🙂

roana, gratulujem!!!!!!!!!!
jezis az teraz som si vsimla, ze si pisala, mala som totiz net v oprave. Hlavne nech ste zdravi, to ostatne pride aj samo 🙂 idem pokukat foto 🙂

raona
27. júl 2009

Maji, a ja som myslela, ze uz sem nechodis.. ako pokracujes s vysivkami?

maja177
autor
27. júl 2009

raona, chodim chodim, len tu nejak nik nepise 😀 ako sa vam dari? malinka je strasne krasnucka 🙂 🙂 no ja vysivam jak na hlavu, zajtra dokoncim druhu vysivku a idem dat zaramovat 😀 😀 neviem, sice, kam to budem vesat, ale mam stoho ohromnu radost 😀 😀

raona
29. júl 2009

maji, no ja teraz na net len tak striedmo chodim, vacsinou beham okolo malej, a kedze byvame sami tak aj ostatne prace musim zvladat.. mm bol s nami doma len prvy tyzden, takze ako tak to bodlo, teraz ale uz chodi dorace tak sa ucim sama zvladat vsetko.. a vecer, ked mala zaspi, ja zaspavam s nou.. esteze aspon v noci prespi a ja sa ako tak vyspim..
ale da sa to zvladnut, i ked obcas nestihnem trebars upratat vsetko, ale hlavne ze malinka je obriadena.. no napr. vcera dost dlho spinkala pred obedom, tak som stihala aj navarit...
aj tebe sa tusim tie tyzdne kratia, kedz mas termin>??

maja177
autor
29. júl 2009

roana, no tak mate doma veselo 🙂 no ja mam termin 7.9. ale malinka je vacsia o tri az styri tyzdne, tak neviem kedy to pride... to je super, ze ti v noci spinka a vyspis sa aspon ako tak aj ty 🙂

raona
30. júl 2009

jaaj, tak to uz mas za par.. neboj ono ti to rychlo ubehne a ani sa nenazdas a budes mat malinku pri sebe... parada..
ano mala spinka pomerne dobre.. len do obeda strajkuje a vyzaduje pozornost, ale potom zase zaspinka a spinka dlho.. takze stiham porobit, navarit...

maja177
autor
30. júl 2009

mne sa skor zda ako by sa ten cas len a len natahoval...vobec mi to neubieha 😒

posielam pusinku malinkej, je fakt naaaadherna 🙂

corassone
30. júl 2009

chrustik1 - no je to velmi pravdepodobne ze sme sa tam stretli a mozno aj rozpravali 🙂 ja mam poradnu 6.8 tak asi sa teraz nestretneme. mne nohy teraz docela pekne opuchli, raz su OK raz su opuchnute, no co uz, nejako to vydrzim. dnes som posledny den v praci takze uz budem len doma lezat a priberat 🙂 mam doma net, tak sa budem pripajat. inac hlasia dost teplo nasledujuci tyzden tak sa moc netesim. vsetkym zelam pekny den.

maja177
autor
30. júl 2009

corassone, a ty si v ktorom tt ak smiem vediet?

raona
30. júl 2009

maji, dakujeme za pochvalu a aj za pusinku 😉

neboj to sa ti len zda, ubehne to ako voda...

chrustik1
31. júl 2009

corassone, tak to je naozaj možné, že sme sa tam stretli a možno aj rozprávali. Ja idem teraz do poradne v utorok 4.8., neviem prečo ma objednali tak, veď ak už tam vo štvrtok bude aj Bátovský. Tak ale asi je jedno ku komu pôjdem. Ja som už na materskej od 2.7. Ozaj, neviete niektorá koľko času majú na sociálke na to rozhodnutie či čo to je? Lebo mne ešte domov nič neprišlo, takže ani neviem koľko a kedy vôbec dostanem nejakú materskú. A minule som sa pobavila keď som sa mala objednať na to ctg, chceli ma objednať deň pred termínom 😀 Ani neviem či sa zato niečo platí alebo nie. Asi sa to dozviem až priamo tam.

raona
1. aug 2009

chrustik, no neviem ako v PN, ale v TT sa urcite za ctg neplati..
co sa tyka toho rozhodnutia o materskej, mne to prislo tusim do 3 tyzdnov.. a viem o babach, ktorym prisli uz aj peniaze a papier az potom 😀

corasone
10. aug 2009

Maja177 - ja som teraz v 34tt a ty? odkial si?

chrustik - ja som bola u Batovskeho 6.8 mala som poradnu, najblizsie idem 27.8 teda tak ma objednali, no neviem ci pojdem lebo aj v nemocnici mam ten isty datum len neskor a to iste vysetrenie, tusim nejake prietoky. co sa materskej tyka, ja som uz tiez doma no zatial cerpam dovolenku a oficialne mi zacina materska 14.8 takze ocakavam niekedy v strede Septembra nejake vyrozumenie zo socialky ze co a ako. majte sa pekne.

corasone
11. aug 2009

este som sa chcela spytat, kde mozem najst zoznam veci co si mam vziat do porodnice? ze vraj je to niekde v nemocnici alebo si to mam pytat od sestricky? dakujem

maja177
autor
11. aug 2009

corasone, ja som v 37tt. ten zoznam najdes aj tu na fore, pod rubrikou regiony, tam najdes porodnica piestany a ked trochu polistujes mas to tam 🙂

corasone
11. aug 2009

maja177 super super idem hned nato dakujem

corasone
13. aug 2009

ahojte, chrustik uz dlhsie nepisala, asi to uz maju za sebou, som zvedava ze co a ako. inac konecne ustupili tie horucavy ze sa da "vyspat" 🙂 dobre sa asi vyspime az pridu nase pokladz na svet a brusko odide a tatinovia sa budu starat 🙂 idem zajtra do BA pre kociarik, tak som zvedava. vsetkym yelam pekny vikendik.

chrustik1
14. aug 2009

Ahojte, corasone, veru ešte to za sebou nemáme, stále sme 2v1a podľa toho ako sa náš drobec "ponáhľa" ešte dlho budeme kinderko. Na kontrolných CTG síce stále mám kontrakcie ale iba slabé, teda asi sú to iba tie falošné, lebo ja ich aj tak nikdy necítim 😀 Ale čítam to tu poctivo 😉

corasone
16. aug 2009

ahoj chrustik, no drzim palce aby ste to mali co najskor za sebou a stastlivo. ako sa inac citis? my sme tento vikend nakupovali v BA veci pre maleho, tak som taka unavena ako kon. Piatok aj sobotu po blave nakupovat je horor ale aspon sme kupili co sme chceli, jedine postielku nam musia este zavolat ci ju maju na sklade alebo budeme musiet cakat. uvidime. aj pre kociarik sme chceli ist no otvorene mali len do 17-tej a sobota zavreta, tak kociarik az cez tyzden drahy donesie domov. ides este aj k Batovskemu?

chrustik1
18. aug 2009

ahoj corasone, podľa toho ako sa chce nášmu drobcovi na tento svet má pocit, že ma ešte predbehneš 😀 Včera mi na ctg zaznamenali vraj celkom silnú kontrakciu ale nič z toho. Asi o dve hodinky ako som čakala na bus ma to asi tiež chytilo ale to som aj cítila tak viac na rozdiel od tej v nemocke. To mi asi 15 minút v kuse tvrdlo brucho a také tlaky som mala naspodok a bolelo brucho ako keby sa mi mala pustiť mrcha a ešte raz som to mala okolo 17hod a odvtedy nič. Brucho bolí stále, aj tvrdne ale také som to už nemala. Takže rátam, že to boli tie falošné alebo čo.
K Bátovskému už nejdem, sestrička vravela, že jedine ak by mi v nemocke povedali, že treba tak sa mám objednať, ale v nemocke mi povedali, že netreba.
Tak super, že ste všetko pokúpili, kočiarik už m, priniesol? A čo postieľka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre