Tehuľky z Piešťan a okolia

maja177
8. júl 2009

🙂 je tu niekto?

raona
8. júl 2009

ano ja 😀 .. odkial si presne??

chrustik1
8. júl 2009

ahoj, aj ja som z okolia 🙂

romaroma
8. júl 2009

ja som tiež

maja177
autor
8. júl 2009

to som rada ze sa niekto ozval 🙂 ja som zo sokoloviec

raona
8. júl 2009

maji, ja som z V. kostolian.. co je asi opacny smer ako Sokolovce.. ale okolie PN sme 😀

maja177
autor
8. júl 2009

roana, vidim ze sa ti to krati 🙂 este ziadne naznaky porodu? budes rodit asi v pn co? aj mas zajednaneho dokiho?

raona
8. júl 2009

Maji, noo mam uz druhy den po TP.. takze netrpezlivo ocakavame kedy nastane ta chvila... Rodit budem v Trnave, nakolko tam mam aj svojho gynekologa a teda som zvyknuta na TT, aj na poradne uz chodim posledny mesiac do TT nemocky... dr. k porodu si nezajednavam... Ty si budes zajednavat niekoho?

maja177
autor
8. júl 2009

aj ja by som uz chcela byt v takom stadiu 😒 ja mam skrateny krcok, takze uz mesiac a pol len lezim a strasne mi idu tie dni pomaly 😔 ja budem v piestanoch rodit, a tiez si nezajednavam... doktori su tam stari a skuseni, takze si myslim, ze by to mohlo byt aj zbytocne, a myslim, ze v tej chvili a v tych bolestiach mi bude aj jedno kto tam pri mne je 😀

chrustik1
8. júl 2009

maji, presne si to isté myslím aj ja, že v tej chvíli to bude jedno každej z nás kto nás odrodí. Ja ale tiež neplánujem rodiť v Piešťanoch, ja plánujem rodiť v TO

raona
8. júl 2009

presne, stotoznujem sa s tym nazorom a navyse je to ich praca, tak nevidim dovod, preco si este niekoho zazmluvnovat alebo pchat do vacku.. jasne ked je spokojnost, tak nehovorim dat nejaku malickost, ale inak nic.. a ked sa ma stat nieco, tak sa stane, ci si zaplatime alebo nie.. budu nas musiet zachranovat bez rozdielu...

no to lezanie Ti Majka nezavidim.. ja som lezala prve styri mesiace kvoli krvacaniu a mala som totalne dost.. vsetko slo pomaly, nic som nemohla robit.. ubijalo ma to a nechapala som ako mi moze niekto tvrdit ze tehu je krasne.. proste fakt vtedy mi to neslo do hlavy.. potom som sa akosi pozviechala.. a dni sli rychlejsie a bola som plna energie a este aj som.. vcera som dokonca makala na zahrade 😉 a vidis porod nikde...

silvuskaa
8. júl 2009

Ahojte...pripajam sa🙂

maja177
autor
8. júl 2009

roana, ja som tiez lezala na zaciatku, najskor som krvacala, potom som v jednom kuse vracala, bola som dehydrovana, slaba a neviem co vsetko mozne, potom som tri mesiace normalne fungovala, ten cas presiel ohromne rychlo a teraz zasa.... 😒 jedine co ma uspokojuje a robi stastnou su tie kopanceky, nic ine 😒

raona
8. júl 2009

tak sa viem uplne vzit do tvojej situacie.. ja som bola na tom tak isto.. zvracanie, krvacanie.. malatnost, nizky tlak.. no hotova troska, zo zaciatku som len chudla.. vobec som nepriberala.. to prislo az neskor...

maja177
autor
8. júl 2009

no aj ja som sa v piatom mesiaci chvalila ze mam na sebe len dve kila 😀 a teraz? 😀 15! 😀

raona
8. júl 2009

ja som nastastie pribrala len 8kg a to som uz na konci tehu.. aj tak je tych osem kg navyse citit.. 😉

maja177
autor
8. júl 2009

tak to mas v pohode, ked si zoberies ze nejakych pet nechas v porodnici...ja len dufam ze to potom zhodim. ja som zasa uz mesiac nepribrala ani deko, stale mam rovnako, to som mala len take obdobie a vtedy sa to namna vsetko nalepilo, nastastie strie sa mi spravili len styri 😀 a teraz zasa nepriberam, asi si to berie vsetko malinka. no nech som aka som, hlavne ze malinka sa ma k svetu a bude zdravucka 🙂

raona
8. júl 2009

ved to.. co na tom, ze maminkam sa ubera na krase.. ked je babuliatko ok, tak potom vsetko ostatne je bokom.. nech vyzerame ako vyzerame... ja mam strie len na stehnach, ale to som mala aj pred tehu.. no a na stastie na bruchu sa mi neurobili ziadne srie ani praskliny, tak som rada...
kolko mas rokov majka??

maja177
autor
8. júl 2009

ludia vravia ze malo na tehu, mam 19, ale na babo som pripravena 😉 aj ked buduci tatinko zdupkal 😔

raona
8. júl 2009

malo nemalo.. aj volakedy rodili deti nastorcne a dneska si na to nikto ani nespomenie..
moja sestra rodila ako 17 rocna, jasne vtedy to bolo strasne obdobie pre vsetkych ked sme sa to dozvedeli .. , a dneska je z neho uz 13 rocny pubertiak... a nikto sa ho nepyta, ze v kolkych rokoch Ta maminka porodila.. 😉 😉
ale klobuk dolu, obdivujem Ta.. a najma ked Ta buduci tatinko v tom nechal samu.. dufam, ze mas rodinu, ktora Ta v tom podrzi a aj ja Ti drzim palce, aby si to zvladla.. len sa urcite nevzdavaj... a som rada, ze to tak beries, ze na babo si pripravena, to je velmi dolezite pre to malinke..

maja177
autor
8. júl 2009

my sme babo chceli, ja neviem, mna nebavia nejake diskotejky a ozieracky a neviem co ako moje rovesnicky. s babami v mojom veku, ktore su ojasene jak aprilove pocasie si vobec nerozumiem. ja som akosi stoho uz vyrastla, moj byvaly ma 33 rokov, tak sme sa zhodli, ze to snad nejako zvladneme... no len clovek mieni, zivot meni, on zdupkal, a keby nemam mamu taku skvelu aku mam, neviem ako by som dopadla kedze nemam narok ani len na matersku, len na rodicovsky prispevok, a stoho sa veru s babom vyzit neda 😠 ale tesime sa neskutocne na malinku a kazdy den pozeram do kalendara kedy to uz konecne bude, len keby sa to tak nevlieklo 😔 a podla mna vzdy lepsie, ked ma babo aspon mladu mamu ako ziadnu... 😉 neviem si predstavit ze by som ju dakam odhodila alebo dala do domova alebo nieco podobne....

raona
8. júl 2009

.. ved to, clovek mieni, pan boh meni... s tym sa nic neda robit.. a to ze zdupkal..tak to nie je tvojim vekom.. len sa k nemu uz nikdy nevracaj, bo ked raz ublizil, moze aj druhy krat a moze to byt este horsie ako predtym...
stava sa aj starsim, aj vydatym... a ty nie si taka stara, aby si si este niekoho v zivote nenasla, ked budes chciet a hlavne ked si povies, ze dost, ze Ta to uz samu nebavi.. su aj rozumni chlapi, ktorym neprekaza mamina s dietatkom.. a ked mas maminu, co Ta podrzi, tak je to velmi velka vec, maminu si za to vaz...
jasne problem penazi, to v tomto state je na dennom poriadku, ale podla mna pri skromnosti sa vsetko da zvladnut, i ked mozno casto s odretymi usami, ale da sa, hlavne ked je chut a vola zit... a mas pravdu, vzdy je lepsie ked dieta ma aspon jedneho z rodicov, ako keby si mala ist na potrat, alebo ho dat niekam do domova.. to by si nebola dobra matka v tom pripade.. takto je to OK, fakt Ti v tom fandim..

maja177
autor
8. júl 2009

vsetci tvrdia ze sa knemu vratim, ze to tak citia, ja vsak zapreto tvrdim ze nie... ublizil mi, klamal mi den co den, podvadzal ma, este ma aj okradol, teraz sa mi vyhraza ze ma zabije a praje mi len to najhorsie aby som o babo prisla a neviem co... 😔 riesi to vsetko policia a ja knemu citim akurat tak nenavist a odpor nic viac...

a ineho chlapa? momentalne nie dakujem... hej som mlada, ozvali sa, samozrejme, ale ja sa jednoducho bojim, ze na zaciatku bude vsetko ok a potom sa sneho vykluje taky hajzel ako z hentoho... aj on vypadal ako rozumny chlap, bol kumne dobry, a vsetko...a ako som dopadla.... no darmo teraz plakat nad rozliatym mliekom, ja to neberiem ako zbabrany zivot ani nic podobne, ja sa strasne tesim na babo a nie je mi luto za ziadnymi zurkami ani nicim lebo ma to aj tak nebavilo heh 🙂

raona
8. júl 2009

nie urcite sa nevracaj, ako sa vravi, dva krat do tej istej mlaky nevstupis... tak urcite nevstupuj... a nevravim, ze teraz si mas hladat niekoho noveho, to nie.. urcite to chce cas, ked to sama budes tak citit, ze niekoho k sebe a k malej potrebujes.. ale urcite nie teraz.. to by nebolo dobre.. vsetko mas prilis cerstve na to, aby si sa teraz zapodievala dakym novym chlapom...
nie, zivot nemas zbabrany, to by nebolo dobre tak brat.. zivot musis brat s tym, co ti prinasa, a on ti prinasa novy zivot, pre ktory sa ti oplati bojovat...
tento nadejny ocinko si ta v ziadnom pripade nezasluzi.. a na to ze ma 33 tak je to riaden somar..., ktory uz mal mat dost rozumu na to, aby vedel, co je dobre a co zle...

maja177
autor
8. júl 2009

mas pravdu 😉 no to je jasny priklad toho, ze vek je len cislo...to, kolko ma clovek rokov, nezavisi vobec od toho kolko ma rozumu 🙂 ale beriem to tak, ze som sa aspon poriadne priucila a nejako uz len bude... 🙂

raona
8. júl 2009

neboj nejako uz len bude.. sam zivot nas nauci ako ist dalej... presne ako pises.. len sa netreba bat.. a presne.. vek to je len cislo..
ale tak popis kludne aj nieco ine o sebe.. nebudeme plakat nad rozliatym mliekom..
ja som sice starsia od Teba, ale zas nie o tak vela, zeby som si s tebou nevedela pokecat.. 😉 a cakame tiez prve /teda druhe, prve som potratila vlani, ked som bola v 9tt/ a neviem sa uz dockat..

maja177
autor
9. júl 2009

heh ja kazdemu tvrdim ze cakam prve a zaroven aj posledne 😀 ze ked pojdu zamnou do porodnice maju si zobrat kameru, lebo viacej ma tam neuvidia 😀 ale tajne dufam ze este deticiek bude...
to mi je luto ze si o jedneho anjelika prisla ☹ ja som sa tiez na zaciatku hrozne bala, mne povedali v osmom tyzdni ze som tehotna, ked som isla na operaciu slepeho creva 😀 ze to nie je slepe crevo ale je tam babo 😀 a vtedy som nic nejedla, bala som sa ze babo bude mat malo zivin... ale chvalabohu prekonali sme to 😅 v stredu idem na sono tak som zvedava ako sa malinkej dari 🙂

a ty stale nic? malinkej sa asi paci v brusku hehe 🙂

raona
9. júl 2009

Maji.. ja stale nic.. dneska som dom vyluxovala, umyla na obyvacke okno a balkonove dvere a furt nic.. predvcerom som aj na zahrade makala, reku sak nech sa to uz rozbehne.. a ono furt nic.. ja mam ist zajtra na poradnu, som zvedava co mi povedia, no bola by som uz najradsej keby si ma tam nechaju a porod mi vyvolaju...
no ale vsak na druhej strane sa tej malej ani necudujem, ze sa jej nechce ist na tento svet.. 😉

co porabas??

maja177
autor
9. júl 2009

skusala si sex? to je zevraj dobry vyvolavac... alebo caj s malinovych listov 😀

ja som sa dala na vysivanie 😀 citim sa jak stary dochodca, ale aspon mi ide rychlejsie cas v posteli a este som stoho aj cela nadsena, momentalne vysivam macka Pu malinkej nad postielku heh

daj vediet ako si dopadla v poradni, ked sa nebudes ozyvat tak si asi domyslim 🙂 drzim palceky

raona
10. júl 2009

ahojcek.. no ani sa nepytaj... stale 2v1
... otvorena stale malo, na samovolny porod nevyzerame, takze ak to na mna nepride cez vikend tak v pondelok idem do nemocky na prijem .. a potom budu vyvolavat.. parada.. neviem ci sa tesit ci nie.. ale radsej by som tusim bola, keby sa to same rozbehne... inak ozvy a prietoky su v poriadku a pohyby tiez ok... ako ukazalo dnesne ctg... a teda aj citim v pohode pohyby, tak hadam to tak ostane... mala by mala mat nieco okolo 3000g, takze vcelku slusne..

je to je pekne.. ze vysivas.. to ma nikdy nebavilo.. ale keby musim lezat, tak robim tiez asi cokolvek len nech cas ubieha rychlejsie..

sex.. no dievca,, to by som najprv musela toho mojho znasilnit alebo co 😀 😀 😀 on sa teraz boji sexovat a vobec ho nemozem k tomu donutit.. takze to mi k porodu nepomoze.. ani ten caj som nepila, ale baby pisali ze tonic pomaha alebo cola.. ale mne ani to nepomaha som skusala tonic.. a nic... som umyvala okna a nic.. som robila na zahrade s motykou a nic.. tak ja neviem.. som vinimka co potvrdzuje pravidlo 😉 ☹ 😒 😉

maja177
autor
10. júl 2009

ja som si myslela, ze si dnes uz isla, ked si sa neozyvala cely den 🙂 a ty stale takto...no tak dufam, ze sa ti to rozbehne, podla mna vzdy lepsie prirodzene ako nejako vyvolavat 😒 😉 budem drzat palceky 🙂

ja som stoho mojho vysivania uplne uz mimo 😀 ani mna to nebavilo, lebo sa mi tie cverny furt motali do kopy a nemala som na to nervy, ale moja druha vysivka vypada celkom fajn 😀 nakonec stoho bude krasny Macko Pú malinkej nad postielku hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre